Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Bu da AKP’li akademisyen kafası: ‘Ülkeyi Erdoğan’a diktatör diyenlere kaptırdık’

Yandaş Yusuf Kaplan, ülkeyi ”Abdülaziz’in bileklerini kesenlere, Abdülhamid’i tahttan indirenlere, Menderes’i idam edenlere, Özal’ı katledenlere, Yazıcıoğlu’nu öldürenlere, Erdoğan’a diktatör diyenlere kaptırdık” dedi

BOLD- Yandaş Yenişafak gazetesi yazarı akademisyen Yusuf Kaplan dün gece Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu HaberTürk televizyonunda yayınlanan ‘Türkiye’nin Nabzı’ adlı programın konuğu oldu. Moderleşme ile sorunu olduğunu dolayısıyla Kemalizm’mi de tartıştığını söyleyen Kaplan, ”Bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket, başına ne geldiğini bilememesi” diye konuştu.

“TAKOZ GİBİ DURUYORLAR”

Ülkenin başına ne geldiğini ülkenin aydınlarının bilmediğini ileri süren Kaplan, ”Bu ülkenin celladına aşık aydınları var. Bu ülkenin aydınları ülkenin önünde takoz gibi duruyorlar”ifadelerini kullandı.

“ÜLKEYİ ERDOĞAN’A DİKTATÖR DİYENLERE KAPTIRDIK”

Kaplan konuşmasının devamında, ”Türkiye Tanzimat’tan beri bir yola girdi. o nedir, raydan çıkmasıdır. Türkiye rotasını yitirdi. Geminin kaptanlığı gitti elimizden. O andan itibaren bu ülke bizim elimizden alındı”dedi

Yılmaz’ın alanlar kim sorusuna Kaplan, “Abdülaziz’in kim bileklerini kestiyse, Abdülhamid’i kim tahttan indirdiyse, Menderes’i kim idam ettiyse, Özal’ı kim katlettiyse, Yazıcıoğlu’nu kim öldürdüyse, Erdoğan’a kim diktatör diyorsa. Bu kadar” diyerek cevap verdi.

Kılıçdaroğlu: Suriyelilere değil, onları buraya getirenlere kızın

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Gizli tanık Fuat Uğur’a dokununca

Adli suçluların “gizli tanık” yapılması uygulaması Türkiye Gazetesi yazarı Uğur’a dokundu. Uğur ismi gizli tanıkla Karlov Suikasti dosyasına girince isyan etti.

BOLD – Adli suçluların politik davalarda gizli tanık yapılması uygulaması son yıllarda yaygın olarak kullanılıyor. Selahattin Demirtaş’tan Cemaat davalarına kadar pekçok davada yüzlerce bu şekilde gizli tanık var.

Yandaş medya bu gizli tanıkların söylediklerini manşetlere çekerken bu kez bir gizli tanığın hedefinde Tayyip Erdoğan’ın güçlü savunucularından Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur vardı.

Karısını bıçaklamaktan cezaevine giren, şartlı serbest bırakılıp tekrar suç işleyince tekrar cezaevine konan, denetimli serbest bırakıldıktan sonra yeniden tutuklanıp cezaevine konan Umut Asma isimli kişi, gizli tanık sıfatıyla ifade verdi. Asma, Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur’un suikastle öldürülen Rus Büyükelçi Andey Karlov suikastinin infaz emrini veren kişi olduğunu belirtti. Gizli tanık, Fuat Uğur’un bunu şifreli biçimde yaptığını söyledi.

Fuat Uğur “Böyle bir şerefsizliği ve rezilliği hayatımda görmedim” başlıklı yazısında duruma sert tepki gösterdi. Umut Asma’nın suç geçmişini uzun uzun anlatıp “yaratık” ifadesini kullanan Fuat Uğur yazısına şöyle devam etti:

“Bu yaratık tutmuş Karlov suikastı için GİZLİ TANIK olmuş. Cezaevine gelen Türkiye gazetesindeki yazılarımdan ‘şifreli mesajlar’ verdiğimi anlamış. Ciddi ciddi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gidip ifade vermiş, Başsavcılık ifadesini almış, sonra da mahkemeye çıkmış tanık olarak dinlenmiş. Aynen şöyle diyor mahkemede:

‘Bu gazeteleri inceleyerek, bu şifreleri çözmeye çalıştım ve başarılı oldum. Fuat Uğur isimli kişinin köşe yazılarından Ankara’da Ruslara karşı bir saldırı olacağını anladım. Bunu arkadaşıma da bahsettim. Birkaç gün sonra Rus Büyükelçisi öldürüldü. Bu konu ile ilgili çeşitli ihbarlarda bulundum, terör şubede ifadem alındı’

Mahkeme heyeti de bunu akıl sağlığı yerinde mi yoksa birileri bunu ayarladı mı diye düşünmeden ciddiye alıp dinliyor, kayıtlara geçiriyor.”

“GİZLİ TANIKLAR BÖYLEYSE”

Uğur yazısına şöyle devam etti:

“Tarafıma itibar suikastı yapmalarını tabii ki bekleyebilirdim de karısını bıçaklayan bir müptezeli ciddiye alıp tanık diye dinleyecek mahkeme heyetinin olacağı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Eğer böylesine meczuplar çıkıp GİZLİ TANIK diye konuşacaksa başka birileri de çıkıp gizli tanık olmak istediğini söyler ve çeşitli yazarlara siyasetçilere itibar suikastı yapar durur. Bunun sonu yok.
Mahkeme başkanı sormuyor bile ‘Nasıl bir şifreli mesaj vermiş? Belge dediğin nerede, bilgi dediğin nerede?’ diye. Adam mahkemeye elinde belge ve bilgi olduğunu söyleyip başvuruyor, adımı lekeliyor ve kimse de hesap sormuyor. Bu kadar mı izandan yoksun herkes?
Yuh yahu yuh! Bu rezilliğin, kepazeliğin hesabı derhâl verilmeli.”

Okumaya devam et

Medya

Cübbeli’ye ‘Özel Yayın’ sosyal medyayı kızdırdı

Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’nün, gündemdeki konuları yorumlamak için, ‘Özel Yayın’ ile Habertürk ekranlarına çıkacak olması sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

BOLD – Seçim dönemi yaptığı açıklamalar ve çalışan kadınlara yönelik, sarf ettiği cinsiyetçi söylemlerle kamuoyunun tepkisini çeken İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, bu akşam ‘Türkiye’nin Nabzı Özel’ yayınında HaberTürk TV’nin konuğu olacak. Cübbeli Ahmet, gazeteciler Veyis Ateş, Mehmet Akif Ersoy ile Saygı Öztürk’ün, Kasım Süleymani suikastı dahil, gündeme dair sorularını yanıtlayacak.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Moderatör Didem Arslan Yılmaz, özel yayının duyurusunu sosyal medya hesabından yaptı. Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı, ”Ahmet Mahmut Ünlü namı diğer Cübbeli Ahmet Hoca, Türkiye’nin Nabzı Özel’de konuğum olacak. Benim moderatörlüğümde gazeteciler Saygı Öztürk, Veyis Ateş, Mehmet Akif Ersoy soracaklar. Bu akşam 21:00’de sizi Habertürk TV’ye bekliyoruz.”

HANGİ SIFATLA ÖZEL YAYIN

Yılmaz’ın paylaşımına bir kaç saat içerisinde bin’den fazla yorum geldi. Gelen yorumlarla, Cübbeli’nin özel yayınla TV ekranlarına çıkarılması eleştirilerek, siyasi parti lideri gibi muamele görmesine tepki gösterildi. İşte o yorumlardan bazıları;

Hamile tutuklu koğuşta sinir krizi geçirdi

Okumaya devam et

Medya

Demet Akalın’la görüşüp İmamoğlu’na randevu vermeyen Erdoğan’ı böyle savundu: Demet Akalın önemli bir sanatçı

AKP’li profesör Mehmet Şahin, Akalın’la görüşüp İmamoğlu’na randevu vermeyen Erdoğan’ı “Demet Akalın ülkenin, önemli bir kesim tarafından takip edilen bir sanatçısıdır” sözleriyle savundu.

BOLD- Habertürk’te yayınlanan, Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına, gazeteci İsmail Saymaz ile Prof. Dr. Mehmet Şahin arasında geçen randevu tartışması damga vurdu.

DEMET AKALIN İSTEDİĞİ ZAMAN GÖRÜŞÜYOR

Saymaz, 16 milyon İstanbulluyu yöneten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, 5 kez randevu talep ettiğini ve reddedildiğini söyledi. Konuşmasının devamında Saymaz, pop müzik şarkıcısı Demet Akalın’ın ise, istediği zaman AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebildiğini belirtti.

ÖNEMLİ BİR SANATÇI

Şahin’e adil olmanızı istiyorum diyen Saymaz, “16 milyon bir şehrin randevu alamayışı, buna karşı Demet Akalın’ın randevu alması tuhaf görünmüyor mu size?” diye sordu. Soru karşında bir süre duraksayan Şahin, İmamoğlu’na randevu vermeyen Erdoğan’ı şu sözlerle savundu, “Demet Akalın da bu ülkenin önemli bir kesim tarafından takip edilen önemli bir sanatçısıdır.” Şahin’in sözleri tartıştığı İsmail Saymaz’ı güldürdü.

 

Kral’dan hodri meydan: Görelim el mi yaman bey mi yaman!

Okumaya devam et

Popular