Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Cumhurbaşkanının maaşını açıklamak Cumhurbaşkanına hakaret sayıldı

“Geçinemeyen, ay sonunu zor getiren C.Başkanına 6750 TL zam! 2020 maaşı 81 bin 250 TL. Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok”

BOLD – Meclise sunulan Cumhurbaşkanlığı 2020 yılı bütçe teklifine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halen 894 bin lira olan yıllık brüt maaşı önümüzdeki ocak ayından itibaren yüzde 9,06 oranında zamlanarak 975 bin liraya çıkacak. Böylece Erdoğan’ın 74 bin 500 lira olan aylık brüt maaşı 6 bin 750 liralık zamla 81 bin 250 liraya yükselecek.

EMEP Kocaeli İl Sekreteri Adem Korkmaz, bu gelişmeyi hazırlayıp astığı afiş ile halka duyurdu. Üzerinde “Geçinemeyen, ay sonunu zor getiren C.Başkanına 6 bin 750 TL zam! 2020 maaşı 81 bin 250 TL. Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok” yazan afişi sabah saat 7.30’da asan Korkmaz, saat 11.30’da evinin önünde gözaltına alındı.

“ZAMMI ELEŞTİRMEK HAKARET Mİ”

“Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınan Korkmaz’ın Savcılık talimatıyla ifadesine başvuruldu. Korkmaz’ın 112 acil çağrı merkezine gelen “ihbar” üzerine gözaltına alındığı öğrenildi.

Derince Emniyeti, Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine getirilen Korkmaz, ifadesinde üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Korkmaz, “Ben Cumhurbaşkanının maaşına yapılan zammı elimle yazdığım afişle, hakkımı da kullanarak eleştirdim. Burada hakaret etmem söz konusu değildir” dedi.

Korkmaz avukatıyla birlikte verdiği ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Genel

Şeyda Nur Karaoğlu Cumhurbaşkanı danışmanı oldu kim olduğunu bilen yok

Şeyda Nur Karaoğlu isimli kişi, Cumhurbaşkanı Danışmanı görevine getirildi. Kim olduğunu bilen yok, Cumhurbaşkanı’nın ne danışacağını bilen hiç yok.

BOLD – Şeyda Nur Karaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Danışmanlığı’na getirildiği Resmi Gazete’de yayınlandı. İsmi daha önce kamuoyunda hiç duyulmamış biri olan Şeyda Nur Karaoğlu’nun uzmanlık alanı da bilinmiyor.

Henüz 20’li yaşlarda olan Karaoğlu hakkında sosyal medya ve internette bulunabilen tek bilgi “Pazarlama” alanında çalıştığı. Ancak yaş itibariyle üniversiteden yeni mezun olan Karaoğlu’nun mesleki deneyiminin ne olduğu, hangi kurumlarda çalıştığı bilinmiyor.

Cumhurbaşkanı danışmanları 10 bin TL’ye yakın maaş alıyor.

Şeyda Nur Karaoğlu (sağda) arkadaşlarıyla.

TORPİLLİLER AİLESİ

Şeyda Nur Karaoğlu’nun babası ise Güngör Karaoğlu. Güngör Karaoğlu THY’de yaşanan hızlı yükselmesi ve skandallarla gündeme gelmişti. THY’nin eski Başkanı olan Hamdi Topçu’nun hemşerisi olan Güngör Karaoğlu ve akrabaları THY içinde hızla yükselmişti.

Topçu’nun hemşerisi Güngör Karaoğlu THY Belçika Satış Müdürü idi. Karaoğlu, kısa sürede çok sayıda yakınını THY’de önemli görevlere getirdi. THY Benelüks Müdürü olarak göreve başlayan Karaoğlu daha sonra Belçika Müdürü oldu. Göreve geldikten sonra birbiri ardına yakınlarını THY’de önemli noktalara getiren Karaoğlu, eşinin akrabası Paşa Çetin’i Amsterdam Müdürlüğü’ne, Amerika’da taksi şoförlüğü yapan yeğeni Orhan Karaoğlu’nu New York ofisine, Paşa Çetin’in kardeşi Kemal Çetin’i Viyana Pazarlama Müdürlüğü’ne, bacanağı Kürsat Türkmen’i Stokholm Ticaret Şefliği görevine getirdi.

Okumaya devam et

Genel

HDP’li Beştaş’tan soru önergesi: Kadirova’nın intihar etmediği saptanmıştır

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili soru önergesi verdi. Kadirova’ının elinde swap izine rastlanmadığını belirten Beştaş, “AKP’li vekilin evinde ölen Kadirova’nın intihar etmediği saptanmıştır” ifadesini kullandı.

BOLD –  HDP milletvekili Beştaş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanıtlaması istemiyle AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soru önergesi verdi. Beştaş, önergede, “AKP milletvekili Ünal’ın ve ailesinin korunması bağlamında dosyanın kapatılması ihtimali söz konusu mudur?” dedi.

Aile avukatı Birol Öztürk’ün “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın elindeki swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Bu izler birkaç saat içinde alınmış” açıklamasını hatırlatan Beştaş, Bakan Gül’e “Siyasi isimlerin adlarının geçtiği ölüm vakalarında genellikle dava dosyalarının üzerinin kapatılması söz konusu olup bunun en bilinen örneklerinden birisi de Rabia Naz’ın ölüm vakasında yaşanmış olmasından hareketle AKP milletvekili Ünal’ın ve ailesinin korunması bağlamında dosyanın kapatılması ihtimali söz konusu mudur? Soruşturmanın etkin bir şekilde yürütülmesi ve kim olursa olsun failin bulunarak ceza alması yönünde bir çalışma yürütüyor musunuz?” dedi.

EVDE YAŞAYANLARDAN SWAP ÖRNEKLERİ ALINDI MI?

Meral Danış Beştaş’ın, Abdülhamit Gül’e yönelttiği sorular şunlar:

-Yürütülen soruşturma kapsamında Nadira dışında evde yaşayan diğer kişilerin el ve kıyafetleri üzerindeki swap örnekleri alınmış mıdır? Şayet alındıysa elde edilen bulgular ne yöndedir?

-Nadira’nın daha evvel arkadaşı ile paylaştığı cinsel taciz iddiaları bağlamında naaşı üzerindeki sperm, DNA ve benzeri örneklerin araştırılması yapılmış mıdır? Yahut bu konuda bir araştırma yapılmadığına dair iddialar bağlamında neden yapılmamıştır?

NADİRA’NIN ODASINDA PARMAK İZİ, DNA İNCELEMESİ YAPILDI MI?

-Nadira’nın kaldığı oda içerisindeki tüm eşyalarda parmak izi, DNA incelemesi, saç, tüy ve tükürük gibi delil araştırmaları yapılmış mıdır? Yahut bu konuda bir araştırma yapılmadığına dair iddialar bağlamında neden yapılmamıştır?

-Tetiğin çekiliş pozisyonu, açısı, mesafesi konusunda teknik inceleme yapılmış mıdır? Yahut bu konuda bir araştırma yapılmadığına dair iddialar bağlamında neden yapılmamıştır?

-Nadira öldükten sonra çekilen fotoğraflarda neden silah içinde şarjör olup-olmadığı araştırılmamıştır?

İNTİHAR OLMADIĞI SAPTANMIŞTIR

-Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtilmiş olup bu bağlamda olayın bir intihar olmadığı saptanmıştır. Bu bağlamda dosyada tanık konumunda olanların sanık sıfatıyla ifadeleri alınacak mıdır?

-Nadira Kadirova’nın ölümü ile ilgili oluşan yoğun şüphelerin giderilmesi adına bir soruşturma sürecinin dikkatli bir şekilde yürütülmesi sağlanacak mıdır?

-Nadira’nın ailesinin tehdit aldığına dair iddialar araştırılmış mıdır? Bu konuda bir soruşturma başlatılmış mıdır/başlatılacak mıdır?

-Nadira’nın ailesinin tehdit aldığına dair iddialar ve evlerinin önünde 24 saat boyunca kolluk görevlilerinin beklediği yönündeki bilgiler bağlamında bu cinayetin üzerinin kapatılması tehlikesi mevcut mudur? Buna dair Bakanlığınız hangi önlemleri almaktadır?

-Siyasi isimlerin adlarının geçtiği ölüm vakalarında genellikle dava dosyalarının üzerinin kapatılması söz konusu olup bunun en bilinen örneklerinden birisi de Rabia Naz’ın ölüm vakasında yaşanmış olmasından hareketle AKP milletvekili Ünal’ın ve ailesinin korunması bağlamında dosyanın kapatılması ihtimali söz konusu mudur? Soruşturmanın etkin bir şekilde yürütülmesi ve kim olursa olsun failin bulunarak ceza alması yönünde bir çalışma yürütüyor musunuz?

Kadirova’nın ölümüyle ilgili gelişme; Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçisi çağrıldı

Okumaya devam et

Genel

Başsavcılık Rabia Naz’ın babasına otopsi videosu izlettirildiği iddialarını yalanladı

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında, Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın gizlilik kararının kaldırılmasının ardından dosyadaki ‘bilgi belge ve dijital verileri sosyal medyadan paylaşmıştır’ denildi.

BOLD- 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan soruşturmasındaki gizlilik kararı 8 Kasımda kaldırıldı. Gizlik kararının kaldırılmasının ardından baba Şaban Vatan ve ailenin avukatı, dosyada bulunan bilgi, belge ve dijital verilerden örnek talep etti.

‘CANİKLİ İÇİN BUNLARI YAPTINIZ, ADALETİNİZ BATSIN’

İddiaya göre adli tıp kurumu Rabia Naz’ın otopsi videosunu da verdi. Kızının otopsi raporunu izleyen baba, bu durumu gözyaşlarıyla sosyal medyadan paylaştı. Şaban Vatan paylaştığı video da şunları söyledi, ”Bir Nurettin Canikli için bunları yaptınız. Böyle adalet yerin dibine batsın.”

GİZLİLİĞİ BOZMAMAK KAYDI İLE VERİLDİ

Video, sosyal medya yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlendi. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Soruşturma dosyası ile ilgili gizlilik kararının 8 Kasım 2019 tarihinde kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, “11 Kasım 2019 tarihinde baba Şaban Vatan ve avukatı, dosyada bulunan bilgi, belge ve dijital verilerden örnek talep etmiştir. Dosyada taraf oldukları için kendilerine istedikleri bilgi ve belgeler CMK 234’üncü madde uyarınca soruşturmanın gizlilik ve amacını bozmamak koşuluyla verilmiştir.

Baba Şaban Vatan’ın almış olduğu bu belge ve dijital verileri sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştığı saptanmıştır. Başsavcılığımız tarafından, Rabia Naz Vatan’ın görüntülerinin babası Şaban Vatan’a seyrettirildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.” denildi.

Hakkını arayan kadın işçi, patronunun taşlı saldırısına uğradı

Okumaya devam et

Popular