Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Ekrem İmamoğlu’dan AKP’li Göksu’ya kahkaha attıran öneri: Meclise gelmeden elektriğini at da gel!

Ekrem İmamoğlu, “Elektrik atmak için ayakkabısız girilen parkımız var. Yürüyüşünüzü ayakkabısız yapıyorsunuz” diyen AKP’li Göksu’ya tavsiyede bulundu: “Şu meclise gelmeden bir yürü de öyle gel!”

BOLD – Esenler Belediyesini ziyaret eden, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, İBB İl Meclisinde hararetli tartışmalar yaşadığı AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu eşlik etti. Tevfik Göksu, Esenler’deki park alanlarını da gezen İmamoğlu’na ilçenin park alanları hakkında bilgi verdi.

GÖKSU’YU DA GÜLDÜRDÜ

Göksu’nun ayakkabısız girilen park alanı ile ilgili İmamoğlu’na bilgi verdiği sırada İmamoğlu ve Göksu arasında herkese kahkaha attıran bir diyalog yaşandı. Herkesi güldüren o diyalog şöyle;

Göksu: Orijinal ayakkabısız girilen parkımız var. Yürüyüşünüzü ayakkabısız yapıyorsunuz.
İmamoğlu: Elektriği atsın diye…
Göksu: Tabi…
İmamoğlu: Şu Meclise gelmeden bir yürü de öyle gel

İmamoğlu’nun bu önerisi, Göksu ile birlikte orada bulunan herkesi kahkahalarla güldürdü.

Polis, Harbiyeli Anneler’i yakalamak için otobüs durağına pusu attı

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

“AKP Hükumetini zalimlerin karşısında yiğitçe destekleyeceğiz”

İttifak yapmadan seçim barajını geçme imkanı kalmayan MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur ittifakına sahip çıkacağız” dedi. Kanal İstanbul’a karşı çıkan CHP’ye de ilginç bir tavsiyede bulundu.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara’da düzenlediği Siyaset ve Liderlik Okulu sertifika töreninde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Cumhur İttifakı’nın devam edeceği mesajını veren Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini zalimlerin karşısında yiğitçe destekleyeceğiz” dedi. Avrupa referanslı bilim tarihinin Türk ve İslam tarihinin yükseliş dönemini perdelendiğini öne sürdü. “Özgüvenimiz bu nedenle aşındırılmıştır” ifadesini kullandı.

Bahçeli şunları söyledi: “Türk-İslam alemi direnmeli, ayağa kalkmalıdır. Huzur, adaletli paylaşım, hakkaniyetli bölüşüm, insanca yaşam herkesin ortak kaderi olmalıdır. MHP, ‘Dik baş, tok karın, mutlu yarın’ ilkesine yol verecek müktesebattadır. Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler, Esad’la yanak yanağa versinler, CHP ile birlikte Kanal İstanbul’a kendilerini atsınlar bir daha gelmesinler. Cumhur ittifakına sahip çıkacağız, hıyanet dalgaları tsunami boyutunda olsa da direneceğiz. Siyasetimiz istikrarını aynen koruyacaktır. CHP sapıtsa da Türkiye’nin kuyusunu kazmak için çabalasa da Cumhur İttifakı olarak izin vermeyeceğiz. Zamanında yapılacak seçimlerle hesabını soracağız.”

Okumaya devam et

Politika

Merkel’in davetine Erdoğan’dan ‘evet’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya konusunda gerçekleştirilecek toplantıya katılmak için yarın Almanya’nın başkenti Berlin’e gidecek.

BOLD – Lubya zirvesi için Almanya Başbakanı Angela Merkel’in davetini AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabul etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuruda, Erdoğan’ın Libya Konferansı’na katılmak üzere Berlin’i ziyaret edeceği bildirildi.

İletişim Başkanlığından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye, Libya’da, 2259 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararı temelinde uluslararası meşruiyete sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne yönelik saldırıların durdurulması, kalıcı bir ateşkesin tesis edilmesi ve Birleşmiş Milletler’in himayesinde Libyalıların sahiplendiği kalıcı bir siyasi çözüme ulaşılması amacıyla yürütülen çabaları başından bu yana desteklemiştir. Bu doğrultuda her seviyede yoğun diplomatik girişimlerde bulunmuş; keza, Berlin Süreci’ne de yapıcı bir tutumla aktif katkı sağlamıştır.”

Zirve’de Libya’da önümüzdeki dönemde barış ve istikrarın tesisi amacıyla atılması gereken adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması ve bu yönde somut kararlar alınması öngörülüyor.

Okumaya devam et

Politika

Meclis Başkanı’ndan vekillere casus ajandası

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’in açılışının 100. yılı nedeniyle vekillere  casus filmlerde kullanılan, ateşe tutulunca silinme özelliği bulunan özel bir ajanda hediye etti.

BOLD – Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’nin açılışının 100. yılı nedeniyle tüm milletvekillerine, casus filmlerindekileri aratmayan, ‘akıllı’ uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti.

AKP’Lİ ÖZKAN UYGULAMALI GÖSTERDİ

Sözcü’den Zekeriya Albayrak’ın haberine göre AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un milletvekillerine gönderdiği ‘Akıllı Ajanda’yı tanıttı. Özkan, kameralara ajandanın özelliklerini uygulamalı olarak gösterdi. Özkan, ajandaya özel bir kalemle yazılan yazıları elindeki çakmakla ısıttığında yazıların kaybolduğu görüldü.

YOK EDİLMESİ 80 SANİYE SÜRÜYOR

Akıllı ajandanın en önemli özelliği gerektiğinde içeriğinin toptan yok edilebilmesi. Ajandaya özel kalemle alınan notlar, mikrodalga fırında silinebiliyor. Dörtte üçü su dolu kahve kupasıyla birlikte mikrodalga fırına konulan not defterinin içeriği 80 saniyede siliniyor. Özel hediyeyi inceleyen milletvekilleri arasında beğenenler olduğu gibi rahat kullanamayacağını beyan edenler de oldu.

BM: Aralık başından bu yana 350 bin Suriyeli Türkiye’ye doğru kaçtı

Okumaya devam et

Popular