Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Kraliçe ve Merkel’in dantel pelerinli Emine Erdoğan dedikodusu

Tüm liderler ve eşlerinin normal giyindikleri Kraliçe 2. Elizabeth’in davetinde, Emine Erdoğan’ın dantelli pelerin giymesi sosyal medyanın diline düştü.

BOLD – NATO zirvesinin yapıldığı İngiltere’de, Kraliçe 2. Elizabeth tarafından NATO’nun 70’inci yılı dolayısıyla heyetler onuruna bir resepsiyon düzenlendi. Kraliçenin Buckingham Sarayında verdiği resepsiyonuna AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan davete eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen buluşmanın görüntüleri daha sonra basına servis edildi.

Geceye liderler ve eşleri takım elbise ve benzeri normal kıyafetlerle katıldı. Ancak Emine Erdoğan’ın dantel pelerinli kıyafeti gecenin genel çizgisinin oldukça dışındaydı.

DANTELLİ SİYAH PELERİN

Servis edilen görüntülerde Erdoğan çiftinin Saray’a girişleri ve Kraliçeyi selamlamaları yer alıyor. Emine Erdoğan’ın davet için seçtiği kıyafet sosyal medyada gündem oldu. Bir sosyal medya kullanıcısının Emine Erdoğan’ın giydiği elbisenin dantelli pelerini hakkındaki esprisi viral oldu. Espri gerçek zannedilip çokça paylaşılınca, paylaşımı yapan hesaptan şaka açıklaması geldi.

‘ARKASINDAKİ KURUK NEDİR?’

Espri şöyle; Emine Erdoğan’ın selamladığı Kraliçe 2. Elizabeth ile arkadan gelen Alman Başbakan Merkel’in arasında Emine Erdoğan’ın kıyafeti hakkında şöyle bir diyalog geçiyor, ”Kraliçe Elizabeth Şaşkın şaşkın Merkel’e soruyor bu arkasında ki kuyruk nedir? Merkel, sormayın ben de hayretle ona bakıyorum.” paylaşımı yapan hesap daha sonra ”Şaka şeysi diye paylaşalım dedik ciddiye alıp yazan oluyor” diye açıklama yapmak zorunda kaldı.

“Ordu Valisi cinayetten iki gün önce cezaevinden firar eden katil konusunda halkı uyarmadı”

Okumaya devam et
Reklamlar

Dünya

Putin’den Elazığ için taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Putin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Elazığ’da yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti.

BOLD – Kremlin basın servisi tarafından yayınlanan taziye telgrafında “Rusya, bu felakette yakınlarını kaybeden ailelerin acı ve üzüntülerini paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyor” ifadeleri kullanıldı.

Enkaz altında kurtarma görevlisi ile konuşan Azize kurtarıldı

Okumaya devam et

Dünya

Yunanistan: “Arama kurtarma ekiplerimiz yardıma hazır”

Elazığ Sivrice merkezli depremin ardından Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, geçmiş olsun mesajı yayınladı. Yunan arama kurtarma ekiplerinin yardıma hazır olduğunu belirtti.

BOLD – Yunan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası taziye mesajı yayınladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “Türkiye’yi vuran yıkıcı depremin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkına en içten duygularımı iletirim. Arama kurtarma ekiplerimiz yardıma hazır.”

Abdullah Gül’den AKP’ye deprem mesajı

Okumaya devam et

Dünya

Azil yargılamasında ‘diktatör olarak tanımlandı, dış ilişkileri kendi çıkarları için kullanmakla suçlandı

ABD Başkanı Trump, azledilmesiyle ilgili yargılamada ‘diktatör’ olarak tanımlandı. Trump’ın dış ilişkileri kendi çıkarlarına göre organize ettiği vurgulandı. Ancak azil yöneticileri, Cumhuriyetçi senatörleri etkileyemedi.

BOLD – ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden azli istemiyle başlatılan soruşturmanın yargı sürecinde ilk hafta geride kaldı. Yargılamada savcı olarak görev yapan azil yöneticileri, üç günlük sunumum kapanışında Trump’ı ‘diktatör’ olarak tanımladı.

HASSAS İTTİFAKLARI BOZDU

Azil yöneticileri, Trump’ın gücünü kötüye kullanması sonucunda ABD’nin hassas ittifaklarının bozulmaya başladığını ve başkanın dış ilişkileri kendi çıkarlarına göre organize ettiğini söyledi.

Baş azil yöneticisi olan Demokrat Temsilciler Meclisi Üyesi Adam Schiff, ABD liderinin 2016 kampanya sloganına göndermede bulunarak, “Trump ABD’yi her şeyden öne koymuyor, kendini koyuyor. Bunun sonuçları şu ana kadar ülkemiz için çok kötü oldu ve bu odadakiler buna dur demezse kötü olmaya da devam edecek” dedi.

Schiff, açıklamalar için ayrılan sürenin sonunda yargı için ek kanıt ve tanık sunulmasını engelleyen Cumhuriyetçi senatörlere çağrıda bulunarak, “Size yalvarıyorum. ABD’ye adil bir dava verin. O bunu hak ediyor” diye konuştu.

YETERİNCE KONUŞTUNUZ!

Senato’daki en yetkili üçüncü Cumhuriyetçi John Barrasso bu çağrıya, “Yeterince konuştunuz” diyerek karşılık verdi.

ABD basınında yer alan “Senatörlere ‘Trump’ın görevden alınması için oy kullanırsanız kafanızı kazığa geçiririz’ denildi” iddialarına değinen Schiff, “Umarım bu gerçek değildir” dedi. Senatörler ifadeleri duruşma sırasında yalanladı.

BU DURUM DEVAM EDEMEZ

Bir başka azil yöneticisi olan Jerrold Nadler de, “Trump bir diktatör. Bu durum devam edemez” dedi.

Yöneticiler ortak olarak Trump’ın “Ukrayna’ya uyguladığı baskıdan sonra Kongre soruşturmasını engellemesinin daha önce eşi benzeri görülmemiş bir durum olduğunu” vurguladı.

Trump’ın görevden alınması için yargı sürecinin sonunda en az 67 senatörün Başkanın suçlu olduğu yönünde oy kullanması gerekiyor. Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’da bu olasılık çok düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Okumaya devam et

Popular