Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Mor ve Ötesi’nden Çorlu’da kaybettiklerimize: ‘Melekler ölmez’

Mor ve Ötesi, Harbiye’deki konserde Çorlu tren faciasında hayatını kaybedenleri, kazanın yıl dönümünde ‘Melekler ölmez’ şarkısıyla andı. İzleyiciler şarkını sonunda grubu ayakta alkışladı.

BOLD – Mor ve Ötesi müzik grubunun konserine Çorlu tren faciasının yıl dönümü damgasını vurdu. Grup, Harbiye’deki açık hava konserinde ‘Melekler ölmez’ şarkısını faciada hayatını kaybedenler için söyledi. Mor ve Ötesi şarkı söylerken sahnedeki dev ekrana hayatını kaybedenlerin ismi verildi.

Şarkının sonunda dev ekranda şu bilgi notu paylaşıldı: ”8 Temmuz 2018’de Çorlu’da yetersiz denetim ve kötü yönetim sebebiyle yaşanan tren kazasında 25 kişi hayatını kaybetti. Kazanın 1. yılında kayıplarımızın anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.”

AYAKTA ALKIŞLADILAR

Dev ekrana daha sonra ‘Çorlu için Adalet’ etiketi yansıtıldı. Şarkının sonunda izleyiciler Mor ve Ötesi’ni duyarlı davranışından dolayı ayakta alkışladı. Kazazede yakınları da sosyal medya hesaplarından gruba teşekkür etti

MAHKEME KAZAZEDE YAKINLARINI ÇİLEDEN ÇIKARMIŞTI

Bir yıl önce Çorlu’da meydana gelen tren faciasında 25 kişi hayatını kaybetmişti. Olaydan bir yıl sonra görülen ilk duruşmada polis hayatını kaybedenlerin yakınlarına mahkeme önünde müdahale etmiş ve arbede yaşanmıştı. Mahkeme olayların ardında dava da çekilme kararı almıştı. Kazada oğlunu kaybeden Mısra Sel bir yıldır adalet beklediklerini söyleyerek mahkemenin kararına isyan etmişti. Polisin ve mahkemenin kazazede yakınlarına tutumu büyük tepki toplamıştı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular