Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Adalet yürüyüşüne sert polis engeli, 66 gözaltı

Melek Çetinkaya’nın adalet yürüyüşü 1. gününde darp ve gözaltılarla sona erdi. Milletvekili Gergerlioğlu da yaşanan arbede sırasında darp edildi. Harbiyeli Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi ve babası ise, 12 gün sürecek yürüyüşe devam edeceklerini açıkladı.

BOLD- 15 Temmuz’dan sonra tutuklanarak müebbet hapis cezası verilen askeri okul öğrencilerinden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya’nın bugün Ankara Güvenpark’ta saat 13.00’te başlatacağını duyurduğu adalet yürüyüşü ilk gününde sert polis müdahalesiyle sona erdi. Çetinkaya ve onu desteklemeye gelen bir grup aktivist metrodan iner inmez gözaltına alındı. Müdahale sonucunda Melek Çetinkaya ile birlikte 66 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Adalet yürüyüşünü desteklemeye gelen HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yaşanan arbede sırasında darp edildi, montu yırtıldı, danışmanın görüntü alması engelledi. Polis Çetinkaya ve destekçilerini gözaltına aldıktan sonra  Güvenpark’a yaklaşan herkes gözaltına almaya devam etti.

DARP EDİLDİM, PALTOM BOYDAN BOYA YIRTILDI

Yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyuran Gergerlioğlu, “Bu müdahale sırasında ben de darp edildim! Görüyorsunuz paltomun halini boydan boya yırtıldı! Ben içişleri bakanına sesleniyorum zulümle eline hiçbir şey geçmez! Bu insanların yasal hakkını gasp edemezsin! Burada gördüğünüz sadece bir demokratik eylemin engellenmesi değil zorbalıktır. Gözü yaşlı annelerin bir yürüyüşüne izin vermeyecek kadar gözler dönmüş durumda!” dedi.

Öte yandan gözaltında bulunan Melek Çetinkaya, eşi ve arkadaşları da bir video yayınlayarak son durumları hakkında bilgi verdi. İlk kez konuşan Taha Furkan Çetinkaya’nın babası, “Adalet arayışımız devam edecek. İnşallah adalet tecelli eder, yerini bulur.” dedi.

Melek Çetinkaya ise, “Arkadaşlar adalet yürüyüşünü bırakmayacağız. Gözaltına alındık diye adalet yürüyüşünü yapmayacağımızı düşünmeyin. Yarın olmammız gereken yerde, Batıkent Metrosunda saat 13.00’te olacağız. Kelepç hiç takmamışlardı. O şeref bileziklerini taktım çok şükür. Bugün taktılar bana. Onlardan korkan onlar gibi olsun. Bir diplomasız binlerce diplomalıyı kapı önüne koydu. Bir gün gelecek o diplomalalılar, yapıln bu adaletsizliği, haksızlıkları fitil fitil burnunuzdan getirecek.” ifadelerini kullandı.

 

 

Gündem

Türkiye’nin günlük korona tablosu: 16 can kaybı, 1086 yeni vaka tespit edildi

Türkiye’de korona salgını nedeniyle 16 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 5 bin 241’e yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından yayınladı. 52 bin 193 kişiye test uygulandığı belirtilen açıklamada 1086 kişide yeni vaka tespit edildiği vurgulandı. 

Bakan Koca, “Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1.000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?” açıklamasını yaptı.  

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

Okumaya devam et

Gündem

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

AKP iktidarı tarafından 15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların akıbetini soran Gazi Ufuk Yeğin, hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.  

BOLD – 15 Temmuz gazileri, 9 Haziran günü Ankara’da AKP Genel Merkezi önünde eylem yapmıştı. Gaziler, AKP iktidarı tarafından kendi adlarına toplanan yardım paralarının nereye harcandığını ve akıbetini merak ettiklerini sordu.  

15 Temmuz gazileri ile şehit yakınları, “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” kapsamında toplanan ve paraların nerede olduğunu sormak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde geçen ay eylem yapmıştı.  

Daha sonra AKP Genel Merkezi önünde de eylem düzenleyen gazilere, polis tarafından müdahale edilmişti. Eylemlerin ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Özcan Özsoy’un ağabeyi ve 15 Temmuz gazisi Tekin Özsoy, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki görevinden de ihraç edilmişti. Özsoy’un ihracının ardından bir gazi hakkında daha soruşturma açıldı. 

Ayaş Açık Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak çalışan Ufuk Yeğin hakkında FOX TV Ana Haber’e izinsiz demeç verdiği gerekçesiyle kurumu tarafından idari soruşturma açıldı. 

Yeğin’i telefonla arayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Şehit yakınları ile gazilerimizin yanındayız, onları yalnız bırakmayız. Yapılan zulme müsaade etmeyiz. Sizler bu ülke için canınızı siper ettiniz, sizler için toplanan bağışların hesabını sormak sonuna kadar hakkınız” dedi. 

Yeğin de hukuksuz bir davranışta bulunmadıklarını aktararak, “Eylemimiz 9 Haziran’daydı. Ben zaten 8 ile 22 Haziran arasında yıllık izinliydim. Ayrıca basına verdiğim demeç görevimle alakalı değil, hakkımızı arıyoruz” diye konuştu. 

Müebbet verilen 5 günlük er de Silivri’de karantinaya alındı

Okumaya devam et

Gündem

Havai fişek fabrikasındaki patlamada ölü sayısı 7’ye yükseldi

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada ölenlerin sayısı 7’ye yükseldiği açıklandı.  

BOLD – Sakarya Valiliği, yaptığı açıklamada patlamada kayıp olan kişiyle ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespitinin yapıldığını ve patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 7’ye yükseldiğini açıkladı. 

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada Sebahattin Tepeçınar, Havva Çelik, Halis Yılmaz, Muhammet Çanakçı, Muhammet Aygün ve Erhan Ateş yaşamını yitirirken, yapılan kimlik tespit çalışmaları sonucu ölen 7. kişinin de Ramazan Kor olduğu belirlendi. 

Evli ve 1 çocuk babası Ramazan Kor’un, 1 yıldır Akyazı’da yaşadığı, cenazesinin Çorum’da toprağa verilmesinin planlandığı öğrenildi. 

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Bugün itibariyle kayıp olan 7’inci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur. Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır” ifadeleri kullandı. 

Çorum’da hamam faciası: 2 ölü 2 yaralı

Okumaya devam et

Popular