Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Suriye’de TSK Resulayn’ı savaş uçakları ve top atışları ile vuruyor

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda Türk F-16 savaş uçakları Resulayn ve çevresini yoğun şekilde bombalıyor. Kentten dumanlar yükseliyor.

BOLD Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlediği askeri harekat sürüyor.

Operasyon kapsamında gün boyunca Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine konuşlu obüs bataryaları da Suriye’nin Resulayn kentinde Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) ait belirli hedefleri bombaladı. Bombardımanın etkisiyle kentte dumanların yükseldiği gözlendi.

ÖSO BÖLGEYE SEVK EDİLİYOR

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı operasyon kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek vermek amacıyla Azez’den yola çıkan ÖSO birlikleri gece saatlerinde Akçakale’ye ulaştı.

Akşam saatlerinde Suriye’nin Azez bölgesinden yola çıkan ve içerisinde Doçka, askeri mühimmat, pikap ve askeri personelin de bulunduğu yaklaşık 50 araçlık konvoy Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine gelerek, Geçici Sığınma Merkezi’ne yerleşti.

Gelen birliğin gerekli hazırlıklarını tamamladıktan sonra Akçakale ve Ceylanpınar bölgelerinden Suriye’ye giriş yapacakları tahmin ediliyor.

MSB: 342 YPG’Lİ ÖLDÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu sabah yaptığı açıklamada TSK ve Suriyeli muhaliflerden oluşan ‘Milli Ordu’nun birlikte düzenlediği operasyonda şu ana kadar 342 YPG’linin öldüğünü açıkladı.

REUTERS: 22 YPG’Lİ ÖLDÜ

Reuters Haber Ajansı ise, PKK’nın Suriye kolu YPG’nin büyük çoğunluğunu oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) dayandırdığı haberinde Barış Pınarı Harekatı kapsamında 22 YPG’linin öldüğünü açıkladı.

60 BİN KİŞİ EVLERİNİ TERK ETTİ

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, 23 SDG militanı ile sekiz sivilin öldüğünü, 60 binden fazla kişinin de bölgeden ayrılmak zorunda kaldığını açıkladı.

“Harekat devam ederse İncirlik’teki Patriot’larımızı çekebiliriz”

Dünya

New York’ta göstericiler Apple mağazasını böyle yağmaladılar

ABD’de, protestoların sıçradığı dünya ekonomisinin kalbi New York’da, yağmaya başlayan bazı göstericiler kapısını kırarak girdikleri teknoloji devi Apple mağazasını soyup soğana çevirdi.

BOLD- Siyahi George Floyd’un ölümüne neden olan polis şiddeti sonrası ABD’nin Minneapolis kentinde başlayarak, geniş katılımlı hükumet protestolarına dönüşen gösteriler dünya ekonomisinin başkenti sayılan New York’a da sıçradı. Sokakları ateşe veren protestocular bazı işyerlerinin de camlarını kırdı.

APPLE MAĞAZASINI YAĞMALADILAR

ABD’li teknoloji devi Apple da eylemcilerin öfkesinden nasibini aldı. Camları kırılan New York’taki mağazanın içi onlarca protestocu tarafından yağmalanarak boşaltıldı. Bir ABD’li de yağmayı sosyal medya hesabından canlı paylaştı. Görüntülerde, kapısı kırılan mağazaya dalan eylemcilerin kucaklarına doldurdukları binlerce dolarlık elektronik aletlerle mağazayı boşalttığı görülüyor.

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

 

Okumaya devam et

Dünya

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan eylemlerden sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde, fantastik kahraman Batman kılığındaki bir ABD’li göstericilerin arasında dolaşması Hollywood sahnelerini aratmadı

BOLD- Koronavirüs pandemisini dünya gündeminin ikinci sırasına iten, ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan protesto gösterileri tam gaz devam ediyor. Gösterilerde çekilen ilginç videolar da, sosyal medya aracılığıyla tüm dünyada yankı buluyor. O videolardan biri de Hollywood’un fantastik film kahramanı Batman yer alıyor. Batman kılığındaki bir ABD’li de göstericiler arasında boy gösterdi. Film sahnesini andıran görüntülerde, göstericiler arasında yürüyen Batman’ı görenler kısa süreli şaşkınlığa uğruyor.

Anonymous , Amişler ve cadılardan sonra Batman’ın da kendi taraflarında yer aldığını söyleyen göstericilerden sosyal medyada birbirinden esprili paylaşımlar geldi. Görüntüler sosyal medyanın yanı sıra ABD medyasında da geniş yer buldu.

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okumaya devam et

Dünya

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okunu ve yayını alarak Minneapolis’deki göstericilerin karşısına dikilen, orta yaşlı beyaz bir Amerikalı, onlarca göstericiden yediği dayak sonrası hastanelik oldu.

BOLD- ABD’nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olaylar hız kesmeden devam ediyor. Eylemcilere tepki gösteren bir ABD vatandaşı okunu ve yayını alarak eylemcilerin karşısına çıktı. Yürüyüş yapanlara ok atan adam bir anda onlarca eylemcinin arasında kaldı. Eylemcilerden dayak yiyen kan içindeki ABD’li soluğu hastanede aldı. Hastane önünde Kanal 13 muhabirine konuşan adam, başına gelenler yüzünden göstericileri suçladı.

ABD’de ‘George Floyd’ protestosu: 25 kentte sokağa çıkma yasağı kararı

Okumaya devam et

Popular