Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Jaguar Tuğrul!

“Belediyelerdeki avantası kesildi” yorumlarına kızarak yeni spor otomobilini paylaşan AKP’li Tuğrul Selmanoğlu, belediyelerden ve devletin hiçbir kurumundan maddi destek almadığını öne sürdü.

BOLD – AKP yanlısı olduğunu her platformda dile getiren Diriliş Postası çalışanı Tuğrul Selmanoğlu, dün yeni spor arabasını sosyal medya hesabından paylaştı. Selmanoğlu’nun İngiliz yapımı milyonluk Jaguar marka spor otomobili takipçilerinden tepki topladı.

Katıldığı televizyon programlarında ve AKP’li belediyelerin düzenlediği sempozyumlarda konuşmacılık yapan Selmanoğlu, yerli olmayan aracı ile ilgili neden paylaşım yaptığını yayınladığı video ile anlattı.

BELEDİYELERDEN PARA ALMIYORUM

Selmanoğlu katıldığı belediye programlarından aldığı öne sürülen astronomik ücretler konusunda eleştiriliyordu. Selmanoğlu yayınladığı video ile belediyelerden veya devletin herhangi bir kurumundan para almadığını hatta yol paralarını dahi kendi ödediğini ileri sürdü.

AKP’li Selmanoğlu, Ankara ve İstanbul’un kaybedilmesiyle ekonomik sıkıntıya düşeceği hatta arabasını satmak zorunda kalacağı yorumlarına cevap olarak yeni arabasını paylaştığını belirtti. Müslümanların eşekle, deveyle gezmediğini söyleyen Selmanoğlu maddi durumunun çok iyi olduğunu uzun yıllardan beri Jaguar merakı olduğunu anlattı.

 

Mehmet Ağar’ın oğlu: “Erdoğan Allah gibi”

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Star yazarı, CHP’yi eleştirirken Alevileri hedef aldı: Terörü destekleyen damar

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, televizyonda katıldığı bir canlı yayında, ‘Terörü destekleyen CHP’liler farklı bir mezhepçilik hassasiyetinde geliyor’ diyerek Alevileri hedef aldı.

BOLD- Hükumet yanlısı olarak bilinen Star gazetesinin yazarı Ahmet Kekeç, katıldığı Ülke TV’deki Turgay Güler’in sunduğu Sıradışı programında CHP üzerinden Alevileri hedef aldı. ‘CHP’de terörü destekleyen bir damar var’ diyen Kekeç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Milletvekili Veli Ağababa ve Hüseyin Aygün gibi isimlerin bu damarda yer aldığını savundu. Saydığı isimlerin ve terörü destekleyen diğer CHP’lilerin ‘farklı bir mezhepçilik hassasiyetinden geldiğini söyleyen Kekeç’i diğer konukların da onaylaması dikkat çekti.

https://mobile.twitter.com/avrasyaanket/status/1193277955377643520

Anıtbakir’deki RTE sloganına CHP’den tepki

Okumaya devam et

Medya

Cübbeli’den ‘iftiracı’ dediği Ahmet Hakan’a şiirli gönderme

Cübbeli Ahmet, “Ömrü bana iftirayla geçmiş bir kişi” diye nitelediği Hürriyet’in yeni yayın yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun’u tebrik etmeyeceğini açıkladı.

BOLD – İsmailağa cemaatinin medyatik ismi ‘Cübbeli Ahmet’ lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, Ahmet Hakan Çoşkun’un Hürriyetin başına getirilmesine tepki gösterdi. Cübbeli, “Ömrü bana iftirâyla geçmiş bir kişi” dediği Coşkun’u yeni görevinden dolayı tebrik etmeyeceğini belirtti.

Cübbeli, İsmail Hakkı Bursevi’nin Ruhu’l Beyan adlı eserinden dünya nimetlerinin asla sürekli olmadığı anlamına gelen dizelerini Coşkun’a ithafen paylaştı.

Cübbeli Ahmet, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Ahmet Hakan Coşkun ile ilgili olarak kişisel Twitter hesabından şunları aktardı:

“Ahmet Hakan’ın yeni görevini tebrîk etmiyorum. Ömrü bana iftirayla geçmiş bir kişi gazetecilik mesleğinde ulaşılabilecek zirve noktaya ulaştıysa bunun hakkında şâirin şu dizeleriyle teferrüste bulunuyorum; Bir iş tamamlanınca noksanlığı yanaşır, Tamâm oldu denince zevâlini bekle.”

Hürriyet, Ahmet Hakan’ı sürmanşetten duyurdu: Yeni dönem

Okumaya devam et

Medya

Sabah’tan Nazlı Ilıcak’a “Hoşgeldin” yazısı

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, köşesinde tahliye olan Nazlı Ilıcak’a yer vererek, “Aramıza Hoş geldin, Nazlı Hanım!” dedi.

BOLD – Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç bugünkü köşesinin bir bölümünü, ceza alıp tahliye edilen Nazlı Ilıcak’a ayırdı. Nazlı Ilıcak’la fikirlerinin başından beri hiç uyuşmadığını belirten Uluç, “Aramıza Hoş geldin, Nazlı Hanım!” ara başlıklı yazısında Ilıcak’ın başarılı kariyerden de bahsetti.

İSTANBUL’UN EN İYİ AİLELERİNDEN BİRİNİN KIZIYDI

Hıncal Uluç’un yazısının “Aramıza Hoş geldin, Nazlı Hanım!” ara başlıklı bölümü şöyle:

“Nazlı Hanımla (Ilıcak) fikirlerimiz başından beri hiç uyuşmadı.. Ama dost olmamız için uyuşmamız da şart olmadı hiç. Dostlarımı fikirlerine göre seçme adetim hiç olmadı ki..

SABAH’ta oda komşusu olmamız dostluğumuzu güçlendirdi. O bana uğrardı, ben ona.. Gazeteye muntazam gelen başka yazar da yoktu zaten..

Vaktimiz oldukça dertleşirdik.

Nazlı Hanım’ın FETÖ’cü olduğuna, olabileceğine hiç inanmadım. Nasıl olabilirdi ki?.

İstanbul’un en iyi ailelerinden birinin fevkalade iyi eğitim görmüş kızıydı o.

Babası Demokrat Parti’nin ileri gelenlerindendi. Bakanlıklar yapardı.

Nazlı Hanım Dame de Sion’da okumuş, üniversiteyi İsviçre’de, ‘Siyasal Bilgiler’ okuyarak bitirmişti.

Sağcıydı, ama asla “Dinci” değildi.

Meclis’e başı örtülü gelen Merve Kavakçı’ya sahip çıkan tek milletvekili olması, sağcı olmasından öte, insan hakları savaşçılığındandı.

Gazeteci olarak da yılmaz savaşçıydı.

Gözünü budaktan esirgemezdi.

Tepesi attı mı, iktidar, muhalefet, kendi partisi dinlemez, düşündüklerini bağırırdı.

12 Eylül döneminde Kenan Evren devlet başkanıyken, Ankaragücü küme düşmüş, ama kupayı kazanarak Avrupa’da oynama hakkını elde etmişti. Evren “Avrupa’da ülkemi temsil eden takım ikinci kümede oynamaz.

Kupa Şampiyonları da birinci lige alınsın” dedi. Federasyon emir kuluydu zaten. Aynen uyguladı ve ertesi gün Tercüman gazetesi’nde Nazlı Hanım’ın baş yazısı çıktı..

“Evrenspor!.” Sonuç.. Tercüman süresiz kapatıldı.

O sırada Avustralya’da, orada da Tercüman çıkarmak için bulunan patron ve Nazlı hanımın eşi, Kemal Ağbi (Ilıcak), alelacele Türkiye’ye döndü.

Kenan Evren’e çıktı..

“Paşam.. ikide birde kadın haklarından söz eder, ‘Kadınlara eşitlik’ dersiniz. Gazeteyi size uyup kadına bıraktık, işte sonuç” diye şakalaştı da Tercüman’ın yayın yasağı kalktı.

Nazlı Hanım, askerlerden, askeriyeden hiç hoşlanmadı.

27 Mayıs ve Yassıada, fevkalade aile ve yaşam düzenlerini sıfıra indirmişti. Babası Muammer Çavuşoğlu idamla yargılanmıştı. O süre ne feci maddi ve manevi koşullara düştü aile, bir düşünürseniz, o nefreti anlayabilirsiniz.

Ergenekon, Balyoz davaları sırasında, savcılarda öte savcı yazıları yazdı.

Ordunun üst kademesi birer birer tasfiye edilirken, alkış tuttu.

15 Temmuz hain darbesi işin iç yüzünü ortaya çıkardı. Taraf gazetesinin her gün manşetten verdiği dosyaların bavulla gazeteye gönderildiği, gönderenin de Fetullah Gülen olduğu tespit edildi.

O bavulları taşıyan adama, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti “Yılın Gazetecisi” seçti ve ödül verdi, anlayın.

Nazlı Hanım da askeri tasfiye eden FETÖ dosyalarını destekleyenlerin başında olduğu için, 15 Temmuz sonrası, onun hakkında da “FETÖ’cü” davası açıldı. Tutuklandı ve hapse atıldı.

İddianamesi dahi hazırlanmadan aylarca içerde tutulması bir adli yanılgıydı.

Sonunda nihayet, o iddianame yazıldı. Mahkemeye sunuldu. Karar çıktı. Nazlı Hanım mahkum oldu, ancak tutuklu olarak içerde kaldığı süre göze alınarak tahliye edildi.

Çok da iyi oldu. Çünkü, içeride kaldığı aylar, hem fiziksel, hem ruhsal sağlığı çok bozulmuştu.

Şimdi ailesine, dostlarına, hepsinden önemlisi özgürlüğüne kavuştu.

Güçlü kadındır. Sağlık durumunu da toparlar.

Bir dostu olarak aramıza dönmesine nasıl mutlu olduğumu iletmek istedim..

Hoş geldiniz Nazlı Hanım!.”

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘özenti’ cevabı: “Bayramı yaşamak geçmişine sahip çıkmaktır”

Okumaya devam et

Popular