Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Rabia Naz soruşturmasında ifade değiştiren tanığın evine polis baskını

Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken ifadesini değiştiren Mürsel Küçükal’ın evine polis baskın düzenlediği bildirildi.

BOLD – Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan soruşturması ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma devam ederken ifadesini değiştiren Mürsel Küçükal’ın evine polis baskın düzenledi. Operasyonu Rabia Naz’ın babası Twitter hesabından bir video ile duyurdu.

Gündem

Son 24 saatte 65 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığının koronavirüs salgınına ilişkin açıkladığı güncel verilere göre, Türkiye’de bugün hayatını kaybeden 65 kişiyle beraber toplam can kaybı 7 bin 639 oldu.

BOLD- Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgınına ilişkin güncel verileri paylaştı. Yeni verilere göre, Türkiye’de bugün hayatını kaybeden 65 kişiyle beraber toplam can kaybı 7 bin 639 oldu. Bugün yapılan testler sonucunda ise bin 692 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Bugün sağlığına kavuşan sayısı bin 265 olarak açıklanırken yükselişi süren ağır hasta sayısının bin 522 olduğu kaydedildi.

Sosyal medya hesabından verileri değerlendiren Koca yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Ağır hasta sayımız 1.522’ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1.692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun hareket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız.”

Oğlunun düğünü için yasak tanımayan AKP’li vekilin cezası belli oldu

Okumaya devam et

Gündem

Oğlunun düğünü için yasak tanımayan AKP’li vekilin cezası belli oldu

Türkiye genelinde ilan edilen düğün yasağına rağmen, oğlu için bin 500 davetlinin katıldığı düğün organize eden Cemil Yaman’a 6 bin 360 lira ceza kesildi.

BOLD- Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, 81 ilde ilan edilen düğün yasaklarını ihlal eden AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın cezası belli oldu.

Oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, süre sınırını aşan ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptırdığı saptanan Yaman’a en üst limitten ceza verildi.

CEZASI 2’YE KATLANDI

Cemil Yaman’a 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi uyarınca Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak 3 bin 180 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Ayrıca Yaman’a, düğünler ile nikahlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yasaklanmasına rağmen, düğünde davetlilere toplu yemek verildiği için aynı tutardaki idari para cezası iki kez uygulandı ve ceza 6 bin 360 liraya yükseldi.

İŞLETMELER DE CEZALANDIRILDI

Dilovası Kaymakamlığı da, düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 6 bin 360 lira ve yemek firmasına da 3 bin 180 lira idari para cezası uyguladı.

İş insanları Ali ve Sofu Altınbaş’a operasyon

 

Okumaya devam et

Gündem

İş insanları Ali ve Sofu Altınbaş’a operasyon

İstanbul merkezli 12 ilde gerçekleştirilen akaryakıt  operasyonunda, Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş da gözaltına alındı.

BOLD- Gemi taşımacılığı üzerinden akaryakıt vurgunu yaptığı iddia edilen bir şebekeye, İstanbul merkezli 12 ilde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

Deniz araçlarına uygulanan vergi muafiyetini suistimal etmekle suçlanan şüphelilerin, olmayan gemilere akaryakıt alındığını beyan ederek devleti 6 ayda 22 milyon zarara uğrattıkları iddia ediliyor.

Haklarında yakalama kararı çıkarılan 60 kişinin gözaltına alınması için bu sabaha karşı bazı adreslere operasyon düzenlendi. Operasyonda, adreslerinde bulunan 35 şüpheli, “Suç örgütü kurmak”, “üye olmak”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlamasıyla gözaltına alındı.

İŞ İNSANLARI DA VAR

Soruşturma kapsamında Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş’ın da gözaltına alındığı öğrenildi. Sofu Altınbaş’ın sağlık sorunları sebebiyle ifadesinin ardından serbest kaldığı belirtildi.

Avrupa Birliği’ne sığınma başvuruları yüzde 69 azaldı

 

Okumaya devam et

Popular