Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Dünya Radyo Günü’nde radyolu filmler

13 Şubat Dünya Radyo Günü’nüz kutlu olsun. Bu özel günü filmlerle anmaya ne dersiniz…

BOLD– Radyo neredeyse bir asırdır hayatımızda. Kuşaklar boyunca içeriği, anlamı, yaşam içindeki yeri ve tarzı değişse de varlığını korumayı başardı. Hayatın bu kadar içindeki bir olguya sinemanın da kayıtsız kalması elbette düşünülemezdi. İçinden radyo geçen on filmi sizle için derledik. Keyifli seyirler…

KAYBEDENLER KULUBÜ- 2011

Bir yayınevi sahibi Kaan ve Kadıköy’de bar işleten, sağlam bir plak koleksiyoneri olan Mete, 90’lı yıllarda sanki rahat bir sohbet ediyorlarmış ve kimselerin de bunu dinlediğinden haberleri yokmuş gibi bir radyo programı sunuyorlardır. Kaan’ın hayatına giren Zeynep isimli bir kadın sohbetleri de radyo programını da etkileyecektir. Nejat İşler, Ahu Türkpençe ve Rıza Kocaoğlu başrollerde…

GÜNAYDIN VİETNAM- 1987

Robin Williams’ın harika bir performansla Oscar adayı olduğu Good Morning Vietnam, Ünlü radyo Dj’i Adrian Cronauer’ın askeri radyoda DJ’lik yapmak üzere Saigon’a getirilmesiyle başlar. Cronauer’ın hippi tarzı mizahi sunumu, savaşın alt üst ettiği askerler için biraz olsun mutluluk getirmektedir.

PLAY MISTY FOR ME- 1971

Bir radyoda Dj’lik yapan Dave Garver(Clint Eastwood) hayranı olduğunu söyleyen Evelyn Draper(Jessica Walter) ile tanışınca genç kadından epey hoşlanır. Evelyn’in kendisinden sürekli aynı şarkıyı isteyen kadın olduğunu öğrenen Dave, oldukça şaşırır. Bu buluşmanın ardından Dave, Evelyn tarafından takip edildiğini, Evelyn’in hayatının her alanına müdahale ettiğini fark eder.. Kendisini kapana sıkışmış gibi hisseden Dave, Evelyn’den kurtulmayı başarabilecek midir?

TALK TO ME- 2007

Don Cheadle, Chiwetel Ejiofor, Taraji P. Henson gibi isimlerden oluşan etkili bir kadroya sahip olan film, 1960’lı yılların popüler bir talk show sunucusu ve topluluk aktivisti Ralph “Petey” Greene’in hikayesi.

TALK RADIO-1988

Usta yönetmen Oliver Stone imzasını taşıyan film; alaycı, acımasız ama çoğu zaman da fazlasıyla komik olan Barry Champlain(Eric Bogosian) isimli bir yerel radyocunun ulusal kanala geçme sırasında yaşadıkları üzerinden etkili bir eleştiri yapıyor.

RADIOLAND MURDERS-1994

1939’da WBN Amerika’nın 4. radyo kanalı olmaktadır. Kanalın prömiyer gecesi yeterince karmaşık değilmiş gibi kanalın sahibinin sekreteri Penny Henderson umutsuz bir sponsorla anlaşma yapmaya çalışmakta, zorba patronuyla ve eski kocasıyla başa çıkmak zorundadır.

RADIO DAYS- 1987

Woody Allen imzalı Radio Days, anlatıcı karakter olan Joe’nun 1930’lu yıllarda radyonun yaşamları nasıl etkilediğini anlatmasının öyküsü… Yönetmenin yaşamında da izler taşıyan film, en iyi senaryo dalında Oscar adayı olmuştur.

JACOB THE LIAR- 1999

Kimsenin görmediği bir radyonun söz konusu olduğu filmin başrollerinde Robin Williams, Alan Arkin ve Armin Mueller-Stahl yer alıyor. Bir Nazi kampında tutsak olduğu dönemde Jacop (Robin Williams) Sovyet birliklerinin Naziler karşısında ilerlediğini duyar ve Varşova’daki gettosuna döndüğünde bunu Misha’ya (Armin Mueller-Stahl) anlatır. Ancak bu haber kısa süre sonra Jacob’un Nazilerin yasağına rağmen bir radyo bulduğu ve oradan haberler verdiği şekline bürününce insanların umudunu kırmak istemeyen Jacob bu yalanı sürdürmek zorunda kalır.

SLEEPLES IN SEATTLE-1993

Sam (Tom Hanks) Seattle’da oğluyla yaşayan mutsuz bir duldur. Oğlu Jonah ise yeni bir anne istemektedir. Sam sonunda oğlunun zorlamasıyla bir radyo programına konuk olarak katılır ve programda o kadar içten konuşur ki radyo kanalına yüzlerce kadından evlenme teklifi içeren mektuplar gelir. O sıralar nişanlı olan Annie (Meg Ryan) de Sam’le tanışmak için büyük bir istek duymaya başlar. İki ana karakterin sadece iki kısacık sahnede bir araya geldiği güzel bir sevgi hikayesi…

PONTYPOOL-2008

Mazy, Pontypool kasaba radyosunda program yapmaktadır. Kasabada korkunç şiddet olayları olduğu şeklinde söylenti yayılmaya başlar. Radyo ekibi, bu söylentilerin İngilizceyle yayılmış bir virüsten kaynaklandığını anlarlar. Kurtarılma ümidiyle yayını sürdürürken acaba radyo dalgalarıyla virüsün yayılmasına yardım mı etmektedirler?

Okumaya devam et
Reklamlar

Televizyon- Dizi

Kıvanç Tatlıtuğ’dan ilk açıklama: ‘Test sonuçlarını bekliyorum’

Hastanede müşahede altında olan ve hakkında çıkan haberleri sosyal medya hesabından değerlendiren Kıvanç Tatlıtuğ, ”Ben gayet iyiyim ve test sonucumu bekliyorum” dedi.

BOLD – Çin’de başlayıp dünyada ve ülkemizde hızla yayılan koronavirüs bir ünlü ismi daha hastanelik etti. Evde kal uyarıları sonrası dizi ve sinema sektöründeki çekimlere verilen aranın ardından ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, eşi Başak Tatlıtuğ ile Kemerburgaz’daki evlerinde kalmaya başladı.

Kendisini iyi hissetmediği için Liv Hospital’a başvuran Tatlıtuğ’da görülen belirtiler üzerine hastaneye yatışı yapıldı. Kıvanç Tatlıtuğ’a koronavirüs testi yapılırken, eşi Başak Tatlıtuğ’un da test sonuçları gelene kadar karantinada kalacağı öğrenildi.

‘SAĞLIKLA KALIN’

Hastanede müşahede altında olan Kıvanç Tatlıtuğ, hakkında çıkan haberleri sosyal medya hesabından değerlendirdi. Sevenlerine seslenen Kıvanç Tatlıtuğ paylaşımında, ”Herkese merhaba, 15 gündür eşim ile evimizdeydik. Ancak bazı şikayetlerim üzerine geldiğim hastanede beni müşahede altına aldılar.Lütfen kaygılanmayın.Ben gayet iyiyim ve test sonucumu bekliyorum. Bilgilendirme yapacağım.. Sağlıkla kalın” ifadelerini kullandı.

 

Kıvanç Tatlıtuğ koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı

Okumaya devam et

Kültür

“Evde kal” demeye utanıyorum!

Koronavirüs yüzünden yaşanan drama dikkatleri çeken ünlü oyuncu, sağlık çalışanlarını, ihtiyaç sahibi yaşlıları, işe gitmek zorunda olanları hatırlatarak, “Evde kal, demeye utanıyorum” dedi.

BOLD – Koronavirüs ülkemizde milyonları evine hapsederken, bir o kadar ihtiyaç sahibi insan da işleri için evden çıkarak sağlığıyla kumar oynamak zorunda kaldı. Süreci evinde ailesiyle birlikte geçiren ünlü sinema oyuncusu Ceyda Düvenci, sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı. Paylaşımında, sevdikleriyle vedalaşamadan hayatını kaybedenleri, kendi bakımını üstlenemeyen yalnız kalan yaşlıları, sağlık çalışanlarını, işe gitmek zorunda olanları hatırlatan Düvenci, ‘Evde kal’ demeye utanıyorum” ifadelerini kullandı.

EKMEK ARASI ISPANAK YEDİRİLEN İŞÇİLER

Kendilerine gönderilen ekmek arası ıspanağı paylaştığı için işinden olan inşaat işçisini de hatırlatan Düvenci, “Beslenmene dikkat” denilen bu zamanda emekçiye verilen ekmek arası az ıspanak fotoğrafını görünce ve bunu paylaştı diye işinden olan işçiyi okuyunca utanıyorum. Evinde kalıp kocasından daimi şiddet görürken yardım isteyemeyen ve acı çekenlere yanıyorum. Evinde birikimiyle hayatını idare etmeye çalışanlardanım. 16 gündür çıkmadım dışarı. Elimden geldiğince de çıkmamayı hedefliyorum, dayanabildiğim kadar. Ne garip ve acıdır ki günlük korona raporunu okuyup geçer oldum. Çünkü endişe ve üzüntülerim daha ağır basıyor. Ay sonu geldi… daha kaç ay sonu gelecek diye düşünür ve bunları düşünen binlercesini dert eder oldum” dedi.

NE BİÇİM ÜNLÜSÜN

Yardıma ihtiyacı olanlara el uzatmaya çalıştığını söyleyen ünlü oyuncu, ”Kendimce yardım ediyorum elimin ulaştıklarına ama duyurmazsam “ne biçim ünlüsün!!!” cümleleri başlar diye de endişe duyuyorum, ne acı. Oysa ben böyle öğrenmedim büyüklerimden. Sessizce dokunmalı el diğer ele, kimse bilmemeli. İmkanın kadar yapabilir ya da yapamazsın hesabı olmaz ki bunun… ya da illa para yardımı değildir ki yardım dediğin. Ve en acısı dostlar, bir yanım çok değersiz hissediyor. Anne-babası yeterince sevmeyen, sarıp sarmalamayan, başkalarına emanet edilen bir çocuk gibi değersiz” ifadelerini kullandı.

‘AHH KEŞKE…’

Kanada Başbakanının halkına yaptığı konuşmaya atıfta bulunan Ceyda Düvenci, “Siz sağlığınıza bakın,evinizden çıkmayın, gerisini biz hallederiz. Bunun için varız. Ay sonunu düşünmeyin” demeçleri okuyunca “ahhh” diyorum., keşke… ve yaşadıklarım yine bana tek bir satır hatırlatıyor ; “her an tek başınasın, ya da sen ve eğer varsa sevdiğin ve güvendiğin hayat arkadaşın. yapabildiğiniz kadarıyla, bilginiz kadarıyla, ahlakınız kadarıyla, sahip olduğunuz kadarıyla ayaktasınız. “ geçecek, neler geçti… tarih böyle oluştu; acılarla, kayıplarla ve zaferlerle… hepsini atlatacağız elbet… aklımızda, kalbimizde kalanlarla devam edeceğiz” diye konuştu.

Kıvanç Tatlıtuğ koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı

 

Okumaya devam et

Kültür

Kıvanç Tatlıtuğ koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı

Kemerburgaz’daki evinde iken kendini iyi hissetmediği için hastaneye başvuran ünlü dizi ve sinema oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı.

BOLD – Çin’de başlayıp dünyada ve ülkemizde hızla yayılan koronavirüs bir ünlü ismi daha hastanelik etti. Evde kal uyarıları sonrası dizi ve sinema sektöründeki çekimlere verilen aranın ardından ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, eşi Başak Tatlıtuğ ile Kemerburgaz’daki evlerinde kalmaya başladı.

Kendisini iyi hissetmediği için Liv Hospital’a başvuran Tatlıtuğ’da görülen belirtiler üzerine hastaneye yatışı yapıldı. Kıvanç Tatlıtuğ’a koronavirüs testi yapılırken, eşi Başak Tatlıtuğ’un da test sonuçları gelene kadar karantinada kalacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Selahattin Demirtaş’a ‘Evde kal’ e postası!

Okumaya devam et

Popular