Tutsak gazeteci Ahmet Böken’den “gariplere müjde…”

Üç yıldır parmaklıklar ardında tutulan ve 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Ahmet Böken, Akşehir Cezaevinde yazdığı şiiri ailesine gönderdi: “Hapis ve Dua!”

BOLD – TRT Haber ve Spor Dairesi Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde TRT’yi dünya standartlarında bir TV kanalına dönüştüren Ali Ahmet Böken, Akşehir T Tipi Cezaevinden ailesine gönderdiği şiirde zulme karşı sabrın gücünü anlattı. Şiirini, “Hapis; en çok da gariplik. Dua; gariplere müjde…” diyerek bitirdi.

İşte o şiir…

ÖNCE KOĞUŞU SONRA CEZAEVİ DEĞİŞTİRİLDİ

Silahlı terör örgütüne üye olmak iftirasıyla suçlanan gazeteci Böken, Ankara 18. Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla geçen yıl nisanda 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kararın ardından önce Sincan Cezaevindeki koğuşu değiştirilen Böken daha sonra Konya Akşehir Cezaevi’ne nakledilmişti.

17-25 ARALIK SONRASI AÇIĞA ALINDI

TRT Haber kanalını kuran Böken, TRT’nin kurumsal bir kimlik kazanmasını, kurum içindeki israf ve rantın bitirilmesini sağlamıştı. Böken, Erdoğan ve AKP’nin kurduğu büyük yolsuzluk ve rüşvet çarkının ortaya çıkarıldığı 17-25 Aralık soruşturmalarından sonra açığa alınmıştı.

Cumartesi Anneleri’nin, kaçırılan 6 kişinin yakınlarıyla buluşmasında neler yaşandı?

Son Haberler