Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Galatasaray’da seçim yok, Mustafa Cengiz yönetimi devam edecek

Galatasaray’da Mustafa Cengiz ve yönetimi idari açıdan ibra edilmemesine yönelik alınan tedbir kararının kaldırılması için yapılan itiraz reddedildi. Cengiz ve yönetimi seçime gitmeyecek, göreve devam edecek.

BOLD – Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun idari açıdan ibra edilmemesine yönelik alınan tedbir kararının kaldırılması için yapılan itiraz reddedilerek, tedbir kararının devamına hükmedildi.

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki ikinci duruşmaya, birbirlerinden davacı ve davalı olan Galatasaray Kulübü yöneticileri ile davaya feri müdahil olan yöneticilerin avukatları katıldı.

DİVAN OLARAK YAPTIĞIMIZ İŞLER TÜZÜĞE UYGUN

Duruşmada beyanı sorulan, dava konusu genel kurulda divan başkanlığı yapan ve feri müdahil olan avukatlardan Metin Sinan Arslan, karşı tarafının mahkemeye verdiği dilekçelerle, kendisi ve divanda görev yapan diğer arkadaşlarına uygunsuz sözler sarf ettiklerini öne sürerek, “(Gayriahlaki yöntemlerle genel kurul uzatılmıştır.) sözlerini kabul etmiyoruz.

Biz avukatlık mesleğini icra ediyoruz. Bu söylemlerle muhatap olamayız. Divan olarak yaptığımız işler, dernek tüzüğüne uygun yapılmıştır. Tedbir kararına dayanak olan bilirkişi raporunu kabul etmiyoruz. Çöp olarak değerlendirilmeli.” diye konuştu.

TEDBİRİN KALDIRILMASINI GALATASARAY KULÜBÜ İSTEDİ

Kurulda görev alan kulüp üyesi Avukat Metin Ünlü de kendilerine iftiralar atıldığını savunarak, “Tedbirin kaldırılmasını Galatasaray kulübü istemiştir.” dedi. Söz alan feri müdahil davalılar avukatı Kıraç Aras ise ortada idari yönden ibra edilmeyen bir yönetim kurulu bulunduğunu ve davanın sürdüğünü anlatarak,

“Yönetim kurulunun ibra edilmeme kararı kesinleşirse ibra edilmeyen bir yönetim kurulunun her yıl aldığı 400 üyenin hesabı ve diğer yaptığı işlemlerin hesabı nasıl telafi edilecek? Bu nedenle yetkililerin mahkemece tedbiren durdurulmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

TEDBİRİN DEVAMI, İTİRAZINI REDDİ GEREKİR

Davacılardan Galatasaray Kulübü yöneticileri Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay da ihtiyati tedbirin devamı istediklerini ve tedbire itiraz dilekçesindeki beyanları kabul etmediklerini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Mali ibra nedeni kanunda belirtilmiştir. İdari ibra diye bir kavram yoktur. Tüzük yasaya aykırı düzenlenmiştir. Yasa maddesi divanı bağlar. 3 kez idari ibra yoklaması yapılmıştır. Diğer bir ifadeyle, divan ile ilgili bir beyanımız yoktur. Biz genel kurulun idari ibra edilmeme konusunu gündeme getiriyoruz, dilekçelerimizde bunu açıkladık. Tedbirin devamı, itirazın reddi gerekir. Feri müdahiller yönünden de mahkeme henüz karar vermemiştir. Bu sebeple beyanları sadece davalı yanında açıklanabilir.

Bir talepte bulunamazlar. Tedbir talep edemezler. Davalı tarafın talepleriyle sınırlıdırlar. Öncelik ve acil olarak yönetim kurulunun dernek tüzüğüne göre yetkililerin tedbiren durdurulması talebine de katılmıyoruz. Büyük bir kulüpte harcamalar var, yatırımlar var. Bunların devamı gerekiyor. Kaldı ki bu şekilde talep yetkileri de bulunmamaktadır.”

 

TRANSFER YAPILAMAZ DUYGU SÖMÜRÜSÜ

Tekrardan söz alan feri müdahillerin avukatlarından Kıraç Aras, dernek yönetim kurulunun yetkilerinin ayrı Sportif A.Ş yetkilerinin ayrı birer tüzel kişilik olduğuna dikkati çekerek, “Transfer yapılamaz gibi söylemlerin duygu sömürüsü olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Diğer beyanların alınmasının ardından mahkeme, tedbirin kaldırılması talebiyle ilgili kararını açıkladı.

Davalı Galatasaray Kulübü’nün avukatlarının İstanbul 9. ve 27. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yaptıkları tedbir kararlarına itirazların reddine ve tedbir kararının devamına hükmeden mahkeme, kimi feri müdahillerin, davalı dernek tüzüğünce yönetim kuruluna verilmiş olan yetkilerin tedbiren durdurulmasına yönelik taleplerini de yerinde görmediği için reddetti.

HER BİR DAVACI 50 BİN LİRA YATIRACAK

Bu dosyayla birleştirilen İstanbul 5, 7, 10, 11. ve 13. Asliye Hukuk Mahkemelerindeki dosya davacıları olan Dorukhan Acar, İlber Aydemir, Fatma Dilek Kutlu, Mehmet Ömer Cansever ve Emre Erdoğan tarafından talep edilen ihtiyati tedbir istemlerinin kabulüne yönelik de karar alan mahkeme, yazılacak gerekçeli kararın infazı için her bir davacının ellişer bin lira ücret yatırmasını da karara bağladı.

Bu arada, duruşma öncesi Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup Galatasaraylı taraftar, “Galatasaray halkındır, liselilerin değildir” ve “Mektebi Sultani onurumuzdur, liseci zihniyet sorunumuzdur” şeklinde, tedbirin kaldırılmasını isteyen yöneticiler aleyhinde sloganlar attı.

GALATASARAY’DA SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu’nda, 23 Mart’ta ibra krizi yaşanmıştı. Sarı-kırmızılı kulübün mali genel kurulunda Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu, idari açıdan ibra edilmemişti.

Seçim sürecine girmesi beklenen Galatasaray’da mahkemeye giden yönetim kurulu üyeleri Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, mevcut yönetimin görevine devam edebilmesi için idari tedbir kararı aldırmıştı. Bu kararla, seçim zorunluluğunu ortadan kaldırılmıştı.

Galatasaray Kulübü’nün avukatları da tedbir kararının kaldırılması talebiyle itirazda bulunmuştu. Bazı divan kurulu üyeleri de televizyonlarda yayınlanan görüntüler nedeniyle itham altında kaldıklarını belirterek feri müdahillik talebinde bulunmuştu.

 

 

Manşet

Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi oldu; ilk sözleri ise küskünlükler son bulsun

Beşiktaş’ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu. 20 sandık sonucuna göre 5009 oy alan Çebi, başkanlığı ilan etti. Çebi, Serdal Adalı’ya 2026 oy fark atarak camiadan da büyük bir destek aldı.

BOLD – Beşiktaş’ta 16. sandıkların açılmasının ardından Ahmet Nur Çebi’nin Siyah-Beyazlı Kulübün 34. başkanı olduğu kesinleşti. Oyların çoğunluğunu alan Ahmet Nur Çebi  7.5 yıllık Fikret Orman döneminin ardından başkanlık koltuğuna oturmuş oldu.  Resmi olmayan sonuçlara göre açılan 16 sandıkta en yakın rakibi Serdal Adalı’ya fark atan Ahmet Nur Çebi’nin başkanlığı netleşti. 8644 üyenin oy kullandığı seçimde açılan 20 sandık sonucuna göre Ahmet Nur Çebi 5009, Serdar Adalı 2983, Hürser Tekinoktay ise 537 oy aldı.

ÇEBİ’DEN İLK SÖZLER

Resmi olmayan sonuçlara göre Beşiktaş’ın 34. başkanı olan Ahmet Nur Çebi, oy farkının kapanmayacağının netleşmesinin ardından kısa bir açıklama yaptı. Çebi, “Camia içinde rekabet bugün itibarı ile bitmiştir. Küslükler, ayrılıklar, kırgınlıklar bitecek. Tüm Beşiktaşlıları Beşiktaş için kenetlenmeye, omuz omuza vermeye, birlik olmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

AHMET NUR ÇEBİ’NİN YÖNETİM KURULU’NDA YER ALAN İSİMLER

Asıl üyeler: Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay  Yedek üyeler: Umut Şenol, Bilgihan Sürmen, Hakan Daltaban, Fırat Fidan, Ali Efe Bezci

SANDIKLAR 17.00’DE SAYILMAYA BAŞLANDI

Beşiktaş yeni başkanını seçiyor. Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ın aday olduğu kongrede oy kullanma işlemi 17.00 itibariyle tamamlandı. Beşiktaş’ın 34. başkanı olacak isim oy kullanma hakkı bulunan 14 bin 950 üyenin kararı ile belil olacak. Oy kullanma işlemi adayların konuşmaları nedeniyle 11.10’da başladı. 17.00 itibariyle üyeler oy kullanma işlemini tamamladı. 8644 üye sandığa giderek oylarını kullandı.

Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. Eski yöneticilerden Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı ile son seçimde Fikret Orman’ın rakibi olan Hürser Tekinoktay, 34. başkan olabilmek için üyelerin karşısına çıktı.

SANDIKLAR AÇILIYOR (GÜNCELLENİYOR)

Beşiktaş’ta ilk sandıklar açılmaya başlandı. 20. sandık sonucunda başkan belli olacak. İlk sandıklar itibariyle Ahmet Nur Çebi önde gidiyor.

1. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 210

Serdal Adalı: 176

Hürser Tekinoktay: 15

2.SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 263

Serdal Adalı: 170

Hürser Tekinoktay: 22

3. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 250

Serdal Adalı: 153

Hürser Tekinoktay: 25

4. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 231

Serdal Adalı: 142

Hürser Tekinoktay: 23

5. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 217

Serdal Adalı: 140

Hürser Tekinoktay: 20

6. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 192

Serdal Adalı: 184

Hürser Tekinoktay: 26

7. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 233

Serdal Adalı: 157

Hürser Tekinoktay: 20

8. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 203

Serdal Adalı: 145

Hürser Tekinoktay: 24

9. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 215

Serdal Adalı: 177

Hürser Tekinoktay: 15

10. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 186

Serdal Adalı: 172

Hürser Tekinoktay: 27

11. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 261

Serdal Adalı: 163

Hürser Tekinoktay: 34

12. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 281

Serdal Adalı: 153

Hürser Tekinoktay: 47

13. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 375
Serdal Adalı: 71
Hürser Tekinoktay: 47

14. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 342
Serdal Adalı: 114
Hürser Tekinoktay: 44

15. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 312
Serdal Adalı: 94
Hürser Tekinoktay: 46

16. SANDIK

Ahmet Nur Çebi: 247
Serdal Adalı: 101
Hürser Tekinoktay: 24

17. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 193

Serdal Adalı: 184

Hürser Tekinoktay: 20

18. SANDIK SONUCU

Ahmet Nur Çebi: 217

Serdal Adalı: 175

Hürser Tekinoktay: 24

19. SANDIK 

Ahmet Nur Çebi: 297

Serdal Adalı: 184

Hürser Tekinoktay: 21

20. SANDIK SONUCU

Ahmet Nur Çebi: 288

Serdal Adalı: 129

Hürser Tekinoktay: 14

TOPLAM 

Ahmet Nur Çebi: 5009

Serdal Adalı: 2983

Hürser Tekinoktay: 537

ÇEBİ: BUGÜN BEŞİKTAŞ İÇİN YOL AYRIMIDIR

Başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi: “Beni tanıdığınızı düşünüyorum. 7 yıl önce sıkıntılar vardı, elimi taşın altına koydum. Şimdi aynı hislerle tekrar göreve talibim. Bu sefer başkan adayı olarak geliyorum. Ben 7 sene önce niye geldiysem bugün de o sebeple geldim. 7 yıl içinde neden burada durduysam bu sebep. Hizmet aşkıyla bugün Beşiktaş için yol ayrımıdır. Mümkünse olabildiği kadar katılım istedim. Ben katılımcı Beşiktaş, paylaşımcı bir Beşiktaş’ı istiyorum. Beşiktaş’ın genel kurulu üzerinde söylenen bazı şeylerin doğru olduğuna inanmıyorum. Bunlar bindirilmiş kıtalardır. Beşiktaşlılar özgürdür, özgür iradesiyle oy kullanır. Beşiktaş’ta bindirilmiş kıtalar yoktur. Kimsenin oyunu lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Bugün birlik beraberliğimizi burada herkese gösterelim. Tek istediğim bu. Beşiktaş’a yakışır genel kurul istiyorum.”

ADALI: BEYAZ SAYFA AÇIYORUM

Serdar Adalı ise seçimle ilgili şunları aktardı: “Bugün burada hep birlikte, sizlerin tercihleriyle ben beyaz sayfa açıyorum. Beşiktaş için hayırlı, uğurlu olsun. Bu yeni dönem şimdiden Beşiktaşımız için hayırlı olsun. Beşiktaşımızın desteğe bu kadar ihtiyacı olan bir dönemde aday olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Bu kutsal görevi şerefi ve layıkıyla yürütmeye çalışacağız. Kazananın Beşiktaş olmasını diliyorum.”

TEKİNOKTAY : BEŞİKTAŞ’I HALKA TESLİM EDECEĞİZ

Hürser Tekinoktay da oy kullanmadan önce şu ifadeleri kullandı: “Artık tüketim değil, üretim modeline ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz. Artık bankaların kapısından ayrılıp, özkaynak modeline dönmemiz gerektiğini söylüyoruz. Biz sizlere eski günlerimize dönecek bir altyapıyı bir vaat ediyoruz. Futbol takımımızı iş adamlarına değil, Toshack ve Rasim Kara’ya teslim edeceğiz. Biz Beşiktaş’ı halka teslim edeceğiz.

Süleyman Seba, 7 sene önce bana “Şan Öktem’in isminin oradan silinmesine izin vermeyin” dedi. Biz orayı Şan Ökten Spor Meslek Lisesi yapacağız. Kasamızdan hiçbir para çıkmayacak. Çocuklarımızı, gençlerimizi, sporcularımızı eğiteceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Üniversitesi’ni kuracağız. 2012’de UEFA Ligi’nde Atletico Madrid ile mücadele ediyorduk. Sonra onlar Şampiyonlar Ligi’ne demir attı. Bizim de öyle yapmamız lazım.”

ESKİ FUTBOLCULARDA OY KULLANDI

Beşiktaş’ın eski futbolcuları Rıza Çalımbay, Ali Gültiken, Ziya Doğan, Ulvi Güveneroğlu, Kadir Akbulut, Ali Eren Beşerler, Pascal Nouma ve kulübün eski başkanlarından Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören de oyunu kullandı.

Okumaya devam et

Manşet

Beşiktaş, yine tekledi Ankara’da bir puanla yetindi

Beşiktaş, Ankara’da 10 kişi kalan Ankaragücü karşısında iki puan bıraktı. Siyah-Beyazlıların sezon başından beri devam eden istikrarsızlığı değişmedi. Kartal deplasmanda yine kazanamadı.

BOLD – Beşiktaş Süper Lig’in 8. haftasında Anakaragücü deplasmanında iki puan bıraktı. 0-0 sona biten karşılaşmanın son 15 dakikasında ev sahibi takım 10 kişi oynadı.  Siyah-Beyazlılar gol atma şansı bulamadı. Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş’ta istikrarsız tablo devam etti ve Ankara’da da kazanamadı. Galatasaray maçı öncesi sıkıntıya girdi. Bu beraberlikle Beşiktaş da Ankaragücü de birer puan alarak 9 puana yükseldi.

BAŞKANLIK SEÇİMİ TAKIMI ETKİLEDİ

Sezona istikrarsız sonuçlarla başlayan Beşiktaş, Alanyaspor maçıyla birlikte yeni bir sayfa açarak Ankara’ya geldi. Yönetimin seçim atmosferi içinde olması, kulüp içinde ister istemiz oluşan belirsizlik Ankaragücü maçı öncesi Siyah-Beyazlı takım için handikaptı. Abdullah Avcı ne kadar süreçten etkilenmediğini düşünse de yarın yapılacak seçimler onu da futbolcuları da etkiliyor.

ANKARAGÜCÜ BEKLEDİ, BEŞİKTAŞ ÖNDE OYNADI

Karşılaşmanın ilk düdüğü ile birlikte Beşiktaş aktif bir görüntü ortaya koydu. Ankaragücü’de Siyah-Beyazlı takımın kaybettiği toplar ile hızlı çıkarak sonuç alma isteğindeydi. Karşılaşmanın başlangıcı itibariyle kontrollü bir oyun vardı. İlk yarım saatlik bölümde iki takımda belirgin bir pozisyon üstünlüğü sağlayamadı. Beşiktaş’ta Güven’in zayıf vuruşu vardı. Ankaragücü ise Hasan’ın şutu ile gol aradı. Ev sahibi bekleyen taraf olarak görüldü. Kartal baskılı gibi gözükse de üretken değildi.

DİABY HEYECANLANDIRDI

Karşılaşmada herkesi ayağa kaldıran pozisyon Diaby ile gelişti. Orta sahadan ileri doğru çıkan Diaby, savunmanın pozisyon kaybetmesi ile ceza sahasına girdi. Kaleci Korcan açıyı iyi kapatarak vuruşu savuşturmayı başardı. Maçın 42. dakikasında Burak Yılmaz çabukluğunu kullanarak topu kaptı. Çizgiye inerek topu boş durumdaki arkadaşına çıkaramadı ve top kornere gitti. Kornerden gelen topta ise Atiba iyi yükselmesine rağmen boş durumda kafayı vuramadı. İlk 0-0 tamamlandı. İlk yarı istatistiklerine bakıldığında Siyah-Beyazlı takım topu daha çok kullanmasına rağmen aynı oranda pozisyona giremedi.

CILIZ ATAKLAR SONUÇ VERMEDİ

Maçın ikinci yarısı da ilk yarının bir benzeri şekilde gelişti. Beşiktaş, topa daha hakim olmasına karşın Ankaragücü savunmada çok fazla açık vermedi. Burak ve Güven ile gelişen ataklarda sonuç itibariyle cılız kaldı. Burak’ın sakatlanması ise hücum adına Beşiktaş’ı zora soktu. Abdullah Avcı, Adem Ljacic’i oyuna alarak hücuma etkinlik kazandırmak istedi. Ancak son vuruşlar yine başarısız olunca sonuç çıkmadı.

ANKARAGÜCÜ 10 KİŞİ KALDI

Karşılaşmanın 76. dakikasında Sedat Ağçay kırmızı kart gördü. Hakem Ali Şansalan, oyuncu değişikliği sırasında yavaş davrandığı için sarı kart gösterdi. Sedat’ın hakemle diyaloğu devam edince ikinci sarı karttan kırmızı gördü. Ankaragücü’nün 10 kişi kalınca Beşiktaş tamamen rakip sahaya yerleşti.

Maçın 86. dakikasında Beşiktaş çok net fırsatı kaçırdı. Güven’in çizgiye inip çıkardığı topla Diaby buluştu. Kaleci Korcan Ön direkte kalınca Diaby boş kaleye topu gönderdi. Ancak Kulusic son anda topa müdahale ederek golü önledi. 89’da ise Umut topu önüne alarak kaleci Korcan ile karşı karşıya kaldı. Erken davranarak ceza sahasına girerken vuruşunu yapınca top auta çıktı.

MAÇ KADROSU

MKE Ankaragücü: Korcan Çelikay, Kitsiou, Kulusic, Pazdan, Pinto, Hasan Kaya (Dk. 86 Sadaev), Sedat Ağçay, Faty, Moke, İlhan Parlak (Dk. 78 Mehmet Sak), Orgill (Dk. 90+5 Aydın Karabulut)

Beşiktaş: Karius, Douglas, Necip Uysal, Vida, Caner Erkin, Hutchinson, Elneny (Dk. 82 Orkan Çınar), Lens (Dk. 58 Ljajic), Diaby, Güven Yalçın, Burak Yılmaz (Dk. 67 Mehmet Umut Nayir)

Kırmızı kart: Dk. 74 Sedat Ağçay (MKE Ankaragücü)
Sarı kartlar: Dk. 23 Pinto (MKE Ankaragücü), Dk. 28 Caner Erkin, Dk. 57 Güven Yalçın, Dk. 83 Orkan Çınar, Dk. 87 Hutchinson (Beşiktaş)

Stat: Eryaman
Hakemler: Ali Şansalan, Kemal Yılmaz, İsmail Şencan

Okumaya devam et

Manşet

Karadeniz’de fırtına güçlü esmeye başladı

Trabzonspor, evinde Gaziantepspor’u 4-1 mağlup ederek ligdeki iddiasını ortaya koydu. 15 puana ulaşan Bordo-Mavili takım maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

BOLD – Trabzonspor Milli maç arasından sonra ligi fırtına gibi döndü. Gaziantepspor’u evinde 4-1 mağlup ederek zirve yarışında olacağının mesajını verdi. Karadeniz ekibi, Sturridge, Sörloth, Sosa ve Yusuf Sarı’nın golleri ile üç puanı aldı. Bordo-Mavili takım 15 puana ulaşarak maç fazlasıyla liderlik koltuğunu oturdu. Gaziantep ise 11 puanda kaldı.

Süper Lig’in 8 haftasında Trabzonspor evinde Gaziantepspor’u konuk etti. Milil maç öncesi Rize maçını deplasmanda 2-1 kazanarak moral bulan Karadeniz ekibi, Gaziantep’i de yenerek bu galibiyeti anlamlandırmak istiyordu. Zirveye tutunma adına önemli bir 90 dakikaya çıkan Bordo-Mavili ekip maça hızlı başladı.

 

STURRİDGE-SÖRLOTH İŞBİRLİĞİ

Karşılaşmanın 9. dakikası oynanırken Sosa, savunma arkasına hareketlenen Sörloth’u kaçırmayı başardı. Norveçli oyuncu topu Sturridge’e aktardı. Golcü oyuncu tek vuruşla Bordo-Mavili takımı 1-0 öne geçirdi. Golden sonra hız Kesmeyen Trabzonspor ikinci golü çok beklemedi. 14’te bu sefer Sturridge’in uzun pasıyla Sörloth topla buluştu. Norveçli golü kaleciyi de geçerek skoru 2-0’a taşıdı. İlk 15 dakikalık fırtına skoru almaya yetti. Gaziantep farkı indirmek için risk alsa da Trabzonspor savunmada sağlam durdu. Kayode’nin serbest vuruşu direkten dönerken ilk yarı 2-0 ev sahibi takımın lehine sonuçlandı.

GAZİANTEP FARKI BİRE İNDİRDİ

Maçın ikinci yarısında gol için yüklenen Gaziantepspor golü buldu. 54’te Hüseyin’in kaybettiği topu Kayode önüne aldı. Sol kanattan ceza sahasına girdi. Seken top Jefferson’ın önünde kaldı. Onun vuruşu ile skor 2-1’e geldi.

SOSA 3, YUSUF SARI 4. GOLÜ ATTI

Golden sonra beraberlik için yüklenen Gaziantepspor, baskısını Jose Sosa kırdı. Yıldız oyuncu 75. dakikada savunmadan dönen topu ceza sahası dışında kontrol etti. Sert şutta top havada kavis çizerek filelerle buluştu. Bordo-Mavili takım bu golle 3-1 öne geçti. 81’de ise organize gelen Trabzonspor 4. golü buldu. Nwakame’nin ara pasıyla pasıyla Yusuf Sarı kaleci ile karşı karşıya kaldı. Kalecinin kapattığı köşeden sert bir vuruşla durumu 4-1’ yaptı. 84’te Kayode Yusuf Sarı’ya dirsek attığı için hakem önce sarı gösterdi. VAR uyarısı sonrası direk kırmızı kartı gösterdi. Antep sahada 10 kişi kalırken 90 dakikada 4-1 sona erdi.

MAÇ KADROSU

Trabzonspor: Uğurcan Çakır, Pereira, Hüseyin Türkmen, Hosseini, Novak, Kamil Ahmet Çörekçi (Dk. 73 Yusuf Sarı), Abdulkadir Parmak (Dk. 87 Ahmet Canbaz), Sosa, Nwakeme, Sörloth, Sturridge (Dk. 64 Doğan Erdoğan)
Gaziantep FK: Lontigkin, Oğuz Ceylan, Kana Bıyık, Toşca, Mehmet Erdem Uğurlu (Dk. 69 Pawlowski), Djilobodji, Jefferson, Chibsah, Diarra, Kayode, Twumasi (Dk. 85 Kenan Özer)

Stat: Medical Park
Hakemler: Özgür Yankaya, Süleyman Özay, Mehmet Cem Hanoğlu

Goller: Dk. 9 Sturridge, Dk. 14 Sörloth, Dk. 76 Sosa, Dk. 81 Doğan Erdoğan (Trabzonspor), Dk. 53 Jefferson (Gaziantep FK)

Sarı kartlar: Dk. 26 Sosa, Dk. 60 Hüseyin Çimşir (yardımcı antrenör) (Trabzonspor), Dk. 60 Marius Sumudica (teknik direktör), Dk. 84 Diarra (Gaziantep FK)
Kırmızı kart: Dk. 84 Kayode (Gaziantep FK)

 

Okumaya devam et

Popular