Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Ahmet Altan’ın tutuklanma gerekçesi “kaçma şüphesi”

“Beni hapse koyabilirsiniz ama beni hapiste tutamazsınız” diyen Gazeteci-Yazar Ahmet Altan, “kaçma” şüphesi üzerine tekrar tutuklandı.

BOLD-Mahkemenin ‘yakalama’ kararı üzerine Ahmet Altan’ın evine giden polislerin, kaçma şüphesi üzerine Altan’ın kolundan tutup polis aracına bindirmesi ise dikkat çekti. Altan hakkında çıkartılan ‘yakalama’ ve ‘tutuklama’ kararı sosyal medyada tepki görse de iktidar yanlısı hesaplar tutuklamaya destek verdi.

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi (Amnesty Turkey) Ahmet Altan’ın yeniden tutuklanmasına tepki gösterdi. Örgütün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Hiçbir delil olmadan sadece görüşleri nedeniyle 3 yıldan fazla süre tutuklu yargılanmasının ardından tahliye edilen yazar Ahmet Altan’ın tekrar tutuklanması korkunç bir adaletsizlik zinciri oluşturmaktadır.” denildi.

“DİMDİK ÇIKTI, DİMDİK GERİ ALDILAR, DİMDİK GERİ GELECEK”

Ahmet Altan’ın yakın arkadaşı Gazeteci-Yazar Hasan Cemal ise “Bir hukuk cinayeti daha…” paylaşımıyla tutuklamaya tepki gösterdi.

Altan kızı Sanem Altan ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Ne mi oldu! Dimdik çıktı dimdik geri aldılar… Ne mi olacak, yine dimdik geri gelecek.” ifadesini kullandı.

“BU TABLONUN MÜSEBBİBİ SİYASAL KARAR VERİCİLER”

Anayasa Hukukçusu Osman Can’da Altan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından “Ne diyeceğimi bilemiyorum” diyen Can, “Ancak bu tablonun müsebbibinin ve sorumlusunun siyaset kurumu ve siyasal karar vericileri olduğunda şüphem yok.” dedi.

Ahmet Altan, polis tarafından evinde gözaltına alındı

Medya

Celal Şengör canlı yayında uyuya kaldı

Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör canlı yayında uyuyakaldığı görünütler sosyal medya da viral oldu.  Program Sunucusu Fatih Altaylı, “Uykunuzu aldınız mı, Celal Bey?” sorusu komik anlara neden oldu.

BOLD-Habertürk TV’de yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” özel programında izleyicilerin dikkatini çeken anlar yaşandı. Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör canlı yayında uyuyakaldı. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuşması esnasında uyuyakalan Şengör’e sunucu Fatih Altaylı, “Uykunuzu aldınız mı, Celal Bey?” diye sordu. Celal Şengör ise, “Ben İlber Bey’i ilgiyle dinliyordum aslında” diye cevap verdi.

Programın konukları Şengör ve tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, salgınların tarihini konuştu. İlber Ortaylı’nın konuştuğu anlarda Prof. Şengör’ün uyuya kaldığı görüldü. Gözleri kapalı bir şekilde hiç tepki vermeyen Şengör’ü gören Fatih Altaylı da kendini gülümsemekten alamadı.

Şirin Payzın’ın ‘koç yumurtası’ sosyal medyayı karıştırdı

Okumaya devam et

Medya

Şirin Payzın’ın ‘koç yumurtası’ sosyal medyayı karıştırdı

“Biz de koç yumurtası yiyoruz” diyerek vahşi hayvan yiyen Çinlileri savunan Şirin Payzın, sosyal medyanın gündemine oturdu. Türklerin yemek kültüründe Çinliler gibi pandemiye neden olan vahşi hayvan yeme olmadığı söyleyen vatandaşlar, Payzın’ın karşılaştırmasının zorlama bir yaklaşım olarak eleştirdi.

BOLD – Pandemiye neden olan Covid-19 virüsünün Çin’in Wuhan kentindeki bir vahşi hayvan pazarından dünyaya yayıldığının ortaya çıkmasının ardından, Çinlilerin yemek kültürü tüm dünyada konuşulur hale geldi. Gazeteci Şirin Payzın ise Çin yemek kültürüne haksızlık yapıldığı görüşünde. Payzın, vahşi hayvan yiyen Çinlilerle, Türklerin yediklerinin karşılaştırınca sosyal medyanın diline düştü.

‘BİZ DE PAÇA İŞKEMBE KOKOREÇ YİYORUZ’

Payzın paylaşımında, ”Çinlilerin yediği acayip hayvanlar dert oldu.Evet acayip şeyler yiyorlar ama bu kültürel bir mesele.Nereden baktığına bağlı. Başka yerden bakana göre de biz paça, işkembe, mumbar, koç yumurtası, kokoreç yiyen bir milletiz. Korona ile mücadele için kelle yiyin önerisi bile var” ifadelerini kullandı.

ZORLAMA BİR YAKLAŞIM

Türk yemek kültürünü Çinlilerin kültürü ile karşılaştıran Payzın’a takipçilerinden yanıt gecikmedi. Sosyal medya kullanıcıları Payzına, Türk mutfağından saydığı yiyeceklerin tek bir hayvana ait olduğunu hatırlattı. Türklerin Çinliler gibi pandemiye neden olan vahşi hayvan yemediğini söyleyen vatandaşlar, Payzın’ın karşılaştırmasının zorlama bir yaklaşım olduğu görüşünde.

 

Polisten ‘yasa dışı’ tıraş yapan berbere suçüstü: “Yasak değil mi beyler?”

Okumaya devam et

Medya

Müge Anlı’nın ekibine salgın kıyımı: 50 kişi tazminatsız kovuldu

Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert programının yapımcısı Mavi Klaket adlı şirket, koronavirüs yüzünden banttan verilen yayında çalışan 50 kişiyi tazminatsız kovdu.

BOLD – Koronavirüs yüzünden iptal edilen programlara Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert de eklendi. Bu hafta başından itibaren bant yayınlarına geçen programdaki tüm çalışanlarla yollar ayrıldı. Programın yapımcısı Mavi Klaket adlı şirket, 50 kişilik ekibe iş akitlerinin feshedildiğine dair resmi açıklamayı da dün yaptı.

SESSİZ KALMASI ELEŞTİRİLDİ

Tazminatsız şekilde kovuldukları öğrenilen çalışanların, Koronavirüs günlerinde geçimlerini nasıl sağlayacağı ise belirsiz. Ekibi tazminatsız kovulan Müge Anlı’nın da sessiz kalması da sosyal medyada eleştiri konusu oldu..

Diyarbakır’da odun toplamaya giden köylülere PKK’nın saldırdığı açıklandı: 5 sivil can verdi

 

Okumaya devam et

Popular