Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Hocacı’ ve ‘Reisçi’lerin şehit istismarı kavgası

15 Temmuz şehidinden 4 yıl önce gelen mesajı her sene yeni görmüş gibi cevaplayan ‘Pelikancı’ Hilal Kaplan, Davutoğlu yanlısı ‘Hocacı’ hesaplara fena yakalandı.

BOLD – Yeni parti hazırlığındaki eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu yanlısı sosyal medya hesapları, ‘Reisçi’ Hilal Kaplan’a 15 Temmuz şehitleri üzerinden savaş açtı.

Kaplan’ın 2015’te 15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı’dan gelen bir mesajı her sene yeni görmüş gibi paylaşmasını ortaya çıkaran ve eleştiren sosyal medya hesabı ‘sağlam irade’nin sahibi Taha Ün, Kaplan’ı şehitleri istismarla suçladı

HER 15 TEMMUZ PAYLAŞIYOR

15 Temmuz gecesi hayatını kaybedenlerden Halil Kantarcı 2015 yılında Kaplan’ı etiketleyerek yazdığı, “Doğruyu dile getirmenin zor olduğu zamanlarda da sözünü esirgemeyen Hilal Kaplan hanımı tebrik ediyorum. Takipçi ve ısrarcı tavrı örnektir” mesajı için, Kaplan, 2017 yılında, “Bir arkadaşım göndermiş, içim acıdı. İnşallah öyleyizdir Halil kardeşim, Rabbim Hak için sözünü esirgemeyenlerden eylesin” diye paylaşmıştı.

HOCACILAR FENA YAKALADI

Kaplan, Kantarcı’nın 2015 yılına ait aynı mesajını, “Geçen bir arkadaş yolladı bunu, görmemişim. Ciğerimde bir sızı… Allah’ım şefaatlerine nail eylesin” notuyla tekrar paylaştı. Kaplan’ın her 15 Temmuz’da Şehit Kantarcı’nın 2015 yılında yazdığı mesajı yeni görmüş gibi tekrar paylaşması Davutoğlu’cu olarak bilinen sosyal medya kullanıcısı “Sağlam İrade” hesabının sahibi AKP’li Taha Ün’ün gözünden kaçmadı.

‘İSTİSMARA YELTENMESEN’

Ün ”Her sene ilk defa görmesen, şehitlerimizi istismar etmeye yeltenmesen, şehitlerimiz ve aileleri bu ucuz sömürüyü sürekli görmese “anlamlı” olacak aslında” ifadeleriyle Kaplan’ı 15 Temmuz şehitlerini istismar etmekle suçladı.

KAPLAN: ‘DAVUTÇU, İFTARACILAR’

Hocacı Ün’e, reisçi Kaplan’dan cevap gecikmedi. Kaplan, Taha Ün’e verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı: “Tamamen unutmuşum. Darbe gecesi köprüde olmadığım iftirasını atan sizin gibi bir davutçu tarafından bunun hatırlatılması ise Rabbimden nefis terbiyesi olsa gerek. Başım üstüne…”

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

AKP’li belediye yoksullukla kurduğu ‘dilenci timi’ ile savaşacak

Türkiye’de ekonomik kriz giderek artıyor. Krizden en çok etkilenen Şanlıurfa’da AP’li belediye, artan dilencilerle mücadele edebilmek için dilenci timi kurması dikkat çekti.

BOLD – Şanlıurfa’da gün geçtikçe sayıları artan dilencilerle mücadele edebilmek için AKP’li Büyükşehir Belediyesi dilenci timi kurdu. Dilenci sayısındaki artışta kentte yaşayan 650 bin Suriyelinin de etkisi olduğu öne sürülüyor.

YAKALANANLAR ZABITA KARAKOLUNA GÖTÜRÜLÜYOR

Yoksulluğun arttığı Şanlıurfa’da AKP’li Büyükşehir Belediyesi, kentte sayıları giderek artan dilenciler için dilenci timi kurdu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görevli sivil zabıtalar dilenci timinde görevlendirildi. Dilenci timi, ana arterler ve cami önlerinde yakaladığı dilencileri zabıta karakoluna götürüp, dilenmeyi sürdürmeleri halinde kendilerine ceza verileceği uyarısında bulunduktan sonra serbest bırakıyor.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten can kaybı 25 bine yaklaştı

Koronavirüsün yol açtığı ölümler devam ediyor. Bugün de Kovid-19 salgını nedeniyle 149 kişi hayatını kaybetti. Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü mart ayından beri hayatını kaybedenlerin sayısı ise 25 bine yaklaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı, 22 Ocak Türkiye Kovid- 19 Hasta Tablosu verilerini paylaştı. Son 24 saatte yapılan 163 bin 342 testte, 5 bin 967 vaka ile 734 koronavirüs hastası tespit edildi. Bugün yaşamını yitiren 149 kişi ile toplam can kaybı 24 bin 789’a yükseldi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİNE GERİLEDİ

Sağlık Bakanlığı’nca duyurulan Türkiye Kovid- 19 Hasta Tablosu’na göre; son 24 saatte yapılan 163 bin 342 testten 5 bin 967 vaka, 734 hasta tespit edildi. Virüs nedeniyle 149 kişi hayatını kaybederken, 6 bin 18 kişi de iyileşti. Bugünkü verilerle toplam test sayısı 28 milyon 195 bin 901, toplam vaka sayısı 2 milyon 418 bin 472, toplam vefat sayısı 24 bin 789, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 3, toplam iyileşen hasta sayısı 2 milyon 296 bin 50 oldu.

YATAKLARIN YARISI HALA DOLU

Tabloda haftalık oranlar ise hastalarda zatürre oranı yüzde 5,1, yatak doluluk oranı yüzde 45,5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 59,8, solunum cihazına bağlı (ventilatör) doluluk oranı yüzde 31,2, ortalama temaslı tespit süresi 8 saat, filyasyon oranı yüzde 99,9 şeklinde yer aldı.

 

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

 

Okumaya devam et

Gündem

Altun’un evini gözetleme iddiasıyla Kaftancıoğlu’na 6 yıla kadar hapis talebi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin olayda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir iddianame hazırlandı.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un itirazıyla başlatılan soruşturmada Canan Kaftancıoğlu hakkında yeni bir iddianame hazırlandı. Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin olayda CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme’ suçlamasıyla 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

KAFTANCIOĞLU’NA TAKİPSİZLİK

Cumhuriyet’in haberine göre vakıf arazine izinsiz inşaat yapan Altun’un, söz konusu hukuksuzluğun tespit edildiği gün Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne kiralama başvurusu yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan CHP İBB Meclis Grubu, Altun’un Boğaziçi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 1 aydan 6 aya kadar hapis cezası ve 200 bin liradan 500 bin liraya kadar para cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

Fahrettin Altun ise vakıf arazisindeki izinsiz inşaat faaliyetlerini kamuoyunun gündemine getiren Cumhuriyet gazetesi ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturmada Canan Kaftancıoğlu hakkında takipsizlik kararı verilmişti.

FAHRETTİN ALTUN TAKİPSİZLİK KARARINA İTİRAZ ETTİ

Altun’un Başsavcılığa sunduğu dilekçesinde, eylemin delili olarak şüphelinin sosyal medya hesabında yayımladığı “CHP ilçe başkanı görevini yaparak ve partisinin talimatıyla inşaatın yasak olduğu arsayı kontrol etmek için gitmiştir. Yine gidecektir. CHP İlçe Başkanına kamunun malını koruduğu, halkın hakkını hukukunu gözettiği için kimse dokunamaz” şeklindeki yazıları gösterdiği ifade edildi.

Kaftancıoğlu’nun savunmasına da yer verilen iddianamede, Kaftancıoğlu’nun “Suat Özçağdaş’ın siyasi görevi gereği kentteki hukuka aykırı yapılaşmayı kontrol ettiğini, müştekiye ait evin fotoğraflanması yönünde Suat Özçağdaş’a hiçbir telkinde bulunmadığını, iddiaların asılsız olduğunu ve suçlamayı kabul etmediği” kaydedildi. İddianamede soruşturma kapsamında temin edilen iletişim kayıtları ve Özçağdaş’a ait telefonun hakim kararına istinaden incelenmesi sonucu tanzim edilen tutanak içeriğinde Kaftancıoğlu’nun Özçağdaş’a Fahrettin Altun’un özel hayatının gizliliğini ihlal etme yönünde bir eylem gerçekleştirmeye azmettirdiğine dair veri bulunmadığı belirtildi.

KARARI SULH CEZA HAKİMLİĞİ KALDIRDI

İddianamede bu sebeple Kaftancıoğlu hakkında üzerine atılı suçtan delil yetersizliği sebebiyle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, Fahrettin Altun’un itirazı üzerine bu kararın Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla 23 Kasım 2020 tarihinde kaldırıldığı ve Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 173 / 4. Maddesi gereğince Canan Kaftancıoğlu hakkında kamu davası açma zaruretinin doğduğu belirtildi. İddianamenin değerlendirme kısmında Kaftancıoğlu’nun üzerine atılı müsnet suçu işlediğine dair hakkında kamu davası açılabilmesi için yeterli delil bulduğunun anlaşıldığı ifadeleri yer aldı.

Canan Kaftancıoğlu hakkında “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianamede düzenlendi. Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul etmesi halinde, Kaftancıoğlu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Okumaya devam et

Popular