Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı

AKP İl Başkanları Toplantısı’nda ABD’ye meydan okuyan Erdoğan, S-400’lerin etkin hale getirilmemesi uyarısında bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya cevap verdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya’dan satın alınan S-400 hava savunma sisteminin Nisan 2020’den itibaren aktif olarak kullanılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin F-35 savaş uçaklarını vermemesi durumunda Türkiye’nin bu ihtiyacını başka kaynaklardan temin edeceğini belirtti.

KİM VERİRSE ONA GİDERİZ

Erdoğan, “Buradan ABD’nin Kongresine sesleniyorum, biz Obama döneminde Patriot almayı arzu ettiğimiz zaman siz vermediniz. Sayın Trump döneminde şimdi yine engel olmaya çalışıyorsunuz. Biz paramızla almak istiyoruz, vermiyorsunuz. O zaman biz ne yapacağız. Kim verirse ona gideceğiz” şeklinde konuştu.

BOEING TEHDİDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ABD’den Patriot’ları alamadığını ancak 100 adet Boeing uçağı aldığını ve bunlardan ilk uçağın geldiğini belirtti. Erdoğan, ABD’yle ilişkilerin bu şekilde gitmesi durumunda 100 adet Boeing uçak alımının yeniden değerlendirileceğini ifade etti.

FIRAT’IN DOĞUSUNA OPERASYON SİNYALİ

Erdoğan, Suriye sınırında yaklaşık 35 kilometre derinliğinde Türkiye’nin kontrolünde güvenli bölge oluşturma konusunda ABD ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Fırat’ın doğusunda terör koridorunun oluşmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Hulusi Akar, TSK Komuta Kademesi ile Fırat’ın doğusuna operasyonu görüştü

Politika

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a hodri meydan: Akrabalar da dâhil tüm mal varlıklarımız soruşturulsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dolandırıcılık” suçlamasıyla hedef aldığı Ahmet Davutoğlu’ndan açıklama geldi. Kullanılan üslubunu devlet nezaketine uymadığını vurgulayan Davutoğlu, Erdoğan’a hodri meydan dedi, “Akrabalarda dâhil tüm mal varlıklarımız soruşturulsun” teklifinde bulundu.

BOLD-İstanbul’da AKP İl başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Şehir Üniversitesi üzerinden eski yol arkadaşlarını hedef almış ve onları, Halkbank’ı dolandırmakla suçlamıştı. Erdoğan’ın hedef aldığı isimler arasında yer alan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

“HUSUMETİ BÜTÜN ÇIPLAKLIYLA ORTAYA KOYDU”

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın temsil ettiği makama yakışmayan bir üslupla konuştuğunu belirtti. Davutoğlu meselenin şahsi değil devlet ahlakı meselesi olduğunu vurguladı. Davutoğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi hakkındaki kararın AK Parti MYK’sında alınmış olmasının üniversiteye yönelen husumeti bütün çıplaklığıyla ortaya koyduğunu söyledi.

“Başbakanlığım süresince yaptığım uygulamalarda şahsıma yöneltilen tek ithamın bir eğitim kurumuna arazi devri olmasından sadece onur duyarım” diyen Davutoğlu, 4046 sayılı yasayla söz konusu arazinin rant alanına dönüşmesinin engellendiğine dikkat çekti.

Davutoğlu açıklamasında “Bugün hangi haksızlıklar yapılırsa yapılsın, bunlar da geçecek ve Şehir Üniversitesi de onun düşünce özgürlüğüne dayalı idealleri de yaşamaya devam edecektir” dedi.

“MAL VARLIKLARIMIZ, SİYASETE GİRDİĞİMİZ GÜNDEN İTİBAREN SORUŞTURULSUN”

Erdoğan’a ve ailesine açık bir çağrıda bulunan Ahmet Davutoğlu, “Bugün bir milat olmalıdır. Çağrım açıktır: Mademki bu ülkeye hizmetten gayrı hiç bir hedef gütmemiş ve bütün bir ömrünü buna adamış bir başbakana ‘dolandırıcılık’ iftirasında bulunulmuştur, o zaman şu anda görev yapanlar da dâhil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri/devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM’nde gerekli komisyonlar oluşturulmalı” teklifinde bulundu.

Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Davutoğlu, “ifade ettiği vechile yetimlerin hakları son kuruşuna kadar korunmalıdır. Ben şahsım adına artık üyesi olmadığım yüce TBMM’ne hesap vermekten bir an bile imtina etmem.” dedi.

“KİMLERİN NASIL KURTARILDIĞI VEYA BATIRILDIĞI ORTAYA ÇIKSIN”

Davutoğlu, TBMM’de kurulacak komisyonla “Kamu banklarının, Şehir Üniversitesi de dahil olmak üzere hangi vakıflara ve şirketlere nasıl kredi verdikleri, hangi şirketlerin borçlarının yapılandırıldığı, Kimlerin hangi yöntemlerle kurtarıldığı, kimlerinde batmasına seyirci kalındığı şeffaf bir şekilde ortaya konulmalıdır.” sözleriyle dikkat çekti.

Erdoğan eski yol arkadaşlarını böyle suçladı: Bunlar Halkbank’ı dolandırıyor

 

 

 

Okumaya devam et

Politika

İş dünyasından önemli bir isim Davutoğlu’nun ekibine katıldı

AKP’den istifa ettikten sonra yeni parti çalışmalarını tamamlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibine iş dünyasından ilk katılım Avrasya Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran’dan geldi.

BOLD-ASİAD Genel Başkanı, aynı zamanda Başaranlar Yatırım Holding sahibi Ömer Faruk Başaran, Davutoğlu’nun yeni kurduğu partisine katıldı. Geçen hafta sonu Ahmet Davutoğlu, kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Büyük Abant Oteli’nde kamp yaptı. ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, hafta sonu kampa katıldı ve Ahmet Davutoğlu’nun partiye katılma teklifini kabul etti.

Toplantıda teşkilat yapılanması tamamlanan partinin, tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı. Bir hafta içinde partinin kurulacağı, Ankara’da genel merkez ve İstanbul’da il başkanlığı binalarının tutulduğu belirtildi.

ÖMER FARUK BAŞARAN KİMDİR?

Ömer Faruk Başaran ilk, orta ve lise tahsilini Gebze’de tamamladı. Yükseköğrenimini Londra’da USIU EUROPA – CAMPUS’da “İş İdaresi” dalında bitirdi. 1987 senesinde atıldığı iş hayatına, halen inşaat başta olmak üzere ticaret ve sanayi konularında yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren Başaran Grup Yönetim başkanlığı Başkanı olarak devam ediyor.

Ömer Faruk Başaran, 1990’lı senelerde Atılım firmasını kurdu. Daha sonrasında Nur-iş Otomobil Organizasyon A.Ş. firmasını kurmuş ve kampanyalı otomobil organizasyonları gerçekleştirdi. 1997 senesinde Türk iş dünyasının önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Gebze Şubesi’ni kurarak, Kurucu Başkanlığını yaptı.

2003 yılında Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (ASİAD) kurdu. Başaran hala ASİAD’ın Genel Başkanlığını yürütüyor.

“Devlet bankasına milyonluk borç takan Next Level’in siyasi ortağı kimdi?”

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan eski yol arkadaşlarını böyle suçladı: Bunlar Halkbank’ı dolandırıyor

Halkbank’ın hesaplarına tedbir koyduğu Şehir Üniversitesi hakkında açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar Halkbank’ı da dolandırmaya çalışıyor” diyerek eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yle birlikte, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Feridun Bilgin’i hedef aldı.

BOLD-İstanbul’da AKP İl başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, uzun süredir tartışma konusu olan Halkbank’ın hesaplarına tedbir kararı koyduğu Şehir Üniversitesi’yle ilgili açıklamalarda bulundu. “Malum zat” diye eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Bugün başka yarın başka olmamalıyız. Bunu yapanları gördük, görüyoruz. Kendi nefsinin peşine düşen sadece kendi ajandasına kariyerine odaklanan kişilerden dava adamı olmaz. Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz” dedi.

“MALUM ZAT…”

“Bu arada istemezdim ama son dönemlerde bilmiyorum telefonlarınıza da girdi mi malum İstanbul’da bir Şehir Üniversitesi meselesi ortaya çıkardılar” sözleriyle AKP’den istifa eden eski yol arkadaşlarını hedef alan Erdoğan, “Bu Şehir Üniversitesi meselesinin özellikle bir siyasi ayağında bizim olduğumuzu, bir siyasi ayağında da malum zatın olduğu söyleniyor.”

Şehir Üniversitesi’nin tahsisinin başbakanlığı döneminde yapıldığını anlatan Erdoğan, “Tahsisini yapan ben olduğuma göre malum zat başbakan olunca bu tahsisi Şehir Üniversitesi’ne mülkiyet devrine dönüştürmüştür. Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri yoktur, olmamıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyor değil mi? Öksüz yetimin hakkının kalkıp kurdukları üniversiteye tapu devri yapmak suretiyle özelleştirme yüksek kurulunun başkanı sıfatıyla bunu sağlıyor.” eleştirisinde bulundu.

“HANİ BUNLAR DÜRÜSTÜ?”

“Peki bu nasıl doğruluk? Yanında kim var peki? Bir başka isim, Sayın Babacan” sözleriyle eleştirilerine devam eden Erdoğan, “Bu işin altında onun da imzası var. Mehmet Şimşek, Feridun Bilgin var. Hani bunlar dürüsttü ya? Dürüstlüğü bunlar kimseye bırakmıyordu? Kimin ne olduğunu, yaptıklarıyla öğrenin diye anlatıyorum. Bunlar Halkbank’ı da dolandırmaya çalışıyorlar. Bunlar kredi talebinde bulunuyorlar. Halkbank bunlara ciddi bir kredi veriyor fakat ödeme planlarında bunlar Halkbank’a ödemelerini yapmıyorlar.” dedi.

“HALKBANK’A BORÇLARI 417 MİLYON”

Halkbank’tan alınan kredilerin geri ödenmediğini ifade eden Erdoğan, “Şu anda Halkbank’a borçları 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar. Yapılandıralım derken bunu neyi nasıl yapılandıracaksın? Neymiş yaptıkları kampanya şu: spor kulüplerininki yapılandırılıyor da Şehir Üniversitesi’nin neden yapılandırılmıyor? Sen teminat bile vermedin. Senin neyine el koyacak? Yoksa Maltepe’de tekele ait olan yer yani zamanında benim tahsis ettiğim yeri bankaya teminat olarak göstermek suretiyle bunu mu banka teminat olarak görecek?” şeklinde ifade etti.

“BAŞKA ALEVERE DALEVERE DAHA YAPIYORLAR”

Bunu da geç, bir başka alavere dalavere daha yapıyorlar” sözleriyle devam eden Erdoğan, “Alacağımız öğrencilerin yapacakları ödemeye ipotek koyun. Yahu sen daha mevcut kotanı doldurmamışsın. Tabii bizi halef selef olduğumuz cumhurbaşkanı aradı. Siz bu işi arzu ederseniz halledersiniz. Kendisine dedim ki temenni ederdim ki siz benim yerimde olun. Biz geçmişte bankaların nasıl iflas ettiğini biliyoruz, hamdolsun bizim dönemimizde bankaların hiçbirisi kasaları boşaltmadı. Biz de kasayı boşaltamayız” şeklinde konuştu.

Onlar beklemeyecek: Saray çalışanlarına ‘kırmızı ışık’ üstünlüğü!

Okumaya devam et

Popular