Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Scorsese, Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro yeniden aynı projede

Başrollerinde Robert De Niro ve Al Pacino’nun yer aldığı Martin Scorsese filmi The Irishman seyirciyle buluşmak için gün sayarken ünlü yönetmenden güzer bir haber geldi. Scorsese bir sonraki filmi Killers of the Flower Moon için De Niro ve DiCaprio’yu bir araya getirecek.

BOLD– 76 yaşındaki ünlü yönetmen Martin Scorsese dur durak bilmiyor. Son filmi The Irishman Netflix ekranlarına yakında gelecek olan Scorsese şimdiden yeni filmi için çalışmaya başladı. “Killers of the Flower Moon” adını taşıyacak filmin başrolünde DiCaprio’nun olacağı daha önce belli olmuştu. Ünlü yönetmen yeni bir açıklama yaparak bu film için 75 yaşındaki Robert De Niro ile de anlaştığını duyurdu.

Scorsese ve De Niro. Taxi Driver (1976) ve The Irishman (2019)

SCORSESE&DE NİRO AŞ 10. KEZ BİR ARADA

Martin Scorsese ve Robert De Niro şimdiye kadar 9 filmde birlikte çalıştılar. Mean Streets (1973), Taxi Driver (1976), New York, New York (1977), Raging Bull (1980), The King of Comedy (1983), GoodFellas (1990), Cape Fear (1991), Casino (1995), The Irisman(2019)…

Robert De Niro ve DiCaprio ise daha önce 1993 yapımı The Boys Life ve 2015 yapımı The Audition’da bir araya gelmişlerdi. Kısa film olan The Audition’u Martin Scorsese yönetmişti. 19 dakikalık The Audition’u aşağıda izleyebilirsiniz.

Kültür

Dolmabahçe restrorasyonunda duvar altında 100 yıllık gazete bulundu

İstanbul’un sembol mekanlarından Dolmabahçe Sarayı’nın Süfera Salonu’nda yapılan restorasyon çalışmaları sırasında duvar sıvasının altından 1917 tarihli gazete parçaları çıktı.

BOLD – Osmanlıca ve Fransızca yazılı haberlerin olduğu gazete parçasında Osmanlı’nın ilk uçakları ‘Osmanlı’ ve ‘Prens Celaleddin’in 40 dakikalık seferlerini yaptığı yazıyor.

Haberde ‘Prens Celaleddin’in, 11 Şubat 1917 tarihinde Beyrut’tan Şam’a yaptığı uçuşun sorunsuz olarak gerçekleştirildiği bildiriliyor.

Dolmabahçe Sarayı’ndaki 30 numaralı odadan çıkan gazete parçalarının, Sultan 5. Mehmed Reşad döneminde gerçekleştirilen onarım sırasında dolgu malzemesi olarak kullanıldığı tespit edildi.

 

Bir diğer keşif ise duvardaki boya katmanlarının altında bulunan erkek portresi. Yağlı boyayla çizildiği anlaşılan eskiz şeklindeki portrenin, Saray kalemkârlarının tarihe bıraktığı bir hatıra olabileceği düşünülüyor.

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a Antalya’dan kötü haber: İhale ve sözleşme iptal

Okumaya devam et

Kültür

Mark Wahlberg’li Netflix filmi Spenser Confidential’den fragman yayınlandı

Netflix, yeni aksiyon-komedi filmi Spenser Confidential’den fragman yayınladı.

BOLD– 6 Mart’ta platformdaki yerini alacak olan filmde rap müziğin son zamanlardaki yükselen isimlerinden Post Malone da rol alıyor.

MARK WAHLBERG & PETER BERG ORTAKLIĞI

Spenser Confidential, eski bir polis olan Spenser’ın hapis cezasını tamamladıktan sonra cinayete kurban giden iki arkadaşının katilleriyle hesaplaşmasını anlatıyor. Filmin yönetmenliğini; Patriots Day, Deepwater Horizon ve Mile 22 gibi filmlerin yönetmeni Peter Berg üstleniyor. Berg, bu filmlerin tamamında Mark Wahlberg ile çalışmıştı. Filmin diğer rollerinde usta oyuncu Alan Arkin ve en son “Us” ile harika bir performans sergileyen Winston Duke yer alıyor.

6 Mart’ta Netflix’te seyirciyle buluşacak olan Spenser Confidential’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Okumaya devam et

Televizyon- Dizi

O sahneden rahatsız oldular! Babil’e KHK soruşturması

Okumaya devam et

Popular