Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Süleyman Soylu “IŞİD saldırısı olur mu” sorusunu gülerek yanıtladı: “Birşey olmaz merak etmeyin”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye harekatının konuşulduğu canlı yayında IŞİD sorusunu gülerek yanıtladı. Soylu, “Bir şey olmaz merak etmeyin. Dünyanın bunlardan ödü kopuyor. Sakin olalım, rahat olalım” dedi.

BOLD CNN Türk’te Suriye harekatının konuşulduğu canlı yayında gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, “DEAŞ’tan askerlerimize saldırı olur mu” sorusunu gülerek yanıtladı. Soylu, “Birşey olmaz merak etmeyin.(DEAŞ’ın bir hücresi ele geçirilirse ne yapılacak) Dünyanın bunlardan ödü kopuyor, bizle beraber ittifak etmelerinden başka çıkar yolları söz konusu değil, sakin olalım, rahat olalım” açıklamasında bulundu.

Harekat bölgesindeki 70 bin IŞİD militanının olduğu iddialarını yalanlayan Soylu, şunları söyledi:

“Bu sayılar tamamen yanlış, kafa karıştırmak için ortaya atılıyor. DEAŞ sürekli tehdit ediyor, “vur kaç yapacağız, turizme, tesislere, ekonomiye küçük gruplarla saldırı yapacağız.” Sonra bir bakıyoruz aynı dönemlerde PKK/PYD de aynı tehditleri savuruyor. Bu akıl, bundan iki gün önce tweet atıp ‘Ekonomik olarak mahvettim, bir daha mahvederim’ demedi mi ? Operasyon bölgesine gelirsek, DEAŞ’ın harekatın yapıldığı yerde hiçbir etkinliği yok. Bunu NATO da açıkladı zaten. Sadece oradaki cezaevinde sayıları asla 70 bin olmayan bir grup var.”

KADİROVA ÖLDÜRÜLDÜ MÜ: HEPSİ YALAN

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Nadira Kadirova hakkındaki soruşturmayla ilgili de konuşan Soylu, “Hepimizin evinde çalışan insanlar olabilir. Mesela benim var. Böyle bir işle karşı karşıya kalacağım diye ödüm patlıyor şu anda” dedi.

Soylu’nun, Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili iddialara ‘hepsi yalan’ diyerek, AKP’li Ünal’ı korumaya çalışması dikkat çekti. Soylu, şunları söyledi: “Ben bu olayı öğrenir öğrenmez konuyu takipteyim. Olaydan 5 dakika sonra bilgim oldu ve Ankara Emniyet Müdürünü hemen oraya gönderdim. Müdür, 9 dakika içinde oradaydı, ardından 112 geldi. Kilitli kapıyı açtılar. Deniyor ki “intihar etmedi, öldürüldü”. Bunların hepsi yalan. Bütün mesele bir vekilin ismi üzerinden yürütülüyor. Bu adalet duygusunun ötesinde vicdani ve insani de bir sorumluluktur. Bütün adli olaylarda ne yapılıyorsa tümü aynen gerçekleşti. Başsavcılık, emniyet açıklamalar yaptı. Otopsi de yapıldı, swap analizleri de alındı. Bu tip olaylarda medyanın bir kısmı bir sonuç elde edebilmek için acılı aileleri sıkıştırır. Benim gördüğüm Kadirova ailesi bu duyguyla açıklama yapıyor. İnanın, şu anda tüm yasal süreçler olması gerektiği gibi ilerliyor.”

HDP Eşbaşkanlarına Barış Pınarı soruşturması

Politika

Soylu Meclis’e darbeyi savundu: Siyasete en büyük darbe terördür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı: “Bir kaç gündür ‘darbe’ sözü üretmeye çalışıyorlar. Siyasete en büyük darbe terördür” dedi.

BOLD Süleyman Soylu, biri CHP’li 2’si HDP’li milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili konuştu. Soylu, şu yorumu yaptı: “Birkaç gündür Meclis’teki milletvekillerinin hukukun gereği milletvekili statüsünün üzerinden alınması sebebiyle ‘darbe’ sözü üretmeye çalışıyorlar. Allah’ınızı severseniz, siyasete en büyük darbe terördür. Ülkeye en büyük darbe terördür. Terörü, darbeyi meşrulaştırmak için hukukun, demokrasinin, kardeşliğin yolunu tıkamakla eş tutmayınız.”

Demirtaş’tan ittifak çağrısı: Daha cesur ve büyük siyasi hamleler yapabilmeliyiz

Okumaya devam et

Politika

Edirne ve Hakkari’den Ankara’ya ‘adalet ve özgürlük’ yürüyüşü

Leyla Güven, Musa Farisoğulları ve Enis Berberoğlu’nun milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası toplanan HDP yönetimi, adalet ve özgürlük temalı yürüyüş başlatma kararı aldı.

BOLD – HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun Meclis üyeliklerinin düşürülmesi sonrası HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) olağanüstü toplandı.

PERVİN BULDAN VE MİTHAT SANCAR ÖNCÜLÜK EDECEK

AKP ve MHP koalisyonunun, seçmen iradesine darbe vurduğu değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda 3 aşamalı eylem planı kararı alındı. Bunlardan biri, Ankara’ya başlatılacak ‘adalet ve özgürlük’ vurgulu yürüyüş.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın yürüyüşe öncülük edeceği bildirildi.

BİR GRUP EDİRNE’DEN DİĞERİ HAKKARİ’DEN YOLA ÇIKACAK

15 Haziran’da başlatılması planlanan yürüyüş iki koldan yola çıkacak. Bir grup Edirne’den bir başkası Hakkari’den Ankara’ya gelecek. Etkinlik CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı Adalet Yürüyüşü gibi kesintisiz olmayacak.

“İktidar, istediği vekili cezaevine koyar! Hukuksuzluk süreci devam ediyor”

Okumaya devam et

Politika

KONDA: AKP çözülüyor! Oy oranı yüzde 45’ten 30’lara düştü

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin oy oranının yüzde 45’ten yüzde 30’lara gerilediğini belirtti. ”Bu bir alamettir. Su kaynıyor. Çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz” dedi.

BOLD – Araştırma şirketi KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “Koronadan önce yaptığımız ankete göre 100 kişiden 29’u ya borçlanarak ya yardımlarla veya aile-komşu dayanışması ile karnını doyuruyor” ifadesini kullandı.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurduğu yeni partilerin AKP’den oy alacağını belirten Ağırdır, “Davutoğlu ve Babacan’ın partilerinin ölü doğduklarını sanmıyorum. İkisi de Tayyip bey için zorlu rakip olacak ve 2 oydan birini AK Parti seçmeninden alacak” dedi.

Bekir Ağırdır

Ağırdır, Karar TV’de son yaptıkları araştırmalarla ilgili şunları söyledi:

KENDİNİ PARTİSİZ HİSSEDEN YÜZDE 36

“30 yaşın altında 19 milyon seçmen var. Bu gençlerin yarısı mevcut siyasi aktörlerden umudunu kesmiş durumda. 2023’te de ilk kez oy kullanacak 4 milyon genç seçmen de mevcut siyasileri reddediyor. Kendini şu anda partisiz, boşlukta, umutsuz hisseden yüzde 36 civarında bir kitle var.

İYİ PARTİ TABAN BULDU

Yeni partilerin kitleyi yakalama potansiyeli var. En iyi örnek İyi Partinin vücut bulması. Sadece Meral hanımın başarısı değil. Ülkem-bayrağım diyen ve farklı kimliklerle iç içe olan seçmen İyi Parti’de, muhafazakar kesime yakın olan geleneksel seçmen ise MHP’de kaldı. İktidar bloğu, İyi Parti’ye engelleyemedi. Sosyolojik bir taban var.

AKP oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. Çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. Yüzde 45’ten 30’lara düştü. Bu bir alamettir, ama gidecek yer bulamadı. Su kaynıyor, çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz. Şubat ayı ölçümümüzde AK Parti yüzde 30’un altında idi.

YENİ PARTİLER AKP’DEN OY ALACAK

Davutoğlu ve Babacan’ın partilerinin ölü doğduklarını sanmıyorum. İkisi de Tayyip bey için zorlu rakip olacak. Mücadeleden kaçmıyorlar, ‘Tırsmışlar, vazgeçiyorlar’ gibi halleri de yok. Tayyip Bey’in beklediğinden de öte mindere davet etmeye çalışan dil karşısında AK Parti bocalıyor. İki oydan birini AK Parti seçmeninden alacaklar. Her bir puan AKP’nin iktidar gücünü etkiler. Futbol jargonu ile müthiş maç oldu ama golsüz bitti diyeceğimiz bir tablo oluşacak. Kimse de ringlerden kaçmıyor.

İNSANLARIN ELİNDE BİR AYLIK ERZAĞI YOK

Koronadan önce yaptığımız ankete göre 100 kişiden 29’u ya borçlanarak, ya yardımlarla veya aile-komşu dayanışması ile karnını doyuruyor. Ocak ayı itibariyle her 100 kişiden 47’si çalışma hayatında. Çalışan her 38 kişiden 30’u ise işini kaybederse geçinemeyecek düzeyde. Yüzde 55’i gelecek kaygısı yaşıyor. İnsanların elinde bir aylık erzak ya da geçimini temin edecek paraları yok.”

Demirtaş’tan ittifak çağrısı: Daha cesur ve büyük siyasi hamleler yapabilmeliyiz

Okumaya devam et

Popular