Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Aileleriyle birlikte 2 milyon KHK’lı var ama meydanlarda yoklar”

Gazeteci Gökhan Özbek, KHK’lıların hukuk mücadelesinden çok siyasi mücadele verdiğini belirtti. KHK’lıların daha fazla sesini yükseltmeleri gerektiğini söyledi.

BOLD – YouTube’de yayın yapan KHK TV’ye konuşan Özbek, insan haklarının, temel hukuk kurallarının askıya alındığı böyle dönemlerde tarihi bir sorumluluklar üstlenmesi gerektiğini vurguladı. “Ben tarihi sorumluluğumun farkındayım. Daha güzel bir gelecek için mücadele ediyorum” dedi.

HAKKI MÜCADELE EDEN PEŞİNDEN KOŞAN ALIR

Özbek, 15 Temmuz süreci sonrası idari kararlarla işlerinden atılan 140 binden fazla kişinin toplumda büyük mağduriyetler meydana getirdiğini aktardı. Şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir kişi haksızlığa uğramışsa ve bir toplum bu haksızlığa göz yumuyorsa, o toplum bu haksızlığın ortağıdır. Hiç kimseye gökten kutsal kitaplar gibi ‘hak, adalet’ düşmez. Hakkı mücadele eden, peşinden koşan alır. Bu toplumda 140 bin KHK’lı var aileleriyle birlikte 2 milyon insan. Bakıyorsunuz meydanlarda yoklar, sosyal medyada yoklar. Kendi hakkını savunmayan bir kişi yarın işine geri döndüğünde toplumun devletin hakkını nasıl savunacak?”

KHK’LILAR HUKUKİ DEĞİL POLİTİK KARARLA İŞİNDEN ATILDI

KHK’lılar hukuk mücadelesinden daha çok siyasi mücadele verdiğini ifade eden Özbek şu ifadeleri kullandı: “Tüm KHK’lılar bir hukuki süreç sonucu işlerinden atılmadı. Politik bir karar sonucu işlerinden atıldı. Politik kararlara karşı mücadele de politik olmalıdır. Politik mücadelenin argümanları meydanlardır, seçimler, mitingler ve eylemlerdir. Korkuyoruz evet hepimiz korkuyoruz ama korkunun ecele faydası yok. Biz doğru zamanda doğru yerde doğru söz söyleme kararı aldık.”

 

TÜM KHK’LILAR İŞLERİNE DÖNECEK

Tüm KHK’lıların bir gün işlerine döneceğine inandığını söyleyen Özbek, “Hukuklu yada hukuksuz ayrımı yapmıyorum, yargısız infaz yapılarak işlerinden atıldıkları için dönecek. Ortaçağ’da engizisyon mahkemelerinde yargılanırken bir dakika da olsa ona savunma hakkı veriliyordu. Bu insanlar idari bir kararla isimleri gazetede yayınlanmış, terörist ilan edilmiş ve işlerinden atılmış. Bu insanların ailesi, çevresi, geleceği var bunu kimsenin çalmaya hakkı yok işte bu yüzden dönecekler” şeklinde konuştu.

CESUR OLMAK ZORUNDAYIM

Özbek, hukuksuzluğun hakim olduğu bir toplumda mücadele ederken korkmuyor musunuz? Sorusuna şu cevabı verdi:

“Evet korkuyorum, ben bir insanım cesur da bir insan değilim. Yüreğim güm güm atıyor. Başıma bir şey mi gelecek yada sabah evime polis mi gelecek diye korkuyorum.  Yaşanması gereken yaşanacak, olması gereken olacak. Benim çocuğum var ben onun yüzüne nasıl bakacağım? Benim ona bırakacağım malım mülküm yok kirada oturuyorum arabam bile yok. Çocuğuma ahlaklı başı dik bir baba bırakmak istiyorum bu duygu tüm korkularımın üzerine geçiyor.  Korkuyorum ama bana inanan bana güvenen insanların cesaretlerini kırmaya da hakkım yok. Korkularımı yenmenin tek yolunun daha fazla cesaret olduğuna inanıyorum.”

Gazeteci Gökhan Özbek, kendi YouTube kanalından hafta içi her gün “23  Derece” isimli program yapıyor.

Devlet için “Ali Sarıdağ” diye biri yok

Gündem

Türkiye günlük korona tablosu: Can kaybı 19, 1148 yeni vaka!

Korona salgını nedeniyle Türkiye’de son 24 saat içerisinde 19 kişi hayatını kaybetti. Yapılan test sonuçlarında 1148 kişide vaka tespit edildi.  

 BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından açıkladığı Türkiye’nin günlük korona salgını tablosunda 19 cay kaybıyla birlikte vefat eden kişi sayısının 5 bin 225 çıktığı belirtildi. 46 bin 414 kişi uygulanan test sonuçlarında 1148 yeni vaka tespit edildi. Böyle vaka sayısı 205 758’e yükseldi.  

Bakan Koca, yaptığı açıklamada “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, ‘Bugün vefat eden sayısı’ kanıksanacak tablo değil.” dedi.  

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Gündem

Barolar, Adalet Komisyonuna düğme ve cübbe gönderdi

Avukatlar, baroları bölme planı olarak da bilinen Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve cübbe hediye etti.

BOLD- Günlerdir Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifine karşı yaptıkları protestolarla gündemde olan baro başkanları, teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine ilginç hediyeler gönderdi.

Gönderdikleri düğme ve cübbelerle teklifi Meclis’e sunan AKP ve MHP’Li milletvekillerini protesto eden avukatlardan, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, ”Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve avukatlık cübbesi hediye ettik. Cübbeye düğme dikmeye çok arzulu iseler buyursunlar. Biz düğmesiz, iliksiz ve cepsiz cübbelerimizle bu mesleği icra etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CÜBBELİ DÜĞME TEKLİFİ

Avukatların gönderdiği cübbe ve düğmeleri hükumet ortağı milletvekillerini masasına bırakan CHP’li Gamze Taşçıer de yaptığı paylaşımında, ”Adalet Komisyonu’nda AKP ve MHP sıralarına avukat cübbeleri, düğme ve iplik bıraktık. Çünkü çoklu baro teklifi, düğmeli cübbe teklifidir!” dedi.

Yargıtay ‘Babacan tavır’ dedi, cinsel saldırı kararını bozdu

Okumaya devam et

Gündem

Kaşıkçı cinayetinde kan donduran detay: Tandırı yakmam istendi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ‘tandır’ detayı mahkemede dinlenen tanık ifadesinde tekrar gündeme geldi.  

BOLD – 2 yıl önce Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı davasının görüldüğü İstanbul 11’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ‘tandır’ iddiası yine gündeme geldi. Geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan almanakta “Tandırı yaktılar” başlığıyla Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği belirtilmişti.  

Konsolosluk çalışanı Zeki Demir’in dün mahkemede verdiği ifade bu iddiaları kuvvetlendirdi. Demir, “Tandırı yakmamı istediler. Bir panik havası vardı. Daha sonra hemen gitmem istendi” dedi. 

MERMER PARÇALARI RENK DEĞİŞTİRDİ 

İfadesinin devamında tandır kapağının altındaki mermerin kırıldığını belirten Demir’in, “Etraftaki mermer parçalarının renginin değiştiğini gördüm. Kimyasal maddeyle yıkanmış olabileceğini düşündüm” demesi, Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. 

EMNİYET’İN ALMANAĞINDA YER ALMIŞTI 

Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakıldığı iddiası ilk kez İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Almanak 2019’unda yer almıştı. Kaşıkçı cinayetiyle ilgili “Tandırı yaktılar” ifadelerinin yer aldığı almanakta, DNA kalıntılarının bulunmamasının aslında bir delil olduğu ima edilmişti. 

DNA’DA TEK BİR ZERRE BIRAKMAYACAK KADAR GÜÇLÜ 

Tandırın çok yüksek ısıda yakıldığı için tüm DNA delilerinin yok edilmiş olabileceği ifade edilmişti. Editörlüğünü gazeteci Şenol Gezer’in yaptığı almanakta şu ifadeler yer almıştı: 

Konutta üç kuyu bulunuyor, ikisi su kuyusu, diğeri ise doğalgaz ve odunla ateşlenen bir tandır. Çifte ateşle ısı değerini bine yükselten bir tandır. O ısıda DNA’dan tek bir zerre bırakmayacak bir tandır. 

“DNA VAR VEYA YOK” DİYEBİLECEK BİR UZMAN 

Üstelik ekipte yüksek lisans tezini “Kemikten elde edilen DNA analizi” üzerine yapmış bir uzman da (Salah Mohammed A Tubaigy) bulunuyor. Çürüyen, yakılan kemikler üzerinde “DNA var veya yok” diyebilecek bir uzman. 

32 PORSİYON PİŞMEMİŞ ET SİPARİŞ ETMİŞLER 

Yine bölgede yapılan araştırmalar, infaz timinin Cemal Kaşıkçı’yı öldürdükten sonra konuta ünlü bir restorandan 32 porsiyon pişmemiş et sipariş ettiğini gösteriyor. İster istemez akıllara birçok soru daha takılıyor. Tandırda et pişirmek önceden yapılan planların bir parçası mıydı? 

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Popular