Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Gökhan Özoğuz 15 Temmuz afişlerini eleştirdi çarşı karıştı

Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz çizimlerini Türk askerini zan altında bıraktığı için eleştiren Gökhan Özoğuz’la Hasan Kaçan ve Nedim Şener arasında gerilim çıktı.

BOLD – Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile iktidar yanlısı oyuncu Hasan Kaçan arasında “15 Temmuz afişleri” tartışması yaşandı. Özoğuz, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı’nın 15 Temmuz çizimlerini “Bu çizimlerden nefret ediyorum! Çok yanlış. Olayı sanki bütün TÜRK ASKERİ yapmış gibi hissettiriyor, Türk Asker olgusunun itibarını zedeler mi acaba? diye düşünmeden konması korkunç! Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk Askeridir . BUNLAR DERHAL YASAKLASIN.” demişti.

SUSULACAĞINI DA MI ÖĞRENEMEDİN

Özoğuz’un eleştirisine cevap yazan Hasan Kaçan Gökhan Özoğuz’a bu konuda konuşmaması gerektiğini söyledi. Kaçan paylaşımında, “Çizimlerden değil darbecilerden nefret edeceksin Gökhan! Alçak darbeciler 251 evladımızı şehit etti Gökhan! 251 can toprak altında Gökhan! Büyüklerinden hiç bir şey öğrenmediysen, şehit evinde edeple susulacağını da mı öğrenmedin Gökhan! Bu memleket şehit evi Gökhan! Sus Gökhan!” ifadelerini kullandı.

SENDEN DAHA İYİ BİLİRİZ HASAN

Kaçan’ın cevabına Özoğuz da aynı tonda tepki verdi. Askerimizi yedirmeyiz diyen Özoğuz, “Hasan biz senden iyi biliriz Vatanı Milleti kayıtsız şartsız sevmeyide, Darbeyi nasıl lanetleyeceğimizide o geceki 251 tane şehidimizi nasıl yadedicemizide . O afişlerde darbeci askerlerin resimleri olmadığı sürece Türk askerini temsil eder” notunu paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı çizimleri yüzünden Gökhan Özoğuz daha önce de Nedim Şener ile tartışmıştı. Özoğuz kendisine ‘Evladım’ diye başlayan bir mesaj atan Şener’i üslubu konusunda uyarmıştı. AKP’li Hasan Kaçan ile Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen Gökhan Özoğuz daha önce de 23 Haziran seçimi öncesinde sosyal medyadan tartışmıştı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Evrensel Yazarı Tözeren: Trafik cezam bile yoktur, kelepçelenerek hastaneye götürüldüm

Polis tarafından gece yarısı evi basılarak gözaltına alınan Evrensel yazarı Edebiyatçı Ayşegül Tözeren, avukatları aracılıyla gönderdiği notta “Trafik cezam bile yoktur, kelepçelendim öyle hastaneye götürüldüm” dedi.

BOLD-Polislerin “ihbar var” diyerek gece yarısı evinde gözaltına alınan Edebiyatçı, doktor Ayşegül Tözeren gözaltında tutulduğu hücresinden avukatları aracılığı ile ikinci bir mesaj gönderdi. Evrensel gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat’ın Twitter hesabından paylaştığı mesajda Tözeren “Trafik cezam bile yoktur. Kelepçelendim öyle hastaneye götürüldüm” ifadesine yer verdi.

20 Ağustos gecesinde gözaltına alınan Ayşegül Tözeren yarın emniyete ifade vereceği ve cuma günü de adliyeye çıkarılacağı aktarıldı.

Gözaltındaki Tözeren avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajı şöyle:

“Akıl almaz bir ihbarla başlatılan bu sürecin hâlâ kötü bir rüya olduğunu düşünmek, öyle hayal etmek istiyorum. Ama hala uyanamadım.

İşin aslı, uyuyamadım da… Çünkü başımda hiç sönmeyen bir floresan var. Bugün hayatımda ilk kez – bunu vurguluyorum, benim trafik cezam bile yoktur – kelepçelendim, öyle hastaneye götürüldüm. Ben de size söylediğim gibi göğe baktım.

Sevgili anneannemin bulutların üstünden ‘Rumeli inadı’nı hatırladım, başımı dik tuttum, kelepçeler için İstanbul Protokolünü hatırlattım. Ben kimlerin öğrencisiyim?

Doğum günüme katılan herkese çok çok teşekkürler. Sizi çok ama çok seviyorum. Ne diyordu Cemal Süreya…

‘Kimse dokunamaz

bizim suçluluğumuza!'”

Kayyım protestolarında polisin döve döve gözaltına aldığı genç, zihinsel engelli çıktı

Okumaya devam et

Medya

Ahmet Takan’dan sır ayrılık: ‘Kurumun bekası’ için ayrılıyorum

Siyasi gündeme ilişkin dikkat çeken kulisleriyle tanınan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, “Kurumun bekası için aranızdan ayrılıyorum” mesajıyla görevini bıraktığını açıkladı.

BOLD – Ankara kulislerinin gündemini sık sık köşesine taşıyan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilci gazeteci Ahmet Takan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gazetesinden ayrıldığını açıkladı. Takan’ın okurlarına veda mesajı şöyle:

“Türkiye’de gazeteci olmak da kalmak da zor iştir. Bugüne kadar sadece inandığım değerler uğruna gazetecilik yaptım. “Kurumun bekası” için aranızdan ayrılıyorum. Bir başka mecrada buluşmak ümidiyle…”

KURUMA SARAY’DAN TELEFON MU GELDİ?

Ahmet Takan’ın mesajında yer alan “Kurumun bekası için aranızdan ayrılıyorum” ifadesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu. İyi Partili Levent Özveren, usta gazeteciden bu ifadesini açıklamasını istedi.

Takan’ın ‘Kurumun Bekası için’ ifadesi sosyal medyada Saray’ın gazeteyi tehdit ettiği yorumlarına neden oldu. Ahmet Takan son olarak son Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında Doğu Perinçek’e yakınlığı ile bilinen askerlerin tasfiye edildiğini yazmıştı.

Okumaya devam et

Medya

Facebook, sahte haberlerin önüne geçebilmek için “gerçek gazeteci” çalıştıracak

Facebok, son zamanlarda giderek artan sahte haberlerle mücadele etmek için gerçek gazetecileri işe alacağını duyurdu.

Geçmişten beri sahte haberlerle başı dertte olan Facebok, bunun önüne geçebilmek için gerçek gazetecileri işe alacak. Bu hamlenin etkili bir yöntem olabileceği öngörülüyor.

BOLD – Facebook, birçok kez sahte haberleri sürdürmekle suçlanmıştı. Özellikle son zamanlarda önüne geçilemeyen ve adeta bir çığ gibi büyüyen bu sahte haber akımıyla mücadele etmek için Facebook çareyi gerçek gazetecileri işe almakta buldu.

İLAN VERDİ

Bugün itibarıyla bir işe alım ilanı yayımlayan sosyal medya devi, mobil uygulama içinde özel bir haber bölümü oluşturarak bir gazeteci ekibi oluşturmayı planlıyor. Bu sayede platform, insanlara tamamen kişisel ve son derece alakalı bir sosyal medya deneyimi yaşatmak istiyor.

YIL SONU AKTİF OLACAK

Facebook, Haber Sekmesi adını verdiği özelliğini yıl sonuna kadar aktif hâle getirmeye çalışıyor. Bu sekme haber kaynağından yani ana sayfadan bağımsız, yeni bir sekme olacak, güncel ve tamamen kişilerin beğenileriyle alakalı gerçek haberleri sunacak.

Zaytung haberi değil: Facebook’un yeni mottosu “Gelecek eşittir gizlilik”

BURS VERMİŞTİ

Geçen yıl Facebook’un sahte haberlere karşı duruşunu sağlamlaştırmanın bir yolu olarak gazetecilik, iletişim ve dijital medya alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere burslar sunmuştu. Bu kapsamda 250.000 dolar tutarındaki Facebook Gazeteciliği Proje Bursu 5 yıl boyunca kullanılmak üzere 4 farklı kuruma hibe olarak verilmişti.

YALAN HABER SUÇLAMASI

Yine geçmişte Facebook, sahte haberlerle ve bu haberleri sürdürmekle suçlanıyordu. Sosyal medya devinin tüm bu sebepler göz önüne alındığında gerçek gazetecilere bünyesinde yer vererek güvenilmez ve taraflı haberlerin önüne geçebileceği düşünülüyor.

Yakın bir zamanda Facebook’ta, Çin’e bağlı Facebook hesaplarının, sayfaların ve grupların kapatılacağı yönünde yayılan sahte bir haber, adeta bir bomba etkisi yaratmış ve büyük tepki toplamıştı.

110 tonluk bu elektrikli kamyonun şarjı hiç bitmiyor

Okumaya devam et

Popular