Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Nedim Şener’den “soykırım” itirafları: “Aileni kuruturlar”

Nedim Şener, Habertürk yayınında açık açık bir kişinin Hizmet Hareketi’yle ilgili suçlanması durumunda sadece kendisinin değil ailesinin de kurutulacağını söyledi.

BOLD – Gazeteci Nedim Şener, Habertürk Televizyonunda katıldığı tartışma programında, Erdoğan Rejimi’nin Hizmet Hareketi’ne yönelik yaptığı uygulamaları adeta itiraf etti.

Hizmet Hareketi’ne karşıtlığıyla bilinen Nedim Şener, bir kişinin Hizmet Hareketi’yle ilişkilendirilmesi durumunda sadece kendisinin değil ailesinin de cezalandırılacağını şu sözlerle açıkladı:

“Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, 5 Haziran’da gözaltına alınmış 8 Haziran’da serbest bırakılmış. Niye Bülent Arınç’ın damadı diye. FETÖ’nün üst düzeyiyle 766 konuşman olsa Mehmet Ali(sunucu) seni orada tutarlar mı? Aileni de kuruturlar. Sıradan bir vatandaş olsa onu değil sülalesini de içeri atarlar. Bu yargıya kim hükmediyor? Hükümet hükmediyor. 100 bin kişiyi FETÖ üyesi iltisaklı diye aldınız. 20 bini içerde. 80 bini nerede? Ne yapıyor bu adamlar? Hepsi toplumun içinde.”

CHP’Lİ AYTUĞ ATICI ŞOK OLDU

Programın diğer konuğu CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, Nedim Şener’in sözlerini not aldığı kağıdı tekrar okudu. Bir kişinin işlediği iddia edilen suçtan dolayı ailesinin kurutulması, sülalesinin içeri atılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Milletvekili Atıcı, “Bunlar devletimiz için çok ama çok önemli tespitler. Bir suçtan dolayı kişiyi bırakıp ailesini kurutuyorlarsa, bunlar kurşun gibi cümlelerdir” dedi.

Atıcı, yapılan uygulamalar nedeniyle bugüne kadar insanların öldüğünü, intihar ettiğini belirtti ve bundan sonra adaletin uygulanmasını istedi.

Halime Gülsu: Bir gün beni bu yatakta ölü bulabilirsiniz

Gündem

3 kişinin hayatını kaybettiği Sabiha Gökçen’deki kazayı yapan uçağın pilotu tutuklandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen kaza ilgili Pegasus Havayolları uçağının kaptan pilotu Mahmut Arslan, ifadesinin ardından tutuklandı.

BOLD-5 Şubat’ta İzmir-İstanbul seferini gerçekleştiren Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağının pisten çıkması sonucu oluşan kazada 3 kişi hayatını kaybetmişti. 177 yolcu ve 6 mürettebatın bulunduğu uçağın parçalanması sonucu 139 yolcu yaralanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kazaya ilişkin soruşturma başlatmış ve uçağın pilotu Mahmut Arslan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra Kartal Anadolu Adalet Saray’ı ifadesi alınmak üzere getirildi.

Kazaya ilişkin soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren kaptan pilot, sorgusunun ardından “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edildi.

Buradaki ifadesinin ardından Mahmut Arslan tutuklandı.

“Türkiye ardı ardına depremlerle sarsılacak”

Okumaya devam et

Gündem

Libya’daki Türk Birliği Komutanı Tuğgeneral hayatta mı?

Libya’daki TSK unsurlarına yapılan saldırıda Birlik Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ın de şehit olduğu idda edildi. Resmi kaynaklardan iddialara ilişkin bir açıklama yapılmadı.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda TBMM’de AKP’li vekillerin oylarıyla Libya’ya asker gönderme teskeresi, muhalefetin tepkisine rağmen MHP’li vekillerin desteğiyle kabul edilmişti. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne askeri destek amacıyla gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait birlik geçtiğimiz günlerde Hafter Güçleri tarafından saldırıya uğradığı iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı ve hükümet yetkililerinin sakladığı saldırıda TSK personelinden şehitler vardı. İzmir’in Kınık ilçesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafter’e karşı kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orada sürdürüyorlar. Tabii birkaç tane şehidimiz var. Birkaç tane şehidimizin karşılığında yüze yakın orada lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Kamuoyundan saklanan ve sosyal medya “sessiz şehitler” diye tabir edilen askerler arasında Libya Türk Birliği Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ın da olduğu iddia edildi. İddiaya göre, Tuğgeneral Soysal’ın cenazesi askeri tören dahi yapılmadan sessiz bir şekilde Aydın’da toprağa verildiği aktarıldı.

Bazı sosyal medya hesapları, Tuğgeneral Soysal’ın yaşadığını ölmediğini iddia etti. Bazı hesaplarda şehit olan askerler arasında Tuğgeneral’inde olduğunu savundu. Kamuoyundan saklanan ‘Sessiz Şehitler’ olayının ardından iddialara ilişkin resmi makamlardan hiçbir açıklama yapılmadı.

15 Temmuz’dan sonra emekli ettiler göreve çağırıp Libya’ya yolladılar şehit cenazesini sessizce defnettiler

Okumaya devam et

Gündem

‘Birkaç şehit’ mi yoksa daha fazlası mı…! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Türkiye’nin önemli gündemlerinde biri olan Libya’da şehit olan askerlerin gizlice defnedilmesinin arkasındaki plan ne? Libya’da gerçekte kaç askerimiz şehit oldu?

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birkaç şehit” diyerek neyi perdelemeye çalışıyor? 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturmasında gündeme gelen ‘Sıfırlama’ tapelerinin gerçek olduğu ortaya çıktı. Kaçırılan kişilere işkence yapıldığı iddiaları Baro’ları harekete geçirdi.

Mahkeme işkence için suç duyurusu yaptı…Bahçesaray’da 41 kişiyi çığ değil yolsuzluk öldürdü…Gazeteciler Adem Yavuz Arslan ve Fatih Akalan gündemin sıcak başlıklarını Bold Medya’nın Youtube kanalından değerlendi.

Okumaya devam et

Popular