Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Türk-İş Başkanı’na istifa çağrısı: “İşçinin alın terini Saray’a sattı”

Hükumetle yürüttüğü gizli pazarlıkla işçinin, alın terini, çocuklarının geleceğini Saray’a peşkeş çekmekle suçlanan Türk-İş Başkanı Atalay’a toplumun her kesiminden istifa çağrısı geldi.

BOLD – Bakanla konuşması sırasında açık kalan mikrofonlara hükumetle yaptığı gizli pazarlığın itirafı yansıyan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’a siyasetçi ve gazeteciler başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki yağdı.

İŞÇİ ÇOCUKLARININ GELECEĞİNİ SATTI

CHP’li eski Milletvekili Muharrem İnce, Atalay’ı emekçinin alın terini Saray’a satmakla suçladı. İnce, skandalla ilgili paylaşımında, ”Açık kalan mikrofonda ‘Uzasa işi karıştıracaktık, böyle kapattık iyi oldu’ itirafında bulunan, işçinin alın terini, emeğini, çocuklarının geleceğini Saray’a satan Türk-İş Başkanı koltukta bir gün dahi oturmamalı ve gitmeden işçiyi enflasyona ezdiren o sözleşmeyi yırtıp atmalıdır” ifadelerini kullandı.

VAHİM OLAN DEVAM EDECEK OLMASIDIR

Sözcü gazetesinde ekonomi yazarlığı yapan Murat Muratoğlu Atalay’ı şu ifadelerle istifaya davet etti: ”Burada vahim olan; Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın bakana söylediği ve mikrofonunun açık kalması ile duyulan cümle ve yaptığı satış değildir. Vahim olan yarın görevine devam edecek olmasıdır.”

BAŞKANIN UZATMAK İSTEMEDİĞİ ŞEY ‘EMEĞİN KARŞILIĞI’

CHP’li Özgür Gürel de Türk-İş Başkanı Atalay’a sosyal medyadan tepkisini dile getirdi. Türk-İş’in beklentilerin çok altında zam oranlarında anlaştığını belirten Gürel, ”Türk-İş Başkanı yüzde 15 zam talebiyle oturduğu masada yüzde 8’e imza atmayı “Uzasa işi karıştıracağız” sözleriyle açıklıyor. Uzatmadığınız şey; kamu işçisinin alın terinin, emeğinin karşılığına erişme hakkı, daha insani koşullarda çalışma ve yaşama ihtimali!” diye konuştu.

İŞÇİYİ KÖLE GİBİ PAZARDA SATTI

Türk-İş başkanı Atalay’ın skandal sözlerine en sert tepki İyi Partili Lütfi Türkkan’dan geldi. Türkkan başkanın işçiyi köle gibi pazarda satmakla suçladı. Atalay’ı istifaya çağıran Türkkan, ”Türk-İş Başkanı Ergün Atalay bu saatten sonra bir dakika o koltukta oturmamalı. İşçiyi pazara çıkarılmış köle gibi satan Atalay’ın o koltukta oturduğu her saniye işçi için zûldür, kendisinin de ayıbıdır” dedi.

KENDİNİ SAVUNDU

Türk-İş Başkanı Atalay katıldığı bir televizyon programında skandal sözleriyle ilgili “İşçiyi utandıracak bir şey yapmadım” diyerek kendini savundu.

Hükumetle gizli pazarlığı deşifre olan Türk-İş Başkanı: ‘İşçileri utandıracak bir şey yapmadım’

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Baba Şaban Vatan ve 3 gazeteci hakkında tutuklama talebi

Giresun’un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan cinayetini araştırmak isterken gözaltına alınan gazeteci Canan Coşkun, Tuğba Demir, Belgeselci Kazım Kızıl ve kızın babası Şaban Vatan’ın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

BOLD-Emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan Şaban Vatan, Kazım Kızıl, Canan Coşkun ve Tuğba Demir, emniyetteki savcılık talimatıyla alınan sorgularının ardından tutuklama istemiyle sulh ceza hâkimliğine gönderildi.

Rabia Naz cinayetinin tanığı Mürsel Küçükal’ın ifadesini değiştirmeye zorlamakla suçlanan gazeteciler ve Şaban Vatan, “Şantaj, kasten yaralama, tehdit, hürriyetten yoksun bırakma” gibi suçlamalarla hâkim karşısına çıkacakları öğrenildi.

Rabia Naz’ı araştıran üç gazetecinin gözaltına alınmasında polisten inanılmaz açıklama

Okumaya devam et

Gündem

Rabia Naz’ı araştıran üç gazetecinin gözaltına alınmasında polisten inanılmaz açıklama

Gazeteci Canan Coşkun, Tuba Demir ve Kazım Kızıl’ın Rabia Naz’ın babasıyla bir olup tanığı atölyeye kapatıp işkence yaptıkları açıklaması şoketti.

BOLD – 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili gerçeği ortaya çıkarmak için Giresun’a giden üç gazeteci aniden gözaltına alındı. Gazetecilerin olayın bir görgü tanığına ilk kez ulaştıkları ve Raiba Naz’ın öldürülüşüyle ilgili tanığı, kamera önünde konuşturdukları öğrenildi.

Giresun polisi ani bir operasyonla üç gazeteciyi ve Rabia Naz’ın babasını gözaltına aldı. Gazetecilerin dijital materyallerine el konulurken, tanığın konuştuğu görüntülerin silindiği ve tanığın polis tarafından baskı altına alınarak ifadesinin değiştirildiği iddia edildi.

Bunun BOLD tarafından yazılması üzerine Giresun Valiliği çok inanılması hayli güç bir açıklama yaptı.

Valiliğin açıklamasında isimlerini kodlayarak verdiği üç gazetecinin, tanığı Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’la birlikte bir atölyeye kapatıp işkence yaptıkları savunuldu. Türkiye’nin en saygın gazetecilerinden Canan Coşkun ve iki gazeteciye yapılan suçlama ise, “tehdit, darp, yaralama, özgürlükten mahrum bırakma” olarak açıklandı.

Açıklamada tanığın değiştirildiği iddia edilen ifadesine yer verildi. Valiliğin açıklamasına göre tanık Mürsel Küçükal kandırılarak atölyeye götürüldü ve gazetecilerle birlikte Şaban Vatan’ın babasından işkence gördü.

Valiliğin açıklaması şöyle:

“Şaban Vatan tarafından tanık Mürsel Küçükal’a yönelik gerek sosyal medya üzerinden, gerekse aleni olarak tehdit ve hakaretlerde bulunduğu tespit edilmiştir. 13.11.2019 günü Eynesil İlçe Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattını arayan E.K. ‘Ören yolu Dedeli Küme Evleri üst kısmında bir inilti ve bağırma seslerini’ ihbar etmesi üzerine polis ekipleri olay yerine intikal etmiş, yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda Şaban Vatan’ın Rabia Naz olayı ile ilgili ifade veren Mürsel Küçükal isimli şahsı atölyeye kapattığını, atölyeden bağırma sesleri geldiğini bildirilmesi üzerine görevli ekip Küçükal’ın ikametine gitti. Şahısla yapılan görüşmede; ‘tanımadığı ince uzun boylu bayan bir şahsın yanına gelerek Şaban Vatan’ın ikametinin orada Meclis Komisyonunun kendisini beklediğini söyleyerek, Rabia Naz hadisesinin vuku bulduğu yere eşi ile beraber getirdiğini, burada tanımadığı 3 şahsın evin yanında yol üzerinde beklediğini gördüğünü, burada şahısların kendisine Rabia Naz’ın nasıl süründüğünü zorla göstermesini istediklerini, kendisinin korkudan yere yatarak defalarca süründürüldüğünü, akabinde Şaban Vatan ve yanında bulananların (kendisini meclis araştırma komisyonu üyesi milletvekilinin yardımcısı olarak tanıtan C.C., yanında bulunan K.K. ve T.D.) kendisini pimapen atölyesine soktuklarını tehdit ve gözdağında bulunduklarını beyan etmiştir. Konu ile ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş ve adli tahkikat başlamıştır”

 

Baba Şaban Vatan ve diğer şüphelilerin gözaltına alınması gerekçesinin de yer aldığı açıklamada “C.C. isimli şahıs konu ile ilgili olarak olayın tanığı Mürsel Küçükal’ı TBMM Meclis Araştırma Komisyonundaki bir üye milletvekilinin yardımcısı olduğunu ve komisyon üyelerinin olay yerinde kendisini beklediğini söyleyerek kandırmak suretiyle, kendilerine Meclis Araştırma Komisyonu süsü vererek olay yerinde baskı ve tehditte bulunarak şahsı süründüren, hürriyeti tahdit, darp ve tanık ifadesini değiştirmeye zorlamaları dolayısıyla şüpheli K. K., T. D., C. C. ve Şaban vatan gözaltına alınmış, ikamet adresleri ve araçlarında aramalar yapılarak dijital materyaller incelenmek üzere muhafaza altına alınmıştır”

İki tanık Rabia Naz’la ilgili gazetecilere konuştu, üç gazeteci gözaltında: Polis silmek için görüntüleri arıyor

Okumaya devam et

Gündem

Evlat mezarda, baba gözaltında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’daki görüşmeleri sonrasında düzenledikleri ortak basın toplantısında Suriye’deki gelişmeler ve ikili ilişkilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ilk söz alan Trump, Türkiye’de üç yıl hapis yatan ve mayıs ayında tahliye edilen NASA çalışanı Serkan Gölge’nin serbest bırakıldığını belirterek Erdoğan’a teşekkür etti.

Trump ayrıca, Gölge’nin yakın bir gelecekte ABD’ye döneceğini de kaydetti.

Okumaya devam et

Popular