Bizimle iletişime geçiniz

BOLD ÖZEL

KHK’lı aile çocuklarına ‘Ömer Faruk’ ismini verdi

Kanun Hükmünde kararnamelerle (KHK) işlerinden atılan kamu çalışanları için verdiği mücadelelerle sembol isim haline gelen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu İzmit’te bir sürprizle karşılaştı.

BOLD –  Kocaeli KHK Platformu üyeleriyle bayramlaşmak için bir araya gelen Gergerlioğlu’na KHK ile işlerinden atılan Fatma ve Doğan Karaca çifti dünyaya gelen ikinci çocuklarına “Ömer Faruk” ismini koydular.

Kocaeli KHK Platformuyla bayramlaşma programını sosyal medya hesabından duyuran Ömer Faruk Gergerlioğlu burada bir sürprizle karşılaştığını belirtti.

Seka Park Uçurtma Tepesinde bir araya gelen Kocaeli KHK Platformu üyeleri birbirleriyle bayramlaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayramlaşma programına katılan Milletvekili Gergerlioğlu’na KHK’lı iki öğretmen Fatma ve Doğan Karaca çifti yeni dünyaya gelmiş erkek çocuklarına KHK’lılar için verdiği mücadeleden dolayı ‘Ömer Faruk’ ismini koyduklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minik Ömer Faruk ile fotoğraf çektiren Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:

“Bayramlaşmada bir de 17 günlük bir tatlı misafirimiz vardı. Anne, baba KHK’lı çiftin 2. bebekleri, sağ olsunlar bize muhabbetlerinden ona ‘Ömer Faruk’ ismini vermişler 🙂 🙂 Allah analı babalı büyütsün,Hz. Ömer gibi adil olsun, sağlık ve afiyet içinde büyüsün, hayırlı evlat olsun” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazı KHK’lı ailelerin çocukları da Gergerlioğlu’na yaptığı resimleri hediye etti.

BOLD ÖZEL

Tutuklu kanser hastasına cezaevi aracında işkence

10 yıldır kanser hastası olan ve üç yıldır cezaevinde bulunan polis memuru Mustafa Koray Mehirli, Mersin sıcağında cezaevi aracında kaldıkları kötü muameleyi mektubunda yazdı.

BOLD ÖZEL – Tutuklu kanser hastası Mustafa Koray Mehirli, tahliller için götürüldüğü Mersin Şehir Hastanesi önünde resmen işkenceye maruz bırakıldı.

Yaşadıklarını Kurban Bayramından önce ailesine gönderdiği mektupta anlatan Mehirli, bir arkadaşıyla birlikte konulduğu cezaevi aracında, su dahi verilmeden, WC ihtiyaçları giderilmeden, 40 derece sıcakta saatlerce bekletildi.

Tek kişilik hücreler şeklinde olan ve ‘tabut’ diye adlandırılan cezaevi araçları özellikle hastalar, hamileler, yaşlılar için büyük bir işkence. 40 dereceyi aşan sıcaklıkta kanser hastası bir insanın bekletilmesi 5275 sayılı Ceza İnfaz Kanununa aykırı.

Mehirli mektubunda o günü şöyle anlattı: “Arkadaş ameliyat oldu geldi, pansumanlarını ben yapıyorum, elimden geldiğince. Hastaneden birlikte geldik çarşamba günü, o gün ne rezillik çektik. Belki de cezaevi arabalarının en kötüsüyle gittik. Öyle bir arabayla gittiğimiz yetmiyormuş gibi bir de hastaneye gidip gelene kadar arabanın içinde beklettiler. Doktora götürürken arabadan indirip doktora gösterdiler, dönüşte tekrar arabaya koydular. O sıcakta ne çektik yaa… Rabbim bizlere böyle eziyet edenlerden hakkımızı ve intikamımızı alsın inşallah. Saatlerce ellerimiz kelepçeli bir şekilde, daracık yerde, ne tuvalet, ne su, Rabbimin yardımıyla dayandık çok şükür.”

Cemaat soruşturmaları kapsamında 29 Temmuz 2016’da tutuklanan Mustafa Koray Mehirli, 15 Kasım 2018’de Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında 7 yıl 13 ay, 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve Mersin Tarsus Cezaevine gönderildi.

2009 yılında tiroid kanseri teşhisi konulan ve o günden beri düzenli ilaç tedavi gören polis memuru Mustafa Koray Mehirli (47), 3 yıldır cezaevinde bulunuyor, hastalığı nedeniyle düzenli kontrole gitmesi ve ilaç tedavisi alması gerekiyor. Ama cezaevi şartları ve imkanları dahilinde bu tedavinin aksadığını eşi F. Mehirli daha önce BOLD’a anlatmıştı.

10 yıldır kanser hastası, 650 gündür cezaevinde

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Babacan ve Davutoğlu’dan Erdoğan’ı korkutan plan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı harekete geçen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu yeni parti çalışmalarını birleştiriyor mu? Babacan ve Davutoğlu ittifakı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğini nasıl etkiler?

BOLD – İkilinin ittifakına Abdullah Gül neden engel oluyor? Erdoğan’ın tehditlerine rağmen yeni parti hazırlıkları ne durumda? Ekrem İmamoğlu’nun zaferi, yeni parti hazırlıklarına nasıl etki etti?

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

AYM’den sonra Danıştay’dan sürpriz karar – CANLI YAYIN

Türkiye ve dünyanın öne çıkan gelişmelerinin aktarıldığı BOLD Haber’de gündem Erdoğan’ın hukuksuz sarayları ve AYM’den sonra Danıştay’dan gelen sürpriz karar…

Okumaya devam et

Popular