Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Depremzedeler için aktarılan paralar kayıp: 3.8 milyon lira nerede?

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart’ta meydana gelen deprem sonrasında depremzedeler için aktarılan 3 milyon 800 bin TL yardımın akıbeti bilinmiyor. Konteynerlerde yaşayan 270 aile ise kış öncesi acilen yardımların kendilerine ulaştırılmasını bekliyor.

BOLD – CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Acıpayam depremzedeleri için toplanan paraların akıbetinin bilinmediğini belirterek, bu paraların bir an önce gerçek sahiplerine dağıtılması gerektiğini kaydetti.

BOZKURT’TA DEPREMİN YARALARI SARILDI

Denizli’nin deprem gerçeğiyle bu yıl iki kez yüz yüze kaldığına dikkat çeken Karaca, bu depremlerin 20 Mart 2019 tarihinde Acıpayam ve Serinhisar ilçelerini etkileyen 5,5 şiddetindeki deprem ve 8 Ağustos 2019’da Bozkurt ve Çardak ilçelerini etkileyen 6 şiddetindeki yıkıcı depremler olduğunu belirtti. Denizli’de yaşanan depremler sonrasında CHP’li Bozkurt Belediyesinin 2,5 ayda depremin açtığı yaraları dayanışma ruhu ile giderdiğine dikkat çeken Karaca, aynı anda depremi yaşayan Çardak’ta ise yaraların sarılmadığına vurgu yaptı.

3 MİLYON 800 BİN TL’NİN AKIBETİ BİLİNMİYOR

Acıpayam depreminden bu yana 7 ay geçmesine rağmen hala depremzedelerin sorunlarının çözülmediğinin altını çizen Karaca, “İçişleri Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Acıpayam’a gelmiş ve tutamayacakları sözleri vermişlerdir. Denizli Valiliğinin açıkladığı rapora göre Acıpayam depremi için 3 milyon 800 bin TL yardım aktarılmış fakat bu paraların nereye harcandığını bilmiyoruz. Acıpayam’da hala 270 aile konteynerlerde yaşıyor. Kış geliyor, soba yakmadan konteynerlerde elektrik ile ısınmak zorundalar” dedi.

Sokakta sohbete polis gözaltısı: “Siz gideceksiniz biz geliyoruz!”

 

 

Gündem

Can kaybı 25 oldu: Elazığ’da enkaz altından 3 cenaze daha çıkarıldı

Elazığ Sivrice merkezli depremde yıkılan Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki apartmanlardan birinin enkazında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Bu cenazelerle ölü sayısının 25’e yükseldiği bildirildi.

BOLD – Mustafa Paşa Mahallesi’nde deprem nedeniyle yıkılan birbirlerine 50 metre mesafedeki 2 apartmanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, UMKE ve itfaiye ekiplerince yürütülen çalışmalarda, bir apartmanın enkazında saat 17.30 sıralarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Enkaz altında çıkarılan ve henüz kimlikleri belirlenemeyenlerin cansız bedenler, otopsi için hastane morguna götürüldü.

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

Okumaya devam et

Gündem

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

22 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin yer altındaki ses kaydı ortaya çıktı.

BOLD – Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.6’lık deprem bölgede geniş bir alanda hissedildi. Daha sonra ABD’nin başkenti Washington merkezli çok sayıda üniversitenin konsorsiyumu ile oluşan Sismoloji İçin Anonim Araştırma Kurumları (IRIS), depremin yer altındaki ses kaydını resmi web sitesinde paylaştı.

Okumaya devam et

Gündem

Depremden 20 saat sonra enkaz altından sağ çıktı

Hatun Yamış, Elazığ merkeze Mustafapaşa mahallesinde ki Kalay apartmanı enkazından depremden 17 saat sonra sağ çıkarıldı. Afetin 20’nci saatinde de Ayşe Yıldız sağ kurtarıldı.

BOLD – Elazığ Sivrice merkezli 6.6’lık depremde yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Afetin meydana geldiği 20.55’ten bu yana 40 kişinin enkazlardan çıkarıldığı şehirde umutlu bekleyiş devam ediyor.

ÇALIŞMALAR MUSTAFAPAŞA MAHALLESİNDE YOĞUNLAŞTI

Enkaz altında en çok depremzedenin bulunduğu ve çalışmaların yoğunlaştığı yer ise Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Kalay apartmanı.

Sabah saatlerinden sevindirici kurtuluşlara sahne olan ve 8 kişinin sağ çıkarıldığı Kalay apartmanı göçüğünde en son Hatun Yamış ve Ayşe Yıldız çıkarıldı.

YILDIZ, EŞİ, OĞLU, KIZI VE ANNESİ İLE GÖÇÜK ALTINDAYDI

Depremden yaklaşık 17 saat sonra enkazdan sapasağlam çıkan Hatun Yamış enkaz başında yakınlarını bekleyenlere de umut oldu.

Yamış’ın ardından 65 yaşındaki Ayşe Yıldız da Kalay apartmanı enkazından sağ çıkarıldı. Yıldız; eşi Hüseyin, oğlu Onur, kızı Büşra ve annesi Hanım Yıldırım ile göçük altındaydı.

KURTARILMA ANINA ERDOĞAN DA ŞAHİT OLDU

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çalışmaların sürdüğü Kalay apartmanı enkazına gelip yetkililerden bilgi aldı. Ayşe Yıldız’ın kurtarılmasına da şahit oldu.

Afet bölgesinde hava daha da soğuyacak, yağmur ve kar da geliyor

 

Okumaya devam et

Popular