Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kaçırılan 4 kişi dünya yargı tarihinde görülmemiş uygulamayla tutuklandı

Avukatlar koridorlara dahi sokulmadı, arka kapıdan kaçırılan isimsiz avukatlar getirtilerek Şubat ayından beri kayıp dört kişi tutuklandı. İnanılmaz olayın detayları.

BOLD – Şubat ayında kaçırıldıktan 6 ay sonra esrarengiz biçimde Ankara Emniyeti’nde ortaya çıkan 4 kişi, dünya yargı tarihinde görülmemiş bir uygulamayla tutuklandı.

Gözaltındaki 12. ve son günün bitmesiyle birlikte Yasin Ugan, Özgür Kaya, Salim Zeybek ve Erkan Irmak, Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkartıldı. Ancak mahkeme saatinde ailelerin tuttukları özel avukatlar ve Ankara Barosu’nun görevlendirdiği avukatlar Adliye koridorlarından dışarı çıkartıldı. Aileler de tutuklulara yaklaştırılmadı bile. Duruşma tamamen karartma altında başladı.

AYARLANMIŞ İSMİ BİLİNMEYEN AVUKATLARLA TUTUKLAMA

Gözaltındaki dört kişinin “özel avukat” tuttukları söylendi. Ancak bu avukatlardan ailelerin haberi yoktu. Mahkeme arka kapıdan içeri avukatlar alındığı öğrenildi. Ancak bu avukatların isimlerini gözaltındaki kişilerin bilmediği farkedildi.

Ardından jet hızıyla dört kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aynı anda gizemli avukatlar jet hızıyla yine arka kapıdan çıkartılarak kayıplara karıştı.

Duruma aileler, Ankara Barosu ve İnsan Hakları Örgütleri büyük tepki gösterdiler.

Gündem

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

HDP’li 3 büyükşehir belediyesine yapılan operasyonları eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden uzaklaştırmaların demokrasi ile bağdaşmadığını ve halkın iradesinin yok sayılamayacağını söyledi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemeyeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 büyükşehir belediyesindeki operasyonlara tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı, ”31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.”

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

Portakal’dan operasyonlara tepki: ‘Bu ilkesizlik AKP’yi bitirecek’

Seçim öncesi Apo’nun mektubunu Kürt seçmene okutan AKP’nin başkanları görevden alarak ‘tuhaf’ işler yaptığını vurgulayan Portakal ilkesiz yapılan siyasetin AKP’yi kemirerek bitireceğini söyledi

BOLD – Fox Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal, HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine yapılan operasyonları ve başkanların görevlerinden uzaklaştırılmalarını sosyal medya hesabından eleştirdi. Portakal seçim öncesi Kürt seçmene Apo’nun mektubunu okuyan AKP’nin halkın iradesi ile seçilmiş Kürt başkanları görevden almasını ‘tuhaf’ olarak niteledi. Portakal bu ilkesiz siyasetin AKP’nin sonunu hazırladığını söyledi.

Portakal’ın açıklamaları şöyle, ”Siyasi ilkesizlik partileri yönetenlerden kaynaklanıyor. AKP somut örneği. 23 Haziranın 48 saat öncesinde Kürt seçmeni kandırmak için terörist başından mektup getirtip okutan da bu parti, halkın iradesiyle seçilmişleri görevden alan da bu parti. Tuhaf durum!

Ve ilkesiz yapılan siyaset AKP’yi kemiriyor, zaten sonunda bitirecek. Çünkü onun kuruluş ilkelerini tekrar savunanlar ortaya çıkacak. Sorun, AKP’nin ne küstürülmüş seçmenlerinde ne tembelleşmiş teşkilatlarında ne metal yorgunluğunda! Sorun nerede mi?

Sorun, her ortamda demokrasi denilerek aslında bir avuç ismin keyfi yönetim anlayışında. Kurdukları oligark düzende. Gönüllere neden artık giremediğinizi başka nasıl anlatabilirim size? Gittikçe de uzaklaşıyorsunuz”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı: ‘Bir darbe durumu’

Okumaya devam et

Gündem

Memur-Sen’den hükümetin yeni zam teklifine tepki

Hükümetin yeni zam teklifine ilişkin açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Yeni teklif tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor. En geç bugün yeni teklif bekliyoruz” dedi.

BOLD – Yeni zam teklifine ilişkin açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Yeni teklif tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor. Başkanlar kurulumuzu gece acil toplayarak ilk teklifle ilgili değerlendirmemizi yaptık. Teklif yeterli zam oranlarını içermemesi nedeniyle müzakereye uygun görülmemektedir. Bu nedenle masanın sonuç ve çözüm üretmeme kapasitesinin sonuna kadar kullanılması düşüncesindeyiz. Olumlu yaklaşımlara rağmen hala ciddi bir mesafe alabilmiş değiliz” diye konuştu.

Yalçın, “Takvimde değişiklik yapılıp 2 gün müzakere süreci uzatılmalı. Şu an içinde olduğumuz nokta uzlaşma ve sözleşme imzalama eşiğinin dışındadır. Yeni bir maaş zammı teklifini en geç bugün sunmalarını istiyoruz” dedi.

Hükümet, daha önceki teklifinde 2020 yılı için yüzde 3.5+3, 2021 yılı için de yüzde 3+2.5 zam teklif etmişti.

 

 

Metin Feyzioğlu eleştirilere cevap verdi: Çay paramız yok

Okumaya devam et

Popular