Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Çandar ve Eliaçık: “A Haber bizi ışınladı”

Cengiz Çandar ve İhsan Eliaçık, havuz medyası ve Aydınlık’ta manşetlere çekilen “Türkiye karşıtı terör zirvesine” katılanlar haberine tepki gösterdi. İki isim, tayyi mekan ya da ışınlama yoksa toplantılara katılmadıklarını söyledi.

BOLD – Yenişafak, Sabah gazetesi ve A Haber televizyonu ile ulusalcı görüşü benimseyen Aydınlık gazetesinin haberinde yer alan ‘Kamışlı toplantısına Türkiye’den katılan isimler’ listesine bu isimlerden itiraz geldi. Haberlere göre gazeteci Hayko Bagdat, Fehim Taştekin, İhsan Eliaçık, Cengiz Çandar ve HDP Milletvekili Hüda Kaya da PYD’nin kontrolünde olan kentte Rojava Stratejik Araştırmalar Merkezi adlı kuruluşun düzenlediği toplantıya katıldı.

TAYYİ MEKANLA MI GÖNDERDİLER

Haberde Gezi’cilerin ilahiyatçı olarak nitelendirilen İhsan Eliaçık konuyla ilgili sorulan soruya 1 yılı aşkın bir süredir hakkında yurtdışı yasağı olduğu için İstanbul’un dışına bile çıkmadığını belirterek ”Yenişafak savcıdan özel izin alarak beni tayyi mekanla mı oraya gönderdi bilmiyorum” dedi.

A HABER BENİ IŞINLAMIŞ OLMALI

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Cengiz Çandar da söz konusu haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Kamışlı’ya uçak yolculuğu ile 6 saatlik mesafede bulunduğunu söyleyen Çandar, ”A Haber de benim ‘Türkiye karşıtı terör zirvesi’ adını verdiği toplantıda, Suriye’nin Kamışlı şehrinde olduğumu bildirdi. Kamışlı’ya direkt uçuş ile 6 saat uzaktayım ve hayatımda ayağımı basmadım. A Haber beni oraya ışınlamış olmalı. Bu haber kaynağına inananın vay haline. Yazık” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular