Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İstihbaratçı astsubaydan mahkemede dehşet dolu ifade: “JİTEM’de gözaltı olmaz, işi biten infaz edilir”

Musa Anter  ve JİTEM ana davasına, istihbaratçı astsubay Hüseyin Oğuz’un ifadeleri damga vurdu. Oğuz, “Masum insanlara işkence edildi. JİTEM’de gözaltı olmaz. İşi biten bir şekilde infaz edilir” dedi.

BOLD Musa Anter cinayeti ve JİTEM ana davası dosyalarının birleştirilmesi sonrası, ikisi sonradan yaşamını yitiren 18 sanığın yargılandığı davanın görülmesine Ankara 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya sanık ve müşteki avukatlarının yanı sıra bu dosyayla birleştirilmesine karar verilen, 1992 yılında Tunceli´de kaçırılarak öldürülen Ayten Öztürk´ün babası da müşteki olarak katıldı. Öztürk beyanında yıllardır mahkeme kapılarında adalet aradığını belirterek, “Benim eşim dini bütün bir kadındır. O katillerin bulunması için hep ziyaretlere, ermişlere gitti. Kızımın katillerinin bulunması ve cezalandırılması için onlara yalvardı. Ben de mahkeme kapılarında adalet aradım. Siz bana bir yol gösterin. Eğer siz de susacaksanız; ‘kalsın benim davam divana kalsın” dedi.

ERSANEL: ÜNAL ERKAN FAİLİ BİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla tanık olarak dinlenen gazeteci Nedret Ersanel, Musa Anter cinayeti sonrasında Diyarbakır’a giderek olayı araştırdığını, Ankara´ya dönüşte uçakta dönemin OHAL Valisi Ünal Erkan ile karşılaştığını anlattı. Ünal Erkan ile inişte röportaj yaptığını söyleyen Ersanel, Erkan’ın kendisine “Bu olayı kimin yaptığını biliyoruz” dediğini iddia etti. Ersanel mahkemeye, o dönem yaptığı bu röportajla ilgili medyada yer alan haberlerin kupürlerini de teslim etti.

“TANIYORSAM GAVUR OLAYIM”

Ersanel’in ardından dönemin OHAL Valisi Ünal Erkan duruşmaya katılarak tanık olarak dinlendi. İfadesinde `Yeşil´ kod adlı sanık Mahmut Yıldırım ve PKK itirafçısı sanık Abdulkadir Aygan’ı tanımadığını belirten Erkan, Anter cinayetine ilişkin ise “Musa Anter ve Orhan Miroğlu, bir otelde iki gün kalmışlar. Yanlarında üçüncü bir kişi daha var. Bu kişi, onları taksiye bindirmiş. Daha sonra taksinin önü çıkmaz bir sokakta kesilmiş ve onları vurmuşlar, bu cinayet çözülecekse o üçüncü kişi bulunmalı. Bu kişiyi o iki kişiye sorun” dedi. Nedret Ersanel’in iddia ettiği diyaloğu da hatırlamadığını belirten Erkan, “Ben kendisini tanımıyorum. Tanıyorsam gavur olayım. Böyle bir şey de asla söylemem. Zaten bilsem, bölge valisi olarak katili yakalayın derim” ifadelerini kullandı.

“JİTEM’LE İLGİLİ BİLGİ ALACAĞINIZ KİŞİ BEN DEĞİLİM”

İfadesinin ardından sanık ve müşteki avukatlarının sorularını yanıtlayan Erkan, bir avukatın, “Sizin döneminizde birçok faili meçhul cinayet oldu. Milletvekili Mehmet Sincar öldürüldü. Hiç merak etmediniz mi ?” sorusu üzerine “Bunları niye merak etmeyeyim? Benden önce de vardı sonra da oldu. Bölge valisi olarak ne yapılması gerekiyorsa yaptım” dedi. Bir avukatın, “Buraya gelen herkes üç maymunu oynuyor. Siz en yetkili kişisiniz bunları bilmeniz gerekmez mi ?” şeklindeki sorusuna Erkan, “Saklıyorsam Allah beni kahretsin” tepkisini gösterdi. Erkan, avukatların JİTEM hakkındaki sorularına ise, “JİTEM ile ilgili bilgi alacağınız kişi ben değilim” dedi.

BEYAZ TOROS AÇIKLAMASI: SUÇA KARIŞMIŞ OLABİLİRLER

Musa Anter’in oğlu Dicle Anter’in, babası ve o dönem öldürülen bazı kişilerin cinayetinde beyaz renkli Toros marka otomobillerin kullandığını, bu araçlarla ilgili araştırma yapıp yapmadıklarını sorması üzerine Erkan, “Devlet her yıl bölge valiliğine bütçe yapar. ‘Bu sene alınacak otolara ihtiyacı olan kuruluşları bildirin’ der. Bütün birimlere sorar. Ben de bütçede alabileceğim kadarını aldırırım. O sene beyaz Toros verdiler. Başka renk vermediler. Bunlardan bazıları suça karışmış olabilir. Bunu araştıracak olan ben değilim. Her ilden sorumlu asayiş birimleri var. Bize olaylarla ilgili bunlardan gelen bilgiler olur” açıklamasını yaptı.

‘AYTEN ÖZTÜRK ELAZIĞ JİTEM’DE ÖLDÜRÜLDÜ’

Ayten Öztürk’ün öldürülmesi ile ilgili tanık olarak dinlenen emekli Astsubay Hüseyin Oğuz, Öztürk’ün Elazığ JİTEM´de işkencede öldürüldüğünü iddia ederek, “Bunla ilgili görgüm yoktur. Ancak ben sıradan bir istihbaratçı değilim. Bize o dönemde birçok istihbarat gelirdi. Orada masum insanlara işkence edildi. Elazığ JİTEM’de infaz edildi. Ayten Öztürk´ün öldürülmesi olayını sanıklardan Abdulkadir Aygan bana bizzat anlattı. Aygan PKK itirafçısı olduğu için kendini ispatlamak için bu eylemi yaptıklarını söyledi. Aygan’ın yanında Mesut Mehmetoğlu’nun da olduğunu biliyorum. Ancak ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım var mıydı bilmiyorum. Ancak Yıldırım’ın Mehmetoğlu ile çok sıkı ilişkileri olduğunu bilmeyen yok” dedi.

İNFAZA TANIKLIK ETTİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Tanık Oğuz, sanık ve müşteki avukatlarının soruları üzerine, JİTEM içinde PKK ile mücadele eden insanların yanı sıra yaptıkları eylemlerle devleti zor durumda bırakanların da olduğunu öne sürerek, “Bu tür olayların aydınlatılması isteniliyorsa, olayın meydana geldiği bölgenin jandarma karakolunun başındaki kişinin ifadesinin alınması yeterli. Bu, bu kadar basit. Ancak bu kişiler gerçek kimlikleriyle resmi olarak görev yapmadıkları için bunlara ulaşmak çok zor. Ayten Öztürk, Elazığ JİTEM’de iki kişinin infazına tanıklık ettiği için öldürüldü. JİTEM’de gözaltı olmaz. İşi biten bir şekilde infaz edilir” iddialarında bulundu. Mahkeme, diğer tanıkların beyanlarının ardından sanık ve müşteki avukatlarının taleplerin dinledi. Taleplerin alınmasının ardından duruşma, 25 Aralık tarihine ertelendi.

Ölen bakıcı Nadirova’nın ağabeyi AKP’li Şirin Ünal’ı tacizle suçladı

 

Gündem

İstanbul’daki Kovid-19 ölümleri yine Türkiye genelini geçti

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de son 24 saatte 177 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklarken; sadece İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalık nedeniyle 179 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam yine Sağlık Bakanlığının açıkladığı Türkiye geneli koronavirüs kaynaklı ölüm rakamını geçti.

Sözcü’nün İBB Mezarlıklar Müdürlüğü kaynaklarından edindiği bilgiye göre, İstanbul’da bugün hayatını kaybeden kişilerin toplam sayısı ise 397 oldu. ‘Bulaşıcı hastalık’ kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na bildirilen can kaybı sayısı 179 oldu. Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilerine göre, son 24 saatte Türkiye’de 177 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Gündem

Vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı

Türkiye’de koronavirüs salgını giderek yayılıyor. Günlük vaka sayısı 30 bin sınırına dayanırken, ağır hasta sayısı da 5 bine yaklaştı. Bakan Koca’nın açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre bugün Kovid-19’dan dolayı 177 kişi yaşamını yitirdi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı resmi verilere göre bugün 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. İlk vakanın açıklandığı 17 Mart’tan bu yana vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılırken, bugün 177 kişi de yaşamını yitirdi.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 13 BİN 191’E ULAŞTI

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 177 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 29 bin 845 kişiye vaka, 6 bin 592 kişiye koronavirüs hastası teşhisi konuldu. Koronavirüs nedeniyle toplam 13 bin 191 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 481 bin 198’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı 3 bin 845 oldu.

AĞIR HASTA SAYISI 4 BİN 816’YA ÇIKTI

Verilere göre, toplam test sayısı 18 milyon 72 bin 981 olurken, toplam ağır hasta sayısı 4 bin 816 olarak kayıtlara geçti. Toplam iyileşen hasta sayısı 392 bin 616, bugünkü test sayısı da 171 bin 113 oldu. Verilerle ilgili açıklama yapan Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir” dedi.

Türkiye’nin 27 Kasım 2020 güncel koronavirüs tablosu ise şöyle:

Okumaya devam et

Gündem

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yeni bir mektup yazarak hakaretlerini sürdürdü. Çakıcı, “Bu zorlu süreçte provokatörlük yapacağına devleti yönetenleri rahat bırak. Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal” ifadelerini kullandı.

BOLD – Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik mektuplarına yenisini ekledi. Kılıçdaroğlu’na ağır ifadeler kullanan Çakıcı, “Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal? ” dedi.

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan 3’ncü bir mektubu danışmanı Ferhat Aydoğan’ın sosyal medya hesabından paylaştı. Çakıcı, mektubunda Kılıçdaroğlu’nu provokatörlükle suçladı. “Devleti yönetenleri rahat bırak” ifadesini kullandı.

Çakıcı’nın mektubu şöyle:

“FOX TV’de Sayın Kılıçdaroğlu Şahsım ile ilgili yine bir şeyler zırvalamış. Bu Ülkede doğrudan konuşanın kendisi olduğunu bu sebeple hedef alındığını söylüyor, Evet Konuşuyor ama Bölücülerin ağzıyla konuşuyor. ” Mafya bozuntusu 5 Paralık adam” ifadesini kullanmış.

Ona soruyorum. PKK ya, silahlı terör örgütlerine, Batıya ve üst akıla hizmet eden Kemal Kiliçdaroğlu, Bu Millet Senin Kaç Paralık adam olduğunu zaten biliyor. Sen bunu biliyor musun ? Devleti ağzına alıyorsun, iktidar olmaya talipsin. Neden sürekli olarak PKK, silahlı terör örgütlerini ve fetöcüleri savunuyorsun?

Ülkeni niye Batılı ülkelere ve ABD’ ne şikayet ediyorsun. Adamlık parayla ölçülmez. Bu millet her şeyi biliyor. Sana daha evvel söyleyeceğimi söyledim. İnsanlara hakaret etme ve küçük görme hakkını kendinde görüyorsun. Birisi sana konuştuğu zaman ona buna neden pislik atıyorsun. Bir sürü işbirliği yaptığın terör örgütleri var, Boş konuşacağına sende beni öldürtecek yürek var mı bay Kemal. Bu zorlu süreçte provokatörlük yapacağına Devleti yönetenleri rahat bırak. Sende akıl olsa kendini bu kadar küçültmezsin, ama devlet düşmanlarıyla iş birliği yapan kişide akıl ne gezer. Zaten kardeşin bile söylüyor “AKLİ SAĞLIK SORUNLARI VAR” diye. Dengesiz konuşmalarınla sürekli Devlete zarar vermektesin. Git kendini tedavi ettir. Allah’a iman etmişsen Allah seni ıslah etsin.”

Resimf

Akşener: Ümit Özdağ benden grup başkanlığı istedi

Okumaya devam et

Popular