Bizimle iletişime geçiniz

Medya

CNN Türk’ün deneyimli iki ismi kanalla yollarını ayırdı

CNN Türk’te yayınlanan “A’dan Z”ye programının sunucusu Cem Seymen ve muhabir İsmail Umut Arabacı görevinden istifa etti.

Televizyon programcısı ve ekonomist Cem Seymen, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada  “Sabah başladığım A’dan Z’ye haber programımı kendime göre önemli gördüğüm sebeplerle ve tamamen kendi isteğimle bıraktım” ifadelerini kullandı. Seymen, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada ise “kendi isteğiyle” bu görevden ayrıldığını duyurdu. Seymen’in açıklamasında, “Ben burada sayamayacağım kadar çok sebeple haberin içinde olmak istemedim” demesi ise dikkat çekti.

Deneyimli gazeteci Seymen’in istifa kararının ardında 22 Aralık günü saat 21.00’da yayımlanacak olan canlı yayın programının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşması nedeniyle ertelenmesinin yer aldığı ifade edildi. Seymen, sosyal medyadan canlı yayına başlayacaklarının anasonu yaptığı sırada Erdoğan’ın konuşmasının araya girmesinden rahatsız olduğu belirtildi.

Seymen’in, Erdoğan’ın canlı yayın konuşması nedeniyle programını erteleyeceğini açıklamasına sosyal medyada tepki gösterilmişti.

Seymen paylaşımında şunları kaydetti:

“Sevgili dostlarım. Sabah başladığım A’dan Z’ye haber programımı kendime göre önemli gördüğüm sebeplerle ve tamamen kendi isteğimle bıraktım. Yönetimle görüştüm ve dostluk çerçevesi içinde isteğimi anlayışla karşıladılar.

Ekip olarak çok uğraştık, iyi niyetle çok gayret gösterdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma minnettarım. Program iyice oturmaya başlamıştı ve ratingler de iyi gidiyordu. Ben burada sayamayacağım kadar çok sebeple haberin içinde olmak istemedim. Lütfen bana kızmayın. Anlayışınızı rica ederim. CNN Türk’e bana verdiği fırsat için de teşekkürü borç bilirim. Son yayınım Cuma günü olacak. 4 gün daha beraberiz. Yolumuz açık olsun.”

Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı dakikalarda canlı yayına alınması konusunda gösterdiği çaba ile tanınan Muhabir İsmail Umut Arabacı ise, gazeteciler.com’da yer alan habere göre, CNN Türk’teki görevinden istifa etti. Arabacı 1 Ocak itibari ile kanalla yollarını ayırıyor.

Hürriyet tebligatla işten attığı çalışanlarıyla mahkemelik oldu: “Demirören hukuku çiğnedi”

 

Medya

Muhalefet ve Sabah yazarının koronavirüs kavgası: ‘Koronavirüsü sizin yanınızda bahar nezlesi kalır’

Hükumet yanlısı Sabah yazarı Melih Altınok’a “Becebilseler inanın İran’a gidip koronavirüsü elleriyle getirmekte bir an bile tereddüt etmezler” diyerek suçladığı muhalefetten cevap gecikmedi.

BOLD – Sabah’taki köşesinde muhalefete yüklenen Melih Altınok dünkü köşesinde kaleme aldığı koronavirüs yazısıyla CHP’li isimlerin tepkisini çekti.

Altınok yazısında kullandığı, “Şimdiden sosyal medyada ‘yetkililer üç beş kuruş için tedbirleri gevşek tutuyor’ diye ufaktan ufaktan kaynatmaya başladılar bile. ‘Kapansın el kapıları’ diye mırıldanıyorlar. Kitleleri temel zaaflarından yakalayıp idare etmede uzmanlaşan ve bunun adına da muhalefet diyenler, becerebilseler, inanın İran’a gidip Koronavirüsü elleriyle getirmekte bir ana bile tereddüt etmezler. Sonra da gelip ellerini yıkarlar” ifadelerle muhalifleri suçlamıştı.

Melih Altınok’a CHP’li Gürbüz Çapan sosyal medya hesabından cevap verdi. Çapan paylaşımında, ”Koronavirüsü sizin yanınızda bahar nezlesi gibi kalır” ifadelerini kullandı.

THY’den İran uçuşlarına ‘koronavirüs’ ayarı

Okumaya devam et

Medya

Akit ve Beyaz TV’nin metafizik hocası Erol Tangut’a çocuğa tacizden 33 yıl hapis

Akit ve Beyaz TV’de dini içerikli yayınlara katılan Erol Tangut, kendisine tedavi için emanet edilen 16 yaşındaki 2 kız çocuğunu taciz etmekten suçlu bulundu.

BOLD – Paranormal Uzmanı, Metafizik Hocası ve Sayik olduğunu iddia eden ve Ankara Ulus’ta ofisi bulunan Erol Tangut 2018 yılında kendisine tedavi için gelen 16 yaşındaki A.A’nın geceyi kendisinde geçirmesi için annesini ikna etti. Anneyi ‘Kızınızla konuşacaklarımız var’ diyerek kandıran Tangut, evinde A.A’ya tecavüz etti. Olayı öğrenen anne ve A.A Tangut’tan davacı oldu. Evde cinsel istismara maruz bırakıldığını anlatan A.A., “Olanları kimseye anlatmamamı söyledi. ‘Anlatırsan helal harama dönüşür’ dedi. Yanımızda kimse yoktu. Ertesi gün beni ofisinde anneme teslim etti” dedi.

‘METAFİZİK HOCASI BİLİYORDUK’

Tangut’un ikinci kurbanı ise, yine 16 yaşındaki E.B. oldu. E.B Annesiyle sorunlar yaşadığı gerekçesiyle “metafizik hocası” olarak bildikleri Erol Tankut’un ofisine gittiklerini söyledi. Tangut’un evinde gerçekleşen ikinci görüşmede ve başka bir evde gerçekleşen görüşmede cinsel istismara maruz bırakıldığını anlatan E.B., şikayetçi oldu. Annesi N.E. de sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi.

ÇOCUĞA TACİZ VE DOLANDIRICILIKTAN DAVA

Erol Tangut hakkında, suç tarihinde her ikisi de 16 yaşında olan E.B. ve A.A.’nın şikayeti üzerine, “Dini inanç ve duyguların istismarı sonucu dolandırıcılık”, “çocuğa karşı basit cinsel istismar ve çocuğu karşı nitelikli cinsel istismar” suçundan Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Aynı zamanda Tangut’un Ankara Ulus’ta bulunan ofisinde çalışan babası Halil Tangut, kızı S.R.T., Adem Şahiner, İsa Bostancı, N.Ö. ile N.K. hakkında da “dolandırıcılık suçuna iştirak” suçundan dava açıldı.

33 YIL 9 AY HAPİS

Davanın karar duruşması 17 Şubat’ta görüldü. Son sözleri alınan sanık Erol Tangut suçlamaları kabul etmeyerek beratını talep etti. Mahkeme, son sözünün ardından sanık Tangut’u, mağdur E.B.’ye yönelik “hile ile zincirleme şekilde basit cinsel saldırı” suçundan 10 yıl, mağdur A.A.’ya yönelik “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 20 yıl, “dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık” suçunda 3 yıl 9 ay olmak üzere, toplam 33 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezada indirim uygulanmadı.

ÜÇ SANIĞA BERAAT

Mahkeme, “dolandırıcılık suçuna iştirak” suçundan sanıklar Adem Şahiner ve İsa Bostancı’ya 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verirken, aynı cezaya çarptırılan Halil Tangut hakkındaki hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına hükmetti. Sanıklar N.Ö., S.R.T. ve N.K. ise beraat etti.

BEYAZ VE AKİT TV’DE DİNİ İÇERİKLİ PROGRAMLARA KONUK OLUYORDU

Tangut, “Tövbe-i Sayik” ve “Şeytan Haritası” adlı kitapların da yazarı. Kendisini psikiyatri ve paranormal uzmanı, metafizik hocası, sayik olarak tanıtan Erol Tangut spiritualist metafizik araştırma ve danışmanlık hizmeti verdiğini söyleyerek cin ve şeytanın musallat olduğu insanları kurtardığını öne sürüyordu. 15 Temmuz sonrası Hizmet Hareketi gönüllülerinin toptan lanetlendiğini iddia eden Tangut, sık sık AKP yanlısı yayın yapan Beyaz ve Akit TV’deki dini içerikli programlara konuk oluyordu.

 

Arka Sokaklar dizisine ‘Bekçi’ ayarı! Bakan Soylu, “Eyvallah Rıza Baba” diyerek paylaştı

Okumaya devam et

Medya

Murat Ağırel ‘Sessiz şehit’ paylaşımı sonrası yaşadığı siber saldırı operasyonunu anlattı

Libya’da şehit olan Albay Okan Altınay’ın cenazesinin kamuoyundan gizlenmesini gündeme getiren Yeniçağ yazarları Murat Ağırel maruz kaldığı siber saldırı ile ilgili detayları paylaştı.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Libya’da birkaç şehidimiz var” diyerek günler sonra doğruladığı, Libya şehitlerinin sessiz sedasız gömülmesini eleştiren yazarlar Batuhan Çolak ve Murat Ağırel siber saldırıya maruz kalmıştı. Ağırel ve Çolak’ın Twitter ve e-posta adreslerine yasa dışı şekilde el konulduğunu Yeniçağ gazetesi duyurmuştu.

‘ÇOK TEHDİT ALDIM’

Siber saldırı mağduru yazarlardan Murat Açıkel, olaya ilişkin çektiği bir videoyu sosyal medyada paylaşarak başında geçenleri anlattı. ‘Sessiz şehit’ paylaşımından sonra çok sayıda tehdit aldığını söyleyen Ağırel, ”Bir gece yarısı telefonuma Turkcell 3333 servisinden ‘4,5G’den 2G’ye geçmek istediğinizden emin misiniz’ diye 2 mesaj geldi. Sosyal medya hesaplarıma girmeye çalıştım ama başaramadım. Mailime girdiğimde tüm bilgiler yok olmuştu. Turkcell ile görüştüm onlara mil attığımı söylediler” diye konuştu.

‘DOĞRU BİLGİLER VEREREK GAZETECİLİK YAPTIM’

Şehitlerin gizli ve sessizce gömülmesine vicdanının el vermediğini söyleyen Ağırel olayın ortaya çıkması gerektiğini söyledi.Doğru bilgiler servis ederek gazetecilik yaptığını söyleyen Ağırel, ”Hukukun üstünlüğüne inanan biri olarak, pazartesi günü faillerin ortaya çıkması için suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Libya’da şehit olan Albay’ı gündeme getiren gazetecilere siber saldırı!

 

Okumaya devam et

Popular