Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Savcının yazılı talimatını isteyen HDP’lilere polisten ilginç yanıt: ‘Ben devletim’

Diyadin Belediyesinde eş başkanların yaralandığı olayın güvenlik kamerası görüntülerini almak isteyen polis ile HDP’liler arasında evrak tartışması yaşandı. Bir polisin ”Ben devletim” çıkışı kameralara yansıdı

BOLD- Ağrı’nın Diyadin Belediyesinde Belediye eşbaşkanlarının yaralandığı polis müdahalesinin güvenlik kameraları görüntülerini almak isteyen polisler ile HDP’liler arasında yine gerginlik yaşandı.

HDP’li Eşbaşkan Betül Yaşar ve HDP Kadın Sözcüsü Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, güvenlik kamerası görüntülerini isteyen polisten resmi belge istedi. Polis ”Yolda geliyor” diyerek cevap verdi. Tartışma sırasında polislerden biri ”Ben devletim” diyerek savcılığın yazılı talimatını isteyen HDP’lilerle tartıştığı da görülüyor.

HDP’li Taşdemir’in cep telefonuyla çektiği, polisler ile HDP’li Yaşar ve Taşdemir arasında yaşanan diyalog şöyle:

Betül Yaşar (Belediye Eşbaşkanı) : Ben az önce demedim mi resmi belge olmadan yapamazsınız. Siz niye resmi belge olmadan direk giriyorsunuz?

Polis memuru: Hanımefendi geliyor

Dirayet Taşdemir (Milletvekili): Beyefendi burası resmi kurum değil mi?

Polis memuru: Resmi kurum.

Taşdemir: Buranın sorumlusu kim? Belediye başkanı değil mi?

Polis memuru: Buranın güvenliğinden, kanunun güvenliğinden..

Taşdemir: Peki sen belediye başkanının iradesini tanımadan, izin almadan gelip belediyenin görüntülerine el koyamazsın.

Polis memurları: Biz savcının talimatı ile iş yapıyoruz

Taşdemir: Nerede bu talimat?

Polis: Geliyor. Talimat geliyor.

Taşdemir: O zaman alıp geleceksin. Hukuku uygulamalısın.

Polis memuru: Biz burada hukuku uyguluyoruz, burada veriler kaybolmasın diye burada bulunuyoruz.

Taşdemir: Veriler neden kaybolsun? Siz burada adamı dövüyorsunuz.

Polis memuru: Ben bilemem.

Polislerin yaşanan tartışmanın ardından güvenlik kamerası görüntülerine el koyarak belediye binasından ayrıldıkları öğrenildi.

NE OLMUŞTU ?

Diyadin Belediyesi’nin girişine kurulan polis kontrol noktasında belediyenin makam şoförü Mehmet Hayri Oruç’un taciz edilmesine müdahale eden eşbaşkanlar Evren Demir ve Betül Yaşar ters kelepçelenip, yüzükoyun yere yatırılarak darp edilmişti. Başından yaralanan Eşbaşkan Evren Demir, hastaneye kaldırılmıştı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular