Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“2020’nin haline bak! Devlet görsün şimdi bizi…”

Sağlık yatırımlarıyla her fırsatta övünen AKP’ye Bingöl’den vatandaşlar tepki gösterdi. Adaklı’da bir vatandaşın, hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye götürmeye çalıştığı görüntüler ortaya çıktı.

BOLD – Bingöl’ün Adaklı ilçesinde hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye yetiştirmeye çalışan yaşlı adam ve arkadaşları AKP’li Belediye Başkanı Zeki Işık’a isyan etti: “Bu da devletin ayıbıdır. Utanması lazım bu insanların. 2020’nin haline bak! Bizim Belediye Başkanı utansın şimdi. Devlet görsün şimdi bizi…”

İşte o görüntüler:

HDP’li anne baba tutuklandı iki engelli çocuk evde yalnız kaldı

 

 

Gündem

TCDD’ye sosyal medyada zam tepkisi

Türkiye Devlet Demir Yollarının abonman ücretlerine yaptığı astronomik zam, sosyal medyada gündem oldu. TCDD’nin zam yapılmadığı, sadece indirim oranlarının değiştiğini açıklaması ise tepki çekti.

BOLD – Türkiye Devlet Demir Yollarının (TCDD) abonman ücretlerine üç kata varan oranlarda zam yaptı. Zammın gündem olmasının ardından TCDD bir açıklama yaparak zam yapılmadığını sadece indirim oranlarının değiştiği açıklaması tepki çekti. TCDD’nin açıklamasının ardından sosyal medyada yapılan zam gündem oldu.

TCDD ZAMMI DEĞİL İNDİRİMLERİ AÇIKLADI

TCDD’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bazı medya organlarında Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet ücretlerine fahiş zam yapıldığına ilişkin haberler yer almaktadır. Genel Müdürlüğümüzce işletilen YHT’lerin bilet ücretlerinde herhangi bir zam yapılmamıştır. YHT’lerin business ve ekonomi bölümü yolculuklarda kullanılan abonman kartlarına ait ücretlere uygulanan indirim oranlarında değişikliğe gidilmiştir. Yeni yapılan abonman ücret düzenlemesinde öğrencilerimize yüzde 50 indirim sağlanmıştır” denildi.

TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 1. SIRAYA ÇIKTI

TCDD’nin açıklaması sosyal medyada sert tepkiyle karşılandı. Twitter’da “Zamdemeyelim” şeklinde açılan başlık Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşti. Sosyal medyada YHT zammı ve TCDD’den yapılan açıklamaya tepkiler gösterildi.

 

Türkiye, makalelerine 1500 atıf yapılan akademisyeni nasıl harcadı?

 

 

Okumaya devam et

Gündem

Beşik gibi sallanan Ankara’da valilikten açıklama

Ankara, 3.8-4.5 ve 3.2 büyüklüğünde art arda gelen depremlerin ardından artçılarla sallanmaya devam ediyor. Valilik can ve mal kaybı olmadığını bildirildi.

BOLD- Ankara’da dün akşam, art arda hissedilen ve korkuya neden olan, depremlerin ardından bu sabah Ankara’nın Akyurt ilçesinde 3,8 ve 4,5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen deprem için, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) yaptığı bilgilendirmede, Akyurt ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı ve gelişmelerin takip edildiği bildirildi.

7 VE 13 KM DERİNLİKTE MEYDANA GELDİ

AFAD’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akyurt ilçesinde 06.42’de 3,8 büyüklüğünde, 06.54’te ise 4,5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. İlk deprem yerin 7 kilometre derinliğinde, ikinci deprem ise yerin yaklaşık 13 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

VALİ VASİP ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Ankara’nın Akyurt ilçesinde meydana gelen depremin ardından Ankara Valisi Vasip Şahin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Vali Şahin, ekiplerin detaylı incelemeler için saha çalışmalarına başladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı, “İlimiz Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Detaylı incelemeler için ekipler sahada çalışmalarına başlamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

MANİSA’DA 212, ANKARA’DA 10 ARTÇI

Öte yandan AFAD sosyal medya hesabından dün ve bugün sallanan Manisa ve Ankara’da meydana gelen depremler ve artçılarıyla ilgili bilgiler paylaştı. AFAD’ın açıklamasında ”Manisa, Akhisar’da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem, Gelenbe sağ yönlü doğrultu atımlı fay üzerinde gelişmiş olup 09.25 itibariyle 212 adet artçı deprem olmuştur. En büyüğü 4,3 olmak üzere, 4,0’den büyük 8 artçı deprem meydana gelmiştir”denildi.

AFAD, Ankara, Akyurt’ta meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem, içinde en büyüğü 3.0 şiddetinde, 10 artçı deprem saptandığını aktardı.

Manisa’da 5.6 büyüklüğünde deprem!

Okumaya devam et

Gündem

Kaçırılan Mesut Kaçmaz’dan Fatih Portakal’a çağrı

Pakistan’dan kaçırılan öğretmen Mesut Kaçmaz, FOX ANA haber bülteninde kendisinden terörist gibi sözeden Fatih Portakal’a çağrıda bulundu söz hakkı istedi.

BOLD – Mesut Kaçmaz, Fatih Portakal’ın FOX Ana Haber Bülteni’nde kendisini terörist gibi gösteren yayınının videosunu paylaştı ve “Haberde bahsettiğiniz Mesut Kaçmaz benim. Haberi cezaevinde dehşet içinde izledim. 9 ay cezaevinde kaldıktan sonra 1 bucuk yıl önce tahliye oldum. Beni terörle ilişkilendiren haberinizden doğan söz hakkımı canlı yayında kullanmak istiyorum.” dedi.

Twitter adresinden Fatih Portakal’a çağrıda bulunan Kaçmaz, Pakistan’dan kaçırılmış, işkence edilmiş ve 9 ay cezaevinde tutulmuştu. FOX haberde Fatih Portakal, Mesut Kaçmaz’ı Abdullah Öcalan’ın Kenya’dan getirilişiyle kıyaslıyor, haberin görüntülerinde ise gizemli ve Kaçmaz’a ait olmayan görüntüler kullanılıyordu.

Kaçmaz, sözkonusu videoyu tweetine ekleyerek, Portakal’a çağrıda bulundu.

Okumaya devam et

Popular