Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

D&R muhalif gazetecilere sansür uyguluyor

D&R’ın muhalif gazetecilerin kitaplarını müşterilerine ‘yok, kalmadı, gelmedi’ diyerek satış yapmadığı iddia ediliyor. Konuyla ilgili 3 gazeteci takipçilerinden aldığı şikayetleri sosyal medyadan paylaştı.

BOLD – Doğan Kitap’a ait D&R Kitapevi muhalif gazetecilerin kitaplarını satmamakla suçlanıyor. Konuyu ilk olarak geçen hafta yayımlanan kitabı Şehvetiye Tarikatı’nı satın almak isteyen takipçilerinin şikayeti üzerine duyduğunu söyleyen İsmail Saymaz dile getirdi. İsmail Saymaz kitapevinin sansürünü sosyal medya hesabından duyurdu.

BU KİTAP ANONİM DEMİŞLER

Saymaz’ın paylaşımı bir skandalı daha ortaya çıkardı. AKP dönemindeki İBB yolsuzluklarını ortaya çıkaran gazeteci Murat Ağırel de aynı kitapevinin mağduru olduğunu belirtti. Ağırel mesajında ”Emin ol doğrudur. Benim kitabım ile ilgili Adana D&R bu kitap Murat Ağırel’in değil anonim demişler” ifadelerini kullandı.

D&R’I ŞİMDİDEN UYARIYORUM

D&R mağazalarının sansürüne maruz kalan bir diğer gazeteci Barış Yarkadaş oldu. Son kitabı ‘Umut Yeşerdi’yi D&R tarafından sansür uygulandığını söyleyen Barış Yarkadaş Rekabet Kurulu’na başvuracağını söyledi.

Yarkadaş paylaşımında, ”İsmail, D&R benim son kitabım Umut Yeşerdi’yi de satmıyor. Bu konuyla ilgili olarak bayramdan sonra Rekabet Kurulu’na başvuracağım. D&R’ı şimdiden uyarıyorum” dedi.

Hükumetle gizli pazarlığı deşifre olan Türk-İş Başkanı: ‘İşçileri utandıracak bir şey yapmadım’

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

“İzmir’in Hanımları” Sezen Aksu şarkılarını çocuklar için söyleyecek

“İzmir’in Hanımları Söylüyor” topluluğu, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına bir konser verecek.

BOLD– Bugüne kadar dernek, vakıf ve sivil toplum örgütleri adına toplumsal farkındalığı artırmak için birçok konser veren “İzmir’in Hanımları Söylüyor” topluluğu “Sezen Aksu Şarkıları Çocuklarımıza Umutla Şifa Olsun” isimli konserle İzmir’li müzikseverlerle buluşacak.

İzmir’in Hanımlar Söylüyor topluluğu lösemili çocuklar için verdikleri bir konserde

35 İZMİRLİ KADIN ÇOCUKLAR İÇİN SAHNEDE
Yorumcu ve eğitmen Ümit Bulut’un sanat yönetmenliğinde, 35 İzmirli kadının katılımıyla 2012’de kurulan topluluk, İzmirli sanatçı Sezen Aksu’nun şarkılarını seslendirecek. 27 Ağustos 2019 Salı günü Çeşme Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek konserin 50 TL’lik biletleri Biletix’te ve Çeşme’deki bilet satış yerlerinden temin edilebilecek.

Konserden elde edilecek gelir Dr. Behçet Uz Hastanesinde tedavi gören çocuklar yararına kullanılmak üzere Dr. Behçet UZ Çocuk Vakfına (BUVAK) bağışlanacak.

Okumaya devam et

Gündem

Tarkan’ın Kaz Dağları için yazdığı ‘Uyan’ sosyal medyayı salladı

Kaz Dağlarındaki doğa katliamına dikkat çekmek için söz ve müziği Tarkan’a ait Boğaziçi Gençlik Korosunun seslendirdiği ‘Uyan’ adlı şarkı sosyal medyada büyük beğeni topladı.

BOLD- Söz ve müziği doğaya ve tarihe olan duyarlılığıyla bilinen şarkıcı Tarkan’a ait şarkının düzenlemesini Masis Aram Gözbek yaptı. Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına tepki olarak bestelenen ‘Uyan’ adlı şarkıyı Boğaziçi Gençlik Korosu seslendirdi.

Gözbek’in yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu tarafından seslendirilen ‘Uyan’ isimli şarkı, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Tarkan da şarkıyı sosyal medya hesabından “Bir olur geliriz üstesinden, her şey mümkün eğer inanırsan” notuyla paylaştı. Tarkan daha önce de baraj suları altında kalan Hasankeyf için şarkı söyleyerek doğal ve tarihi güzelliklerin korunmasına dikkat çekmeye çalışmıştı.

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Okumaya devam et

Kültür

Hobbit ya da “bizi küçük şeyler kurtaracak”…

Filmlerin odak noktası olan sahneler vardır. Hem bütün bir hikâyeyi içinde barındırır hem de hikâyenin nasıl gelişeceğine dair ipuçları verir hem de “insan” hakkında önemli mesajlar içerir.

BOLD– Matrix filmindeki “virüs” sahnesi ile sinema tarihinde yer edinmiş filmlerden bazı sahneleri sizlerle paylaşmaya başlamıştık. Bu gün sıra bir başka büyük bütçeli yapım olan “Hobbit- Beklenmedik Yolculuk” filminde.

NEDEN KÜÇÜK BUÇUKLUK?

“Galadriel: Mithrandir, neden Buçukluk?

Gandalf: Saruman, kötülüğün sadece büyük bir güç kullanılarak kontrol altında tutulabileceğine inanıyor. Ama ben öyle düşünmüyorum. Karanlığı uzakta tutan şeyin sıradan halkın küçük günlük işlerinin, nezaket ve sevgi gibi basit davranışlarının olduğunu fark ettim. Neden mi Bilbo Baggins? Belki de korktuğum için ve o bana cesaret veriyor.

KİMSE KÜÇÜK ŞEYLERİ ÖNEMSEMİYOR

İnsanlığı kötülüğe karşı koruyacak unsurlar olarak hep inanç, toplumsal normlar, adalet, devlet gibi kavramlardan söz edilir. Oysa toplumlar ve insanlık bireylerden ve bireyler arası ilişkilerden oluşur. Bireysel ilişkilerin iyilik üzerine kurulmadığı ya da yeterince güçlü olmadığı toplumlarda ne düzen korunabilir ne birlik.

Bir toplumu güçsüz ve kolay boyun eğer hale getirmek mi istiyorsunuz? Yapacağınız şey bellidir. Akrabalık, komşuluk vb bütün bağları koparacak düşmanlıklar icat edin. Gazetelerle TV’lerle, internetle üfleyin insanlar arasındaki bağlara. Kimse en yakınına dahi güvenemesin. Sosyal yapı da ahlak da ekonomi de kendiliğinden gümbür gümbür çökecektir.
Ne diyordu Kitap: “Düğümlere üfleyenin şerrinden…”

DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK
Bizi güzellik kurtaracak… Komşumuzu, evladımızı, anne-babamızı, arkadaşımızı, dostumuzu sevmek… Ne olursa olsun sırt çevirmemek, merhameti elden bırakmamak, affetmeyi bilmek… Bir merhabayı, hal hatır sormayı çok görmemek…

Bizi güzellik kurtaracak… Karanlığın inadına güzellik… Sıradan yaşamlarımızın içindeki küçük güzellikler… Ahmet Kaya’yı hatırlayın… Kötüye karşı neyimiz var ki “kan içindeki yüreğimiz”den başka…

Okumaya devam et

Popular