Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Aşık Veysel’in kızı bakım evine yerleşti

BOLD – Âşık Veysel Şatıroğlu’nun kızı Zehra Başer (84) bir ay önce Ankara’da bir yaşlı bakımevine yerleşti. Babasıyla anılarını anlatan Başer, “Bizimle her zaman oyun oynardı. Aklına şiir geldiği zaman yazdırırdı. Babam yüreğiyle görürdü” dedi. Babasının çiçek hastalığı nedeniyle 7 yaşında iki gözünü kaybettiğini söyleyen Başer şöyle devam etti: “Sol gözü az da olsa görüyormuş. Ancak onu da bir gün ahırı süpürürken ineğin boynuzlaması sonrası kaybetmiş” dedi.

ANNEM AŞIK OLMUŞ

Annesi Gülizar’ın ailesinin istememesine rağmen Âşık Veysel’le evlendiğini anlatan Başer, “Annem alacağım Âşık Veysel’i diyor. Ailesi, çift süremez, ekemez, gözleri görmüyor, gurbet ellere vermeyiz diyor. Ama sonunda evleniyor. Babamın sesinden, sazından, bilgisinden etkilenmiş, âşık olmuş. Annem hep derdi ki Âşık Veysel’im var, 6 çocuğum var, evim var, bu dünyada benden mutlu kimse yok. Babam da annemi 6 çocuğumun anası der severdi” dedi.

BAHÇEMİZİ HER SENE EKER BİÇERDİ

CNN Türk’ün haberine göre Zehra Başer, babası Âşık Veysel’in her zaman örnek olmaya çalıştığını kaydederek Sivrialan’daki yaşamlarını da anlattı: “Evimizin altındaki bahçeyi her sene eker biçerdi. Bir tufan gelirdi, alır gider dümdüz ederdi. Köylü toplanır gelir yardım ederdi. Ondaki itibar kimsede yoktu. Hasanoğlan’da öğretmenlik yapardı. Annem 6 çocukla evde kalınca mektup yazdırıyor babama gönderiyor. Babamın eline mektup geçiyor. Ama müdür gitmesi için izin vermiyor. Babam da oturuyor müdüre bir mektup yazıyor diyor ki ‘Yine mektup aldım gül yüzlü yardan, özletme yolları gel diye yazmış’. Müdürün yatağına bırakıyor mektubu. Okuyunca ‘Âşık sabahtan sen git’ diyor müdür”.

GÖZLERİNİN AÇILMASINI HİÇ İSTEMEDİ

Zehra Başer, babası Âşık Veysel’in bütün türkülerini bildiğini ama artık unuttuğunu da sözlerine ekledi. Babasının gözlerinin açılmasını istemediğini ifade etti: “Burada arkadaşlarla söylüyoruz. Babam içine çok kapanıktı. Bir sırrı 70 sene saklar kimseye demezdi. Çocuklarının saçlarını tarar, boylarını ölçerdi. Bizimle her zaman oyun oynardı. Gelin çocuklar halay çekelim derdi. Türkü söylerdik biz, o da dönerdi, yüreğiyle görürdü. Aklına şiir geldiği zaman yazdırırdı babam. Gözüm 7 yaşında kapandı, bir bacım vardı, gezdirirdi her yeri gördüğünü anlatırdı bana derdi. Sol gözünde bazen ışık olduğunu söylerdi. Gözlerinin açılmasını hiç istemedi. Hiç isyan etmezdi. ‘Gözlerini açalım’ demişler, `hayır istemem’ demiş. ‘Ben şimdiye kadar görmedim, şimdiden sonra açtırsam ne olacak, bana dünya hep ışık’ demiş”.

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Bahçeli’den tartışılacak suçlama: Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye gündemine oturan gazeteci ve siyasilere yönelik şiddet olayının ülkücü hareketle arasında bağ olmadığını ileri sürdü. Bahçeli şiddete maruz kalan gazeteci ve siyasiler için ise “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler” ifadelerini kullandı.

BOLD – MHP lideri Devlet Bahçeli, siyasilere ve gazetecilere yönelik şiddet olaylarını değerlendirdi. Partisinin grup toplantısında tartışılacak açıklamalar yapan saldırılarla MHP’nin ilişkilendirilmesine karşı çıktı. Şiddet olayı için faili olarak ise mağdurları işaret etti.

“UCUZ BİR PROVAKASYON”

Evrensel’in haberine göre Bahçeli, “Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılarda milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın” ifadesini kullandı.

“SUÇ VE SUÇLUYU UZAKLARDA ARAMASINLAR”

Bahçeli diğer yandan tartışılacak bir çıkış yaptı. Saldırılarda şiddete maruz kalan isimleri hedef alan Bahçeli “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler, sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışınlar suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar” dedi.

MHP’nin şiddet olayları ile bir araya getirilmesine tepki gösteren MHP lideri “MHP’yi şiddet yanlısı göstermek, sokak diline saplanıp kaldığını iddia etmek ayıplı ve ahlaksız bir suçlamadır. Biz bu tuzağa düşmeyiz, kara kampanyalara asla teslim olmayız” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu saldırıya uğramış, saldırıların arkasında MHP’nin olduğu ileri sürülmüştü.

Okumaya devam et

Gündem

Zamlara AKP’li trol de isyan etti

AKP’li Abdurrahman Uzun son aylarda artan zamlara isyan etti. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenen Uzun, “Bu millet sizin yanınızdan gider” dedi.

BOLD – AKP’li ünlü trollerden Abdurrahman Uzun, uçuşa geçen gıda fiyatları nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Erdoğan’a seslenen Uzun, “Böyle giderse bu millet sizin yanınızdan gider” dedi.

GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞA DİKKAT ÇEKTİ

Kişisel Youtube kanalından kendi videolarını yayınlayan ve hükumete yakınlığı ile bilinen Abdurrahman Uzun’un son yayınladığı ve gıda fiyatlarındaki hızlı artışı ele alan videosu dikkatleri çekti. Uzun, Erdoğan’ı, gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle uyararak, “Bu millet eğer bu sıkıntının içerisine, bu sarmalın içerisine bırakılırsa, bu millet sizin yanınızdan gider sayın Cumhurbaşkanım. Bir ay önce 25 lira olan, evin temel ihtiyacı olan zeytinyağ bugün 85 liraya çıkmış. Yüzde 300 zam almış” dedi.

 

İşyerinden kaçırılan Gökhan Güneş bu sabah evine döndü

Okumaya devam et

Gündem

İşyerinden kaçırılan Gökhan Güneş bu sabah evine döndü

İstanbul Başakşehir’de iş yerine gittiği sırada bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığına ilişkin görüntü kayıtları ortaya çıkan ve günlerdir haber alınamayan Gökhan Güneş, gözleri kapalı bırakıldığı Bahçeşehir’den kendi imkanlarıyla evine döndü.

BOLD – İstanbul’da 20 Ocak günü kaçırılan elektrik işçisi Gökhan Güneş, 138 saat sonra evine döndü. Sabaha karşı 6 civarında gözleri kapalı şekilde Bahçeşehir’de bırakılan Gökhan Güneş, kendi olanakları ile ailesinin evine döndü.

DETAYLI AÇIKLAMA YAPILACAK

Ezilenlerin Hukuk Bürosu, attığı tweet ile Güneş’in bu sabah erken saatlerde İkitelli’deki evine döndüğünü duyurdu. Güneş’in bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ezilenlerin Hukuk Bürosu, yaptıkları paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Müvekkilimiz Gökhan Güneş az önce İkitelli’de bulunan ailesinin evine geldi. Detaylı açıklamayı müvekkilimizle görüştükten sonra gün içerisinde yapacağız. Gökhan’ın bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

EMNİYET, “TESLİM EDECEĞİZ” DEMİŞTİ

Başakşehir’de elektrik işçisi olarak çalışan, ESP’li Gökhan Güneş’ten 20 Ocak’tan bu yana haber alınamıyordu. Kaçırılma anının görüntülerine ulaşılan Gökhan Güneş ile ilgili olarak günlerdir eylemler yapılıyor, ailesi emniyet ve savcılık nezdinde girişimlerde bulunuyordu. Bir işyerinin ve İETT’nin kamera kayıtlarında, Güneş’in otobüsten indiği ve bir grup tarafından zorla araca bindirildiği net biçimde görülüyordu. Emniyet yetkililerinin Gökhan Güneş’in ailesine “oğlunu teslim edeceğiz” dediği öğrenilmişti. Gökhan Güneş’in avukatı Sezin Uçar, daha önce ajanlık teklifi yapılan Güneş’in “istihbarat görevlileri veya Terörle Mücadele Polisleri tarafından gözaltında tutulduğunu” düşündüklerini söylemişti.

OHAL Komisyonunun Mehmet Altan’ın ihracına dayanak yaptığı rapor yok

Okumaya devam et

Popular