Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gelirlerine haciz konan Tunceli Belediyesi çalışanlara maaşları ödeyemedi

Tunceli’de SGK prim borçları gerekçe gösterilerek belediyenin tüm gelirlerine haciz konulması nedeniyle belediye personeline maaş ödenemedi. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, kanuna aykırı hareket edildiğini belirtti.

BOLD – Tunceli Belediyesine SGK prim borçlarını ödeyemediği için haciz geldi. Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu maaş, vergi, resim ve harç hesaplarına haciz konulmasına tepki gösterdi.

4.7 MİLYON LİRA PRİM BORCU BULUNUYOR

Sözcü gazetesinden Evren Demirdaş’ın haberine göre Tunceli Belediyesi gelirlerine haciz konuldu. Belediye Başkanı Maçoğlu, maaş, vergi, resim ve harç hesaplarına haciz konulduğunu açıkladı. Maçoğlu,”Belediye şirketimizin, Tunceli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne 31.12.2019 tarihi itibarıyla 4 milyon 761 bin 424 lira 20 TL SGK prim borcu bulunmakta” dedi.

BORÇLARDAN DOLAYI PRİMLERİ ÖDEYEMİYORUZ

Mayıs 2018 tarihinden itibaren SGK prim tutarlarının ödenmediğini belirten Maçoğlu,”Bu ödeme biz yönetime gelmeden önce de yapılmamaktaydı. Yönetime geldiğimizde kamuoyuyla da paylaştığımız gibi devrolan borçlardan kaynaklı SGK ödemesini gerçekleştirememekteyiz” dedi.

PERSONELİN MAAŞLARI ÖDENEMEDİ

Belediye kanunun 15. maddesine göre belediyelerin vergi, resim harç ve İller Bankası payına haciz konulamayacağının açık bir şekilde belirtildiğinin altını çizen Maçoğlu, buna rağmen kanuna aykırı hareket edilerek belediyenin vergi, resim harç ve İller Bankası payına haciz konulduğu için belediye personelinin maaşlarının ödenemediğini kaydetti.

Karar Resmi Gazete’de yayımlandı: Wikipedia’nın açılması için gözler yerel mahkemede

Gündem

Fetömetre kurbanı teğmen camide kendini astı!

Gazeteciler Fatih Akalan ve Adem Yavuz Arslan gündemdeki sıcak gelişmeleri Bold canlı yayınında değerlendiriyor.-BOLD

Okumaya devam et

Gündem

Bekçilere kimlik sorma yetkisi komisyondan geçti

Çarşı ve mahalle bekçilerine vatandaşlara kimlik sorabilme dahil birçok yetki verilmesini içeren ‘Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi’, TBMM İçişleri Komisyonunda kabul edildi.

BOLD – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonunda kabul edilen yeni teklifle, on binlerce bekçinin çalışma şartları yeniden belirleniyor.

AKŞAM GÜNEŞ BATIŞINDAN SABAH DOĞUŞUNA KADAR

Bekçiler, akşam güneşin batışından sabah doğuşuna kadar görev yapacak. Bulundukları mıntıka içinde devriye atabilecek.

Çarşı ve mahalle bekçisi kimliklerini ibraz etmek suretiyle vatandaşın kimliğini sorabilecek. Bekçilerin adli görevleri de olacak.

KANITLARI MUHAFAZA ALTINA ALMA YETKİSİ DE VAR

Suç işlenme anında veya hemen sonrasında suçlulara müdahalede bulunabilecek, kanıtları muhafaza altına alabilecekler. Kanun, Genel Kurul’daki oylama sonrası yürürlüğe girecek.

Gazze, Trump’ın barış planına karşı genel greve gitti

Okumaya devam et

Gündem

Skandal iddia: Bakanlık hastalara ucuz ilaç dayatıyor

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Sağlık Bakanlığının “bazı ilaçların ekonomik olduğu gerekçesiyle kullanılmasını istediğini” iddia etti. Kırıkkale’de ilaç dayatması sonucu 15 hastanın görme kaybı yaşadığını kaydetti.

BOLD – CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Türkiye’de ilaç güvenliğinin tartışmalı hale geldiğini ifade etti. Sağlık Bakanlığının “bazı ilaçların ekonomik olduğu gerekçesiyle kullanılmasını istediğini” iddia eden Şahin, Kırıkkale’de ilaç dayatması sonucu 15 hastanın görme kaybı yaşadığını kaydetti.

7 AYDA 5 KEZ GERİ ÇEKİLEN İLAÇ HASTALARA VERİLDİ

CHP’li Fikret Şahin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de ilaç güvenliği konusunda, son 15 günde doktorların ve vatandaşların aklında bazı soru işaretleri oluştuğunu belirterek, 7 Ocak’ta Isparta’da anestezi ilacı nedeniyle 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi. Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun internet sitesindeki duyurulara göre söz konusu ilacın 7 ayda 5 defa geri çekildiğini ve 7 kez de kullanımının durdurulduğunu anlatan Şahin, geri çekme gerekçelerinde ilacın insan sağlığına uygun olmadığı anlamına gelen ifadeler bulunduğunu dile getirdi.

ÖLÜME NEDEN OLAN İLAÇ TOPTAN YERİNE PARTİ PARTİ ÇEKİLMİŞ

Şahin, söz konusu ilacı üreten firmanın 3 ilacının daha geri çekildiğine işaret ederek, “Kurum, 1 yıllık süreçte 23 tane ilacı geri çekiyor. Bunların 8’i aynı firmaya ait, 5’i de hastaların yaşamını kaybetmelerine neden olan anestezi ilacının geri çekilmesi. Hastanın ölümüne sebep olan ilaç parti parti çekilmiştir, topyekun geri çekme yapılmamıştır ve topyekun ilacın üretim safhasından son kullanıcıya kadar olan kısmında bir değerlendirmeye alınmamıştır” dedi.

HASTALARA UCUZ İLAÇ DAYATIYOR

CHP’li Şahin, 17-18 Ocak’ta Kırıkkale’de bir hastanede, onkoloji hastalarına yönelik bir ilacın göz hastalarının tedavisinde kullanılması nedeniyle 15 hastanın görme kaybına uğradığını ifade ederek, “Hastalarımız yanlış ilaç dayatması sebebiyle hem sakat kalmakta hem de yaşamlarını kaybetmektedir” dedi. Sağlık Bakanlığının “bazı ilaçların ekonomik olduğu gerekçesiyle kullanılmasını istediğini” iddia eden Fikret Şahin, sağlıkta asıl tasarruf yapılması gereken kısmın şehir hastaneleri olduğunu öne sürdü.

Tenkil davasında yargılanan hakim Anayasa Mahkemesine gitti: 27 bin 500 lira tazminat kazandı

Okumaya devam et

Popular