Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bahçeli’nin hastalığını yazdı: Kalp ve organ yetmezliği

Odatv yazarı Sebahattin Önkibar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hastalığıyla ilgili bir doktordan aldığı bilgiyi paylaştı. Önkibar, “Bahçeli’nin sorunu kalp ve bazı organ yetmezlikleri” dedi.

BOLD–  MHP Lideri Devlet Bahçeli, sağlık durumunun bozulmasının ardından kameraların karşısına çıkmamıştı. En son CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yazılı açıklamasıyla gündeme geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Bahçeli’nin istirahat halinde olduğunu ve sürekli görüştüklerini açıkladı.

Odatv yazası Sabahattin Önkibar ise “MHP’lilerin bilinen tepki ve ceberrutlukları sebebiyle gazeteciler Bahçeli ile alakalı değil hasta olduğu haberi, hiçbir konuda kalem oynatamıyor” ifadelerini kullandı.

SOĞUK ALGINLIĞI DEĞİL

Balçeli’nin hastalığıyla ilgili Önkibar şu iddiaları yazdı: “Hayır hastalığı soğuk algınlığı değil zira öyle olsa Bahçeli hastane hastane gezip farklı doktorların fikrine müracaat etmez, dahası çok önemsediği TBMM’nin açılışında mutlaka Meclis’te olurdu. Onu muayene eden doktorlardan birinden sızan bilgiye göre Bahçeli’nin sorunu kalp ve bazı organ yetmezlikleri. Bu vesile ile kendilerine sağlık dileklerimizi iletelim ve kulis fısıltılarına geçelim.

ÇEKİLİP ÇEKİLMEME NOKTASINDA

Evet iddialara göre Devlet Bahçeli hastalık sebebiyle bu aralar ikilem içinde yani çekilme ve çekilmeme noktasında imiş! Bütün liderler gibi son nefese kadar postta oturma duygusu hala egemenmiş ki, hasta yatağından Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine kendi adıyla yazılı açıklama yaptırması bunun yansıması. Ancak mecalsizliği bu hırsına gem vuruyormuş!

Takatsizliğine ilaveten kendinden sonraki MHP’yi dizayn etme üzerinde kafa yorduğu bir başka iddia.

Fısıltılara göre Bahçeli’nin gizemli istişare arkadaşları ona şunu önermiş:

“Hasta halinde olağanüstü kurultaya gidersen, salonda duygusallık hâkim olur ve istediğin ismi seçtirebilirsin. Eğer bunu yapmaz isen MHP senden sonra farklı bir yörüngeye oturur.”

Devlet Bahçeli işte bu bakışın gereği olsa gerek, veliahdını sahneye sürüp sürme noktasında kararsızmış.”

VELİAHT İZZET ULVİ YÖNTER

Önkibar sözü Devlet Bahçeli’nin veliahtına getiriyor ve “veliahtı kim” sorusuna şu cevabı veriyor:

“Bahçeli’nin şahsi parasıyla burs verip üniversitede okuttuğu isimdir ki bunu MHP camiası biliyor. Dahası, MHP lideri onu iki dönemdir sürpriz şekilde İstanbul listelerinin başlarına koyarak milletvekili olmasını sağladı.

Adı: 1976 doğumlu İzzet Ulvi Yönter’dir. Bir ara ülkücü sosyal medyada çeşitli konularda hedefe oturtulan İzzet Ulvi Yönter’in Bahçeli’nin veliahdı olduğu MHP içinde birkaç yıldır herkesin dilinde. Bahçeli çekilir mi, Yönter ismi veliaht olarak tutar mı bilmeyiz lakin ülkücü kamuoyunda konuşulanlar bunlar.”

Saray’dan operasyon için sinyal

Politika

MHP’li Enginyurt, vekile ‘çakar’ ayrıcalığını savundu: “Mafya babalarının da var”

MHP’li Cemal Enginyurt, vekillere çakar izninin verilmesini savunurken “Türkiye’de mafya babalarının çakarlı arabası var” dedi. İstanbul’da trafik açılsın, diye çakar kullandıklarını söyledi.

BOLD – TBMM’de son anda İçişleri torba yasasına eklenen bir maddeyle milletvekili araçlarına çakarlı geçiş üstünlüğü verildi. Vekillere verilen çakarlı araç kullanımı yetkisine kamuoyundan tepki gelirken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan ilginç savunma geldi. MHP’li Enginyurt, milletvekillerine çakar iznini eleştirenlere “Çakar kullanarak ne yaptık, araçların üzerinden mi geçtik?” tepkisini gösterdi.

MAFYA BABALARININ DA ÇAKARLI ARABASI VAR

Enginyurt, şunları söyledi: “Türkiye’de mafya babalarının çakarlı arabası var. Dört koruması var. Bu gündeme gelmiyor” diye açıklama da bulunan Enginyurt, “Milletvekili yapmış olduğu siyasi görev dolayısıyla ister istemez muhalifleri tarafından her zaman saldırıya maruz kalabilir. Dolayısıyla devlet de kanunda böyle bir hakkı sunmuş, bunun kime ne rahatsızlığı var? Yani çakar kullanarak ne yaptık, araçların üzerinden mi geçtik, bir üstünlük mü kazandık?” dedi.

TRAFİK AÇILSIN DİYE KULLANIYORUZ

MHP’li Enginyurt, “Hiçbir milletvekili çakarını yakarak gitmiyor. Ben şehrimde çakarımı hiç kullanmadım şu ana kadar ihtiyaç halinde İstanbul’a gidersek, trafik açılsın diye çakar kullanıyoruz. Dolayısıyla bu çakarın bu kadar büyütülmesinde başka bir maksat arıyorum” açıklamasında bulundu.

AKP yanlısı makalesiz Rektör Hacısalihoğlu meğer Cumhuriyet Mitingleri’nde konuşmacıymış

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Şamil Tayyar’dan başarısız milletvekillerini kızdıracak sınav yorumu

AKP eski milletvekillerinden Şamil Tayyar, çoğu AKP’li hukukçu 200 milletvekilinin başarısız olduğu arabuluculuk sınavını “Dedikodusuz, şaibesiz ve torpilsiz” olarak niteledi.

BOLD – Aralarında eski bakanlarında bulunduğu 200 milletvekilinin de katıldığı ‘Arabuluculuk’ sınavını Mecliste kazanan çıkmadı. 91 ve üzeri puan alan yaklaşık 7 bin adayın kazandığı sınava birçok hukukçu milletvekili de katıldı. Adalet Bakanlığı yapan Bekir Bozdağ ile AKP Hukuk İşlerinden Sorumlu Ali İhsan Yavuz da başarısız olanlardan.

Sınav sonuçlarını sosyal medya hesabından değerlendiren AKP’li eski Milletvekili Şamil Tayyar, “Güzel gelişme” dediği sınav sonuçları için şu ifadeleri kullandı: “Arabuluculuk sınav sonuçları, son günlerdeki iç rahatlatıcı, güzel gelişmelerden biri oldu. Dedikodusuz. Şaibesiz. Torpilsiz.”

ÜLKEDE DÜZGÜN BİR ŞEY OLUNCA ŞAŞIRIYORUZ

Tayyar’ın mesajına ilginç yorumlar geldi. Sosyal medya kullanıcıları, yaptıkları yorumlarla, yasama organın başında bulunan TBMM’deki vekillerin yeterliliğini sorguladı.

AKP’li Ali İhsan Yavuz ve Bekir Bozdağ, arabuluculuk sınavında barajı geçemediler

Okumaya devam et

Politika

Demirtaş: Türkiye’de bir şeyler düzelecekse AKP sonrasında olacak

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP tek adam rejimini kalıcı hale getirmeye çalışırken demokrasi ve barış beklentisinin ‘aptallık’ olacağını söyledi. “Türkiye’de bir şeyler düzelecekse AKP sonrasında olacak. Herkes hesabını buna göre yapmalı” dedi.

BOLD – Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının “Demirtaş’ın kendi talebiyle hastaneye götürülmediği” iddiasını yalanlayan Demirtaş, “İhmallerine kılıf yaratmak için bir şeyler uyduruyorlar” dedi.

Edirne Cezaevinde 3 yıldan fazla süredir tutuklu bulunan Demirtaş, “Cezaevi hekimi 26 Kasım’da, yani rahatsızlığı yaşadığım gün, benim de talebim doğrultusunda hastaneye sevk edilmemi uygun görerek sevk yazısını yazdı. İsteseler aynı gün bile hastaneye sevkimi yapabilirlerdi” dedi. Önce kardeşine sonra cezaevi idaresiyle görüştüğünü aktaran Demirtaş, “Kardeşim gelişme olmayınca kamuoyuna açıklama yapmak zorunda kaldı” açıklaması yaptı. Demirtaş, “Türkiye’de bir şeyler düzelecekse AKP sonrasında olacak artık. Herkesin hesabını kitabını buna göre yapması lazım” dedi.

AKP’DE İNSANİ DEĞERLERİNİ YİTİRMEMİŞ KİMSE KALDI MI?

Gazete Duvar’ın sorularını yanıtlayan Demirtaş, “Devleti yönetenlerden, ilgili bakanlardan ve iktidar partisinden sizi arayan, mesaj gönderen oldu mu?” sorusuna da, “Oralarda insani değerlerini yitirmemiş kimse kaldı mı ki, böyle bir incelik göstersin? Hayır, mesaj gönderen olmadı” diye yanıt verdi.

CEREN’İN ÖLDÜRÜLMESİNE ÇILDIRDIK RESMEN!

Ordu’da 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç tarafından öldürülmesiyle ilgili düşüncelerini de paylaşan Demirtaş, “İnanın ki burada çıldırdık resmen! Parlamentoda milletvekilleri, bu işin sorumlularının yakasına yapışıp hesap sormuyorsa onlara da yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

BİZLERİ TUTARKEN TECAVÜZCÜLERİ SOKAĞA SALDILAR

AKP yönetimini tecavüzü, tacizi, kadın katliamlarını, çocuk istismarını ciddi suçlar olarak görmemekle eleştiren Demirtaş, şunları kaydetti: “Bunun ahlaken de sorun olarak tanımlamıyor olacaklar ki bizleri bile yüksek güvenlikli hücrelerde tutarken tecavüzcülerin hepsini sokağa saldılar. Yargıda AKP yönetimiyle aynı düşünceye sahip olanlar için de tecavüz son derece normal, tolere edilebilir görülüyor. Cumhurbaşkanı’nı eleştireni hücreye tıkan hâkim, çocuk istismarcısının tutuksuz yargılanmasına karar verebiliyor. Bu bir sistem, bir rejim sorunudur. Ülkeyi yönetenlerin toplumsal yaşam tahayyülleri neyse pratikte de onu dayatıyorlar. Bütün bunların sorumlusu AKP zihniyetidir. AKP var oldukça tecavüz, taciz, kadın cinayetleri, çocuk istismarları artarak devam edecek.”

AKP VARKEN DEMOKRASİ BEKLENTİSİ APTALLIK OLUR

Demirtaş, “Düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken açıklamaları nedeniyle cezaevlerinde tutulan siyasi mahpusların bırakılacağına dair umudunuz var mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “AKP doğrudan doğruya faşizmin ve tek adam rejiminin kurumsal ve kalıcı hale gelmesi için kendini paralarken bizim demokrasi ve barış beklentisine girmemiz siyasi öngörüsüzlükten öte, aptallık olur bu saatten sonra. Türkiye’de bir şeyler düzelecekse AKP sonrasında olacak artık. Herkesin hesabını kitabını buna göre yapması lazım.”

AKP’de ‘Erdoğan, Davutoğlu’nu büyütüyor, yanlış strateji uygulanıyor’ tartışması

Okumaya devam et

Popular