Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Halk TV’de ipleri eline alan Aslı Baykal oğlunu CEO yaptı

Akraba eş dost kayırmalarında sıra Halk TV’de. Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, oğlu Alican Erkılıç’ı CEO olarak atadı.

BOLD – Halk TV hisselerini elinde bulunduran eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 31 Mart seçimlerinin ardından kanalda yönetim değişikliğine gitti ve kanalın başına kızı Aslı Baykal’ı getirdi. Aslı Baykal da 23 yaşındaki oğlu Alican Baykal Erkılıç’ı kanala CEO olarak atadı.

31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından Halk TV’de peş peşe işten çıkarmalar başladı. Çok sayıda ünlü gazetecinin kanalla yolları ayrıldı. Ardından Bülent Mumay’ın yönetimindeki halktvcom.tr ekibinin işine son verdi. Halk TV çalışanları kurum içerisinde mobbinge maruz kaldıklarını dile getiren bir mektup yazdılar ve Temmuz ayında 2 aylık bir bebeği olan işten çıkarılmış çalışma arkadaşlarının işsizlik maaşı almasına bile engel olunduğunu ifade ettiler.

Mektupta, “Emekçilere ve emeğe reva görülen bu muamele neyin kinidir? Bununla ne amaçlanmaktadır? Kısa süreliğine asgari yaşam geliri sağlayan işsizlik maaşına mani olmakla ne elde edilecektir, işsizliğe itilen emekçilerin cüzi miktardaki işsizlik maaşını bile almaması sağlanarak aileleriyle beraber parasız, aç susuz kalması mı istenmektedir? Gazetecilik ve emekçi hakları bir yana insan onuruna da mı saygı kalmamıştır? Kurum içerisinde güven, huzur, dayanışma alt üst edilmiş yıllarca beraber çalışan emekçiler, idari makama adeta jurnalcilik yapan maalesef bazı ‘arkadaşlarımızın’ çabasıyla aslı astarı olmayan iddialar üretilir korkusuyla sohbet bile edemez hale getirilmiştir” denildi.

TEMİZLİĞİN ARDINDAN 23’LÜK CEO

Halk TV’deki tecrübeli isimlerin gönderilmesinin ardından, sıra yeni atamalara geldi. Aslı Baykal, ilk olarak 23 yaşındaki oğlu Alican Baykal Erkılıç’ı CEO olarak atadı.

İBB Başkanı İmamoğlu: Burası eş, dost, akraba yeri değil kardeşim

Medya

Nejat İşler o soruya yanıt verdi: Erdoğan ile akrabalık var mı?

Ünlü oyuncu Nejat İşler’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın akrabası olduğu yönündeki iddialar, ekşi sözlük platformunda gündeme geldi. Ekşi sözlükte hayranlarının sorularını yanıtlayan İşler, “Erdoğan ile akrabalık var mı?” sorusunu cevapladı.

BOLD-Oyuncu Nejat İşler, ekşi sözlük platformunda sevenleriyle bir araya geldi. Ekşi sözlük yazarlarından gelen soruları yanıtlayan İşler, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni misiniz, akrabalığınız var mı” sorusunu da yanıtladı. Ekşi sözlük yazarlarının ilk sorduğu sorulardan biri olan “akrabalık bağı” ile ilgili Nejat İşler’in verdiği cevap ise dikkat çekti.

Nejat İşler’e ilk soru “rte ile akrabalık var mı?” oldu. İşler’in cevabı ise “”yok. ama enteresan, gerçek yeğeni benim mahalleden arkadaşım, ali.” dedi.

Bir başka ekşi sözlük yazarı ise “sosyal medyanın olmadığı 15 sene öncesinde, sayın cumhurbaşkanına benzerliği ile bir başlık açmıştı burada. Akraba olduğunuz koca bir şehir efsanesi mi? Yoksa cidden bir akrabalık durumunuz var mı hocam?” diye sordu.

İşler ise kısa ve net cevap verdi, “şehir efsanesi”

Müebbet verilen Şüheda Sena Söğütalan’ın bilinmeyenleri

Okumaya devam et

Medya

Star yazarı, CHP’yi eleştirirken Alevileri hedef aldı: Terörü destekleyen damar

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, televizyonda katıldığı bir canlı yayında, ‘Terörü destekleyen CHP’liler farklı bir mezhepçilik hassasiyetinde geliyor’ diyerek Alevileri hedef aldı.

BOLD- Hükumet yanlısı olarak bilinen Star gazetesinin yazarı Ahmet Kekeç, katıldığı Ülke TV’deki Turgay Güler’in sunduğu Sıradışı programında CHP üzerinden Alevileri hedef aldı. ‘CHP’de terörü destekleyen bir damar var’ diyen Kekeç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Milletvekili Veli Ağababa ve Hüseyin Aygün gibi isimlerin bu damarda yer aldığını savundu. Saydığı isimlerin ve terörü destekleyen diğer CHP’lilerin ‘farklı bir mezhepçilik hassasiyetinden geldiğini söyleyen Kekeç’i diğer konukların da onaylaması dikkat çekti.

https://mobile.twitter.com/avrasyaanket/status/1193277955377643520

Anıtbakir’deki RTE sloganına CHP’den tepki

Okumaya devam et

Medya

Cübbeli’den ‘iftiracı’ dediği Ahmet Hakan’a şiirli gönderme

Cübbeli Ahmet, “Ömrü bana iftirayla geçmiş bir kişi” diye nitelediği Hürriyet’in yeni yayın yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun’u tebrik etmeyeceğini açıkladı.

BOLD – İsmailağa cemaatinin medyatik ismi ‘Cübbeli Ahmet’ lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, Ahmet Hakan Çoşkun’un Hürriyetin başına getirilmesine tepki gösterdi. Cübbeli, “Ömrü bana iftirâyla geçmiş bir kişi” dediği Coşkun’u yeni görevinden dolayı tebrik etmeyeceğini belirtti.

Cübbeli, İsmail Hakkı Bursevi’nin Ruhu’l Beyan adlı eserinden dünya nimetlerinin asla sürekli olmadığı anlamına gelen dizelerini Coşkun’a ithafen paylaştı.

Cübbeli Ahmet, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Ahmet Hakan Coşkun ile ilgili olarak kişisel Twitter hesabından şunları aktardı:

“Ahmet Hakan’ın yeni görevini tebrîk etmiyorum. Ömrü bana iftirayla geçmiş bir kişi gazetecilik mesleğinde ulaşılabilecek zirve noktaya ulaştıysa bunun hakkında şâirin şu dizeleriyle teferrüste bulunuyorum; Bir iş tamamlanınca noksanlığı yanaşır, Tamâm oldu denince zevâlini bekle.”

Hürriyet, Ahmet Hakan’ı sürmanşetten duyurdu: Yeni dönem

Okumaya devam et

Popular