Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Sayıştay raporuna göre, AKP’li Çorum Belediyesi’nin 600 milyon liralık borcu var!

Sayıştay’ın 2018 yılına ait incelediği raporda AKP’li Çorum Belediyesi’nin borcunun yüzde 500 artığını toplam da 600 milyon liraya yakın borcu bulunduğu öğrenildi.

BOLD-31 Mart yerel seçimlerinde yeniden AKP’nin kazandığı Çorum Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Aşgın, görevi devraldığı selefi Zeki Gül’den kalma borçlarla başı dertte. CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Çorum Belediyesi’nin 2016 yılından bugüne kadar toplam büyüklüğü 260 bin 263 metrekare olan 250 arsayı satışa çıkarttığını bildirerek, buna rağmen belediyenin 600 milyonluk borcunun bulunmasına bir anlam veremediklerini vurguladı.

Sayıştay raporlarıyla borçlanma limitini yüzde 500 aştığı tespit edilen Çorum Belediyesi’nin tüm Çorum halkının malı olan belediyeye ait arsaları belirli aralıklarla satışa çıkarttığını ifade eden Yılmaz, “Sayıştay raporlarıyla borçlanma limitini yüzde 500 aştığı tespit edilen Çorum Belediyesi, tüm Çorum halkının malı olan belediyeye ait arsaları belirli aralıklarla satışa çıkartmaktadır. Sayıştay raporuna göre belediyenin 600 milyon lira borcu bulunmaktadır.  Bu para ile borçlar ödenmediyse, satılan arsaların paraları belediyede hangi yatırımlara harcanmıştır?” diye konuştu.

“Deprem vergilerini harcanması gereken yere harcadık, hesabını vermeye zamanımız yok!”

Politika

Dilipak AKP’yi bombaladı: Hırsız içeride her yerde!

Parti içine hırsızların doluştuğunu söyleyen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘Bir el siyaset, bürokrasi, Beştepe, medyada ve sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor’ dedi

BOLD- Hükumete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’ye verdi veriştirdi. AKP’yi sert bir dille eleştiren Dilipak, parti içerisindeki hırsızların temizlenmesi gerektiğini söyledi.

HER YERDELER ÇOK FAZLALAR

Partinin hırsızlara teslim olduğunu ima eden Dilipak, ”AK Parti aktif karbonla bağırsaklarını temizlemesi gerek. Perhiz gerek. Hırsız içeride. O kadar çoklar ki, her yerdeler ve çok fazlalar. Ama bir el siyaset, bürokrasi ve Beştepede, mediada , sermaye çevrelerinde operasyonu engelliyor” ifadelerini kullandı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Dilipak’ın paylaşımı takipçilerini şaşırttı.

https://boldmedya.com/2020/04/05/gurbetciden-ironik-cagri-merkelin-verdigini-reisimizin-ibanina-gonderelim/

Okumaya devam et

Politika

DEVA Partisi’nden ‘Avukatlar Günü’ mesajı: Yüzden fazla avukat hala cezaevinde!

DEVA Partisi adına Avukatlar Günü mesajı paylaşan Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’de yargının iktidar kontrolünde olduğunu vurgulayarak “Maalesef yüzden fazla avukat hala cezaevinde” vurgusu yaptı.

BOLD-AKP’den istifa etmesinin ardından Ali Babacan’ın kurduğu DEVA partisine geçen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisi adına 5 Nisan Avukatlar Günü’ne ilişkin bir açıklama yayınladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yargının iktidarın kontrolünde olduğunu ifade eden Yeneroğlu, yüzlerce avukatın da cezaevinde olduğunu belirterek yargıya olan güvenin zedelendiğini vurguladı.

“AVUKATLAR VE BAROLAR BASKI ALTINDA OLMADAN!”

Partisinin Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı olan Mustafa Yeneroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü’ne ilişkin açıklamasında, “Türkiye’de avukatların ve baroların baskı altında olmadan mesleklerini özgürce icra etmesi, bağımsız ve tarafsız yargının, savunma hakkının ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi ideali için hep birlikte daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini hatırlatıyor, tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Açıklamanın devamında Yeneroğlu, “Hak arama özgürlüğünün güvencesi ve savunma hakkının temsilcisi avukatlar, mesleklerini icra ederken ya da mesleklerinden dolayı baskı altında tutulabilmekte, hatta bu yüzden tutuklanabilmektedir” dedi.

“HUKUKA VE ADALETE OLAN GÜVEN ZEDELENMEKTEDİR”

Türkiye’de müvekkili-avukat ilişkisi gizliliğinin ihlal edildiğine dikkat çeken Yeneroğlu, “Tüm bu sorunlar adaletin işleyemez hale getirildiği ülkemizde silahların eşitliği ve hakkaniyet ilkelerine zarar vermekte, hukuka ve adalete olan güveni zedelemektedir” şeklinde ifade etti.

Yargıya güvenin yeniden kazanılabilmesi için bağımsız ve tarafsızlığın tekrar sağlanması, savunma hakkına saygı duyulması ve avukatların haklarının güvence altına alınması gerektiğini belirten Yeneroğlu, “Son dönemdeki hukuksuzluklar ve adil olmayan yargılamalar dikkate alındığında, iktidarın kontrolüne girmiş bir yargı ile hukuk devleti ilkesinin bağdaşmayacağı aşikardır” dedi.

Açıklamada ayrıca yeni tip Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler arasında acil olmayan duruşmaların ertelenmesi kararının olduğuna dikkat çekilerek “Devletimizin “Evde kal” uyarıları nedeniyle, bürolarını kapatmak zorunda kalan avukatlar ile yanlarında çalışan avukat ve stajyer avukatlar için ilgili Bakanlıkların acilen ekonomik önlemler alması gerekir. Bu bağlamda; kısa çalışma ödeneği olarak sağlanan geçici gelir desteğinin tüm sigorta ile çalışan avukatları kapsayacak şekilde düzenlenmesi, SGK prim borçları, beyanname, vergi ödeme vb. mükellefiyetlerin ertelenmesi, KDV oranlarının indirilmesi, CMK ve Adli Yardım ödeneklerinin acilen ödenmesi sağlanmalıdır” denildi.

İntihar mı kaza mı? Eşi ve babası tutuklu bir kadın Çanakkale’de öldü

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ın kampanyası için polisin maaşına göz diktiler!

Kamu çalışanlarının, bağlı oldukları bakanlık baskısıyla, maaşlarından kesintiye gidildiği iddialarını gündeme getiren gazeteci Fatih Portakal polis maaşlarından kesilecek miktarı yazdı.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyasına halktan çok kamunun desteği dikkat çekiyor. Devlet kurumları kampanyanın başlatıldığı ilk günlerden bu yana bağışladıkları miktarları kamuyla paylaşıyor. Merkez Bankası kampanyaya 100 milyon lira bağışlayarak bir rekora imza attı.

MEMURU DA DAHİL ETMEK İSTİYORLAR

Öte yandan AKP Hükumetinin, kamu çalışanlarının da kampanyaya dahil olmasını istediği konuşuluyor. Kamu çalışanlarına, bağlı oldukları bakanlık baskısıyla maaşlarından kesintiye gidildiği iddiaları gündemde.

PORTAKAL TARİFEYİ YAZDI

İçişleri Bakanlığının böyle bir uygulaması olduğunu dile getiren FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. Portakal İçişleri Bakanlığını etiketlediği paylaşımında şu soruları yöneltti, ”Milli kampanyanın emniyet tarifesi: polis memur 100, komiser/amir 150, 4.3.2. derece müdürler 250, 1.sınıf müdür 500 TL. Dilekçe doldurmaları istenmiş.15’inde maaşlardan kesilecek! İçişleri Bakanlığı resmi yazısız ve tebliğsiz olduğu iddiası doğru mudur?”

 

Koronayı çözemediler: “72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptı”

Okumaya devam et

Popular