Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Türk-İş Başkanı’na istifa çağrısı: “İşçinin alın terini Saray’a sattı”

Hükumetle yürüttüğü gizli pazarlıkla işçinin, alın terini, çocuklarının geleceğini Saray’a peşkeş çekmekle suçlanan Türk-İş Başkanı Atalay’a toplumun her kesiminden istifa çağrısı geldi.

BOLD – Bakanla konuşması sırasında açık kalan mikrofonlara hükumetle yaptığı gizli pazarlığın itirafı yansıyan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’a siyasetçi ve gazeteciler başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki yağdı.

İŞÇİ ÇOCUKLARININ GELECEĞİNİ SATTI

CHP’li eski Milletvekili Muharrem İnce, Atalay’ı emekçinin alın terini Saray’a satmakla suçladı. İnce, skandalla ilgili paylaşımında, ”Açık kalan mikrofonda ‘Uzasa işi karıştıracaktık, böyle kapattık iyi oldu’ itirafında bulunan, işçinin alın terini, emeğini, çocuklarının geleceğini Saray’a satan Türk-İş Başkanı koltukta bir gün dahi oturmamalı ve gitmeden işçiyi enflasyona ezdiren o sözleşmeyi yırtıp atmalıdır” ifadelerini kullandı.

VAHİM OLAN DEVAM EDECEK OLMASIDIR

Sözcü gazetesinde ekonomi yazarlığı yapan Murat Muratoğlu Atalay’ı şu ifadelerle istifaya davet etti: ”Burada vahim olan; Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın bakana söylediği ve mikrofonunun açık kalması ile duyulan cümle ve yaptığı satış değildir. Vahim olan yarın görevine devam edecek olmasıdır.”

BAŞKANIN UZATMAK İSTEMEDİĞİ ŞEY ‘EMEĞİN KARŞILIĞI’

CHP’li Özgür Gürel de Türk-İş Başkanı Atalay’a sosyal medyadan tepkisini dile getirdi. Türk-İş’in beklentilerin çok altında zam oranlarında anlaştığını belirten Gürel, ”Türk-İş Başkanı yüzde 15 zam talebiyle oturduğu masada yüzde 8’e imza atmayı “Uzasa işi karıştıracağız” sözleriyle açıklıyor. Uzatmadığınız şey; kamu işçisinin alın terinin, emeğinin karşılığına erişme hakkı, daha insani koşullarda çalışma ve yaşama ihtimali!” diye konuştu.

İŞÇİYİ KÖLE GİBİ PAZARDA SATTI

Türk-İş başkanı Atalay’ın skandal sözlerine en sert tepki İyi Partili Lütfi Türkkan’dan geldi. Türkkan başkanın işçiyi köle gibi pazarda satmakla suçladı. Atalay’ı istifaya çağıran Türkkan, ”Türk-İş Başkanı Ergün Atalay bu saatten sonra bir dakika o koltukta oturmamalı. İşçiyi pazara çıkarılmış köle gibi satan Atalay’ın o koltukta oturduğu her saniye işçi için zûldür, kendisinin de ayıbıdır” dedi.

KENDİNİ SAVUNDU

Türk-İş Başkanı Atalay katıldığı bir televizyon programında skandal sözleriyle ilgili “İşçiyi utandıracak bir şey yapmadım” diyerek kendini savundu.

Hükumetle gizli pazarlığı deşifre olan Türk-İş Başkanı: ‘İşçileri utandıracak bir şey yapmadım’

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Diyarbakır’da halk sokağa döküldü, polis tazyikli su kullandı

HDP’li belediye başkanlarının 3 büyük ilde görevden alınması ile ilgili HDP’nin yapmayı planladığı basın açıklaması için toplanan kalabalığa polis tazyikli su ile müdahale etti.

BOLD- HDP’li 3 büyükşehir belediyesindeki görevden almalar ve kayyum atanmasıyla ilgili Halkların Demokratik Partisi (HDP) saat 13.00’de Diyarbakır Büyükşehir Belediye binası önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Polis basın açıklamasının yapılacağı yerde geniş güvenlik önlemi aldı. Basın açıklaması için gelen Diyarbakırlılar polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polis, vatandaşları belediye binasının önünden uzaklaştırmaya çalıştı. Direnen vatandaşlara polis tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Okumaya devam et

Gündem

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Diyarbakır Belediyesi önünde oturma eylemi yapan yaşlı teyze kendisini uzaklaştırmak isteyen polislere ‘Oyumu istiyorum. Emri kim verdiyse oyum ona zehir olsun’ diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Sabah saatlerinde Van, Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine İçişleri Bakanlığının talimatıyla operasyon düzenlendi. HDP’li 3 belediye başkanı görevinden uzaklaştırılırken il valileri de kayyum olarak atandı. Polisin barikatlarla ablukaya aldığı belediye binalarına izinsiz giriş çıkışlar yasaklandı.

BEN SİZE OY VERMEDİM

Belediye binası yakınında olup biteni izleyen Diyarbakırlılar ise duruma tepkili. Diyarbakırlı yaşlı bir kadın belediyeyi çevreleyen polis barikatlarının önünde oturma eylemi yaptı. Kendisini uzaklaştırmak isteyen polise direnen kadın ‘Oyum size zehir olsun! Size oy vermedim ben. Oyumu istiyorum’ diyerek eylemine devam etmek istedi. Polisler yaşlı kadını ve çekim yapan gazetecileri belediye önünden uzaklaştırdı.

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

HDP’li 3 büyükşehir belediyesine yapılan operasyonları eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden uzaklaştırmaların demokrasi ile bağdaşmadığını ve halkın iradesinin yok sayılamayacağını söyledi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemeyeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 büyükşehir belediyesindeki operasyonlara tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı, ”31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.”

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Popular