Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Kırmızı-Beyaz görüntü olsun, iki maçta 4 puanda bize yeter

Şenol Güneş, “Akıllı, sabırlı, yürekli bir takım olacağız. en güzeli 6 puan, 4 puanda bizim için yeterli olur” dedi.

BOLD – A Milli futbol takımı 2020 Avrupa Şampiyonası için H Grubu’ndaki 7. maçını yarın Arnavutluk ile oynayacak. Maç öncesi Teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı oynayacakları iki maçta 4 puan istediklerini vurguladı.

STATTA KIRMIZI-BEYAZ BİR GÖRÜNTÜ VERİN

Taraftarların maça kırmızı – beyaz renklerle gelmesini istediğini kaydeden Güneş, “Bugün itibariyle Arnavutluk da bu maça final olarak bakıyor. Son maçta oynadıkları oyun ve aldıkları sonuç, bu maçı final haline getirdi. İyi koşup, çok çalışıp, iyi bir sonuç almak istiyoruz. Türkiye adına yarışıyoruz, tüm kulüplerimize önem veriyoruz. Her kulübün ortak noktada birleştiği bir Türkiye var, bunun da rengi kırmızı-beyaz. Sahada kırmızı-beyaz olup, güzel bir görüntü verin ve sahadaki oyunculara da destek olun” dedi.

2 MAÇTA 4 PUAN DA OLABİLİR

2 maçta en az 4 puan hedeflendiğini kaydeden deneyimli hoca, “Kendi oyunumuzu güzel bir şekilde oynayıp, sonuç almak istiyoruz. Akıllı, sabırlı, yürekli bir takım olacağız. Bu saha içinde olacak, tribünde olacak. Sahanın etkisi tribünde, tribünün etkisi sahada olacak. Rakibin gücünü biliyoruz, kendi gücümüzü de biliyoruz. Buradaki tüm oyuncular oynamaya aday. Bugün oynayan, yarın değişebilir.

2020’ye gittiğimizde belki farklı oyuncular olacak, onu da bilmiyoruz. 2 maçta en güzeli 6 puan ama 4 puan da bizim için yeterli olabilir. Burada kazanıp, orada beraberlik de güzel olabilir. Her türlü sonuçta yarış devam eder ama avantajlar olabilir, bu avantajı yakalamak istiyoruz. Futbolda sürprizler olabiliyor. Zorluk geçirmek istemiyoruz ama geçirsek bile sonuç almak istiyoruz. Tüm oyuncular %100’ünü verecek” ifadelerini kullandı.

DUYGU BİRLİKTELİĞİ BİZE BAŞARIYI GETİRECEKTİR

Sakatlar olduğunu kaydeden milli çalıştırıcı, “Abdülkadir, Hasan Ali, Cengiz, Dorukhan… Sakatlar var. Takımda ciddi boyutta bir sakatlık yok, 22 oyuncu ve 4 kaleci hazır, bunların hepsi oynayabilir. Yarın oynatacağımız oyuncuların başarılı olmasını bekliyoruz, başarılı devam ederlerse, sorun yok. Olmazlarsa da, alternatifleri var. Bu maçta hücum edip, gol atmayı daha çok düşünürken, Fransa maçında farklı düşünebiliriz, bunlar hep yoruma açık. 11’de olacak oyuncu, ‘ben %100’ümü vermeliyim’ diye düşünmeli. Dışarıda olanlar da temiz kalbi ve iyi niyeti ile destek olmalı. Duygu birlikteliği bize başarıyı getirecektir. O oynasa, bu oynasa olacaktır ama bunun üzerinden hesap kesmek doğru değil” diye konuştu

 

BİZİ İŞGALCİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de görüşleri sorulan Güneş, dış basının yaklaşımına ve ülkelerin açıklamalarına tepki gösterirken; “Türkiye bulunduğu konum nedeniyle sıkıntıları uzun süredir geçiriyor. Sevr ile beraber tamamen ortadan kaldırılmaya çalışılan bir ülkeyken, Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz ile küllerinden doğdu. Üzerimizde hesap görenlerin, bazen bizi suçlayarak işgalci gösterdiğini görüyoruz. Savaşı kimse istemez, siz ister misiniz? Ben hiç istemedim, benim ülkem de istemez.

SAVAŞ BİZE SALDIRILDIĞI İÇİN OLDU

Savaş, bize saldırıldığı için oldu. Kendi ülkelerinde savaş çıkarmak istemeyenler, başka ülkelerde nifak tohumları çıkartarak birbirine vurduruyorlar. Yunus Emre’ler, Mevlana’lar, bunların çok güzel mesajları var. Ekonomik alanda, başka alanda kendini korumaya çalışan bir ülke olmaktan bıktık artık. Biz sınırlarımızın içinde kalmak istiyoruz. Bu savaştan bizim ne karımız olacak ya? Bu çocukların günahı ne? Evlatlarımız orada savaşıyor. Oraya giden askerlerimizin yanındayız. Savaş nerede olsun, nefretle kınıyoruz. Biz savaş yapmak istemiyoruz, biz kalkınmamıza engel olmaya çalışanlara dur demek istiyoruz. Biz ırk, dil, din ayrımı yapmadan yaşamak istiyoruz. Bu ülke sürekli tehdit altında, olacak şey değil. Dünyayı daha aklı selim olmaya davet ediyorum” diyerek tepki gösterdi.

Gündem

NBA’de Korona Şoku; Yıldız oyuncunun annesi hayatını kaybetti

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Minnesota Timberwolves forması giyen 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi, Jacqueline Towns koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

MUHAMMET ALİ TOKSOY 

BOLD- Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün son kurbanlarından birisi, NBA takımlarından Minnesota Timberwolves’da oynayan 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi oldu. Bundan kısa bir süre önce annesinin koronavirüse yakalandığını ve komada olduğunu; “Hikayemi herkesin evde kalması umuduyla paylaşıyorum. Anneme yardım eden sağlık personeline teşekkür ederim. Hepiniz gerçek kahramanlarsınız” cümleleriyle ifade etmişti. Aynı günlerde, Mayo Clinic hastanesinin korona virüs ile mücadelesine 100 bin dolar bağışta bulunduğunu açıklamıştı.

Annesine çok bağlı olan yıldız oyuncu, 2016’da annesine gönderdiği mesajda “Sana ne kadar fazla kıymet verdiğimi bilmeni istiyorum. Umarım attığım her adımla seni gururlandırıyorumdur çünkü hayatımda sana anne demekten daha fazla gurur duyduğum bir şey olmadı. Seni seviyorum.” ifadelerini kullanmıştı.


Karl-Anthony Towns’ın annesi Jacqueline Towns’ın ölümünü, yıldız oyuncunun klübü Minnesota Timberwolves sosyal medya hesaplarından duyurdu. Başarılı oyuncu ise henüz bir açıklama yapmadı.

KAT’A, ENES KANTER’DEN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs sebebiyle annesini kaybeden Karl Anthony Towns’a, NBA oyuncularından başsağlığı ve destek mesajları yağdı. Boston Celtics’de oynayan yıldız oyuncu Enes Kanter’de sosyal medya hesabından attığı twit ile arkadaşının acısını paylaştı.

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste rakamlar katlanıyor: Ölü sayısı 9’a çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a yükseldiğini açıkladı. Ölenleri hepsinin direnci zayıf yaşlı hastalar olduğunu belirten Bakan Koca, toplam vaka sayısının ise 670 olduğunu kaydetti.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a, vaka sayısının 670’e yükseldiğini açıkladı.

BİR GÜNDE 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs salgınında öle kişi sayısı ile vaka sayısını kamuoyuyla paylaşan Bakan Koca, konuya dair sosyal medya hesabı twitter üzeriden şu açıklamayı yaptı:

“Son 24 saatte 3656 şüpheliye test yapıldı. 311’i pozitif çıktı. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 hastamızı kaybettik. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. Mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim.”

 

Korona tehdidi cezaevlerinde: Bir bardak çamaşır suyu verip koğuşu temizlettiler

Okumaya devam et

Manşet

Korona günlerinde adaletsizlik: Tutuklu gazetecileri bırakın

Haberin Var Mı İnisiyatifi, koronavirüs tehdidine karşı başlattığı sosyal medya kampanyası ile tutuklu gazetecilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

BOLD – Onlarca gazetecinin haberleri nedeniyle tutuklu bulunduğu Türkiye’de, tutuklu meslektaşları için yakın zaman önce Haberin Var Mı İnisiyatifi oluşturan gazeteciler koronavirüs (Kovıd-19) salgını nedeniyle oluşan tehdide dikkat çekerek, #TutukluGazetecilereÖzgürlük etiketiyle sosyal medya kampanyası başlattı.

İnisiyatif, kampanya ile tutuklu gazetecilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Tutukluluğun bir halk sağlığı sorunu olduğu ifade edilen kampanya ile “Cezaevinde salgın başlarsa sorumluluğu kim üstlenecek?” diye soruldu.
#TutukluGazetecilereÖzgürlük etiketiyle paylaşılan metnin tamamı şöyle:

“Korona Günlerinde Gazetecilere Özgürlük!

Koronavirüs Türkiye’ye geç geldi, en azından öyle sanıyoruz.

Vaka sayısı şimdilik sağlık sistemini zorlamayacak düzeyde, en azından öyle düşünüyoruz.
Can kaybımızın sınırlı olduğu söyleniyor, en azından öyle umuyoruz.

Lakin şundan eminiz: İçinde yüzden fazla gazetecinin, pek çok siyasetçinin, öğrencinin de bulunduğu hapishanelerin doluluk oranı kapasitenin çok üzerinde. Bazı hapishanelerde nefes almak bile güç.
Soruyoruz!

İngiltere’de bir mahkumda koronavirüs tespit edilmişken Türkiye hapishanelerinde de bu virüs görülürse ne olacak? Tutukluluk bir halk sağlığı sorunudur. Cezaevinde salgın başlarsa sorumluluğu kim üstlenecek?
İtalya ve İran koronavirüs nedeniyle binlerce siyasi tutuklu ve hükümlüyü tahliye etti. TCK’ye göre de tutuklama bir tedbirdir ve tutuksuz yargılama esastır. Dünyada koronavirüs tehdidi nedeniyle sınırlar kapatılmışken, gazetecilerin kaçacağına dair iddiaların gerçekliği yoktur!

Sırf yaptıkları haberlerden, attıkları tweetlerden veya söyledikleri sözlerden dolayı dört duvar arasında tutulan tüm gazeteciler ve hayatları tehlikede olan tüm tutuklular tahliye edilsin!
Hemen şimdi.”

Okumaya devam et

Popular