Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hükumetin kapıları kapattığı EYT’lilere yandaş medya savaş açtı

Erdoğan ve Bahçeli’nin kapıları kapattığı EYT’liler, iktidara yakın medyanın da hedefinde. Sabah gazetesi EYT’lilerin istediği olursa “Gençlerin ve çocukların geleceği karacak” ifadelerini kullandı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçime mal olsa da EYT yasasını çıkarmayacağını açıklamasının ardından, EYT’lilere daha önce söz veren, iktidar ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’den de Erdoğan’a destek geldi. Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında, muhalefetin EYT’liler hakkındaki sorularını yanıtlamak için kürsüye çıkan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT ile ilgili ”En az 10 analiz yaptık. Her türlü kombinasyonu denedik. Hiçbirinin maliyeti sürdürülebilir değil” dedi.

GÜNGÖR: EYT DAHA FAZLA BORÇ, FAİZ VE AÇIK DEMEK

Hükumetin, Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) kapıları kapatmasının ardından iktidar yanlısı haber yapan Sabah gazetesi de EYT’lilere savaş açtı. “Erken emekliliğin ağır faturasını herkes ödüyor” manşetiyle çıkan Sabah gazetesi bir de EYT dosyası hazırladı. Sabah gazetesinden Dilek Güngör’ün hazırladığı dosyada, “EYT’lilerin sayısı 6 milyona yakın. Düzenleme olursa devlete ek yükü yılda en az 100 milyar lira olacak. Türkiye yine borç sarmalına girecek. Çocukların, gençlerin geleceği kararacak” gibi ifadeler yer aldı.

Güngör ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda EYT’liler hakkıdan şu iddialarda bulundu, ‘Muhalefet EYT’liler üzerinden popülizm peşinde ama Türkiye geçmişteki yanlış sosyal güvenlik politikalarının bedelini hala ödüyor. “Genç emeklilik” merakı daha fazla SGK açığı, daha fazla borçlanma, daha fazla faiz ödemesi demek.’

TEZEL: EYT GENÇLERDEN ÇALIYOR

Gazetenin yazarlarından Mevlüt Tezel ve Engin Ardıç da köşelerine EYT’lileri taşıdı. Yazısında EYT’lileri suçlayan ifadeler kullanan Mevlüt Tezel, “EYT gençlerden çalıyor” başlığını kullanırken, Engin Ardıç da yazısına “EYT yaygarası” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

‘BEDEL ÖDETME OPERASYONU’

Her platformda amaçlarının erken emeklilik değil, gasp edilen haklarının iadesi olduğunu dile getiren EYT’lilerden Sabah gazetesinin suçlayıcı ifadelerine yanıt gecikmedi. Bazı EYT’li sosyal medya hesapları, Sabah’ın haberini, hükumetin kendilerine bedel ödetme operasyonu olarak gördü. ETY’lilerin söz konusu habere tepkilerinden bazıları şöyle;

Güleda’ya gül tomurcuklarıyla veda…

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Türkiye günlük korona tablosu: Can kaybı 19, 1148 yeni vaka!

Korona salgını nedeniyle Türkiye’de son 24 saat içerisinde 19 kişi hayatını kaybetti. Yapılan test sonuçlarında 1148 kişide vaka tespit edildi.  

 BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından açıkladığı Türkiye’nin günlük korona salgını tablosunda 19 cay kaybıyla birlikte vefat eden kişi sayısının 5 bin 225 çıktığı belirtildi. 46 bin 414 kişi uygulanan test sonuçlarında 1148 yeni vaka tespit edildi. Böyle vaka sayısı 205 758’e yükseldi.  

Bakan Koca, yaptığı açıklamada “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, ‘Bugün vefat eden sayısı’ kanıksanacak tablo değil.” dedi.  

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Gündem

Barolar, Adalet Komisyonuna düğme ve cübbe gönderdi

Avukatlar, baroları bölme planı olarak da bilinen Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve cübbe hediye etti.

BOLD- Günlerdir Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifine karşı yaptıkları protestolarla gündemde olan baro başkanları, teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine ilginç hediyeler gönderdi.

Gönderdikleri düğme ve cübbelerle teklifi Meclis’e sunan AKP ve MHP’Li milletvekillerini protesto eden avukatlardan, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, ”Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve avukatlık cübbesi hediye ettik. Cübbeye düğme dikmeye çok arzulu iseler buyursunlar. Biz düğmesiz, iliksiz ve cepsiz cübbelerimizle bu mesleği icra etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CÜBBELİ DÜĞME TEKLİFİ

Avukatların gönderdiği cübbe ve düğmeleri hükumet ortağı milletvekillerini masasına bırakan CHP’li Gamze Taşçıer de yaptığı paylaşımında, ”Adalet Komisyonu’nda AKP ve MHP sıralarına avukat cübbeleri, düğme ve iplik bıraktık. Çünkü çoklu baro teklifi, düğmeli cübbe teklifidir!” dedi.

Yargıtay ‘Babacan tavır’ dedi, cinsel saldırı kararını bozdu

Okumaya devam et

Gündem

Kaşıkçı cinayetinde kan donduran detay: Tandırı yakmam istendi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ‘tandır’ detayı mahkemede dinlenen tanık ifadesinde tekrar gündeme geldi.  

BOLD – 2 yıl önce Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı davasının görüldüğü İstanbul 11’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ‘tandır’ iddiası yine gündeme geldi. Geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan almanakta “Tandırı yaktılar” başlığıyla Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği belirtilmişti.  

Konsolosluk çalışanı Zeki Demir’in dün mahkemede verdiği ifade bu iddiaları kuvvetlendirdi. Demir, “Tandırı yakmamı istediler. Bir panik havası vardı. Daha sonra hemen gitmem istendi” dedi. 

MERMER PARÇALARI RENK DEĞİŞTİRDİ 

İfadesinin devamında tandır kapağının altındaki mermerin kırıldığını belirten Demir’in, “Etraftaki mermer parçalarının renginin değiştiğini gördüm. Kimyasal maddeyle yıkanmış olabileceğini düşündüm” demesi, Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. 

EMNİYET’İN ALMANAĞINDA YER ALMIŞTI 

Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakıldığı iddiası ilk kez İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Almanak 2019’unda yer almıştı. Kaşıkçı cinayetiyle ilgili “Tandırı yaktılar” ifadelerinin yer aldığı almanakta, DNA kalıntılarının bulunmamasının aslında bir delil olduğu ima edilmişti. 

DNA’DA TEK BİR ZERRE BIRAKMAYACAK KADAR GÜÇLÜ 

Tandırın çok yüksek ısıda yakıldığı için tüm DNA delilerinin yok edilmiş olabileceği ifade edilmişti. Editörlüğünü gazeteci Şenol Gezer’in yaptığı almanakta şu ifadeler yer almıştı: 

Konutta üç kuyu bulunuyor, ikisi su kuyusu, diğeri ise doğalgaz ve odunla ateşlenen bir tandır. Çifte ateşle ısı değerini bine yükselten bir tandır. O ısıda DNA’dan tek bir zerre bırakmayacak bir tandır. 

“DNA VAR VEYA YOK” DİYEBİLECEK BİR UZMAN 

Üstelik ekipte yüksek lisans tezini “Kemikten elde edilen DNA analizi” üzerine yapmış bir uzman da (Salah Mohammed A Tubaigy) bulunuyor. Çürüyen, yakılan kemikler üzerinde “DNA var veya yok” diyebilecek bir uzman. 

32 PORSİYON PİŞMEMİŞ ET SİPARİŞ ETMİŞLER 

Yine bölgede yapılan araştırmalar, infaz timinin Cemal Kaşıkçı’yı öldürdükten sonra konuta ünlü bir restorandan 32 porsiyon pişmemiş et sipariş ettiğini gösteriyor. İster istemez akıllara birçok soru daha takılıyor. Tandırda et pişirmek önceden yapılan planların bir parçası mıydı? 

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Popular