Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İstanbul’da Kanlı Cuma

İstanbul Maltepe’de ‘Kara Cuma’ (Black Friday) indirimi için bekleyen kalabalık bir mağazaya hücum edince olanlar oldu. İzdiham nedeniyle mağazanın vitrin camları kırılırken vücuduna cam isabet eden 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

BOLD – Olay, bu sabah saat 10.00 sıralarında Maltepe Bağdat Caddesi üzerine bulunan bir giyim mağazasında yaşandı. ‘Kara Cuma’ indirimini sosyal medya hesapları üzerinden duyuran mağaza önünde uzun kuyruk oluştu. Sabah 07.00’dan itibaren mağaza önünde beklemeye başlayan kalabalık, kapıların açılmasıyla birlikte içeriye hücum ederken kapıda izdiham yaşandı. Kalabalığın baskısıyla mağazanın vitrin camı kırıldı. Kırılan cam sebebiyle 3 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

SATIŞLAR DURDURULDU

Mağaza yetkilisi satışları durdurmak zorunda kaldı. Olayın görgü tanığı Taner Durukan “Kara Cuma’ sebebiyle esnaf arkadaşımız bir indirim yapmış. Sabah 7’den itibaren yoğun bir kalabalık vardı, ortalama bin kişi civarında. Biz de kendi dükkanımızın önünü koruduk, insan kalabalığından. Bir yandan yağış vardı. Dükkanın girişi küçük olduğundan kalabalık yüklenince dükkanın camı çerçevesi aşağıya indi. Biz de korktuk. Hatta 2-3 kişide yaralandı. Ambulans falan geldi, polisler geldi. Polislerin müdahalesiyle insanlar uzaklaştı” şeklinde konuştu.

İşkenceyi belgeleyen Ercivan Özcan: “Korkmayın, hakkınızı arayın”

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Zimmetine para geçirdiği iddia edilen eski kayyum görevden alındı

Kayyum olarak getirildiği Mardin Kültür Daire Başkanlığı döneminde hakkında zimmetine para geçirdiği iddia edilen Yakup Sarı, bu suçlama nedeniyle Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alındı.

BOLD – Eski Mardin Kültür Daire Başkanlığı kayyumu, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı görevinden alındı. Sarı’nın kayyum görevi yaparken zimmetine para geçirdiği öne sürülüyordu.

KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANMIŞTI

Cumhuriyet’ten Seyfettin Mete’nin haberine göre Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Sarı görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı emrine çekildi. Vali Mustafa Yaman’ın HDP’li Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın yerine kayyum olarak atandığında Yakup Sarı da Mardin İl Milli Eğitim Müdürü görevini yaparken, Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum olarak atanmıştı.

400 BİN LİRA FAZLADAN ÖDENMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum atanıp başkanlık görevine getirilen Yakup Sarı, Nihat Hatipoğlu’nu Mardin’e getirerek konferans düzenledi. Sarı bu konferans için Hatipoğlu’na 60 bin lira öderken, bütçeden ise Hatipoğlu’na ödenmiş gibi göstererek, 400 bin TL’yi zimmetine geçirdiği iddia edilmişti. Sarı’nın dün görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon biriminde görevlendirilmesinin bu dava ile ilgili olduğu ileri sürüldü.

KAYYUM VALİ HAKKINDA DA SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum dönemindeki usulsüzlük ve yolsuzluklara ilişkin mülkiye müfettişlerinin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmalar sürüyor. Bu kapsamda eski kayyum Mustafa Yaman hakkında soruşturma başlatıldı. Hakkında fezleke hazırlanan kayyum Yaman’a, milyonlarca lira parayı yandaşlara dağıttığı ve rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamalar yöneltildi. Dosyasının bir örneği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen Yaman’a ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın yargılama izni vermesi bekleniyor.

3. dalga mı?: Korona hasta sayıları patladı

Okumaya devam et

Gündem

Diyanet İşleri Başkanı korona oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüse yakalandı. Erbaş, genel durumunun iyi olduğunu duyurdu.

BOLD- Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Milletten dua isteyen Erbaş, hastalara da şifa diledi.

 

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ı zorlayan ikinci Halkbank Davası

ABD’de ikinci Halkbank Davası 3 Mayıs’ta başlayacak. Yargılama, Alman Der Spiegel dergisinin ifadesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk ekonomisini korkunç bir duruma sokabilir.

BOLD – Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren bir dava var. Davanın sonunda Halkbank’a 20 milyar dolarlık bir ceza kesilebileceği ifade ediliyor. Reza Zarrab’ın itirafları davada önemli rol oynuyor. Biden’lı yeni dönemde Erdoğan için tünelin ucunda ışık görünmüyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0