Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

18 yıla mahkum edilen hasta tutuklu Kara’nın kalp hastası eşine 8 yıl hapis!

Kronik spastik kolon hastalığı bulunan, tutuklu Hüseyin Kara’nın aldığı 18 yıl hapis cezasının ardından, kalp hastası tutuklu eşi de 8 yıl ile cezalandırıldı.

BOLD- Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik tenkil soruşturmaları kapsamında, Konya Ereğli Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan, kalp hastası öğretmen Zübeyde Kara’ya mahkeme 8 yıl ceza verdi. Zübeyde Kara’nın kendisi gibi tutuklu eşi, kimya doktoru Hüseyin Kara da Bandırma T Tipi Cezaevinde yatıyor.

Hüseyin Kara, geçen ekim ayında, aynı soruşturmalar kapsamında 18 yıl hapis cezası almıştı. Zübeyde ve Hüseyin Kara’nın aynı gün tutuklanmalarının ardından Rana (12), Erdem (10) ve Sena (3) adlı 3 çocukları hem annesiz hem de babasız kaldı.

Zübeyde-Hüseyin Kara çiftinin çocuklarına, okur yazarlığı olmayan yaşlı babaanneleri Fidan Kara bakıyor.

‘ÇOCUKLARIM YETİM BÜYÜMESİN’

Kronik spastik kolon hastası olan Hüseyin Kara, HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yazdığı mektupla biliniyor. Mahkemenin kararı öncesi, Gergerlioğlu’na mektup yazan Kara, eşinin ve kendisinin rahatsızlıklarından bahsederek, ”Ben burada ölüyorum. Benim babam vefat etti ve yetim büyüdüm, babasızlığı çok iyi bilirim. Benim üç yavrum babasız büyümesin” demişti.

Hüseyin Kara, Edirne Cezaevinen Bandırma T Tipi Cezaevine nakledildi.

EŞİM DE KALP HASTASI

Aynı mektupta eşinin rahatsızlığına da değinen Kara, ”Eşim de kalbinde mup (kalp kapakçığıyla ilgili bir rahatsızlık) var. Dışarıdayken de sürekli baygınlıklar yaşıyordu. Şu anda da sürekli baygınlıklar yaşadığını söyledi” diye konuşmuştu. Hüseyin Kara’nın mektubunda bahsettiği eşi Zübeyde Kara 8 yıl ceza aldı.

 

Tutuklu babanın çığlığı: Ben burada ölüyorum, ne olur sesimi duyurun, çocuklarım yetim büyümesin!

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Hizmet Hareketine ait yurt binasına Saray el koydu

Ankara Çukurambar’daki yaklaşık 25 katlı Hizmet Hareketi’ne ait yurt binasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Yurt olarak inşa edilen bina ve şirkete 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BOLD – Ankara’nın Çukurambar semtindeki yaklaşık 25 katlı binaya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı logosu yerleştirildi. Hizmet Hareketi’ne ait Atlantik AŞ’ye ait olan binaya 15 Temmuz sonrası el konulmuştu.

BİNAYA LOGO ASILDI

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar semtinde bulunan yaklaşık 25 katlı binaya, halihazırda Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün eski binasında bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ismi ve logosu asıldı. 15 Temmuz sonrası binaya el konulması ile birlikte söz konusu alanın mülkiyetinin Hazine’ye geçtiği; binanın kullanımının ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda olduğu öğrenildi.

Dink’i tehdit eden MİT’çiler mahkemede dinlenmeyecek

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’dan nikah hediyesi Cumhurbaşkanı Danışmanlığı oldu

Danışman sayısı ile gündem oluşturan Saray’a iki yeni danışman daha atandı. Geçen aylarda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu da Saray’a danışman yapıldı.

BOLD – Cumhurbaşkanı Danışmanlığına iki yeni atama Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

ERDOĞAN NİKAH ŞAHİDİ OLMUŞTU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı. Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Hamza Gedikoğlu’nun nikah şahitliğini yapmıştı. Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan ile Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu’nda Öznur Hacıosmanoğlu ile Hamza Gedikoğlu çiftinin nikah törenine katılmıştı.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da 1 dakikada banka soygunu

Çankaya’da bir banka şubesine giren kar maskeli soyguncular, bir kasayı alarak kaçtı. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü.

BOLD – Ankara’nın Çankaya ilçesinin Dikmen Caddesi’nde bulunan bir özel bankaya ait alarm sisteminin devreye girmesiyle olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bankaya ulaşan ekipler, kapının açık olduğunu ve giriş bölümündeki bazı yerlerin dağınık vaziyette olduğunu tespit etti.

HIRSIZLIĞI ÇALINTI ARAÇLA YAPMIŞLAR

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, kapıyı levye ile açan kar maskeli 2 soyguncunun bir kasayı alarak kaçtığını belirledi. Görüntülere göre, soyguncuların şubeye girmeleri ile kasayı sürükleyerek geldikleri araca yüklemeleri sadece 1 dakika sürdü. Banka yetkilileri ile irtibata geçen ekipler, çalınan kasada bazı evraklar ile bankanın güvenlik görevlisine ait bir silahın bulunduğunu öğrendi. Soyguncuların kullandığı aracın da olaydan kısa süre önce çalındığı tespit edildi.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Popular