Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Ahmet Altan, polis tarafından evinde gözaltına alındı

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinin Gazeteci Ahmet Altan hakkında verilen tahliye kararını kaldırması üzerine çıkartılan yakalama kararı doğrultusunda Altan, evinde gözaltına alındı.

BOLD-İstanbul Emniyeti, hakkında çıkarılan “yakalama” kararının ardından gazeteci-yazar Ahmet Altan’ı gözaltına almak için Göztepe’deki evine gitti. Altan’ın çocukları Sanem Altan, Kerem Altan babalarına destek amaçlı evde geldi. Gazeteci Hasan Cemal’de Altan’ı yalnız bırakmadı ve vedalaşmak için yanında bulunduğu aktarıldı.

Ahmet Altan, 1138 gün tutuklu kaldıktan sonra bir hafta önce tahliye edildiği Silivri Cezaevi’ne götürülmek üzere gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım’ suçundan 10 yıl 6 ay ceza alan Ahmet Altan’ın tahliyesine yönelik mahkeme kararına 6 Kasım günü itiraz etmişti.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, savcının Ahmet Altan’ın tahliyesine yönelik itirazını kabul etti. Tahliye kararını kaldıran mahkeme Altan hakkında yakalama kararı çıkardı.

Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu T24’e yaptığı açıklamada, 27. ACM’nin verdiği kararın gözünün önünde yazıldığını ancak kendisine verilmediğini söyledi. Çalıkuşu, “Dün göreve başlayan mahkeme başkanının 3 yıllık dosyada tutukluluk kararı vermesi hukuku çiğnemektir” dedi.

Ahmet Altan, hakkında yakalama kararı! Tahliyesine yapılan itiraz kabul edildi

Gündem

Nedim Şener’in gazetecilere yönelik saldırılarla ilgili alaycı ifadeleri ters tepti

‘Muhaliflerin can güvenliği tehdidi yok’ diyen Nedim Şener, gazetecilere yönelik saldırıları alaycı ifadelerle küçümseyince, başta Ahmet Hakan olmak üzere stüdyodakilerin tepkisini çekti

BOLD – CNN Türk‘te Ahmet Hakan‘ın sunduğu “Tarafsız Bölge” programına katılan Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener, gazetecilerin sokakta maruz kaldığı şiddeti, alaycı ifadelerle aile içi şiddete benzetti.

SALDIRILAR HATIRLATILDI

Programda, muhaliflere yönelik sokaklarda can güvenliğini tehdit edecek bir durum görmediğini iddia eden Şener’e diğer konuklar gazetecilerin maruz kaldığı şiddeti hatırlattı. Bir buçuk ay içerisinde art arda gelen 4 saldırının hatırlatılması üzerine Şener, gazetecilere yönelik saldırılar için gülerek “aile içi şiddet” benzetmesini yaptı.

BU İŞİN ESPRİSİ OLMAZ

Kendisi de daha önce saldırıya uğrayan Ahmet Hakan Çoşkun, bu saldırıları köşesinden ayrı ayrı tepki gösterdiğini belirterek, “Bunu tasvip edemeyiz. Öyle saçmalık olur mu? Hepsine karşı çıkmalıyız. Burası dağ başımı” diyerek Nedim Şener’in konuşmasını böldü. Stüdyodaki diğer konuklar da alaycı tavırlarla kadınlara ve gazetecilere şiddeti küçümseyen Nedim Şener’e bu işin esprisi olmaz diyerek uyarı da bulundu.

AKP’li Göksu’dan ilginç trafik yorumu: ‘Eskiden böyle değildi 6 ayda bu hale geldi’

Okumaya devam et

Gündem

Bahçeli’nin başdanışmanı Metin Özkan: “FETÖ’cülerin evlerine çarpı konsun”

Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan, Alevi Şenal ailesinin evini işaretleyen ırkçılara canlı yayında sitem etti. “Keşke FETÖ’cülerin üzerine çarpı koysalardı da biz onları çabucak bulabilseydik. FETÖ’cülerin üzerine ne vurursan vur gider”

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Medya ve İletişimden Sorumlu Başdanışmanı” Metin Özkan, CNN Türk’te katıldığı bir programda skandal sözler söyledi.

İzmir Gaziemir’deki Alevi Şenal ailesinin evlerine çarpı işareti koyanlara seslenen Özkan “Keşke gözünü açık tutsa da FETÖ’cülerin üzerine çarpı koysaydı da biz onları çabucak bulabilseydik” dedi.

Stüdyodaki diğer konukların itirazına rağmen skandal sözlerini savunan Özkan, “Onları savunmayın. FETÖ’cülerin üzerine ne vurursan vur gider” diye konuştu.

Özkan’ın sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti, canlı yayında nefret suçu işlediği vurgulandı. İşte o görüntüler:

Polisin belini kırdığı Zeycan Balcı: Sahipsiz bırakılırsak o polis aklanabilir

Okumaya devam et

Dünya

Donald J. Trump, İsmail Küçükkaya’yı trolledi

Erdoğan ve Avrupalı liderlerin bulunduğu fotoğrafı paylaşan sahte Donald J. Trump hesabın ABD Başkanına ait olduğunu sanan FOX Haber spikeri İsmail Küçükkaya fena yanıldı.

BOLD – Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, bu sabahki canlı yayında, sahte hesaptan yapılan paylaşımı ABD Başkanının ifadeleri olarak sundu.
Küçükkaya, ABD Başkanı Trump’ın esprili kişiliğine atıfta bulunarak, İngilizce ‘2 Türk, 1 Alman ve Napolyon’ notuyla yapılan paylaşımı fıkra gibi diyerek yorumladı. Küçükkaya araştırmadan yaptığı haber başına dert oldu. Sosyal medya kullanıcılarının diline düşen Küçükkaya dalga konusu oldu.

Vahap Munyar yeni gazetesinde ilk yazısını yazdı

Okumaya devam et

Popular