Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Açığa alınan çocuk gelişim öğretmeni intihar etti

Kocaeli’nde intihar eden Çocuk Gelişim Öğretmeni Serap Yılhan’ın ölümü bir hafta sonra ortaya çıktı. Yılhan’ın çalıştığı kurumdaki yolsuzlukları ortaya çıkarmaya çalıştığı için baskılara dayanamayarak hayatına son verdiği iddia ediliyor.

BOLD- Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evinde çalışan, 2 çocuk annesi Serap Yılhan, iddiaya göre yolsuzluk nedeniyle şikayet ettiği müdürlerinin baskısına dayanamayarak yaşamına son verdi.

İzmit Orduevi mevkiinde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde öğretmen olarak görev yapan Çocuk Gelişim Öğretmeni Serap Yılhan (48), iddiaya göre kurum içinde kendisine yapılan baskılara dayanamayarak 15 eylül 2019 pazar günü intihar etti.

15 gün önce kurum tarafından açığa alınan ve durumu gurur meselesi yapan Yılhan, biri Gebze Cumhuriyet Savcılığına olmak üzere iki adet mektup bıraktı. Mektuplarında “Ben suçsuzum. Bana komplo kurdular” diyen Serap Yılhan’ın intiharından sonra kurumda soruşturma başlatıldı.

Çağdaş Kocaeli Gazetesi’nin haberine göre Yılhan’ın mektubunda devletten gelen paralarla, yardım için verilen paraların çocuklara verilmediğini görerek müdür ve satın alma müdürü hakkında şikayetçi olduğu ve bu nedenle de kurum içinde baskılara maruz kaldığını yazdığı belirtildi.

Serap Yılhan’ın şikayeti ile müdür ile satın alma müdürü hakkında soruşturma başlatıldığı ve müdürün yıldırım hızıyla emekli edildiği de öğrenildi. Serap Yılhan ise ihbarın ardından açığa alındığı Gebze’deki evinde kendini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdiği iddia edildi.

Yılhan’ın cenazesi, 17 Eylül Salı günü Mehmet Akif Ersoy Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Osman Yılmaz Mezarlığına defnedildi.

Gündem

Gazeteci Aziz Oruç’a tahliye

İran’ın çıplak halde Türkiye sınırındaki mayınlı bölgeye attığı gazeteci Aziz Oruç, Ağrı’da tutuklu yargılandığı davanın 3. duruşmasında adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 11 Aralık 2019’da gözaltına alınan gazeteci Aziz Oruç, çıkarıldığı mahkemede ‘örgüt üyesi olmak’ iddiasıyla tutuklandı. Oruç, bugün Ağrı’da tutuklu yargılandığı davanın 3’üncü duruşmasında adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Bir yıldır Patnos Cezaevi’nde tutuklu bulunan Oruç’un Ağrı 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşması dün görüldü. Oruç, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, duruşma 16 Nisan 2020 tarihine ertelendi. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Oruç hakkında açılan davalar nedeniyle 3 yıl Irak’ın Süleymaniye kentinde yaşadı.

Avrupa’ya gitmek için İran üzerinden geçtiği Ermenistan sınır kapısında gözaltına alınan Oruç, Ermenistan polisinin şiddetine maruz kaldı. Oruç, daha sonra İran askerlerine teslim edildi. 11 Aralık 2019’da İran tarafından Türkiye tarafına çıplak halde mayınlı bölgeye atıldı.

Oruç, iddianamesi hazırlandığında 174 gündür tutukluydu. 8 Haziran’da hazırlanan iddianameye göre, Oruç hakkında ‘terör örgütüne üye olmak’ suçlaması için öne sürülen tek delil ‘ülkeye yasa dışı yollardan girişinin PKK/KCK terör örgütüne üye olma hususunu gösterdiğine’ yönelik kanıydı.

‘Zincirleme şekilde örgüt propagandası yapmak’ suçlamasıyla sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek başka bir davadan yargılanan Oruç, Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesince 2 Mart’ta 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Okumaya devam et

Gündem

Müyesser Yıldız’a ‘devletin gizli bilgilerini açıklamak’ suçundan yargılandığı davada tahliye

Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, “devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan yargılandığı davada tahliye edildi.

BOLD – “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan 17 yıl 6’şar aya kadar hapis talebiyle yargılanan TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Astsubay Erdal Baran ilk kez hakim karşısına çıktı. Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada ara karar açıklandı. Astsubay Baran’ın sağlık durumuyla ilgili müzekkere cevaplarının beklenmesine, ihbarcının kimlik bilgileri yönünden Ankara TEM Şube’den müzekkere yazılmasına, ‘devletin gizli bilgilerinin temin edilmesi’ suçunu işlediğine yönelik değerlendirme yapılması için Ankara Cumhuriyet. Başsavcılığı’na başvuruda bulunulmasına, gazeteci Dükel hakkındaki adli kontrolün kaldırılması ve yurt dışı çıkış yasağının devamına, Yıldız’ın adli kontrolle tahliyesine ve Baran’ın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Duruşma 6 Ocak 2021’e ertelendi.

 

 

Okumaya devam et

Gündem

Ayda bebeğin babasından “çorapsız ayak” tepkisi: Bırakın acımızı yaşayalım

İzmir depreminde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda bebek hastaneden taburcu oldu. Taburcu olurken babasının kucağından yansıyan çorapsız fotoğraf karesi sosyal medyada gündem oldu. Baba Uğur Gezgin ise “Bu bebeği ben büyüttüm. Bırakın acımızı yaşayalım” diyerek sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi.

BOLD – Depremden 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından çıkarılan 3 buçuk yaşındaki Ayda bebek tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi. Minik Ayda Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nden çıkarken babasının kucağında görüntülendi.

ÇORAPSIZ FOTOĞRAFA SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Ayda’nın babasının kucağındayken yalınayak bir şekilde olması sosyal medyanın da gündemindeydi. Baba ve kızın bu fotoğraf karesine tepki gösteren kimi sosyal medya kullanıcıları “Ambulansa bindirirken birbirini ezenler”, “Çok ağladım diyenler”, reklamcı köfteciler nerede” notunu paylaştı.

BABA GEZGİN PAYLAŞIMLARA TEPKİLİ

Baba Uğur Gezgin ise fotoğrafın bu şekilde sosyal medyada gündem olmasına tepki gösterdi. Milliyet’e konuşan baba Gezgin “Bırakın acımızı yaşayalım. O hastaneye girdiğimde de tektim, kızım taburcu olup çıktığımda da. O gün o hastaneye girdiğimde yanımda olan dostlarım taburcu olduğunda da yanımdaydı” dedi.

“AYAKLARI YARA İÇİNDEYKEN ÇORAP GİYDİREMEZDİM”

Kızının ayağında çorap olmamasına da açıklık getiren baba Gezgin “Kapının önünde bizi bekliyorlardı. Hastaneden çıkıp arabaya yürüdüğümüz mesafede kısa bir mesafeydi. Evet Ayda’nın ayaklarında çorap yoktu. Ayakları yara içindeyken çorap giydiremezdim” dedi.

Kızının 5 gün enkaz altında kaldığını belirten Gezgin “Günlerce banyo yapmadı. Eve getirip banyosunu yaptırdım, ayaklarını kremledim. Kızıma ilk defa bakmıyorum, bu çocuğu ben büyüttüm” ifadesini kullandı.

Okumaya devam et

Popular