Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Hastane bahçesindeki bankta ölü bulundu

Ekonomik kriz nedeniyle sokakta yaşayanların sayısı her geçen gün artarken, turizmin başkenti Antalya’da bir ay içinde ikinci kişi bankta hayatını kaybetti.

BOLD – Antalya’da hastane bahçesinde yer alan bankta bir erkek cesedi bulundu. Geçen ay da Antalya’da bir parkta bir kişi bankta hayatını kaybetmişti.

HASTANE BANKINDA ÖLÜ BULUNDU

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde molaya çıkan hemşireler, bankta bir kişinin hareketsiz yattığını görünce önce hastane güvenliğine daha sonra da polise bilgi verdi. Bahçeye gelen sağlık ekibi, bankta oturur halde hareketsiz duran kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. İsmail Aslan olduğu tespit edilen kişinin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı öğrenildi.

UZUN SÜREDİR SOKAKLARDA YATIYORMUŞ

Geçen ay da Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 45 yaşındaki Metin Lafçı isimli vatandaş parkta ölü bulunmuştu. Parkın bulunan temizlik işçisi kafasını banka dayamış şekilde bir kişinin hareketsiz yattığını görüp 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarla bulunmuş, bölgeye gelen polis ve sağlık ekipleri şahsın öldüğünü belirlemişti. Lafçı’nın uzun süredir sokaklarda yattığı ve hasta olduğu öğrenilmişti.

 

Hangi başkan ne kadar tasarruf yaptı? İşte 3 aylık karne CANLI YAYIN

Genel

Genç balerin evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü

Üniversite öğrencisi genç balerin Ceren Özdemir, antrenman dönüşü Ordu’daki evini önünde kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

BOLD – Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir (20) saat 19.00 sıraları Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesindeki evinin önünde kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı. Genç balerinin, antrenmandan eve döndüğü sırada saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırgan kaçarken, aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içerisinde yere yığılan Özdemir için, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

KURTARAMADIK, ÜZGÜNÜZ

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç balerin Ceren Özdemir tedavi altına alındı. Özdemir tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, 19.50’de hastaneye getirilen Özdemir için “Göğsünde ve karnında kesici ve delici alet yaralanması vardı. Acil serviste gerekli müdahaleyi yaptık. Ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz” diye konuştu.

POLİS SALDIRGANI ARIYOR

Saldırganın kimliğini belirlemeye çalışan polis ekipleri, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor.

Edirne’de art arda iki kez yaşandı: Üniversiteli kızın yüzüne yanıcı maddeyi böyle atıp kaçtı

Okumaya devam et

Genel

İkili arasındaki gerilim bitmedi; Damat Albayrak, PTT’de ‘Yıldırım temizliği’ yapıyor!

AKP’de eski Başbakan Binali Yıldırım ile Damat Berat Albayrak arasında devam eden gerilim bu sefer PTT’ye sıçradı. Damat Albayrak’ın PTT’de Yıldırım, zamanında atanan üst düzey bürokratları temizlediği iddia edildi.

BOLD-31 Mart seçimleri öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı döneminde Binali Yıldırım ile Damat Berat Albayrak ve Bilal Erdoğan arasında restleşme yaşandığı ortaya çıkmıştı. Daha sonra Albayrak ile Yıldırım arasında Türk Telekom kavgası yaşandığı ifade edilmişti.

Gazeteci Fusun Nebil’in turk-internet.com’deki yazısında ikili arasındaki kavganın PTT’ye de sıçradığı iddia edildi.  Yıldırım’a yönelik yapılan bu operasyonda da Berat Albayrak isminden bahsediliyor.

AKP’nin İstanbul hezimetinin ardından boşta kalan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım için Saray’da bir koltuk hazırlığı olduğu dönemde Ankara kulislerinde Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ile Yıldırım arasında yaşanan PTT kavgası damgasını vurdu.

PTT’DEKİ ZARAR 900 MİLYON TL’YE ULAŞTI

Türk Telekom’dan sonra PTT’ye sıçrayan Binali Yıldırı-Berat Albayrak ‘çekişmesini’ köşesine taşıyan Fusun Nebil, PTT ve iştiraklerinin zararda olduğunu ve zararın 900 milyon TL’ye ulaştığı belirtti. Ayrıca Nebil, “Binali Yıldırım Adamları Türk Telekom’dan Sonra PTT’den de temizleniyor” diye yazdı.

“Kaynaklarımız çok ilginç bir hususa işaret ediyorlar” diyen Nebil, Albayrak’ın başrolde olduğu ‘Yıldırım’ operasyonlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışına çıkması ile yapılıyor gibi gözüktüğünün altını çizdi.

Farklı kaynaklardan gelen bilgilere göre, “PTT’de aylardır oynanan satrançta son düzlüğe girildi” diye tanımlandığını yazan Nebil, “Geçtiğimiz aylarda Genel Müdür Kenan Bozgeyik için Şubat sonunda ‘görevden alındı’ haberleri çıkmış ve hatta yerine atanan kişi ismi de telaffuz edilmişti. Ama sonra Kenan Bozgeyik görevine bugüne kadar devam etti.” dedi.

GENEL MÜDÜRÜN TÜM ADAMLARI GÖREVDEN ALINDI

Olaya ilişkin konuştuğu bir PTT görevlisinin kendisine  “Bozgeyik, şubattaki görevden alma girişimini, –haberi kendi yayarak– püskürtmüştü. Ama zaman içinde kademe kademe ilk çevresinden, uzak çevrelerine kadar tüm adamlarının temizlendiği görüldü.” dediğini aktaran Nebil, “Kendisinin gitmesini bekliyorlar, ama direniyor, tüm siyasi çevresini ortaya koyuyor. Sonuçta Ekim sonunda yapılan son Genel Kurul ve göreve başlayan yeni yönetim Kurulunun 11 Kasım itibariyle aldıkları YK kararları ile Kenan beyin altındaki tüm kendi adamları, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları görevden alındı.” dediğini belirtti.

Enflasyon masalı bitti, damat direniyor!

Okumaya devam et

Genel

Adil Öksüz’ün yerini İçişleri Bakanı Soylu biliyormuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz’da gizemli biçimde serbest bırakılan Adil Öksüz’ün yerini bildiğini açıkladı.

BOLD – 15 Temmuz’un üzerinde en çok konuşulan ve serbest bırakılmasının gizemi halen çözülemeyen Adil Öksüz’ün nerede olduğuna ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan çarpıcı bir açıklama geldi. Süleyman Soylu, Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini açıkladı.

Soylu, “Almanya’da olduğunu teyid eder misiniz?” sorusuna ise “Bizde kalsın” yanıtını vererek Öksüz’ün tam olarak nerede olduğunu açıklamadı. Geçtiğimiz günlerde MİT eski Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, Adil Öksüz’ün Türkiye’nin dışına çıktığını zannetediğini, muhtemelen öldürülmüş olabileceğini söylemişti. Eymür, Öksüz’ün MİT’e angaje bir kişi olabileceğini de söylemişti.

SOYLU’NUN RAKAMLARI ARASINDA 20 BİNLİK FARK

Soylu, yeniden başlatılan Bylock operasyonlarıyla ilgili de rakamlar verdi. Soylu, 5 bin ile 25 bin arasında farklı rakamlar dile getirdi.

Soylu şöyle konuştu:

“ByLockları taradıktan sonra elinizde henüz çözemediğiniz 5 binlik, 10 binlik, 15 binlik, 20 binlik, 25 binlik bir hat daha var. Bu sefer onun üzerine gitmeye başlıyorsunuz ve onu çözüyorsunuz. Bylock 3,5-4 yıl önce tespit edildi. O zamandan bu zamana bizim kabiliyetlerimiz de gelişti. Yeni tespit ettiklerimizi eski soruşturmalara ilave edip devam ediyoruz.”

“ANAYASA MAHKEMESİ GİBİ BAKMIYORUM”

Soylu, KHK’yla ihraç edildikten sonra yargılanıp beraat edenlerin bile kamuda çalıştırılmamasıyla ilgili soruya ise, “Kimse kusura bakmasın ben Anaya Mahkemesi gibi bakmıyorum olaya. 500 bini aşkın insanla ilgili adaletin ve mahkemenin karşısına çıkardık. Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? ” cevabını verdi.

Eymür’den “Adil Öksüz yaşamıyor” iddiası

Okumaya devam et

Popular