Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme: İki eski Twitter çalışanı Suudi Arabistan’a bilgi sızdırmış

ABD’li bir başsavcının iddialarına göre iki eski Twitter çalışanı, bir aracı vasıtasıyla Suudi Arabistan için casusluk yapmış durumda.

Cemal Kaşıkçı’nın da aralarında bulunduğu Suud yönetimini eleştiren hesaplar incelenerek, bilgileri Suudi Arabistan’a sızdırılmış.

BOLD – Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, bu kez casusluk konusuyla gündemde. İki eski Twitter çalışanının Suudi Arabistan için casusluk yaptığı iddia ediliyor.

İddialarının sahibi David L. Anderson ismindeki bir ABD başsavcısı. Hatta konuyla ilgili olarak 5 Kasım’da bir tutuklama da gerçekleştirilmiş durumda. Eski Twitter çalışanlarından “Ahmad Abouammo”, 3 Twitter kullanıcısının verilerini casusluk için kullanmak nedeniyle tutuklandı. Ancak Abouammo, işin sadece küçük boyutu.

Yine eski bir Twitter çalışanı olan Ali Alzabarah’ın 2015 yılında 6.000 Twitter hesabına casusluk amaçlı eriştiği belirtiliyor.

Savcılık makamının iddialarına göre casusluk olayında üçüncü bir kişi daha var. Bu kişinin ismi Ahmed Almutairi ve görevi, eski Twitter çalışanları ile Suudi Arabistan yönetimi arasındaki bağlantıyı kurmak.

CEMAL KAŞIKÇI’NIN HESAP BİLGİLERİ SUUDİ ARABİSTAN’A GÖNDERİLMİŞ

İddialara göre ABD vatandaşı olan Abouammo, İstanbul’da öldürülen Cemal Kaşıkçı ve Cemal Kaşıkçı’nın arkadaşı Omar Abdulaziz de olmak üzere Suud yönetimini eleştiren 3 hesabı incelemiş ve Almutairi ile edindiği bilgileri Suudi Arabistan’a göndermiş.

Başsavcı Anderson, ABD şirketlerinin veya ABD teknolojilerinin hiçbir şekilde ABD yasalarına aykırı olarak kullanılamayacağını, ayrıca her ne koşulda olursa olsun diğer devletlerin bu teknoloji veya şirketlerden casusluk amaçlı faydalanamayacağını söylüyor.

Olayla ilgili kendi iç soruşturmalarını başlattıklarını vurgulayan bir Twitter sözcüsü ise kullanıcı verilerine erişilebilmesi veya kullanılabilmesi için özel güvenlik sistemlerinin olduğunu, kullanıcıların hesaplarına girişin çok da kolay bir işlem olmadığını ifade etti.

Şu an için sadece Ahmad Abouammo tutuklu. Olayın diğer zanlılarının Suudi Arabistan’da yaşadığına inanılıyor. Suudi Arabistan cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken, ABD’de görülen bu davanın sonucun nereye varacağı bilinmiyor.

Türkiye, internet dünyasında da özgür olmayan ülkeler arasında yer aldı

Gündem

Polisler, yeni doğum yapan anneyi gözaltına almak için kapıda bekliyor

İzmir’de yeni doğum yapan Burcu Karaca’yı gözaltına almak için hastaneye gelen İzmir Emniyeti’nde görevli polisler, kapıda beklediği öğrenildi.

BOLD-Sabah saatlerinde doğum yapan Burcu Karaca, hakkındaki arama ve gözaltı kararı nedeniyle İzmir Mali Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmak için hastane kapısında bekleniyor. Yoğum bakımda olduğu öğrenilen Burcu Karaca’nın yeni doğan bebeğiyle gözaltına alınmak istenmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

“Bir bebek daha cezaevine girmesin” diyen sosyal medya kullanıcıları, Burcu Karaca ve bebeğine uygulanan gözaltı kararından yetkililerin biran önce vaz geçmesini istedi.

KHK’lı akademisyenlerden ‘yeni bir dünya’ belgeseli

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye, beşik gibi sallanıyor; Marmaris’de 5,4 büyüklüğünde deprem!

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Akdeniz’de Marmaris açıklarında saat 18.38’de 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir” denildi.

BOLD-Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde gerçekleşen son artçı depremin ardından Akdeniz’de Muğla’nın Marmaris ilçesi ile Yunanistan Dodecanese açıklarında 5,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz’de Yunanistan Dodecanese’nin 68,54 kilometre, Marmaris ilçesinin ise 142,11 kilometre açıklarında saat 18.38’de 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İyi Partili Türkkan: Deprem yeterli tedbirlerin alınmadığını gösterdi

Okumaya devam et

Gündem

İyi Partili Türkkan: Deprem yeterli tedbirlerin alınmadığını gösterdi

AKP iktidarının deprem konusunda gerekli tedbirleri almadığını belirten İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, meydana gelen Elazığ depreminin bunu bir kere daha gösterdiğini ifade etti.

BOLD – İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Elazığ depremi ile ilgili AKP iktidarını eleştirdi. Marmara depremi sonrasına iktidara gelen AKP’nin yaşanan acılardan ders çıkarmadığını ve gerekli tedbirleri yeterince almadığını Elazığ depreminde görüldüğünü söyledi.

MARMARA DEPREMİNDEN DERS ALINMAMIŞ

TBMM Genel Kurulunda konuşan Türkkan, deprem sonrasında milletin kenetlenip tek yürek olduğunu belirterek, “AFAD ve çalışmalara katılan tüm arama kurtarma ekiplerimiz olağanüstü iş yaptılar. Gece gündüz çok zor şartlarda canla başla çalışan tüm kurtarma ekiplerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ancak 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, yaşanan acılardan ders çıkarmadığımızı ve gerekli tedbirleri yeterince almadığımızı bir kere daha gördük” dedi.

İSTANBUL DEPREMİNİN UYARISI NİTELİĞİNDE

Elâzığ depreminin İstanbul’da beklenen büyük Marmara depremi öncesinde bir uyarı olduğunu belirten Türkkan, “Depreme ne kadar hazırız? Bu sorunun cevabını verebiliyor muyuz veya ne kadar verebiliyoruz? Ülkemizin deprem bölgesinde olduğunu ve depremin ülkemiz için her an tehdit olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Özelikle bilim adamlarının dikkat çektiği deprem bölgelerinde, depreme dayanıklı kentsel dönüşümler bir an önce tamamlanmalı, binaların depreme uygunluğu ciddiyetle tespit edilmelidir” dedi.

 

BM İnsan Hakları Konseyi’nde Türkiye’ye eleştiri yağmuru

 

Okumaya devam et

Popular