Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Süleyman Soylu “IŞİD saldırısı olur mu” sorusunu gülerek yanıtladı: “Birşey olmaz merak etmeyin”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye harekatının konuşulduğu canlı yayında IŞİD sorusunu gülerek yanıtladı. Soylu, “Bir şey olmaz merak etmeyin. Dünyanın bunlardan ödü kopuyor. Sakin olalım, rahat olalım” dedi.

BOLD CNN Türk’te Suriye harekatının konuşulduğu canlı yayında gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, “DEAŞ’tan askerlerimize saldırı olur mu” sorusunu gülerek yanıtladı. Soylu, “Birşey olmaz merak etmeyin.(DEAŞ’ın bir hücresi ele geçirilirse ne yapılacak) Dünyanın bunlardan ödü kopuyor, bizle beraber ittifak etmelerinden başka çıkar yolları söz konusu değil, sakin olalım, rahat olalım” açıklamasında bulundu.

Harekat bölgesindeki 70 bin IŞİD militanının olduğu iddialarını yalanlayan Soylu, şunları söyledi:

“Bu sayılar tamamen yanlış, kafa karıştırmak için ortaya atılıyor. DEAŞ sürekli tehdit ediyor, “vur kaç yapacağız, turizme, tesislere, ekonomiye küçük gruplarla saldırı yapacağız.” Sonra bir bakıyoruz aynı dönemlerde PKK/PYD de aynı tehditleri savuruyor. Bu akıl, bundan iki gün önce tweet atıp ‘Ekonomik olarak mahvettim, bir daha mahvederim’ demedi mi ? Operasyon bölgesine gelirsek, DEAŞ’ın harekatın yapıldığı yerde hiçbir etkinliği yok. Bunu NATO da açıkladı zaten. Sadece oradaki cezaevinde sayıları asla 70 bin olmayan bir grup var.”

KADİROVA ÖLDÜRÜLDÜ MÜ: HEPSİ YALAN

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Nadira Kadirova hakkındaki soruşturmayla ilgili de konuşan Soylu, “Hepimizin evinde çalışan insanlar olabilir. Mesela benim var. Böyle bir işle karşı karşıya kalacağım diye ödüm patlıyor şu anda” dedi.

Soylu’nun, Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili iddialara ‘hepsi yalan’ diyerek, AKP’li Ünal’ı korumaya çalışması dikkat çekti. Soylu, şunları söyledi: “Ben bu olayı öğrenir öğrenmez konuyu takipteyim. Olaydan 5 dakika sonra bilgim oldu ve Ankara Emniyet Müdürünü hemen oraya gönderdim. Müdür, 9 dakika içinde oradaydı, ardından 112 geldi. Kilitli kapıyı açtılar. Deniyor ki “intihar etmedi, öldürüldü”. Bunların hepsi yalan. Bütün mesele bir vekilin ismi üzerinden yürütülüyor. Bu adalet duygusunun ötesinde vicdani ve insani de bir sorumluluktur. Bütün adli olaylarda ne yapılıyorsa tümü aynen gerçekleşti. Başsavcılık, emniyet açıklamalar yaptı. Otopsi de yapıldı, swap analizleri de alındı. Bu tip olaylarda medyanın bir kısmı bir sonuç elde edebilmek için acılı aileleri sıkıştırır. Benim gördüğüm Kadirova ailesi bu duyguyla açıklama yapıyor. İnanın, şu anda tüm yasal süreçler olması gerektiği gibi ilerliyor.”

HDP Eşbaşkanlarına Barış Pınarı soruşturması

Politika

CHP’den ‘mektup’ tepkisi: Müsvedde sahibine iade edilmeli

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Trump’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektuba, “Bu müsvedde sahibine derhal iade edilmelidir” tepkisi verdi. Mektubun harekattan sonra gönderildiğini belirterek, “Barış Pınarı’yla cevap verdik demek milletimizi kandırmaktır” dedi.

BOLD – CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuba ilişkin CHP Genel Merkezi’nde açıklama yaptı. Trump’ın kaleme aldığı mektubu “müsvedde” ve “kağıt parçası” olarak niteleyen Öztrak, “Trump imzalı bu kağıt parçasında diplomatik teamüllerin dışında, hiçbir devlet başkanına yakışmayacak küstahça ifadeler ve hakaretler var. Bu kağıt parçasının muhatabı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı Erdoğan değildir. Bu hakaretlerin muhatabı Türkiye Cumhuriyeti devletidir” dedi.

BORÇ VERENLER ŞİMDİ EMİR VERMEYE KALKMAKTADIR

“Trump bu küstah üslubu kullanma cesaretini ve cüretini nereden almaktadır?” diye soran Öztrak, “Bu kağıt parçasında üç husus dikkati çekmektedir. Birincisi Trump’ın ver demesi üzerine sarayın adaleti ve siyaseti karıştırarak Papaz Brunson’u göndermesidir. İkincisi saray iktidarının ekonomiyi borca batırarak dolarkolik hale getirmesi ve döviz rezervlerinin tüketilmesi neticesinde ülkemizin dışarıdan gelecek tehditlere karşı savunmasız kalmasıdır. Önce borç verenler şimdi bize emir vermeye kalkmaktadırlar. Trump’ın ekonominizi yıkarım tehditlerinin arkasındaki neden budur. Üçüncüsü Erdoğan’ın Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanlığına soyunmuş olmasıdır. Bu görevi veren dış güçler şimdi Erdoğan’a, PKK’nin Suriye’deki başıyla pazarlık masasına otur demektedirler” diye konuştu.

HAREKAT BAŞLADIKTAN SONRA YAZILMIŞ

Hükümet kanadının mektuba ilişkin, “Bu rezalete Barış Pınarı Harekatı’yla cevap verdik” yanıtını hatırlatan Öztrak, “Bu milletimizi kandırmaktır. Barış Pınarı Harekâtı 9 Ekim 2019 tarihinde saat 16.00’da başlamıştır. Bu sırada Amerika Birleşik Devletleri’nde saat henüz 09.00’dur. Yani mesai yeni başlamıştır. Demek ki bu kağıt parçası harekat başladıktan sonra yazılmış ve gönderilmiştir. Dolayısıyla da bu kağıt parçası ortada durmaktadır ve gerekli cevap henüz verilmemiştir. Aslında yapılacaklar bellidir. Bu müsvedde sahibine derhal iade edilmelidir” dedi.

ERDOĞAN PENCE İLE GÖRÜŞMESİN ÖNERİSİ

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmemesi gerektiğini, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın bu görüşmeyi yapması gerektiğini ifade eden Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu görüşmede Türkiye’ye gönderilen mektup müsveddesi geldiği adrese ABD Başkan Yardımcısı eliyle geri götürülmelidir. Bu kağıt parçası ortadayken ve AK Parti Genel Başkanı’nın dünkü grup toplantısında ifade ettiği üzere kendisine ve ailesine ABD tarafından vize yasağı getirilmişken Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen ABD’ye adım atmaması gerekir. Erdoğan bu tedbirleri almaktan çekinmemelidir korkmamalıdır.”

Trump sosyal medyayı gaflarıyla yine salladı: İtalyan Başbakan Mattarella’ya mozarella dedi, tarih bilgisi pes dedirtti

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu’ndan Trump’ın mektubuna tepki: ABD ziyareti iptal edilmeli

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği skandal mektuba tepki göstererek, “ABD ziyareti iptal edilmeli” dedi.

BOLD – Yeni parti çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı skandal mektuba sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

ABD heyetiyle bugün yapılacak görüşmeler ile Erdoğan’ın ABD’ye yapacağı ziyaretin iptal etmesi gerektiğini savunan Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın şahsında Türk milleti ve devleti rencide edilmiştir. Özür dilenmediği takdirde yarın yapılması beklenen görüşmeler ve ABD ziyareti acilen iptal edilmelidir” dedi.

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Akademisyene göre Trump’un mektubu çok samimi

AKP’li akademisyen İbrahim Yıldırım; Trump’ın Erdoğan’ı aşağılayan olay mektubuna “Bu mektupta hakaret falan yok, New York aksanıyla konuşur gibi yazılmış ve gayet samimi” dedi.

BOLD – ABD Başkanı Donald Trump’ın, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı tehdit ve hakaret içerikli mektup AKP yandaşları ile muhalifleri böldü. Muhalifler, Türkiye Cumhuriyeti’nin aşağılandığını söylerken, AKP’liler mektuba harekat ile cevap verilerek Trump’ın küçük düşürüldüğünü savundu. Ayrışma sadece AKP ile muhalifler arasında olmadı. Sosyal medyada konuyla ilgili paylaşım yapan AKP’liler de kendi içinde bölündü.

DİLİPAK CEVAP HEREKATTIR DEDİ

AKP’li yazarlardan Abdurrahman Dilipak da, diğer AKP’lilerle aynı dili kullanarak, mektuba cevabın harekatı başlatarak verildiğini savundu. Dilipak sosyal medya hesabından, ‘ABD’ye tokat gibi cevap! Erdoğan Trump’ın küstah mektubu sonrası harekatın düğmesine bastı’ ifadelerini kullandı.

HAKARET YOK, GAYET SAMİMİ

Dilipak’ın paylaşımına yorum yapan Aydın Üniversitesi öğretim görevlisi İbrahim Yıldırım, mektubun hakaret içermediğini, samimi ifadelerle yazıldığını iddia etti. Yıldırım şu ifadeleri kullandı, ‘Abdurrahman abi, bu mektubu defalarca okudum. (Trump) Görevini, adını yazmamış sadece imzalamış. Resmi değil, özel mektup. New York’da 15 yıl yasamış, okumuş biri olarak diyebilirim ki, bu mektupta hakaret falan yok, New York aksanıyla konuşur gibi yazılmış ve gayet samimi.’

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektubunu okuyan CNN sunucusunu yayında kahkaha attı

Okumaya devam et

Popular