Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Orhan Kural ‘Karanfil’e kızıp Sıla’yı mahkemeye verdi

Sigara ve alkolle mücadeleye hayatını adayan Prof. Dr. Orhan Kural, şarkıcı Sıla’nın ‘Karanfil’ şarkısı hakkında ‘sigarayı özendirdiği’ gerekçesiyle suç duyurusu bulundu.

BOLD – Prof. Dr. Orhan Kural, ‘Karanfil’ isimli parçası nedeniyle Sıla Gençoğlu’nu mahkemeye verdi. Kural, İstanbul başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda şarkıda “Bir sigara yak” ifadesinin 5 defa geçtiği vurguladı. Şarkının 15 milyondan fazla dinlendiğini belirten Kural, Sıla’nın gençler arasında sevildiği, hayranlarının ortaokul ve lise öğrenciler olduğu savundu.

ÇOK BÜYÜK MENFAATLER KARŞILIĞINDA…

Dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Beğenenlerden yüzde 5’inin bilinçaltına etkili olarak sigaraya başlamasına neden olması halinde kanına girdiği öğrenci ve genç sayısı ortalama 750 bin civarında olacaktır. Bu kadar hassas olduğumuz bir konuda neden bir sanatçı baştan sona ‘Bir sigara yak’ desin? Bunu 15 milyon kişi izlemiş, çoğu genç bunların. Kafalarına sigarayı yerleştiriyor. Zaman içinde çocuk, merakla sigaraya başlıyor. Bunlar çok büyük menfaatler karşılığında yapılıyor.”

Doktor anne, hakim baba karşısında adalet arıyor: Adli Tıp raporuna rağmen, çocuğun velayeti istismarcı babaya verildi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Türkiye’de korona salgınında son durum: 29 can kaybı, 987 yeni vaka

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 29 kişi daha vefat etti. Son 24 saatte yapılan test sonuçlarına 987 yeni vaka tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Mayıs gününe ait korona salgını verilerini resmi twitter hesabından paylaştı. Bakanlığın oluşturduğu Günlük Korona Tablosuna göre hayatını kaybeden 29 kişiyle birlikte toplam can kaybı 4 369’a yükseldi.

21 bin 492 test uygulamasından 987’sinin sonuçlarının pozitif çıktığını belirtildi. Toplam vaka sayısı 157 bin 814’e tırmandı.

“BAŞARI 83 MİLYONUN”

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “İyileşen toplam hasta sayısı 120 bini geçti. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. ELDE EDİLEN BAŞARI, 83 MİLYONUN GÖSTERDİĞİ UYUMUN SONUCU. Yeni dönemde yeni ve güçlü tedbir, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir” dedi.

Ali Babacan’dan partili Cumhurbaşkanı eleştirisi: O gün bugündür dikiş tutmuyor ülke!

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’nin konuştuğu o aile yaşadıkları dehşeti anlattı! Aileyi suçlayan AKP’li Başkana büyük tepki

Evlerini bahçesinde, polisten gördükleri orantısız şiddet, olayı çekip paylaşan komşuları sayesinde Türkiye’nin gündemine oturan, Tekirdağ Çorlu’daki aileden Kazım Sarıca yaşadıklarını anlattı.

BOLD- Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki polis şiddetinin yankıları sürüyor. Şiddet gören aileden Kazım Sarıca yaşadıkları dehşeti anlattı.

ÇOCUK YAŞLI GÖZETMEDİLER

Artı Gerçek haber sitesine konuşan Sarıca, polisin bahçede oturan ailesine hakaret ettiğini söyleyerek ”Böyle olunca karşı taraftaki çocuklardan polislere ‘evimizde oturuyoruz’ şeklinde bir tepki geliyor. Bu sözler üzerine mahalleye başka polis ekipleri de çağrılıyor ve kadın, çoluk çocuk gözetmeksizin hepsini darp ediyorlar. Bu darp 15-20 dakika sürüyor, ondan sonra alıyorlar o gençleri dereye götürüp orada da darp etmeye devam ediyorlar. Daha sonra ifadelerini almak için karakola götürüyorlar avukatları olmadan.”

‘BAŞIMIZA İŞ GELSE NEREYE GİDECEĞİZ’

Polisin darp ettiği kadınlardan birinin saçını kopardığını söyleyen Sarıca, “66 yaşında gözleri görmeyen, sakat bir kadın ve sen bu insanın kafasına jopla vuruyorsun. Bu pandemiden dolayı hastaneden yeni çıkardılar. Ameliyat olmuştu. Ölse kim verecek bunun hesabını? Diyelim ki bizim aile haksız, senin görevin bu mu, kendini savcının hakimin yerine mi koymak? Senin görevin adli işlemini yapıp gerekli yere teslim etmek. Hiç mi tahammülünüz yok? Gücün yetiyor diye onlar gariban diye dövmen mi lazım? Bizim başımıza bir iş gelince nereye gideceğiz?”

‘OLAYI ÇEKEN KİŞİNİN EVİNİN KAPISININ CAMINI KIRDILAR’

Olayı görüntüleyerek gündeme taşıyan komsularının da şiddetten nasibini aldığı söyleyen Sarıca, “Hepsinde darp izi var. Gelin bir görün hallerini. Ablam 66 yaşında eniştem 76 yaşında. Ne yapmışlar bu insanlar?” diye sordu.

BARO: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ

Tekirdağ Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Egemen Gürcün de olayın takipçisi olduklarını belirterek, şunları kaydetti, “Çorlu Başsavcılığından edindiğimiz bilgiye göre gözaltında şu anda kimse kalmamıştır. Ayrıca video çeken kişinin elinden görüntüyü almak için de kötü muamele olduğunu öğrendik.PVSK’ya (Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu) aykırı orantısız müdahale eden polisler hakkında gereğinin yapılması için olayın takipçisiyiz.”

AKP İL BAŞKANINA TEPKİ: YAKIŞIR MI BİLİP BİLMEDEN YAZMAK

Öte yandan, aileyi suçlayan ifadeler kullanan Tekirdağ AKP İl Başkanı Mestan Özcan’a vatandaşlar tepki gösterdi. Whatapp grubundan ‘Bunlarda bıçak vardı, yaramaz bir aile’ ifadeleri kullanan Mestan Özcan’a bir partili, “O mahalleden sana yüzde 95 oy çıkmış. Milletvekili adayı oldun, yakışır mı sana bilmeden böyle şeyleri yazmak” diyerek tepki gösterdi.

 

Polis şiddeti haberlerine İçişleri Bakanlığından garip açıklama: Maksadı bilinen provokatif kampanyalar

Okumaya devam et

Gündem

Polis şiddeti haberlerine İçişleri Bakanlığından garip açıklama: Maksadı bilinen provokatif kampanyalar

TELE 1’i hedef gösteren İçişleri Bakanlığı sözcüsü İsmail Çataklı, sosyal medyada gündem olan polisi şiddeti içeren videolara ilişkin ‘Maksadı bilinen provokatif kampanyalar’ dedi.

BOLD- Çeşitli illerden, vatandaşlar tarafından çekilerek sosyal medyada paylaşılan, polis şiddeti içeren videolar İçişleri Bakanlığını rahatsız etti. Görüntülere ilişkin bakanlık sözcüsü İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

TEYİTSİZ GÖRÜNTÜLER

Görüntüler için ‘provokatif Kampanya’ ifadelerini kullanan Çataklı, ‘Emniyet teşkilatımızı yıpratmaya yönelik bir takım görseller paylaşılmakta, bu teyitsiz görüntüler basın yayın kuruluşlarınca kamuoyuna servis edilmektedir” diye konuştu.

TELE 1’İ HEDEF GÖSTERDİ

Polisin koronavirüs salgını dönemindeki çalışmalarına atıfta bulunan Çataklı, özellikle ‘Polis zorbalığı’ ifadesi kullanan TELE 1 televizyonunu hedef aldı.

Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak, kolluk kuvvetlerinin işlediği suçların titizlikle takibinin yapıldığını söyleyen Çataklı, Maksatlı yıpratma çalışmaları dediği paylaşımlar ve yayınlar için hukuksal mücadeleye başlayacaklarını belirtti.

Bir polis terörü de Kadıköy’den: Ben kanunum!

Okumaya devam et

Popular