Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Hastane bahçesindeki bankta ölü bulundu

Ekonomik kriz nedeniyle sokakta yaşayanların sayısı her geçen gün artarken, turizmin başkenti Antalya’da bir ay içinde ikinci kişi bankta hayatını kaybetti.

BOLD – Antalya’da hastane bahçesinde yer alan bankta bir erkek cesedi bulundu. Geçen ay da Antalya’da bir parkta bir kişi bankta hayatını kaybetmişti.

HASTANE BANKINDA ÖLÜ BULUNDU

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde molaya çıkan hemşireler, bankta bir kişinin hareketsiz yattığını görünce önce hastane güvenliğine daha sonra da polise bilgi verdi. Bahçeye gelen sağlık ekibi, bankta oturur halde hareketsiz duran kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. İsmail Aslan olduğu tespit edilen kişinin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

UZUN SÜREDİR SOKAKLARDA YATIYORMUŞ

Geçen ay da Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 45 yaşındaki Metin Lafçı isimli vatandaş parkta ölü bulunmuştu. Parkın bulunan temizlik işçisi kafasını banka dayamış şekilde bir kişinin hareketsiz yattığını görüp 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarla bulunmuş, bölgeye gelen polis ve sağlık ekipleri şahsın öldüğünü belirlemişti. Lafçı’nın uzun süredir sokaklarda yattığı ve hasta olduğu öğrenilmişti.

 

Hangi başkan ne kadar tasarruf yaptı? İşte 3 aylık karne CANLI YAYIN

Genel

AKP’li kayyımlar Güllüoğlu baklavalarına da çöktü

15 Temmuz sonrasında el konularak TMSF’ye devredilen Hizmet Hareketi’ne yakın işadamlarının şirketlerini gasp girişimi, AKP’li yöneticilerin önderliğinde devam ediyor. TMSF’ye devredilen Güllüoğlu Baklava şirketi yönetimine atananların neredeyse tamamı AKP’li çıktı. Kayyım atananlar arasında AKP ilçe başkanları ve AKP İstanbul il başkan yardımcısı da bulunuyor.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra Hizmet Hareketine yakın iş adamlarının şirketlerine el koyan AKP hükümeti, milyarlarca liralık ciroya sahip şirketlere AKP’ye mensup olmak dışında vasfı bulunmayan kişileri bu şirketlere atamaya devam ediyor. TMSF’ye devredilen Faruk Güllüoğlu’na ait Baklavacı Güllüoğlu Gıda Şirketi’nin yönetim kuruluna da aynı yöntemle AKP’lilerin atandığı ortaya çıktı.

Birgün’ün haberine göre, AKP Adalar Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Çelik, Güllüoğlu şirketine yönetim kurulu başkanı olarak atandı. Çelik’in, 2015 Genel Seçimleri’nde AKP’den Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenildi.

İstanbul birinci bölgeden 24’üncü ve 25’inci dönem milletvekili adayı olan Fahri Yasin Şener, Güllüoğlu Baklavaları Genel Müdürü yapıldı. Şener, 1991-1995 yılları arasında Refah Partisi (RP) İstanbul İl Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü, 1995 yılı Genel seçimlerinde RP İstanbul Seçim Koordinatörü olarak görev yaptı. Ayrıca Şener Türk Hava Yolları’nda özel kalem müdürlüğü de yaptı.

AKP İL YÖNETİCİSİ, ŞİRKET BAŞKANVEKİLİ

AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ercan da yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Ercan, Güllüoğlu Baklava’da yönetim kurulu başkan vekili olarak görev yapıyor. AKP Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcısı Haşim İskender de Güllüoğlu Baklava’ya kayyım yönetim kurulu üyesi olarak atandı. İskender aynı zamanda Sancaktepe ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi.

ESKİ İLÇE BAŞKANI

Eski İGDAŞ genel müdür danışmanı ve AKP Kağıthane Kurucusu İlçe Başkanı Seyit Ahmet Çandır da Güllüoğlu Baklava’ya yönetim kurulu üyesi olarak atananlar arasında yer aldı. Çandır’ın İstanbul ikinci bölgeden AKP milletvekili aday adaylığı da bulunuyor.

İKİ ŞİRKETE DE ATANDI

AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Habil Yazıcı’nın da yönetim kurulu üyesi olarak atandığı ortaya çıktı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Yazıcı, aktif büyüklüğü 4 milyar 49 milyon TL olan Aydınlı Hazır Giyim Şirketi’ne de kayyım yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

TMSF BAŞKANI DA AKP’Lİ

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın 2004 ile 2009 yılları arasında Beyoğlu’nda AKP’den Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği yaptığı öğrenildi. Gülal, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de AKP’den Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı oldu.

ŞUBE AÇILIŞINI AKP’Lİ BAKANLAR YAPMIŞTI

Güllüoğlu Baklavaları’nın Brüksel Şubesi’nin açılışını 2013 yılında eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış ile dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde Bakan Bağış “Avrupa bu baklavaları görünce Türkiye’yi kesin AB’ye alır” diye konuştu. TMSF tarafından 2017 yılı cirosu 130 milyon TL olarak açıklanan Güllüoğlu Baklavaları’nın 80’e yakın şubesi bulunuyor.

El konulan dev şirketler AKP’li isimlerce hortumlanıyor

Okumaya devam et

Genel

17 Ağustos’ta Türkiye’yi ziyaret eden Clinton’a tercümanlığı, Egemen Bağış yapmış

AP’nin arşivinden çıkarıp yayımladığı 17 Ağustos ilişkin deprem görüntülerinde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’a deprem bölgesini ziyarette tercümanlığı Egemen Bağış’ın yaptığı  görüntülerde yer alıyor.

BOLD – 17 Ağustos 1999’da meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin yıl dönümünde AP depremle ilgili görüntüler yayımladı. Görüntülerde dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile birlikte ABD’li heyetin deprem bölgesini ziyareti yer alıyor.

CLİNTON İLE BAĞIŞ AYNI KAREDE

Görüntülerde Clinton’ın tercümanlığını yapan isim ise dikkat çekiyor. Clinton’un tercümanlığını yapan isim, daha sonra AKP’den vekil ve bakan olacak olan ve 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası istifa eden Egemen Bağış. Bağış, ziyaret ettiği her yerde Clinton ile birlikte görülüyor.

 

<iframe width=”789″ height=”444″ src=”https://www.youtube.com/embed/XfHaDEofx0k” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

 

Metin Feyzioğlu eleştirilere cevap verdi: Çay paramız yok

 

Okumaya devam et

Genel

“Çizgi ve Sahaf Günleri” 22 Ağustos’ta Kadıköy’de

Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali KADFEST “Çizgi ve Sahaf Günleri” olarak 22-27 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

BOLD– 22-28 Temmuz tarihleri arasında “Açık Havada Sinema Günleri” etkinliği ile başlayan KADFEST, 40 sahafın ve birçok çizerin katılacağı “Çizgi ve Sahaf Günleri”yle devam edecek.

KİTAPLAR VE ÇİZGİLER MODA’DA BULUŞACAK

22 Ağustos-27 Ağustos tarihleri arasında Moda’da bulunan karşılıklı iki okul, İstanbul Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin bahçeleri etkinliklerin ana mekanı olacak. Bunun yanı sıra Kadıköy’de bulunan birçok özel mekan da etkinliklere ev sahipliği yapacak. “Çizgi ve Sahaf Günleri”nde gerçekleştirilecek etkinlikler ve mekanlar ise şöyle…

 • KADIKÖY KARTPOSTALLARI
  Sarkis Karamanik
  İstanbul Kadıköy Lisesi A Sergi Alanı
 • OSMANLI’DAN GÜNÜMÜZE İLK SAYILARIYLA MİZAH DERGİLERİ
  Selahattin Öztürk
  İstanbul Kadıköy Lisesi B Sergi Alanı
 • RAKU’NUN MANGALARI
  Raku İchikawa
  Barış Manço Evi
 • YABANİ ÇİZGİ ROMAN DERGİSİ
  Barış Manço Kültür Merkezi
 • MİTLERİN 50 TONU
  Jul
  Bayan Yanı Artproject Cafe
 • KEDİ KIZ, TARZAN VE ZAGOR
  Bane Kerac
  Yeldeğirmeni Sanat
 • KARMAŞIK OLMAYAN BİR DÜNYANIN BASİTLEŞTİRİLMESİ
  Rudi Klein
  Karikatür Evi
 • NÂZIM HİKMET PORTRELERİ
  Karikatürcüler Derneği
  Gençlik Sanat Merkezi

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye Kadıköy Belediyesi’nin KADFEST sayfasından ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et

Popular