Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ankara’da yeni kulis: Genelkurmay Başkanı Güler gidecek, Dündar gelecek!

Ankara’da Merkez Bankası Başkanı ve Emniyet Genel Müdürünün görevden alınmasından sonra Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’inde emekliye sevk edileceği iddia ediliyor.

BOLD-Askeri bürokrasideki kulis bilgileri gündeme getiren Oda TV yazarı Müyesser Yıldız, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile arası iyi olmadığı bilinen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in 30 Ağustos’tan önceki Yüksek Askeri Şura’da emekliye sevk edileceğini ifade etti.

“GENELKURMAY BAŞKANININ EMEKLİYE SEVK EDİLMESİ SÜPRİZ OLMAZ”

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasının ardından “Genelkurmay Başkanıyla ilgili böyle bir karar da herhalde çok sürpriz olmaz!” diyen Müyesser Yıldız, yeni Genelkurmay Başkanı’nın Orgeneral Ümit Dündar olacağını iddia etti.

Anayasa Mahkemesi’nin, 15 Temmuz’un ardından ilan edilen OHAL döneminde çıkarılan ve daha sonra TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen bazı KHK’ların iptali istemini esastan karara bağlaması bekleniyor.

AYM’nin görüşeceği KHK’larda Genelkurmay Başkanlığı ile ilgili kısımlarında olduğu belirtildi. OHAL KHK’sı ile yaş haddine takılmayan Genelkurmay Başkanları için “Görevde kalış süresi 4 yıldır” ibaresi de iptal edilmişti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler (solda) ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar (sağda)

 

“HULUSİ AKAR İLE ARALARINDA ANLAŞMAZLIK VAR”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, 15 Temmuz gerçekleştiğinde Genelkurmay İkinci Başkanı olarak görev yapıyordu. Daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı’na atanan Güler, geçen yıl Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanı olmasının ardından Genelkurmay Başkanı olmuştu.

Yaşar Güler, henüz 1 yıllık Genelkurmay Başkanı. Yaş haddini doldurmasına da daha 2 yıl var. Görev süresine ilişkin herhangi bir düzenleme bulunmadığından, TSK kulislerinde Orgeneral Güler’in Ağustos ayında emekliye sevk edileceği ve yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın atanacağı konuşuluyor.

Genelkurmay Başkanı Güler ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar aralarında anlaşmazlık olduğu, bu nedenle Güler’in emekliye sevk edilmesini de Akar’ın istediği öne sürülüyor.

Tıka basa dolan cezaevleri alarm veriyor

Gündem

Nevşin Mengü “Cüneyt Arkın gibi” dedi usta oyuncudan cevap gecikmedi

Nevşin Mengü, birçok Rus polisiyle aynı anda dövüşen Rus protestoyu Cüneyt Arkın’a benzetince, usta oyuncudan “Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” cevabı geldi.

BOLD – Almanya’dan ülkesi Rusya’ya dönen muhalif aktivist Alexei Navalny’in tutuklanmasının ardından Moskova’da başlayan olaylar devam ediyor.

Olaylar sırasında yaklaşık 3 bin kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü. Ülkenin çeşitli yerlerinde devam eden eylemlerde polisin göstericilere karşı sert müdahalesi de sürüyor. Polis ile göstericiler arasında devam eden şiddetli çatışmalara dair görüntüler de sosyal medyaya yansıyor.

Öte yandan, sosyal medyada dolaşıma giren bir görüntü gazeteci Nevşin Mengü ile usta oyuncu Cüneyt Arkın’ı karşı karşıya getirdi. Görüntülerde bir Rus göstericinin, protestocuları püskürtmeye çalışan polislere karşı mücadelesi yer alıyor.

KENDİ POLSİNE SALDIRMAZ

Mengü, yaşanan protesto olaylarının görüntüsünü “Cüneyt Arkın gibi Rus aktivist” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Nevşin Mengü’nün bu paylaşımına Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın’dan cevap gecikmedi.

Mengü’nün paylaşımını yanıtlayan Arkın, “Fakat Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” dedi.

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Okumaya devam et

Gündem

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Kendisine mikrofon uzatılan AKP’li kadının, “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun” sözleri sosyal medyada olay oldu.

BOLD – Sokak röportajlarında mikrofon uzatılan AKP seçmeni bir kadının sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hükumeti ve Erdoğan’ı öven kadın AKP ile birlikte teknolojik gelişmelerin hızlandığını iddia etti.

Görüntülü arama örneği veren AKP’li kadın: “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Şimdi Almanya’daki abimle görüntülü konuşabiliyorum. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

Muhabirin bu teknolojileri yurt dışından alıyoruz hatırlatmasına ise AKP’li kadın: “Olsun yine de önce Allah’ın sonra da Başkanımızın sayesinde” diyerek cevap verdi.

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

 

Okumaya devam et

Gündem

Payitaht oyuncusu sahte içkiden öldü

Payitaht ve Arka Sokaklar dizilerinde de rol alan oyuncu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş, Bursa’daki evinde ölü bulundu. Yalçıntaş’ın sahte içkiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde oturan dizi ve tiyatro oyuncusu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş evinde ölü bulundu.

AMATEM’DE TEDAVİ GÖRDÜ

Kendisinden uzun süre haber alınamayan Yalçıntaş’ın cesedi eve gelen annesi tarafından bulundu. İddiaya göre, ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Yalçıntaş’ın sahte alkolden hayatını kaybettiğini belirledi.

Yalçıntaş’ın daha önce de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

PAYİTAHT’TA DA ROL ALDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yalçıntaş, “Arka Sokaklar, Payitaht, Eve Dönüş, Vatanım Sensin, Türkan” gibi dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne aldı.

Yalçıntaş’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cem Seymen’den fahiş fatura isyanı: İnsan gibi yaşama hakkının gaspıdır bu fatura

Okumaya devam et

Popular