Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Gökçek’in ‘CHP’lilerin sızdırılmış görüntüsü’ iddialarına yanıt: ‘Şatafat değil tanıtım, şarap değil su’

AKP’li Melih Gökçek’in, sızdırılmış görüntü dediği Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı ‘kaz yemeği’, Karslı gazeteci Deniz Zeyrek ve bir grup iş adamının tanıtım organizasyonu çıktı.

BOLD – Ankara’nın görevinden el çektirilen eski belediye başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabından paylaştığı bir görüntü israf ve şatafat tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı. Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve bazı gazetecilerin katıldığı kaz ziyafetini paylaştı. Paylaştığı görüntünün Canan Kaftancıoğlu tarafından sızdırıldığını iddia eden Gökçek gecede İmamoğlu’nun şarap içtiğini öne sürdü.

GECEYİ ORGANİZE EDENLERDEN, DENİZ ZEYREK CEVAP VERDİ

Melih Gökçek’e cevap yine sosyal medyadan, geceye katılan gazeteci Deniz Zeyrek’ten geldi. Gökçek’in paylaştığı ‘kaz yemeği’ hakkında açıklama yapan gazeteci Deniz Zeyrek, yemeği bir grup bir Kars – Ardahanlı ile organize ettiklerini, geçmiş yıllarda da aynı etkinliğe AKP’li Binali Yıldırım ve AKP’li eski Bakan Ahmet Arslan’ın da katıldığını duyurdu.

ŞARAP DEĞİL SU İÇMİŞLER

Gökçek’in iddialarına cevaben yaptığı paylaşımda Zeyrek, “Sevgili Başkan, yemeği bir grup Kars/Ardahanlı ile organize ettik. Her yıl kaz sezonu açılışında yapıyoruz. Geçen yıllarda Sayın Binali Yıldırım ve Ahmet Arslan’ın katılımıyla Ankara’da da yapmıştık. Kazlar Kars’tan bizim köyden geldi” dedi. Zeyrek bu paylaşımının altını şu notu düştü: “C.Kaftancıoğlu ve E.İmamoğlu su içtiler.”

GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR VE DAVET

Gökçek’in paylaşımının kaz tanıtımı konusunda faydalı olduğunu belirten Zeyrek, “Amacımız Kars’ın ve muhteşem kazının tanıtımıdır. Twitlerinizle yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Lütfederseniz, Ankara’da sizinle de buluşup kaz yemek isteriz” ifadelerini kullandı.

SIZDIRILMADI

Zeyrek, Gökçek’in iddia ettiği gibi görüntülerin Kaftancıoğlu tarafından sızdırılmadığını, bilerek paylaşıldığını belirtti. Zeyrek konu ile ilgili son paylaşımında, “Görüntüleri de kimse sızdırmadı. Ümraniye’de bir hemşehrimizin mekanında yaptık ve görüntüler mekanın instagram hesabında ‘story’ olarak yayınlandı” dedi.

KHK’lı askerin çaresizliği: Eşim böbrek satmak ne kadar diye araştırıyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

İnce ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ başlattı: Hem iktidarı hem de partisini yerden yere vurdu

CHP’li Muharrem İnce, Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde 4 Eylül’de Sivas’tan ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ni başlatacaklarını açıkladı. İktidar ve muhalefete ağır eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesinde nerede olduğunu ise yine tam olarak açıklamadı.

BOLD – Yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce, Ankara Çukurambar’daki Holiday Inn Otel’de beklenen açıklamayı yaptı. Konuşmasına Ahmed Arif “Hasretinden prangalar eskittim” şiiriyle başlayan İnce şunları paylaştı:

 • Türkiye’yi bu noktaya lider partileri getirmiştir. Türkiye’nin iktidar ve muhalefet sorunu aynı anda vardır.
 • Bu kötü gidişattan CHP de nasibini almıştır. CHP tarihinde ilk defa grup başkanvekilleri seçimle gelmiyor. CHP ile özdeşleşmiş ön seçim artık yok.
 • CHP önce kendi gücüne, kendi evlatlarına güvenmelidir. CHP İçişleri’de dilekçeyle başvurarak kurulmuş parti değildir.
 • CHP’den ayrılsam bile CHP’yi kurtarmak için ayrılırım. Tıpkı Atatürk’ün İstanbul’u kurtarmak için Ankara’ya gitmesi gibi…
 • Türkiye’nin sorununu ne tek adam iktidarı, ne tek adam muhalefeti çözebilir. Türkiye seçeneksiz değildir, Saray rejimine mahkum değildir.
 • Biz Türkiye’ye yeni bir seçenek sunuyoruz. Bugün başlattığım hareketin adı ‘1000 Günde Memleket Hareketi’dir.
 • Bu hareket gücünü, yönünü, finansmanını milletten alacak. Bu hareketi 4 Eylül’de Sivas Kongresinin yıl dönümünde Sivas’ta başlatacağız.
 • Dolar 7,20’leri aşarken, hukuk çökmüşken, bu millet acılarla boğuşurken yola çıkmanın tam zamanıdır.
 • 4 Eylül’de memleket hareketini başlatacağız. Bu toprakların en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bizim hareketimizde Atatürk düşmanlarına yer olmayacaktır.
 • Bin günde memleket hareketi endüstri 5.0’ı izleyecek, uygulayacak, gençlerin yenilikçi düşüncelerine öncelik verecektir. Bütün bu anlattıklarımın içinde bir Cumhuriyet öğretmeninin haklı talepleri vardır. Yakında alanınında uzman arkadaşlarımızla yollara düşeceğiz. Allah yardımcımız olsun.
 • Türkiye tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşıyor. 18 yıllık iktidar, Türkiye’nin sorunlarını çözmediği gibi yeni sorunları da maalesef eklemiştir.
 • Mühürsüz oy pusulaları ile kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemi ülkenin sorunlarını daha da derinleştirmiştir.
 • Yargı bağımsızlığı kalmadığı gibi mülk çökmüştür. Yargı iktidarın sopası haline gelmiş, yargısız infazlar yerini yargı yoluyla infazlara bırakmıştır.
 • Devlette kurum ve kurallar çökmüş, tek adamın buyruklarını uygulayan bir mekanizma ortaya çıkmıştır.
 • İki yıldır arkadaşlarım kırıldı, uykusuz geceler geçirdim. Seçim gecesi neredeydim? Bitmedi bu, anlatayım. Zonguldak’a mitinge gidiyorum. Bartın milletvekilimizi görevlendirdim, öğrendim ki yeni listeye konmamış, tek gerekçe İnce’ye yakın olması. Ben hangi moralle miting yapacağım. TV’lerde bir Kemal Bey’in reklamı bir benim reklamı. Kılıçdaroğlu’nun reklamını neden veriyorsunuz, aday değil ki, talimat veriyorlar reklamlarımı kesiyorlar. Bu psikoloji altında bana miting yaptırıyorlar. Moralimi bozmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Bilboard’lara afişlerimiz az asıyorlar.
 • Seçim gecesine geldik. Bana bilgi verin diyorum, bilgi vermiyorlar. Bilgi yok, nasıl çıkacağım milletin karşısına. Sabah oldu, tutanakları aldınız mı dedim, aldık. Teşekkür edelim dedik. YSK’ya yazı yazdım, CHP kaç sandıkta gözlemci vermemiş. 13 bin sandıkta gözlemci yok. 4 milyon oy yapar bu. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlar. Erdoğan kaç oy az alsa ikinci tura kalacaktır. 1 milyon 300 bin oy. Gece yarısı çıktı bizim genel başkan yardımcıları seçim ikinci tura kaldı dediler, nereden biliyorsun. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlar, benden yalan söyleyip milletin karşısına çıkmamı istiyorlar. Bana neredeydin diyenlerden özür diliyorum ama unutmayın ki bana veri vermediler.
 • “Partiyi bölüyorsun” deniliyor peki. Bu Cumhur İttifakı, bu Millet İttifakı, ben ayrılıp buraya mı geçiyorum. Ben Millet İttifakı’nın içindeyim, niye bölmüş oluyorum. Millet İttifakı’nın içindeysem bırakın bu da ayrı bir umut olsun. Futbolun kuralları ile basketbol oynayamazsınız. Parlementer sistem başkadır, 50+1 başkadır. Bölme olayı parlamenter sistemde olur. Parlamenter sistemde beraberlikte 1 puan vardır, 50+1’de bölme olmaz. İttifaklar var.
 • “Sizi saray mı destekliyor?”, beni saray destekliyormuş. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, CHP’den kaç puan fazla aldı İnce? 8 puan. Bunu HDP, İYİ Parti, AKP, MHP’lilerden aldı. Erdoğan, AKP-MHP toplam oylarından daha az oy aldı. O oylar bana geldi. Ben AKP ve MHP’den oy alabilme ihtimali olan bir adamım. Sarayın beni desteklemesi mümkün değildir, mantıklı değildir. Bunu diyenler, CHP içindeki rant baronlarıdır. Kendi düzenleri bozulmasın diye bana atılan iftiralardır bunlar.
 • İstanbul’u, Ankara’yı bize Kürt vatandaşlarımız kazandırdı. Ama çıkıp bir teşekkür etmediler. Ama seçimden sonra CHP Kürt vatandaşlarımıza yürekten bir teşekkür edemedi. Ben yüreğimi açarak teşekkür ediyorum Kürt vatandaşlarımıza. Bu başarıyı küçümsemiyorum ama elimize taş basıyoruz, bu Erdoğan’ı cezalandırmak istiyoruz onun için size oy veriyoruz diyen Kürleri yok sayamazsın.

Okumaya devam et

Politika

İyi Parti Sözcüsü’nden damada ironik dolar göndermesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dolar açıklamasına tepki gösteren İyi Parti Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Zaten biz hep 50 TL’lik benzin alıyoruz. Dolarla ne işimiz olur?” diye tepki gösterdi.

BOLD – İyi Parti Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dolar açıklamasına tepki gösterdi. Ağıralioğlu, “Ekonomik verilerimiz de ortada ama milletçe durumumuz çok iyi. Bir sıkıntımız da yoktur” dedi.

“DOLARLA MI MAAŞ ALIYORSUNUZ?”

İyi Parti Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın “Kur yükselince telaşlanıyorum, endişelenmeli miyiz?” sorusuna, “Dolarla mı maaş alıyorsunuz?” şeklinde yanıtına tepki gösterdi.

576 MİLYAR DOLAR BORÇ VAR

Twitter’dan Türkiye’nin dolar endeksli dış borcuna vurgu yapan bir paylaşımda bulunan Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Berat Albayrak müsterih olsun!
431 milyar dolar dış borcumuz, 145 milyar dolar da hazine garantili taahhüdümüz var. Ekonomik verilerimiz de ortada ama milletçe durumumuz çok iyi. Bir sıkıntımız da yoktur. Zaten biz hep 50 TL’lik benzin alıyoruz. Dolarla ne işimiz olur?”

Bakan Albayrak’tan çokomelli mesaj: Çocukken en çok çokomeli severdim

Okumaya devam et

Politika

Çetin ve Karayalçın’dan İnce gözlemi: 2023 seçimine hazırlanıyor

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ve eski SHP lideri Murat Karayalçın, siyasi parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce ile görüştü. İkili, “Masayı devirme. Hepimizin CHP’ye karşı sorumluluğu var” tavsiyesi yaptı. İnce’nin 2023 seçimlerine hazırlandığı izlenimi edindiklerini belirtti.

BOLD – Ana muhalefet partisinde Muharrem İnce ismi etrafında büyüyen tartışma sürerken eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ve SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’dan önemli bir adım geldi. İnce’yi ziyaret eden ikili, ‘parti birliği ve bütünlüğü’ vurgusu yaptı.

Muharrem İnce’nin Ankara Yaşamkent’teki ofisinde gerçekleşen görüşmeye dair Karayalçın, “Gayet dostça bir görüşmeydi. 2 saate yakın sürdü. Ana mesaj partinin birlik ve beraberliğiydi. Hepimizin CHP’ye karşı taşıdığı sorumluluklar var. Bunlarla ilgili hepimizin yerini bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

GENEL BAŞKANLAR VE YÖNETİMLER GEÇİCİ PARTİ KALICIDIR

Eski CHP’li vekile, “Masayı devirme, masayı devirecek açıklamalar yapma, partiyle köprüleri atma” dediğini söyleyerek “Partiyle ve genel başkan Kılıçdaroğlu ile köprüleri atacak ifadeler atmasından kaçınmasını önerdik. Muharrem İnce CHP’nin öz evladıdır. Partinin Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Genel başkanlar ve parti yönetimleri geçicidir ancak Cumhuriyet Halk Partisi kalıcıdır. O nedenle partiyle bağlarını koparacak açıklamalar yapmasına gerek olmadığını söyledik” dedi.

KENDİNİ CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAY ADAYI GÖRÜYOR

Geleceğe odaklanmaktan bahsederek de şunları dile getirdi: “Öyle sanıyorum Muharrem Bey en geç 3 yıl içinde yapılacak bir seçim için kendini CHP’nin Cumhurbaşkanı aday adayı görüyor ve bunun için çalışmalar yapacak. 2018’i bırakıp, 2023’e odaklanmak gerekiyor. Gelecekte de kendisinin yeri CHP’dir. Türkiye’nin her yerini dolaşacağını söylüyor. Bence kendisini 2023 seçimlerine hazırlıyor.”

BUNDAN SONRASI KILIÇDAROĞLU VE İNCE’YE KALIYOR

Görüşmeye ilişkin Hikmet Çetin ise şunları aktardı: “Partide her zaman haksızlıklar olabilir. Muharrem Bey de kendince haksızlığa uğramıştır ancak artık geleceğe odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz üstümüze düşen görevi yerine getirdik. Artık bundan sonrası genel başkanda ve Muharrem İnce’de.”

Muharrem İnce’den 5 yıldızlı açıklama

Okumaya devam et

Popular