Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Evet, hava yine darbe kokuyor…”

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, “Evet, hava yine darbe kokuyor, Türkiye yeniden darbeye gebe…” başlıklı yazısında önemli iddialarda bulundu.

BOLD Nesin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın askeri başdanışmanı, SADAT’ın  kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin görevinden istifa etmesini değerlendirdi. “Tanrıverdi Ergenekon tarafından görevinden alındı” diyen Nesin, Erdoğan’ın çok yakınında olan Milli Birlik Cemiyeti’nin Kurucu Genel Başkanı Ömer Önder’ın Facebook sayfasından yaptığı “Hep birlikte ayaklandığımız vakit, yer yerinden oynayacak. Hazırlanıyoruz derinde, kimse kalmayacak şu anki yerinde” paylaşıma dikkat çekti.

Erdoğan’ın 2 Ocak’ta Şehir ve Güvenlik Sempozyumu’nda yaptığı “Artık şehirlerimizin dış güvenliğini surlar ve hendeklerle koruyamayacağımız, içerideki düzeni de sadece kolluk gücüyle sağlayamayacağımız bir yere gelmiş durumdayız” sözlerine atıf yapan Nesin, yazısında şunları kaydetti:

TÜRKİYE’DE 3 GRUP DİKEN ÜSTÜNDE

“Şu an Türkiye’de 3 grup diken üstünde. Birinci grup Erdoğan grubu, Ergenekon bir darbeyle iktidarını değiştirir diye tir tir titrer durumda. İkinci grupsa Ergenekoncular, onlar da Erdoğan darbe yapar diye hep teyakkuz durumundalar. Üçüncü grup ise her zaman olduğu gibi bizler, hangisi yaparsa yapsın, piyango hep bize çıkar…

Geçenlerde Erdoğan’ın askeri başdanışmanı, Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyesi ve aynı zamanda SADAT’ın kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi 2 görevinden birden istifa etti. Yanlış yazdım esasında, Tanrıverdi Ergenekon tarafından görevinden alındı.

…Siyasetin himayesine geçmemiş bir cumhuriyet savcılığı olsa, bu iki açıklama için de darbe girişimi çağrısı suçlamasıyla soruşturma açar ve hatta iş bu yüzden AKP’nin kapatılma davasına kadar gider. Savcılık henüz soruşturma açmadı ama Adnan Tanrıverdi cumhurbaşkanlığındaki 2 görevinden de istifa ettirildi. Bu açıklamalardan Ergenekon rahatsız oldu, çünkü Ergenekon dindar Erdoğan’ı kullanmak ister, şeriatçı Erdoğan’ı asla, tekrar yargılanmadan önceki durumuna döner ve darbe planlarını yapmaya başlar, Erdoğan’sız bir Türkiye ortamını yaratır. Doğal olarak bununla beraber Ergenekon’un sivil kanadı olan Mehmet Ağar ekibi de rahatsız olur, emekli generallerden başta Veli Küçük olmak üzere rahatsız olurlar ve son olarak da MHP rahatsız olur. Nitekim, tam da bu açıklamalardan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli’den “FETÖ’nün sekiz ayağından yedisiyle mücadelede başarı sağlandı. Bununla birlikte FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin bu düzeyde bir mücadele yapıldığı ve sonuç alındığı söylenemeyecektir. Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir” diye bir açıklama geldi ve AKP anında bu açıklamadan rahatsız olduğunu belirtti.

Bütün bunlara Adnan Tanrıverdi’nin 2010 Mayıs ayında söylediği “Profesyonel ordularla emperyalist görevler yapılmıştır, ama vatan savunmasının yapıldığının örnekleri yoktur” sözlerini de eklersek bundan sonra bizleri nelerin beklediğini daha iyi görürüz.

HAZIRLANIYORUZ DERİNDE, KİMSE KALMAYACAK YERİNDE

İş bununla da bitmiyor, Erdoğan’ın çok yakınında olan Milli Birlik Cemiyeti’nin Kurucu Genel Başkanı Ömer Önder Haberdar Facebook sayfasında ilginç bir paylaşım yaptı: “Hep birlikte ayaklandığımız vakit, yer yerinden oynayacak. Hazırlanıyoruz derinde, kimse kalmayacak şu anki yerinde.”

Buyurun buradan yakın dedikleri böyle bir şey. Bu yazıyı okuduktan sonra belki Erdoğan’ın neden inatla Suriye’ye girdiğini ve binlerce ÖSO’cunun Türkiye’ye yeniden girdiğini daha iyi anlarsınız. Bu grupların alayını eğiten Adnan Tanrıverdi’nin sahibi olduğu SADAT, hepsi bir anlamda ona ve Erdoğan’a bağlı, milli ve yerli ordumuz.

Evet, hava yine darbe kokuyor, Türkiye yeniden darbeye gebe…”

Hayata Dönüş Operasyonu gerekçeli kararında “meçhul kişiler” ayrıntısı

Gündem

Can kaybı 25 oldu: Elazığ’da enkaz altından 3 cenaze daha çıkarıldı

Elazığ Sivrice merkezli depremde yıkılan Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki apartmanlardan birinin enkazında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Bu cenazelerle ölü sayısının 25’e yükseldiği bildirildi.

BOLD – Mustafa Paşa Mahallesi’nde deprem nedeniyle yıkılan birbirlerine 50 metre mesafedeki 2 apartmanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, UMKE ve itfaiye ekiplerince yürütülen çalışmalarda, bir apartmanın enkazında saat 17.30 sıralarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Enkaz altında çıkarılan ve henüz kimlikleri belirlenemeyenlerin cansız bedenler, otopsi için hastane morguna götürüldü.

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

Okumaya devam et

Gündem

Depremzedelerle mutluluk röportajı: “Çadırı aldınız, soba yanıyor, çayınızı demlediniz, mutlusunuz değil mi?”

CNN Türk televizyonunun canlı yayınında Elazığ depremiyle ilgili son dakika gelişmelerini aktaran DHA muhabirinin, mutluluk vurgusu ‘pes artık’ dedirtti.

BOLD – Elazığ depremi tüm ülkeyi yasa boğarken Demirören Grubu’nun haber kanalı CNN Türk’ün “çadırda mutluluk” haberi akıllara durgunluk verdi.

Çadırda depremzedelerin çok mutlu olduğunu söyleyen DHA muhabiri, çocukların da huzur içinde uyuduklarını aktardı. Muhabirin ‘mutluluk’ ısrarına depremzede vatandaşlar da aynı heyecanla karşılık verdi.

Bulundukları durumdan çok mutlu olduklarını anlatan vatandaşlar, devlete ve Erdoğan’a teşekkür etti.

Okumaya devam et

Gündem

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

22 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin yer altındaki ses kaydı ortaya çıktı.

BOLD – Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.6’lık deprem bölgede geniş bir alanda hissedildi. Daha sonra ABD’nin başkenti Washington merkezli çok sayıda üniversitenin konsorsiyumu ile oluşan Sismoloji İçin Anonim Araştırma Kurumları (IRIS), depremin yer altındaki ses kaydını resmi web sitesinde paylaştı.

Okumaya devam et

Popular