Bizimle iletişime geçiniz

Politika

‘AKP artık inandırıcılığını kaybetti; AKP ve MHP’nin toplam oyu yüzde 50’yi geçmiyor’

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, vatandaşın artık AKP’yi inandırıcı bulmadığını ifade etti. AKP ile MHP’nin toplam oylarının yüzde 50+1’e ulaşmadığını söyleyen Kulat, Cumhurbaşkanlığı seçiminde çoğunluğun Millet İttifakı’na geçtiğini kaydetti.

BOLD – AKP’nin geçmişte dile getirdiği ve seçim kazandıran vaatlerine artık halk inanmıyor. Hükumetin olumlu icraatlarının bile toplumda inandırıcı bulunmadığını dile getiren MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, hükumetin siyasi olarak bir inandırıcılık sorunu bulunduğunu kaydetti.

AKP’İN OYLARINDA DRAMATİK BİR DÜŞÜŞ VAR

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı Youtube programında Lale Özan Arslan’ın gündeme ilişkin soruları cevapladı. Kulat, aralık ayındaki araştırma sonuçları için “’AK Parti’de dramatik bir düşüş var’ ifadesini kullanmıştım. Başkaları tarafından yapılan kamuoyu araştırmaları da AK Partinin araştırmaları da o rakamlara yakın çıkıyor” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDA MİLLET İTTİFAKI ÖNDE

Cumhur İttifakı’nın bugün itibarıyla yüzde 50+1’i bulmasını kendi eliyle zorlaştırdığını söyleyen Kulat, “Kurulan yeni partiler, AK Parti tabanından oy alacak. AK Parti bu iki partiyi de karşısına almış durumda. Eğer şartlar böyle devam ederse Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Millet İttifakının tarafına geçmiş görünüyor. MHP ile AK Partinin toplamı 50+1 etmiyor artık” dedi.

VATANDAŞ YENİ PARTİLERİ BEKLİYOR

“Seçmen daha çok Ahmet Davutoğlu’nun partisini ve Ali Babacan’ın kuracağı partiyi bekliyor” diyen Kulat, “Hükumetin olumlu icraatları bile toplumun bir kısmında inandırıcı bulunmuyor. Geçmişte vaatler AK Parti’ye seçim kazandırıyordu. Ancak AK Parti artık aynı inandırıcılığı bulamıyor. Hükumetin siyasi olarak bir inandırıcılık sorunu var. Eğer Türkiye siyasetinde bir kere daha belirleyici aktör olmak istiyorsa bu sorunu çözmeli” dedi.

Yıllık 38 milyon lira masrafı olan 16 özel uçağıyla Erdoğan, Almanya ve Fransa’yı geride bıraktı

Politika

Suriyeli Mahmud’a vatandaşlık müjdesini Erdoğan böyle duyurdu: Verdik gitti!

Gazetecilerin Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Türkçe de biliyor.” dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında Cezayir’den Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Elazığ’da yaşanan depreme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, sözü enkaz altında kalan Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın’ı kurtaran Suriyeli Mahmud’a getirdi.

Suriyeli Mahmud’un davranışı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Kardeşlik bu ama ne yazık ki Kılıçdaroğlu kardeşlik duygusu nedir bundan bir haber. Bu iş herkesin karı değil. Biz kardeşlik duygusuyla bugüne kadar bu mücadeleyi veriyoruz.” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un yönlendirmesiyle gelen Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna cevap veren Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Burada okuyor. Türkçe de biliyor.” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu buna da tepki gösterir mi?” sorusuna ise Erdoğan, “Onunla dünyalarımız farklı. Onların öyle bir derdi yok bizim derdimiz var” cevabını verdi.

Erdoğan’ın “Türkçe’de biliyor” dediği Suriyeli Mahmud, tercüman aracılığıyla öğrendiği vatandaşlık müjdesi için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok sevindim ama aynı zamanda ölenler için çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifa versin.” dedi.

Aksaray’da koronavirüsü şüphesiyle 9 Çinli 12 kişi hastaneye kaldırıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den “İmamoğlu’nun Elazığ’da ne işi var” eleştirilerine videolu yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 6.8’le sallanan Elazığ’ı ziyaret etmesini, sosyal medyadan eleştiren hükumet yanlısı hesaplara, CHP Gençlik Kollarından videolu yanıt.

BOLD- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ depreminin ardından bölgeye giderek, depremzedeleri ziyaret etmesi AKP’ye yakın hesaplar tarafından sosyal medyada eleştirilmişti. Sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda İmamoğlu’nun 1999 yılındaki 17 bin insanın canına malolan Gölçük Depremindeki yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

YARDIM MALZEMESİ DAĞITTI

İmamoğlu’un kayda aldığı videoda, yıkılan binaların görüntüler yer alıyor. Yolcuk sırasında çekilen görüntülerin ardından İmamoğlu ve beraberindekiler, İstanbul’dan getirdikleri yardım malzemelerini depremzedelere dağıtıyor. Deprem mağdurlarıyla bir süre sohbet eden İmamoğlu, ‘bebek biberonu var mı’ diye soran bir anneye de, ”Bulamadık, İstanbul’da birçok şey kalmadı’ diye cevap veriyor.

YARDIMSEVERLİĞİ SİYASİ RANT GÖRENLER ANLAYAMAZ

Görüntüleri CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Sekreteri Emre Erşan paylaştı. Erşan, paylaşımında gündemdeki tartışmalara da değinerek şu ifadeleri kullandı, ”Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’a neden gittiğini sorgulayanlara bu videoyu izletin. Yardımseverliği siyasi rant olarak görenler bunun karakterli iyi bir yurttaş olmayla ilişkisini ömürlerince anlayamayacaklar.”

 

İmamoğlu çifti deprem bölgesine gidiyor

Okumaya devam et

Politika

Demirtaş’tan deprem mesajı: Halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir

HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden sosyal medya aracılıyla Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depreme ilişkin mesaj yayımladı.

BOLD-3 yılı aşkın bir süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, cezaevinden Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden etkilenenlere mesaj gönderdi. Tutuklu Demirtaş mesajında, “Eminim ki tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir” yazdı.

Demirtaş’ın Elazığ’da meydana gelen depremin ardından gönderdiği mesajda şunlar yazdı: “Depremin vurduğu yerlerdeki tüm hemşerilerime geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yararlılara acil şifalar diliyorum. Eminim k, tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir. Allah hepinizin yardımcısı olsun” dedi.

Abdullah Gül’den AKP’ye deprem mesajı

Okumaya devam et

Popular