Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Şenol Güneş: Grup birincisi olabiliriz; Kadıköy atmosferi ile dünyaya örnek olalım

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk ve Fransa ile oynanacak 2020 grup eleme maçları öncesi sorulara cevap verdi. Grupta 2. olabileceklerini söyledi.

BOLD – A Milli Futbol Takımının 2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Arnavutluk ve Fransa ile oynayacağı maçlar öncesi Teknik Direktör Şenol Güneş sorulara cevap verdi. Kalan 4 maçın en önemlisinin Arnavutluk mücadelesi olduğunu vurgulayan Güneş, sahada taraftarın coşkusuyla dünyaya örnek olalım ifadelerini kullandı. Tecrübeli çalıştırıcının Cuma günü oynanacak maç öncesi değerlendirmeleri şöyle:

FRANSA İLE BELKİ DE GRUP BİRİNCİLİĞİ İÇİN OYNAYACAĞIZ

4 maçın en önemlisi olarak Arnavutluk maçını görüyoruz çünkü kazandığımızda Fransa ile belki de grup 1.liği maçı oynayacağız. Aksi olursa durumumuzu gözden geçirmek zorunda kalabiliriz. Sadece kazanmayı düşünüyoruz. Kasım ayında 2 maçımız var İzlanda ve Andorra. Bunları da kazanmayı düşünüyoruz. Her halükarda grup 1.liği veya artısı eksisi final havası olacak bu maç bizim için.

Arnavutluğa rakip olarak baktığımızda, Avrupa’da, İtalya’da daha çok oyuncuları olan bir takım. Hocaları da İtalya ligini iyi bilen yeni bir hoca. 3-5-2 ya da 5-3-2 iyi yapıyorlar. Oyun formatı olarak hücuma çıkmayı iyi bilen kompakt oynayan bir takım. Sabırla, soğukkanlı, dirençli, inançlı ve agresif olmak zorundayız. Bu kampımız diğer kamplarından biraz daha kısa. Süremizin de azaldığını düşünürsek, iç ve dış motivasyon, taktik idman olarak maça hazırlanacağız.

DORUKHAN’A DA LLORİS’E DE GEÇMİŞ OLSUN

Dorukhan malesef sakatlandı, kendisine geçmiş olsun diliyorum Allah şifa versin. Yine bizimle olmayan Hasan Ali, Cengiz, Emre Kılınç, Abdülkadir’e de geçmiş olsun. Lloris de sakatlandı Fransa’da ona da geçmiş olsun diyoruz. Futbolcu hayatını sakatlıklar etkiliyor. Aramızda ufak tefek sakatlıkları olan var. Akıbeti ne olacak bilmiyorum ama hem hücum hem savunma açısından baskı yapacağız.

BİR STADI DAHA SIK KULLANMALIYIZ

Tüm Türkiye’nin gurur duyacağı bir takım olacağını düşünüyoruz, hava güzel. Halkımız da bunu gördüğü için sahipleniyor. Cuma günü de iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyoruz. Konya’da, Eskşehir’de, Antalya’da milli takıma hep sıcak bakıldı. Taraftar tam profilini dönüştürmek için zaman ister. Belki de bir stadyumu daha sık kullanmamız gerekiyor. Bunu Fransa yapıyor. Daha önce Avrupa şampiyonasına gittik, başarılı da olduk.

Takım Türkiye’nin takımı, bizim takımımız. Gönülden bu takımın bir parçası. Cumhurbaşkanımıza işçisine kadar herkes aynı duygu içinde oldu. Ben kendim için 1 ise yönetim için 5 ise, milli takımını sahiplenen için daha fazla başarılı olmak isterim. çok olumsuz bakmıyorum, kabul ediyorum. Galatasaray’ın sahasında olmayacak mı? Ona da olacak. Biz milli takım olarak tüm kulüplerimizin önündeyiz ama onlara da saygı duyuyoruz.

SUAT SERDAR ALMANYA’YI SEÇTİ İNCE HESABIMIZ YOK

Sezon başında Suat için gittim, görüşmeler yapıldı. Babasıyla ve kendisiyle. Hatta Beşiktaş maçına gittim sonra Schalke’nin maçına gittim. sırf Suat için gittim. Zaten olumsuz bir düşüncemiz yoktu. Babasına evrakları ver dedik hiç göndermediler. Bu hafta içinde Almanya milli takımına çağrıldı. Gitti mi gitmedi mi bilmiyorum? Ama daha önce Almanya milli takımına alınmayacağı söyleniyordu, bizi de yana koyuyordu. Tercihlerini başka bir yerden yapacaklarsa açık açık söylesinler. Gitmişse hayırlısı olsun gitmeyecekse kapımız her zaman açık. Öyle bir ince hesabımız yok, ince hesaplarla hayat devam etmez.

KADIKÖY’DE MUHTEŞEM ATMOSFERLE DÜNYA’YA ÖRNEK OLALIM

Ben Saraçoğlu’nda kenardaydım bir olay oldu. Acıyı çeken bendim ama olay oldu kapandı. Ben maça gidiyorum, Fenerbahçe sahasına, tribündeki insanlar iyi davranıyor. Kadıköy semtinde yaşıyorum. Hiçkimse ile bir sorunum yok. O olayı 1-2 kişi yaptıysa onların sorunuydu. Sahada seyircinin muhteşem atmosferiyle dünyaya örnek olalım. Sahada her şeyi güzel yapalım. Taraftarın olağanüstü bir sevgisi ve ilgisi var. Herkese teşekkür ediyorum. Biletler bitmiş. Tabi ki farklı düşünenler olacak, eleştiriler olacak.

CANER VE GÜVEN SÖZLERİ

Caner savunma olarak çok zayıf, zaman zaman hatta Abdullah hocaya da yardımcı olurum isterse, Caner kendisini futbola verdiğinde faydalı olacaktır. Bu sene de yine dalgalanma geçiriyor. Şu anda bizim düşüncemize göre yok ama yarın ne olur bilmiyorum. Gerekirse alınır. Güven ile ilgili, antrenmanda gördüm, ilk 11’de düşündüğümde bir dağınık ve boşlukta olduğunu sezdim. Olumsuzluktan mı nedendir bilmiyorum. Bu maçta da oynatmayı düşünmüyorum. Ümit milli takımında oynatmayı düşünüyorum. 5-6 oyuncu düşünüyorum oradan. Zaman zaman onlar da gelebilir A Milli Takım’a.

HER ZAMAN İNANDIĞINIZ OYUNCULARI OYNATAMAZSINIZ

Gökhan olabilir, Caner olabilir, Serkan olabİlir kaleci bunları ihtiyaç dahilinde alabilirim. Burak da Abdullah hocanın oyuncusu geri döndü. Beklediğim seviyenin altındaydı ama tempo olarak iyi bir oyuncu. Cenk de antrenmana çıkan ama maç oynamayan bir oyuncu. İkisini de oynatma konusunda bakacağız. Cenk de Burak da benim inandığım oyuncular ama her zaman inandığınız oyuncuları oynatamazsınız. Henüz lig ritmini bulmadı. Erken forma girenlerin erken düşeceğini görebiliriz. Arnavutluk maçında da taraftarlar ile takım birleşirse güzel olur. Geçen sene Merih oynamıyordu Çağlar oynuyordu bu sene de Merih oynuyor Çağlar oynamıyor. Cengiz çok formda, iyi olmasına rağmen antrenmana almadılar. Sorunları söyleyip sizi üzmek ve karşı tarafa mahal vermek istemem.

KONUŞULACAK ŞOK ŞEY VAR

Gidelim garanti, önemli olan bu ama 1. gitmek lazım, seri başı olacağız. Bu maçlar bittiğinde, gruptan çıktığımızda konuşacağımız çok konu var. Yönetici, hakem medya vs. Halkın takımı olduğumuza göre, onların da görüşlerini alarak karar veririz. Saha ve forma konusunda. Forma konusunda girişimler yapıldı, önümüzdeki sene için böyle bir düşünce var.
Kulüplerde ne olduğunu belki bilmezler ama bizde saklı bir şey yok yani. Oyun içerisinde değişiklik yapmak için olabilir. Elimizdeki oyunculardan da benzer oyuncularımız var. Deniz, Cengiz tipi bir oyuncu. Yusuf, Abdülkadir tipi bir oyuncu. Ömer Bayram var.

Kulüp formasıyla gelmek yerine maça milli forma ile gelin. Bir ailede bir baba, çocuklarının hepsini kucaklar. Kırmızı-beyaz güzel bir renk. Daha önce siyah-beyaz diyordunuz, şimdi neden böyle diyorsunuz dersiniz, kırmızı beyaz güzel bir renk.

AHMED KUTUCU AÇIKLAMASI

Sadece Ahmet Kutucu değil, hatta okulu vardı gelememişti. Olumlu gayet düşüncem, olumsuz bir şey yok. Orkun var mesela. Ferdi var Fenerbahçe’de. Avrupa’da bir çok oyuncu bulunduğu ülkeleri olmadığında Türkiye’yi tercih ediyor. Hem Türkiye hem yurt dışında oyuncular var. Stoperde fazlamız var şu an Ozan, Merih, Çağlar. Mesela Ozan Kabak da bunlarda biriydi. Mert Çetin var mesela. Bireysel konuşmayı çok sevmiyorum. Medyada görüyorum bazen sanki içeride adamları varmış gibi. Gelmesi için bir gayretimiz yok dersek çalışanlara saygısızlık yapmış oluruz derim. Şimdi aramızda olmayan Yunus’a üzülmüyormuyuz mesela? Üzülüyoruz. Şimdi geldi oynamadı ama bir daha oynamayacak diye bir şey yok.

AVCI’YA YARDIMCI OLURUM

Büyük kulüpler, büyük hocalar kolay işler değildir. O koltuğa geldiğinizde bazen büyürsünüz, bazen küçülürsünüz. Abdullah Avcı benim öğrencimdir, ona saygı duyuyorum. Geçen seneki Adriano ve Caner ile ilgili konuşmuştu. Adriano gitti zannediyorum, tutsaydılar. O moral bozukluğu ile beraber bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Keşke hep gülse, hep mutlu olsun. 3-5 maç isterse ona yardımcı olurum. Duygu kırılması yaşamış. Büyük kulüplerde bu tarz şeylerin yaşanması normal. EURO 2020’ye kalırsak sonra uzun uzun açıklama yaparız. Abdullah Avcı’yı da alır getiririz buraya birlikte konuşuruz”

Genel

Enes Kanter evine döndü, yeni adresi; Portland

Tüm dünyada basketbolseverlerin yakından takip ettiği NBA’de sezonun yaklaşmasıyla birlikte takımlar arasında takaslar hız kazandı. NBA’deki başarılı temsilcimiz Enes Kanter, gerçekleşen 3’lü takasla, Portland Trail Blazers’a geri döndü.

MUHAMMET ALİ TOKSOY

BOLD- Bu sezon Boston Celtics forması giyen Enes Kanter, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers ve Boston Celtics arasında gerçekleşen takas sonrasında, 2018-2019 sezonunda 23 maç forma giydiği takımı Portland Trail Blazers’a geri döndü. Gerçekleşen bu takasın ardından, Portland Enes kanter’i kadrosuna katarken, Mario Hezonjia ve Desmond Bane’de Memphis’in yolunu tuttu. Boston Celtics’de, Memphis’ten 1.tur draft hakkını aldı.

11 NUMARALI FORMAYI EMEKLİ EDİN

Enes Kanter gerçekleşen takasın ardından, Twitter hesabından Boston celtics’e teşekkür etti. Celtics organizasyonunda yer almanın kendisi için büyük bir lütuf olduğunu söyleyen temsilcimiz, bu takım, bu eyalet; saha içinde ve saha dışında, beni daha iyi bir oyuncu daha iyi bir insan yaptı. NBA yıldızımız twitini ’11 numaralı formayı emekli etmeyi unutmayın’ esprisiyle bitirdi.

“EVİM EVİM, GÜZEL EVİM”

Enes Kanter önümüzdeki sezon forma giyeceği eski takımına da sosyal medyadan mesaj göndermeyi ihmal etmedi. İlk olarak ev emojisi atan Kanter, sonrasında ise ‘Evim evim, güzel evim’ twitini paylaştı.

YARIM KALAN HİKÂYE DEVAM EDECEK

Enes Kanter, 2018-2019 sezonunun ikinci bölümünde New York Knicks’ten Portland Trail Blazers’a geçmiş, Yusuf Nurkiç’in sakatlanmasıyla ilk beşte maçlara çıkmaya başlamıştı. Nurkiç’in sakatlanmasıyla Play Off’larda hiç şans verilmeyen Portland Trail Blazers, ilk turda Westbrook’lu Oklahoma’yı, ikinci turda ise Jokic’li Denver Nuggets’ı eleyerek Batı Konferansı Finaline çıkarak otoriteleri şaşkına çevirmişti. Enes Kanter oruçlu çıktığı bu maçlarda harika performans sergilemiş, Oklahoma karşısında Steven Adams’a, Denver karşısında Jokic’e üstünlük sağlamıştı.

NBA TARİHİNİN İLK TÜRKÇE ANONSU

Enes Kanter, Portland’da 23 maç oynamış, 13 sayı ve 8.6 ribaund ortalamasıyla başarılı bir performans sergilemişti. Seyirciler ve arkadaşları tarafından çok sevilen Enes Kanter için takım organizasyonu, ilk beş çıktığı maçlarda Türkçe anons yapmıştı. NBA tarihinde ilk kez, maçların öncesinde yapılan seromonilerde bir oyuncu için Türkçe anons yapılmıştı.

Okumaya devam et

Manşet

Los Angeles Lakers 17. kez NBA şampiyonu oldu

NBA Final Serisinde, Miami Heat’i 4-2 geçen Los Angeles Lakers 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Lakers ve NBA’nin süper star oyuncusu Lebron James finaller MVP’si seçildi.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD

Kovid-19 nedeniyle ara verildikten sonra Orlando’daki Walt Disney tesislerinde olağanüstü önlemler altında devam eden NBA 2019-2020 sezonu sona erdi. Los Angeles Lakers, Doğu Şampiyonu Miami Heat’i final serisinde 4-2 mağlup ederek tarihindeki 17. şampiyonluğa ulaştı.

Miami Heat, yıldız oyuncusu Jimy Butler’in 5.maçtaki harika performansıyla durumu 3-2’ye getirmiş ve 6.maça seriyi eşitleyerek 7.maça taşımak için çıkmıştı. Ancak Lebron James başta olmak üzere Los Angeles Lakers oyuncuları ekstra konsantrasyon ve performanslarıyla buna müsaade etmediler. 6.maçı 106-93 kazanan Los Angeles Lakers’ta 41 dakika sahada kalan LeBron James 28 sayı 14 ribaunt 10 asist ile triple-double yaptı. Anthony Davis 19 sayı 15 ribaunt ile oynadı. Miami Heat’te Bam Adebayo’nun 25 sayı 10 ribaunt,  5 asist, Jimmy Butler’in 12 sayı 7 ribaunt 8 asistlik performansı seriyi uzatmaya yetmedi.

LEBRON JAMES 4.KEZ MVP SEÇİLDİ, TARİHE GEÇTİ

LeBron James, 3 farklı takımla (Miami, Cleveland, Lakers) şampiyon olan ve 4 kez Finaller MVP’si ödülü kazanan ilk oyuncu oldu. 11 kişiden oluşan jürinin tamamı tercihlerini LeBron’dan yana kullandı. Lakers’ta Anthony Davis’de gösterdiği olağanüstü performans ile bu ödül için adaylar arasında gösteriliyordu.

Şampiyonluğun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan LeBron James: “Benim için çok şey ifade ediyor. Bu organizasyonu temsil etmek çok büyük anlam taşıyor. Lakers’ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim. Bunun bir parçası olmak inanılmaz bir his” ifadelerini kullandı.

LeBron ayrıca 4 MVP ödülüyle birlikte Michael Jordan’dan sonra en çok finaller MVP’si olan 2. oyuncu oldu. Magic Johnson, Shaquille O’Neal ve Tim Duncan’ın 3’er MVP ödülü bulunuyor.

260 play-off maçına çıkan LeBron James, tarihte en fazla play-off maçı oynayan oyuncu oldu.

Okumaya devam et

Gündem

Boston, seriyi 2-1’e getirdi, Kanter’e sansür devam etti

NBA’de Boston Celtics ile Miami arasında oynanan Doğu Konferansı Final Serisinin 3. maçını Boston kazanırken, Enes Kanter’e uyguladığı sansür değişmedi. Değişen sadece skandala imza atan isimler oldu.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD ÖZEL

NBA’de Doğu Konferansında final heyecanı devam ediyor. İlk iki maçı 17 sayı öndeyken kaybeden Boston Celtics bu kez aynı hatayı yapmayarak seride durumu 2-1’e getirdi. Maçta 5 dakika 46 saniye süre alan Enes Kanter karşılaşmayı 4 sayı, 4 ribaundla tamamladı. Yıldız oyuncu benchden gelip süre aldığı dakikalarda, takımına büyük katkı sağladı. Ancak 2.maçta olduğu gibi, S Sport spikerleri Enes’in aldığı ribaund ve attığı sayılarda ismini söyemeyerek sansür skandalını devam ettirdi.

2.maçtan farklı olan tek şey bu sefer mikrofonların başında İnan Özdemir ve Orkun Çolakoğlu’nun olmasıydı. S Sport’un 2.maçta uyguladığı sansür skandalı, yabancı basında geniş yankı bulmuş ve trajikomik olarak nitelendirilmişti. Sosyal medyada ise maçtan çok uygulanan sansür konuşuldu.

Maçı 117-106 kazanan Boston Celtics’de 4 oyuncu 20 sayının üzerine çıktı. Double-Double yapan maçın yıldızı Jayson Tatum karşılaşmayı 25 sayı, 14 ribaund, 8 asist ile tamamladı. Serinin 4. maçı 24 Eylül Perşembe günü 03:30’da (tsi) oynanacak.

Okumaya devam et

Popular