Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Pelikancıların hedefi olan Albayrak’tan Hilal Kaplan’a: Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan biri

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında yazdığı yazının Yenişafak’ta yayınlanmaması üzerine istifa eden Özlem Albayrak ile Sabah Yazarı Hilal Kaplan, sosyal medyadan fena kapıştı.

BOLD-Yenişafak gazetesi eski yazarı Özlem Albayrak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasını eleştiren bir yazı kaleme aldı. Albayrak’ın bu yazısı, Yenişafak’ta yayımlanmadı. Bunun üzerine istifa etti. Albayrak istifasının gerekçesini ise sosyal medyadan duyurdu. İstifasının ardından Albayrak, AKP’li yandaş gazetecilerin hedefi haline geldi.

ALBAYRAK’IN İBB’DE ÇALIŞTIĞINI YAZDI

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, bugünkü yazısında Özlem Albayrak’ı hedef alan bir yazı kaleme aldı. Albayrak’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı Tuzla Kültür Merkezi’nde çalıştığı belirten Dede, ayrıca Albayrak’ın İBB imkânlarıyla ABD’ye dil kursuna gittiğini iddia etti.

HİLAL KAPLAN TWİTTERDAN HEDEF ALDI

Ersoy Dede’nin iddialarını twitter hesabından paylaşan Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Albayrak hakkında “Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmıştı. Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş. Ayrıca İBB olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş” ifadesini kullandı.

ALBAYRAK’TAN KAPLAN’A “NE İHALE ALDIM NEDE DANIŞMANLIK YAPTIM”

Hilal Kaplan’ın bu paylaşımına twitterdan cevap veren Özlem Albayrak, “İBB çalışanı olduğumu hiçbir zaman kimseden saklamadım, gazetenin de bilgisi dâhilindeydi. Gazeteye dışardan yazı gönderiyordum. Belediye’den burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir.” dedi.

Kaplan’ın paylaşımına verdiği cevabı biraz daha sertleştiren Albayrak, “İletişim mezunu, sosyoloji yüksek lisanslı, doktorasını bitirmek üzere olan, dil bilen birisinin, 4 bin 500 tl maaşla bir kurumda çalışması çok tuhafmış. Ne ihale aldım, ne danışmanlık yaptım, ne genel müdür oldum. Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!” ifadesini kullandı.

KİM BU PELİKANCILAR?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifa sürecinde etkin bir rol oynayan “Pelikan Dosyası” ismini duyuran grubun içerisinde Hilal Kaplan, Melih Altınok, Süheyb Öğüt, Cemil Barlas, Turgay Güler, İbrahim Karagül, Cem Küçük ve Ersoy Dede gibi gazetecilerin olduğu iddia edilmişti. Ayrıca Gazeteci Barış Terkoğlu, yapının merkezinde Berat Albayrak ile Turkuaz Grubunun başındaki ağabeyi Serhat Albayrak’ın olduğunu ifade etmişti.

Atilla Taş: Beni alın, Ahmed’in babasını serbest bırakın!

Medya

Emekliye her gün zam müjdesi veren Takvim gazetesi kapanıyor

Her gün emekliye zam, ikramiye ve promosyon müjdesi vermesiyle ünlenen hükumete yakın Takvim gazetesi kapanıyor. 28 Şubat’ta kağıt baskısına son verecek olan gazete dijital ortamda yayın hayatına devam edecek. 

BOLD – İktidara yakın Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yer alan ve her gün birinci sayfadan emekliye zam haberleri yayımlamasıyla ünlenen Takvim gazetesinin de kapatılacağı iddia edildi.

SON BASKI 28 ŞUBAT’TA

Ömer Faruk Kalyoncu’nun sahibi olduğu Kalyon Holding’e bağlı Turkuvaz Medya Grubu’na ait hükumete yakın Takvim gazetesinin kapanacağı iddia edildi. Her gün ilk sayfadan emeklilere zam, ikramiye ve promosyon müjdesi veren Takvim, Medyaradar’ın haberine göre kağıt baskısına son verecek. Bunun için ise koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı 28 Şubat tarihi beklenecek. O tarihten sonra Takvim dijital olarak yayın hayatına devam edecek.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Sevim Gözay hayatını kaybetti

Bir süredir lenf kanseri tedavisi gören gazeteci Sevim Gözay hayata veda etti. Kültür, yaşam ve medya alanında haber yapan Gözay 48 yaşındaydı.

BOLD – Gazeteci ve televizyon yapımcısı Sevim Gözay, bu sabah saat 07.30’da İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 19 Aralık 1972 doğumlu olan Sevim Gözay, 1993 yılında girdiği medya sektöründe birçok yapımda kamera arkasında çalıştı. 2000’lerde kamera önüne geçen Gözay, ödüllü programları “Stüdyo: Sinematik Portakal” ve “Cosmopolis” ile tanınıyordu.

BİRÇOK KANALDA ÇALIŞTI

Sevim Gözay, Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Gözay, asistan olarak “Dr. Stress”, “Canlan Biraz”, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak “Sabah Şekerleri”, “Hi-Fi”, “Netike”, yönetmen-seslendiren olarak “İstanbulART”, sunucu-editör olarak “Şehrin Rengi”, “Dizikolik”, “Bazıları Sıcak Sever”’ ve “Artist” programlarında çalıştı.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık bulunan Gözay, 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında bin 500’ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

2011 yılında “Kızlar ve Babaları” adlı kitaba katkıda bulunan Gözay’ın, “Kasetten Canlı” (2013) ve “Sinemaskop Randevular” (2015) adlı iki kitabı bulunuyor.

Okumaya devam et

Medya

Erdoğan’dan Ahmet Hakan’a ‘hak edilmiş ödül’

Can Dündar, Tarafsız Bölge programıyla Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından verilen ödülü Erdoğan’ın elinden alan Ahmet Hakan’ı alaycı bir dille kutladı.

BOLD – Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programıyla ödüle değer görüldü.

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla bugün düzenlenen törende ödülünü Erdoğan’ın elinden aldı.

Öte yandan, gazeteci Can Dündar Ahmet Hakan’ın aldığı ödülü sosyal medya hesabından değerlendirdi. Erdoğan ve Ahmet Hakan’ın fotoğrafını paylaşan Dündar, ödül için de “Hakedilmiş bir ödül” ifadesi kullandı.

Genel yayın yönetmeni olduğu dönemde Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ‘MİT Tırları’ haberi yüzünden cezaevine giren Dündar, hayatına yurtdışında devam etmek zorunda kaldı.

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Okumaya devam et

Popular